Sausio 27d. Ketvirtadienis

Sėdmeninė pirmeiga: į pasaulį atbulomis

2012 Spalio 28d.
Peržiūrų skaičius: 121276
Sėdmeninė pirmeiga: į pasaulį atbulomis

Paprastai kūdikis gimsta žemyn galva, tačiau kartais užsiožiuoja ir į pasaulį nori keliauti užpakaliuku į priekį.
Mamos pilve mažylis būna susirietęs į kamuoliuką: liemuo sulinkęs, galvytė prilenkta prie krūtinės, rankytės sulenktos per alkūnes ir sukryžiuotos ant krūtinės, kojytės sulenktos per klubų ir kelių sąnarius, prispaustos prie pilvuko. Jo padėtis gimdoje gali būti išilginė, kai gimdoje būna įsitaisęs vertikaliai, skersinė, kai gimdoje guli horizontaliai, ir įstrižinė – vaisiaus išilginė kūno ašis kerta gimdos išilginę ašį smailiu kampu. Skersinė ir įstrižinė padėtys labai retos, dažniausiai pasitaiko išilginė – 99,5 proc.
Kada reiktų susirūpinti
Jei vaikutis įsitaisęs žemyn galva, sakoma, kad pirmeiga galvinė (96 proc.). Jei įsitaisęs žemyn užpakaliuku, sakoma, kad pirmeiga sėdmeninė (3,5 proc.). Pirmoje nėštumo pusėje vaisiaus padėtis gimdoje keičiasi. Jis tai pasisuka šonu, tai apsiverčia, gana dažnai būna įsitaisęs aukštyn galva.
Vartytis kaip tinkamas mažylis mamos pilve gali iki 28 nėštumo savaitės, mat tuomet neįprasta jo padėtis dar nelaikoma kritine ir gydymas nėščiajai neskiriamas. Paprastai "paišdykavęs" mažylis po kurio laiko apsiverčia pats.
Vaisius auga ir vietos judėti jam lieka vis mažiau, todėl jeigu nesuskumba apsiversti iki 34–36 nėštumo savaitės, vėliau dėl vietos trūkumo jis to padaryti jau nebegali ir padėtis gimdoje nebesikeičia. Šis laikotarpis nėščiajai laikomas kritiniu ir imamasi tam tikrų piemonių kūdikiui apversti ar planuojamas kitoks gimdymas.

Kodėl mažylis guli netaisyklingai
1. "Kaltas" nėščiosios organizmas
● Pasitaiko daug kartų gimdžiusioms moterims.
● Kai gimdoma prieš laiką.
● Kai mamos dubuo siauras.
● Dėl įvairių gimdos pakitimų: anomalijų, miomų, randų.
● Dėl sumažėjusio gimdos raumenų tonuso.
● Dėl padidėjusio apatinio gimdos segmento tonuso.
● Dėl lytinių organų uždegimo.
2. Mažylio "kaltė"
● Daugiavaisis nėštumas.
● Vaisiaus apsigimimai.
● Dėl kūdikio vestibuliarinio aparato neišsivystymo.
3. "Prasikaltusi" placenta ir kt.
● Placentos pirmeiga.
● Per daug ar per mažai vaisiaus vandenų.
● Per trumpa virkštelė.

Kaip mankštintis, kad mažylis apsiverstų


Norint apversti mažylį gimdoje kartais padeda tam tikra mankšta. Pratimus moteriai dažniausiai parekomenduoja gydytojas ginekologas.


I. Dikano mankšta. Nuo 30 nėštumo savaitės kasdien prieš valgį reikia atsigulti ir kas 5–10 minučių verstis nuo vieno šono ant kito. Mankštą reikia kartoti po penkis šešis kartus per dieną. Dažniausiai vaisius pats pasisuka atlikus mankštą septynis aštuonis kartus.


Katės poza. Moteriai patariama įsitaisyti keturpėsčiai, atsiremti į grindis alkūnėmis ir išsiriesti kaip katei. Taip reikia pabūti apie minutę, pailsėti ir po kiek laiko pratimą pakartoti. Tuomet pilvas nukąra, atsipalaiduoja, vaisiui pasidaro lengviau judėti.


Indiškas tiltelis. Jį reikia daryti atsigulus ant žemės. Kojas sulenkite per kelius, o pilvą pakelkite, po dubeniu pakiškite keletą pagalvėlių, kad dubuo būtų 30–40 cm aukščiau nei pečiai. Išlaikykite tokią padėtį 15 min. Nepamirškite, kad pečiai, dubuo ir keliai turi sudaryti vieną liniją. Kai kurie mažyliai atsiverčia į taisyklingą padėtį jau po pirmojo pratimo. Jeigu taip neįvyksta, reiktų šį pratimą atlikti du tris kartus per dieną. Atminkite, kad to daryti negalima, kai esate ką tik pavalgiusi. Galima šį pratimą atlikti ir kitaip: pasodinkite priešais save vyrą, užkelkite kojas jam ant pečių. Į juos turi remtis nėščiosios pakinkliai.


Trys pratimai, skirti "užsispyrėliams"


1. Įvadinis. Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, rankos prie šlaunų. Tuomet jas pakelkite į šonus taip, kad delnai būtų pasukti žemyn, atsistokite ant pirštų galiukų ir tuo pačiu metu ištieskite nugarą giliai įkvėpdamos. Po to iškvėpkite ir vėl grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite keturis kartus.


2. Pagrindinis. Atsigulkite ant to šono, į kurį atsukta mažylio nugarėlė. Kojas sulenkite per kelius ir dubens sąnarius. Ramiai pagulėkite 5 min. Vėliau ištieskite viršutinę koją, kitą koją laikykite sulenktą. Įkvėpdamos vėl sulenkite ištiestą koją, prispauskite ją prie pilvo, o iškvėpdamos ją ištieskite ir kartu pasisukite į priekį, truputį pastumdamos vaisiaus nugarėlę. Pratimą kartokite lėtai dešimt kartų.


3. Baigiamasis. Atsigulkite ant nugaros. Kojas sulenkite, jos turi būti pečių plotyje. Rankas laikykite ištiestas prie kūno. Tuomet įkvėpkite ir pakelkite nuo žemės dubenį, remdamosi į grindis tik pečiais ir pėdomis. Po kelių sekundžių dubenį nuleiskite ir iškvėpkite. Kojas ištieskite, sėdmenų raumenis ir pilvo raumenis įtempkite, įkvėpkite. Atsipalaiduokite ir iškvėpkite. Pratimą kartokite septynis kartus.

Išorinis vaisiaus apgręžimas


Procedūra rekomenduojama nuo 37 savaitės. Jos metu gydytojas savo rankomis apgręžia kūdikį per mamos priekinę pilvo sieną. Deja, ši procedūra sukelia daugiau rūpesčių nei naudos, mat apgręžti kūdikį pavyksta tik 50–65 proc. atvejų. Išorinis vaisiaus apgręžimas turi būti atliekamas ligoninėje, jį reikia kontroliuoti ultragarsu, būtina sekti vaisiaus būklę. Procedūra neatliekama, jei yra placentos pirmeiga, sumažėjęs vaisiaus vandenų kiekis, esant daugiavaisiam nėštumui, gimdos raidos ydų, kai planinė cezario pjūvio operacija numatoma dėl kitų mažylio ar mamos organizme esančių sutrikimų. Išorinio vaisiaus apgręžimo taip pat nerekomenduojama atlikti, jei placenta prisitvirtinusi prie priekinės gimdos sienelės, esant neišnešiotam vaisiui, nėštumo sukeltai hipertenzijai, randui gimdoje. Pati procedūra neskausminga.


Net ir tuomet, kai vaisiaus apgręžimą gydytojai rekomenduoja atlikti, galimos komplikacijos, nes nėra tiksliai žinoma, kokio ilgio yra virkštelė, kuri gali apsisukti aplink kūdikio kaklą. Be to, atliekant procedūrą gali atšokti placenta ir prasidėti kraujavimas. Pasireiškus komplikacijoms ir kilus grėsmei mažylio gyvybei, ginekologas skubiai atlieka cezario pjūvį.


Sužinojusi iš gydytojo visą informaciją apie šią procedūrą, paskutinį žodį taria mamytė, kuri, norėdama gimdyti natūraliai, gali rinktis išorinį apsukimą arba nerizikuoti ir rinktis cezario pjūvio operaciją.
Kaip gimdyti


Jei vaisiaus padėtis netaisyklinga, moteriai patariama atvykti į gimdymo namus likus savaitei iki gimdymo ir tas dienas praleisti prižiūrimai gydytojų. Kai atvažiuoja jau gimdanti moteris, pagal esamą klinikinę situaciją sprendžiama, kaip gimdyti geriausia. Mamytė turi žinoti: jei mažylis laiku nepasisuko galvyte žemyn, greičiausiai jos laukia cezario pjūvio operacija, nors išimtiniais atvejais jai leidžiama gimdyti ir pačiai.


Cezario pjūvis būtinai atliekamas, jei vaisius stambus, moters dubuo siauras, gimdyvė vyresnio amžiaus arba gimdo pirmą kartą ir kt. Gimdyti natūraliai leidžiama, jeigu vaisiaus svoris yra nedidelis (mažesnis nei 3500 g), moters kaulinis dubuo normalus, vaisiaus galva neatsilošusi, nėra nėštumo komplikacijų, gimdoje nėra randų po buvusių operacijų, "nepirmauja" vaisiaus kojytės.


Jolanta Kristanaitytė

Veidas.lt

Žymės: nėštumas

AUTOMOBILINĖS KĖDUTĖS. KAIP IŠSIRINKTI?

AUTOMOBILINĖS KĖDUTĖS. KAIP IŠSIRINKTI?

CYBEX - tai Vokiškas vaikiškų prekių gamintojas, kuris siūlo ne tik automobilines kėdutes, bet ir vežimėlius bei nešiokles. Gaminiai yra išskirtiniai ir idealiai tinka ne tik judriam miesto ritmui, bet ir ne ką mažiau įvairių išbandymų keliančiam...


Intelektualumas – iš motinos pieno

Intelektualumas – iš motinos pieno

Apie tai, kad naujagimį geriau maitinti motinos pienu, o ne įvairiais dirbtiniais mišinėliais, moterys žino seniai. Specialistai tik patvirtina, jog toks maistas kūdikio neatsparų organizmą saugo nuo įvairių užkratų, padeda geriau vystytis. O...


Kada skambinti pavojaus varpais

Kada skambinti pavojaus varpais

Nėštumo metu pasitaiko daug situacijų, kuomet būsimoji mamytė išsigandusi pagalvoja, ar nereiktų išsikviesti greitosios pagalbos. Kokiais atvejais tai reiktų daryti? Iš pradžių gali pasirodyti kraujingos išskyros, kurios būna įvairaus intensyvumo...


Šiuolaikinės daugkartinės sauskelnės

Šiuolaikinės daugkartinės sauskelnės (1)

Popolini daugkartinės sauskelnės - tai šiuolaikiniai vystyklai, kuriais kūdikį vystyti taip pat paprasta kaip ir vienkartinėmis sauskelnėmis. Vystyklų popierius (Popolini ir Popli), įklotai, natūralūs malonūs audiniai užtikrina, kad kūdikiui būtų...


Akmuo – psichologas ir gydytojas

Akmuo – psichologas ir gydytojas

Vos mažyliui sunegalavus neretai iš karto griebiamės vaistų, na, bent jau žolelių tai tikrai. Ir visai nepelnytai pamirštame akmenis bei mineralus, kurie gali ne tik puošti mūsų kaklą ar ranką, o nuveikti ir šį bei tą daugiau. Dar ne taip seniai...


Kaip susigrąžinti buvusią figūrą po gimdymo

Kaip susigrąžinti buvusią figūrą po gimdymo

Ne paslaptis, kad po gimdymo moters kūnas pasikeičia ir tikėtis, kad gimus vaikučiui, idealios formos sugrįš per kelias savaites – tiesiog nerealu. Dauguma moterų vis dėlto rūpinasi savo sveikata ir grožiu, ieško informacijos kaip galėtų...


Kūdikio vaistinėlė

Kūdikio vaistinėlė

Kūdikio namų vaistinėlę suskirstėme į 8 lentynėles, į kurias sudėliojome skirtingus vaistus ir priemones kūdikiui. Higienos priemonės, vaistai nuo temperatūros, pučia pilvuką, sloga, vtaminas D, vaistažolių mišiniai, multivitaminai ir žuvų taukai,...


Toksikozė: ne visada taip paprasta

Toksikozė: ne visada taip paprasta

Netgi visiškai sveika moteris, pasirinkusi sveiką gyvenimo būdą, negali būti tikra, kad nėštumo metu jai neišsivystys toksikozė. Kartais būsimoji mama spėja, kad laukiasi, pagal pykinimą rytais. Pykinimas ir vėmimas yra dažniausi toksikozės...


Į lėktuvą – tik gydytojui leidus

Į lėktuvą – tik gydytojui leidus

Atostogaudama nėščia moteris turi rūpintis ne tik savo, bet ir būsimo kūdikio sveikata. Klaipėdietė Rasa Rutkauskienė vadina save ekstremale. Prieš metus besilaukdama antro vaiko moteris išskrido ilsėtis į Filipinus, ten mėgavosi saulės voniomis...


Ilgalaikis žindymas: mitai ir tiesa (nuomonė)

Ilgalaikis žindymas: mitai ir tiesa (nuomonė)

Ilgalaikis žindymas – tai žindymas ilgiau nei vienerius metus. Jei apie tokį terminą paklaustumėm eilinės Nigerijos pilietės, ji nesuprastų apskritai kam toks reikalingas, o norvegė, greičiausiai pamanytų jog kalba eina apie žindymo grįžus į...


Saldžiausių sapnų, mamytės!

Saldžiausių sapnų, mamytės!

Miegas yra labai svarbus žmogui, nes tuomet organizmas labiausiai atsipalaiduoja, miegant gaminasi tam tikros medžiagos, turinčios įtakos senėjimo ir augimo procesams. Bet koks miego trūkumas iškart pastebimas veide, atsiliepia emocinei ir...


Ką reikia žinoti gimdyme dalyvaujančiam vyrui?

Ką reikia žinoti gimdyme dalyvaujančiam vyrui?

Besilaukiančiai moteriai yra didelė laimė, kai ji gali atsiremti į vyrą, sugebantį ja pasirūpinti, kai jai nereikia visų sunkumų nugalėti vienai. Tačiau vyro dalyvavimas gimdyme gali ne tik nepadėti, bet ir trukdyti, jei šis elgiasi netinkamai,...


Vaikas pavydi naujagimiui

Vaikas pavydi naujagimiui

Kai pavydas kankina vyrą ar moterį, aplinkiniai juos užjaučia. Kai pavydi vaikas, suaugusieji susierzina - jie laiko tai kaprizu, išlepimu ar net yda. O juk tai kančia. Pati didžiausia ir pati tikriausia, tikresnė nei suaugusiųjų. Juk iki tam...


Saldžių sapnų, mamytės!

Saldžių sapnų, mamytės!

Viena iš nėštumo laikotarpio nemaloniųjų pusių yra kamuojanti nemiga arba atvirkščiai - mieguistumas. Kaip šias bėdas įveikti? Miegas yra labai svarbus žmogui, nes tuomet organizmas labiausiai atsipalaiduoja, miegant gaminasi tam tikros...


Kokie vaistai pavojingi nėščiosioms

Kokie vaistai pavojingi nėščiosioms

Prieš vartodama bet kurį vaistą nėščioji turi pasitarti su gydytoju, nes kai kurie medikamentai gali neigiamai paveikti ne tik būsimos mamytės, bet mažylio organizmą. Kai kurie vaistai gali paveikti nėštumo eigą, sukelti persileidimą, priešlaikinį...


Apie nešioklę "Manduca"

Apie nešioklę "Manduca"

„Nešioklės - tai pagalbinės priemonės, padedančios tėvams geriau pasirūpinti savo vaikais - užtikrinti jiems reikalingą artumo ir saugumo jausmą - ir tuo pačiu metu leidžiančios tėvams turėti laisvas rankas kitiems darbams nudirbti arba...


Kad mažylio užpakaliukas neraustų

Kad mažylio užpakaliukas neraustų

Mažylių, kurie dėvi medžiagines sauskelnes, užpakaliukų odelė išskirtinai būna švari, graži, neparaudusi. Vaikučio užpakaliuko odelė visą laiką kvėpuoja, jos nedirgina jokios sintetinės medžiagos. Tačiau kartais, pradedant naudoti medžiagines sa


Atnaujintas CHELINO FASHION LOVE  asortimentas

Atnaujintas CHELINO FASHION LOVE asortimentas

Jau ir Lietuvoje artimiausiu metu bus galima įsigyti “Chelino fashion & love” produktų. Mokslinių tyrimų ir technologijų pažangos dėka naujos “Chelino” sauskelnės yra pastarųjų metų laimėjimas. Cada vez, ofrecen una...


Ko norėjote paklausti apie kamienines ląsteles

Ko norėjote paklausti apie kamienines ląsteles

Šiuo metu laukiuosi antrojo vaikelio. Domiuosi galimybe saugoti gimdymo metu surinktą virkštelės kraują. Jūsų žurnale skaičiau, kad kamieninės ląstelės gali būti saugomos tik tada, kai mama yra visiškai sveika, neserga jokiomis virusinėmis...


Nėščiosios atmintinė

Nėščiosios atmintinė

Sveika ir pilnavertė mityba yra labai svarbi Jūsų ir Jūsų vaikelio sveikatai, todėl mitybos pagrindą turėtų sudaryti duona, grūdų produktai, vaisiai ir daržovės. Jų sudėtyje gausu skaidulinių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Taip pat labai svarbu...


Gesiname degančius spenelius

Gesiname degančius spenelius

"Sveika įstojusi į klubą!" – galėtų nelinksmai pajuokauti viena mama kitai, trokštančiai žindyti, bet darančiai tai sukąstais dantimis. Norint, kad neaplankytų "juodas" skausmas, po gimdymo ypač svarbu rūpintis krūtine....


Būsimos mamytės valgiaraštis

Būsimos mamytės valgiaraštis

Nėščiajai svarbu tinkamai maitintis, nes augančiam vaisiui reikia įvairių mineralinių medžiagų, vitaminų. Kadangi besilaukiančios moters organizme vyksta daug pokyčių ir reikia papildomos energijos, maisto medžiagų, tad ji turi valgyti kuo...


Moterys gimdo vidutiniškai 27-erių

Moterys gimdo vidutiniškai 27-erių

Pastaraisiais metais moterys Lietuvoje gimdo vis vėliau, pernai vidutinis pirmą kartą pagimdžiusių moterų amžiaus vidurkis buvo 27 metai, nurodo Statistikos departamentas.


Gimdymas ir psichologija: kartu ar atskirai?

Gimdymas ir psichologija: kartu ar atskirai?

Šiandien Lietuvoje žodis „gimdymas“ skamba gerokai dažniau nei įprastai. Gerai, kad apie tai kalbama. Bet blogai, kad kai kuriuose pasisakymuose dėl gimdymų ne ligoninėje yra skaudžiai pažemintos ne tik moterys, motinos, šeimos, bet...


Gimimo akimirką galime pasirūpinti rytdienos sveikata

Gimimo akimirką galime pasirūpinti rytdienos sveikata

Nėra didesnio džiaugsmo ir didesnio stebuklo, kaip naujos gyvybės atėjimas į šį pasaulį. Tą jautrią akimirką vienintelis tėvų troškimas – apsaugoti savo mažylį ir užauginti jį sveiką. Todėl vis dažniau ieškoma naujo požiūrio į sveikatą bei...


Ar užtenka pienelio?

Ar užtenka pienelio?

Šis klausimas kamuoja dažną žindančią mamytę. Kur kas retesni atvejai, kai moteris gali išmaitinti du ar net tris kūdikėlius. Tačiau iš karto skubėti mažylį primaitinti pieno mišinėliu nereikėtų – galbūt tik jums atrodo, kad pienelio...


Mamyčių liga

Mamyčių liga

Žodis „hemorojus“ yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „kraujagysles, pripildytas kraujo“. Anksčiau buvo manoma, kad tai yra išsiplėtusios kraujagyslės apie išangę. Šiuo metu formuluojamas apibrėžimas, kad hemorojus yra...


Apie ką byloja skausmai pilve

Apie ką byloja skausmai pilve

Dažniau ar rečiau nemalonių pojūčių pilve patiria kiekvienas žmogus. Besilaukiančios mamytės taip pat dažnai skundžiasi skausmais pilve, bet nėštumo metu, kai pilvas yra pagrindinis dėmesio objektas, bet koks su juo susijęs negalavimas kelia...


Nėščiųjų mankšta: stipriname raumenis

Nėščiųjų mankšta: stipriname raumenis

Nėščiųjų mankšta skatina teigiamas emocijas, stiprina raumenų jėgą, be to, turi teigiamos įtakos taisyklingai mažylio padėčiai gimdoje. Pradėti mokytis specialios nėščiųjų mankštos reikėtų jau penktąjį, vėliausiai – septintąjį nėštumo...


Kaip išsirinkti tobulą vežimėlį?

Kaip išsirinkti tobulą vežimėlį?

Ne vienas tėtis ir mama guodžiasi, kad len-gviau nusipirkti automobilį, negu vežimėlį. Juokas juokais, bet beieškant geriausio varianto internete ar važinėjant po parduotuves, vežimėlių gausybėje lengva pasiklysti. Būtent todėl norime sudėlioti...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9