REXSAN

Nėštumas ir burnos higiena

Nėščia moteris turi ypatingai rūpintis savo dantimis ir dantenomis.Ar žinote, kad kai esate nėščia, Jūsų dantų sveikata gali turėti įtakos kūdikio sveikatai. Infekcijos gali sukelti nėštumo komplikacijų.

Dėl infekcijos įvyksta iki 50 proc. visų priešlaikinių gimdymų. Netinkama burnos higiena gali pažeisti dantenas, tai gali padidinti žalingų bakterijų prasiskverbimo pro palcentą ir poveikio seikatai riziką. Laukiantis organizme hormonai svyruoja, todėl kyla didesnė rizika susirgti dantenų ligomis. Padidėjus estrogeno ir progresterono kiekiui, gali padaugėti ir periodonto bakterijų kiekis. Dantenų pokyčiai labiausiai matomi tarp antro ir aštunto nėštumo mėnesių. Besikeičiantys hormonų kiekiai padaro dantenas lengviau pažeidžiamas apnašų. Jeigu besilaukianti turi dantenų ligų (pvz., gingivito) požymių, nėštumas gali juos sustiprinti. Štai kodėl svarbu papildomai rūpintis savo burnos higiena.

Besilaukianti moteris:

1. Moteris prieš planuodama nėštumą, turi profilaktiškai lankytis pas burnos priežiūros specialistus, tam kad išvengtų dantų ir dantenų neigiamų pokyčių.

2. Pirmą kartą pas odontologą turėtų apsilankyti pirmame nėštumo trimestre.

3. Jeigu reikia gydyti ir taisyti dantis, geriausia tai atlikti tarp ketvirto ir šešto nėštumo mėnesių (antrajame trimestre).

4. Burnos rentgenogramą nėštumo metu galima atlikti tik išskirtiniais atvejais. Nėštumo metu yra didesnis pavojus ėduoniui ir dantenų ligoms atsirasti. Saldaus maisto padidėjęs noras, rytinis pykinimas gali būti dantų ėduonies priežastis. Skrandžio sultys, likusios ant dantų paviršiaus, gali pažeisti dantų emalį. Tačiau dantų ėduonies ir dantenų ligų galima išvengti.

Amerikos odontologų asociacija (angl. ADA) rekomenduoja nėščiosioms vadovautis šiomis taisyklėmis:

1. Pranešti savo odontologui ir burnos higienistui, kad laukiatės, ir reguliariai lankytis burnos apžiūrai ir burnos higienos procedūroms viso nėštumo metu ir po gimdymo.

2. Dantis valyti mažiausiai du kartus per dieną minkštu dantų šepetėliu: ryte ir visada prieš miegą (odontologai pataria keisti dantų šepetėlį kas 3 mėnesius).

3. Valyti dantis mažiausiai dvi minutes.

4. Naudoti fluoro turinčią dantų pastą (fluoras stiprina dantų emalį, taip užkirsdamas kelią ertmių atsiradimui). Kruopščiai nuvalyti dantų paviršių toje vietoje, kur jie siekiasi su dantenomis.

5. Kasdien naudoti tarpdančių siūlą, kuris padės pašalinti apnašas iš tarpdančių ir po dantenomis (sunkiai dantų šepetėliui prieinamose vietose).

6. Valgyti gerai subalansuotą maistą papildytą kalciu, kad su maistu būtų gaunama viskas, ko reikia sveikiems dantims išsaugoti.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE