Birželio 25d. Šeštadienis

Sėdmeninė pirmeiga: į pasaulį atbulomis

2012 Spalio 28d.
Peržiūrų skaičius: 121276
Sėdmeninė pirmeiga: į pasaulį atbulomis

Paprastai kūdikis gimsta žemyn galva, tačiau kartais užsiožiuoja ir į pasaulį nori keliauti užpakaliuku į priekį.
Mamos pilve mažylis būna susirietęs į kamuoliuką: liemuo sulinkęs, galvytė prilenkta prie krūtinės, rankytės sulenktos per alkūnes ir sukryžiuotos ant krūtinės, kojytės sulenktos per klubų ir kelių sąnarius, prispaustos prie pilvuko. Jo padėtis gimdoje gali būti išilginė, kai gimdoje būna įsitaisęs vertikaliai, skersinė, kai gimdoje guli horizontaliai, ir įstrižinė – vaisiaus išilginė kūno ašis kerta gimdos išilginę ašį smailiu kampu. Skersinė ir įstrižinė padėtys labai retos, dažniausiai pasitaiko išilginė – 99,5 proc.
Kada reiktų susirūpinti
Jei vaikutis įsitaisęs žemyn galva, sakoma, kad pirmeiga galvinė (96 proc.). Jei įsitaisęs žemyn užpakaliuku, sakoma, kad pirmeiga sėdmeninė (3,5 proc.). Pirmoje nėštumo pusėje vaisiaus padėtis gimdoje keičiasi. Jis tai pasisuka šonu, tai apsiverčia, gana dažnai būna įsitaisęs aukštyn galva.
Vartytis kaip tinkamas mažylis mamos pilve gali iki 28 nėštumo savaitės, mat tuomet neįprasta jo padėtis dar nelaikoma kritine ir gydymas nėščiajai neskiriamas. Paprastai "paišdykavęs" mažylis po kurio laiko apsiverčia pats.
Vaisius auga ir vietos judėti jam lieka vis mažiau, todėl jeigu nesuskumba apsiversti iki 34–36 nėštumo savaitės, vėliau dėl vietos trūkumo jis to padaryti jau nebegali ir padėtis gimdoje nebesikeičia. Šis laikotarpis nėščiajai laikomas kritiniu ir imamasi tam tikrų piemonių kūdikiui apversti ar planuojamas kitoks gimdymas.

Kodėl mažylis guli netaisyklingai
1. "Kaltas" nėščiosios organizmas
● Pasitaiko daug kartų gimdžiusioms moterims.
● Kai gimdoma prieš laiką.
● Kai mamos dubuo siauras.
● Dėl įvairių gimdos pakitimų: anomalijų, miomų, randų.
● Dėl sumažėjusio gimdos raumenų tonuso.
● Dėl padidėjusio apatinio gimdos segmento tonuso.
● Dėl lytinių organų uždegimo.
2. Mažylio "kaltė"
● Daugiavaisis nėštumas.
● Vaisiaus apsigimimai.
● Dėl kūdikio vestibuliarinio aparato neišsivystymo.
3. "Prasikaltusi" placenta ir kt.
● Placentos pirmeiga.
● Per daug ar per mažai vaisiaus vandenų.
● Per trumpa virkštelė.

Kaip mankštintis, kad mažylis apsiverstų


Norint apversti mažylį gimdoje kartais padeda tam tikra mankšta. Pratimus moteriai dažniausiai parekomenduoja gydytojas ginekologas.


I. Dikano mankšta. Nuo 30 nėštumo savaitės kasdien prieš valgį reikia atsigulti ir kas 5–10 minučių verstis nuo vieno šono ant kito. Mankštą reikia kartoti po penkis šešis kartus per dieną. Dažniausiai vaisius pats pasisuka atlikus mankštą septynis aštuonis kartus.


Katės poza. Moteriai patariama įsitaisyti keturpėsčiai, atsiremti į grindis alkūnėmis ir išsiriesti kaip katei. Taip reikia pabūti apie minutę, pailsėti ir po kiek laiko pratimą pakartoti. Tuomet pilvas nukąra, atsipalaiduoja, vaisiui pasidaro lengviau judėti.


Indiškas tiltelis. Jį reikia daryti atsigulus ant žemės. Kojas sulenkite per kelius, o pilvą pakelkite, po dubeniu pakiškite keletą pagalvėlių, kad dubuo būtų 30–40 cm aukščiau nei pečiai. Išlaikykite tokią padėtį 15 min. Nepamirškite, kad pečiai, dubuo ir keliai turi sudaryti vieną liniją. Kai kurie mažyliai atsiverčia į taisyklingą padėtį jau po pirmojo pratimo. Jeigu taip neįvyksta, reiktų šį pratimą atlikti du tris kartus per dieną. Atminkite, kad to daryti negalima, kai esate ką tik pavalgiusi. Galima šį pratimą atlikti ir kitaip: pasodinkite priešais save vyrą, užkelkite kojas jam ant pečių. Į juos turi remtis nėščiosios pakinkliai.


Trys pratimai, skirti "užsispyrėliams"


1. Įvadinis. Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, rankos prie šlaunų. Tuomet jas pakelkite į šonus taip, kad delnai būtų pasukti žemyn, atsistokite ant pirštų galiukų ir tuo pačiu metu ištieskite nugarą giliai įkvėpdamos. Po to iškvėpkite ir vėl grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite keturis kartus.


2. Pagrindinis. Atsigulkite ant to šono, į kurį atsukta mažylio nugarėlė. Kojas sulenkite per kelius ir dubens sąnarius. Ramiai pagulėkite 5 min. Vėliau ištieskite viršutinę koją, kitą koją laikykite sulenktą. Įkvėpdamos vėl sulenkite ištiestą koją, prispauskite ją prie pilvo, o iškvėpdamos ją ištieskite ir kartu pasisukite į priekį, truputį pastumdamos vaisiaus nugarėlę. Pratimą kartokite lėtai dešimt kartų.


3. Baigiamasis. Atsigulkite ant nugaros. Kojas sulenkite, jos turi būti pečių plotyje. Rankas laikykite ištiestas prie kūno. Tuomet įkvėpkite ir pakelkite nuo žemės dubenį, remdamosi į grindis tik pečiais ir pėdomis. Po kelių sekundžių dubenį nuleiskite ir iškvėpkite. Kojas ištieskite, sėdmenų raumenis ir pilvo raumenis įtempkite, įkvėpkite. Atsipalaiduokite ir iškvėpkite. Pratimą kartokite septynis kartus.

Išorinis vaisiaus apgręžimas


Procedūra rekomenduojama nuo 37 savaitės. Jos metu gydytojas savo rankomis apgręžia kūdikį per mamos priekinę pilvo sieną. Deja, ši procedūra sukelia daugiau rūpesčių nei naudos, mat apgręžti kūdikį pavyksta tik 50–65 proc. atvejų. Išorinis vaisiaus apgręžimas turi būti atliekamas ligoninėje, jį reikia kontroliuoti ultragarsu, būtina sekti vaisiaus būklę. Procedūra neatliekama, jei yra placentos pirmeiga, sumažėjęs vaisiaus vandenų kiekis, esant daugiavaisiam nėštumui, gimdos raidos ydų, kai planinė cezario pjūvio operacija numatoma dėl kitų mažylio ar mamos organizme esančių sutrikimų. Išorinio vaisiaus apgręžimo taip pat nerekomenduojama atlikti, jei placenta prisitvirtinusi prie priekinės gimdos sienelės, esant neišnešiotam vaisiui, nėštumo sukeltai hipertenzijai, randui gimdoje. Pati procedūra neskausminga.


Net ir tuomet, kai vaisiaus apgręžimą gydytojai rekomenduoja atlikti, galimos komplikacijos, nes nėra tiksliai žinoma, kokio ilgio yra virkštelė, kuri gali apsisukti aplink kūdikio kaklą. Be to, atliekant procedūrą gali atšokti placenta ir prasidėti kraujavimas. Pasireiškus komplikacijoms ir kilus grėsmei mažylio gyvybei, ginekologas skubiai atlieka cezario pjūvį.


Sužinojusi iš gydytojo visą informaciją apie šią procedūrą, paskutinį žodį taria mamytė, kuri, norėdama gimdyti natūraliai, gali rinktis išorinį apsukimą arba nerizikuoti ir rinktis cezario pjūvio operaciją.
Kaip gimdyti


Jei vaisiaus padėtis netaisyklinga, moteriai patariama atvykti į gimdymo namus likus savaitei iki gimdymo ir tas dienas praleisti prižiūrimai gydytojų. Kai atvažiuoja jau gimdanti moteris, pagal esamą klinikinę situaciją sprendžiama, kaip gimdyti geriausia. Mamytė turi žinoti: jei mažylis laiku nepasisuko galvyte žemyn, greičiausiai jos laukia cezario pjūvio operacija, nors išimtiniais atvejais jai leidžiama gimdyti ir pačiai.


Cezario pjūvis būtinai atliekamas, jei vaisius stambus, moters dubuo siauras, gimdyvė vyresnio amžiaus arba gimdo pirmą kartą ir kt. Gimdyti natūraliai leidžiama, jeigu vaisiaus svoris yra nedidelis (mažesnis nei 3500 g), moters kaulinis dubuo normalus, vaisiaus galva neatsilošusi, nėra nėštumo komplikacijų, gimdoje nėra randų po buvusių operacijų, "nepirmauja" vaisiaus kojytės.


Jolanta Kristanaitytė

Veidas.lt

Žymės: nėštumas
Nėštumo vargai ir džiaugsmai

Nėštumo vargai ir džiaugsmai

Nuo pat tos akimirkos, kai sužinai apie būsimą mažylį, Tavo mintys sukasi apie jį. Jo sveikatą, jo gerovę. Kruopščiai seki jo augimo stadijas, skaitai, kaip jis keičiasi kiekvieną dieną, valgai šlykščiausio įmanomo skonio keistos spalvos daržoves,...


Per nėštumą nepasakysi: „kūne, nustok keistis, aš nebenoriu būti nėščia, persigalvojau“

Per nėštumą nepasakysi: „kūne, nustok keistis, aš nebenoriu būti nėščia, persigalvojau“

Antrąjį nėštumo trimestrą kūnas tarsi išprotėja, įjungia savieigos režimą ir moteriai belieka tik stebėti, teigia psichoterapeutė Agnė Matulaitė. Pasak jos, nors kūno ima klausyti kaip mokytojo, būsima mama sutrinka – nebežino, kur baigiasi...


Regimantas Tamošaitis. Keletas minčių apie gimdymą namie

Regimantas Tamošaitis. Keletas minčių apie gimdymą namie

Dėl gimdymo namie tikintis teisėtos kvalifikuotos medicininės pagalbos atsakysiu taip, visų pirmiausia – mąstantiems senoviškai, nes kadaise pats buvau toks (du mano vaikai gimė ligoninėje, prisiminimai – slogūs; du – namie,...


Dirbtinis apvaisinimas: ką mano užaugę vaikai?

Dirbtinis apvaisinimas: ką mano užaugę vaikai?

Nors dirbtinis apvaisinimas, pasinaudojant donoro lytinėmis ląstelėmis, Lietuvoje dar gana nesenas reiškinys, o JAV jau užaugo tokiu būdu gimusių jaunų žmonių karta. Kaip jie patys priima faktą, kad gimė pradėti dirbtiniu būdu? Amerikiečių...


Gesiname degančius spenelius

Gesiname degančius spenelius

"Sveika įstojusi į klubą!" – galėtų nelinksmai pajuokauti viena mama kitai, trokštančiai žindyti, bet darančiai tai sukąstais dantimis. Norint, kad neaplankytų "juodas" skausmas, po gimdymo ypač svarbu rūpintis krūtine....


Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas). Daugelis mamų pastebi, jog tinkamos liemenėlės...


Apie nešioklę "Manduca"

Apie nešioklę "Manduca"

„Nešioklės - tai pagalbinės priemonės, padedančios tėvams geriau pasirūpinti savo vaikais - užtikrinti jiems reikalingą artumo ir saugumo jausmą - ir tuo pačiu metu leidžiančios tėvams turėti laisvas rankas kitiems darbams nudirbti arba...


Natūralus gimdymas – kaip viskas vyko

Natūralus gimdymas – kaip viskas vyko

Tą dieną, kai suėjo lygiai 40 nėštumo savaičių, aš sulaukiau išsiilgtos viešnios – savo mamos. Ji visą mano nėštumo laikotarpį intensyviai planavo, kaip atvažiuos į Lietuvą kelioms dienoms susitikti ir pabūti su pirmuojų anūku. Preliminarią...


Vidurių užkietėjimas nėštumo metu

Vidurių užkietėjimas nėštumo metu

Vidurių užkietėjimas yra dažna nėščių moterų problema. Neretai jis pasireiškia ir toms moterims, kurios prieš nėštumą niekada nesiskundė vidurių užkietėjimu. Statistikos duomenimis, vidurių užkietėjimas vargina 11-38% nėščių moterų.


Kaip išsirinkti tobulą vežimėlį?

Kaip išsirinkti tobulą vežimėlį?

Ne vienas tėtis ir mama guodžiasi, kad len-gviau nusipirkti automobilį, negu vežimėlį. Juokas juokais, bet beieškant geriausio varianto internete ar važinėjant po parduotuves, vežimėlių gausybėje lengva pasiklysti. Būtent todėl norime sudėlioti...


Ką reikia žinoti gimdyme dalyvaujančiam vyrui?

Ką reikia žinoti gimdyme dalyvaujančiam vyrui?

Besilaukiančiai moteriai yra didelė laimė, kai ji gali atsiremti į vyrą, sugebantį ja pasirūpinti, kai jai nereikia visų sunkumų nugalėti vienai. Tačiau vyro dalyvavimas gimdyme gali ne tik nepadėti, bet ir trukdyti, jei šis elgiasi netinkamai,...


Mažieji lingvistai

Mažieji lingvistai

Pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius kūdikiai gal ir nežiba oratoriniais sugebėjimais, tačiau mokslininkams vis geriau sekasi aiškintis, ką mažyliai išties sugeba. Rezultatai - stulbinantys, praneša LiveScience. Žodis infant (liet. kūdikis) į anglų...


Atnaujintas CHELINO FASHION LOVE  asortimentas

Atnaujintas CHELINO FASHION LOVE asortimentas

Jau ir Lietuvoje artimiausiu metu bus galima įsigyti “Chelino fashion & love” produktų. Mokslinių tyrimų ir technologijų pažangos dėka naujos “Chelino” sauskelnės yra pastarųjų metų laimėjimas. Cada vez, ofrecen una...


Naujiena!!! Genesis Serenity NIPT prenatalinis tyrimas Lietuvoje

Naujiena!!! Genesis Serenity NIPT prenatalinis tyrimas Lietuvoje

Genesis Serenity nėščiųjų testas naudoja verifi® tyrimų technologiją, sukurtą Illumina laboratorijos ( JAV), didžiausios pasaulyje DNR tyrimų bendrovės. Genesis prenatalinio tyrimo cfDNA (verifi®) metodu iš nėščiosiso veninio kraujo tiria...


Intelektualumas – iš motinos pieno

Intelektualumas – iš motinos pieno

Apie tai, kad naujagimį geriau maitinti motinos pienu, o ne įvairiais dirbtiniais mišinėliais, moterys žino seniai. Specialistai tik patvirtina, jog toks maistas kūdikio neatsparų organizmą saugo nuo įvairių užkratų, padeda geriau vystytis. O...


Kaip lieknėti po gimdymo

Kaip lieknėti po gimdymo

Iš karto po gimdymo norisi vėl prisiminti jau ne vieną mėnesį pamirštą lengvumo jausmą. Vienos žadame mažiau valgyti nuo rytdienos, kitos ieškome efektyvios dietos. Nėra taip paprasta. Bet įmanoma. Normaliai nėštumo metu priaugama maždaug...


Aborto metu gimę gyvi kūdikiai nesusilaukia jokios pagalbos iš Europos Tarybos

Aborto metu gimę gyvi kūdikiai nesusilaukia jokios pagalbos iš Europos Tarybos

Europos tarybos ministrų komitetas nesiima svarstyti klausimo, ką daryti, kai vėlyvo aborto metu gimsta gyvi kūdikiai ir jie paliekami mirti arba nužudomi. Medicinos darbuotojų pranešimai rodo, kad daug aborto metu gyvų gimusių vaikų yra...


Vaikas pavydi naujagimiui

Vaikas pavydi naujagimiui

Kai pavydas kankina vyrą ar moterį, aplinkiniai juos užjaučia. Kai pavydi vaikas, suaugusieji susierzina - jie laiko tai kaprizu, išlepimu ar net yda. O juk tai kančia. Pati didžiausia ir pati tikriausia, tikresnė nei suaugusiųjų. Juk iki tam...


Kas yra "Prefold" vystyklas, trumpai tariant - Prefoldas?

Kas yra "Prefold" vystyklas, trumpai tariant - Prefoldas?

Prefoldas - tai vystyklas, kurio viduryje įsiūta papildomai medžiagos. 2-4-2 tai Prefoldo sluoksnių žymėjimas. Pirmasis ir paskutinis skaičiai nurodo Prefoldo išorės sluoksnius, vidurinysis skaičius - Prefoldo centre esančius sluoksnius.


Nėštumas ir burnos higiena

Nėštumas ir burnos higiena

Nėščia moteris turi ypatingai rūpintis savo dantimis ir dantenomis.Ar žinote, kad kai esate nėščia, Jūsų dantų sveikata gali turėti įtakos kūdikio sveikatai. Infekcijos gali sukelti nėštumo komplikacijų.


"Nepatogi" mamyčių liga

"Nepatogi" mamyčių liga

Būsimąsias mamas dažnai kamuoja hemorojus, bet apie tai jos drovisi kalbėti. Nepaisant temos subtilumo, mamytėms reikia specialisto patarimo, kaip šiuos negalavimus įveikti. Žodis "hemorojus" yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia...


Nepaklausėme gydytojo patarimo „nutraukti“ nėštumą

Nepaklausėme gydytojo patarimo „nutraukti“ nėštumą

„Rekomenduojama nutraukti nėštumą“ – šie žodžiai buvo įrašyti medicininėje kortelėje praėjus vos kelioms valandoms po to, kai mano žmona buvo atvežta į ligoninę dėl keturis kartus per 48 valandas pasikartojusių toninių-kloninių...


Padori dingstis atnaujinti garderobą – pastoti!

Padori dingstis atnaujinti garderobą – pastoti!

Laikai, kai kūdikėlio besilaukiančios moterys buvo priverstos rengtis bet ką – svarbu, kad tik tilptų, – jau tapo praeitimi. Šiandien būsimos mamytės nori būti dar ir gražios bei madingos. Taigi kokius drabužėlius pradėjus apvalėti...


Ilgalaikis žindymas: mitai ir tiesa (nuomonė)

Ilgalaikis žindymas: mitai ir tiesa (nuomonė)

Ilgalaikis žindymas – tai žindymas ilgiau nei vienerius metus. Jei apie tokį terminą paklaustumėm eilinės Nigerijos pilietės, ji nesuprastų apskritai kam toks reikalingas, o norvegė, greičiausiai pamanytų jog kalba eina apie žindymo grįžus į...


Kūdikių masažas: mažyliui nieko taip nereikia kaip mylinčių rankų prisilietimo

Kūdikių masažas: mažyliui nieko taip nereikia kaip mylinčių rankų prisilietimo

Asmenys, nepajutę tėvystės džiaugsmo, neretai įsivaizduoja, jog kūdikių priežiūra apsiriboja sauskelnių keitimu bei maitinimu. Jie tikriausiai nustebtų, jog švarus ir sotus kūdikis drįsta reikalauti dar kažko...artimo žmogaus rankų prisilietimo!...


Ar 72 valandos išgelbės negimusią gyvybę?

Ar 72 valandos išgelbės negimusią gyvybę?

A. Bartaškienė pasakojo, kad paprastai moterims siūlanti grįžti namo, ramiai atsisėsti, paimti du lapus ir surašyti ant kiekvieno pliusus bei minusus: ant pirmojo – jei gimdys, antrojo – jei negimdys. Ir tik tada spręsti....


Kūdikių oda ir atopinis dermatitas

Kūdikių oda ir atopinis dermatitas

Įvairūs žalingi aplinkos faktoriai, užterštas oras, chloruotas vanduo ir stresas- tai tik dalis faktorių, neigiamai veikiančių visų mūsų gyvenimo kokybę. Deja, vaikai jautriausiai reaguoja į neigiamą išorinį aplinkos poveikį. Kiekvienais metais...


Kaip susigrąžinti buvusią figūrą po gimdymo

Kaip susigrąžinti buvusią figūrą po gimdymo

Ne paslaptis, kad po gimdymo moters kūnas pasikeičia ir tikėtis, kad gimus vaikučiui, idealios formos sugrįš per kelias savaites – tiesiog nerealu. Dauguma moterų vis dėlto rūpinasi savo sveikata ir grožiu, ieško informacijos kaip galėtų...


Nėštumas – ne liga, bet ir ne sveikatėlė…

Nėštumas – ne liga, bet ir ne sveikatėlė…

Sužinojusios, kad laukiamės, imame skrajoti ant sparnų. Bet paskui tie sparnai šiek tiek susiskliaudžia, nes apima daug neįprastų pojūčių – ir ne visad pačių maloniausių. Ar tai normalu ir kada jau nešti pilvelį pas gydytoją? Deja, gana...


Fizinis aktyvumas nėštumo metu

Fizinis aktyvumas nėštumo metu

Mankštos metu reiktų atlikti apšilimo, kvėpavimo, tempimo, pilvo, dubens, kojų, pečių ir rankų raumenis stiprinantčius bei atsipalaidavimo pratimus. Pasirinkite tokią fizine veiklą kuri teiktų Jums malonumą. Mankštintis geriausia skambant...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9