Ditel

Tyrimas: ketvirtadalis lietuvių ir latvių niekada nevalgė jogurto

Kas ketvirtas Lietuvos gyventojas ir beveik tiek pat latvių niekada nevalgė jogurto, rodo šiose šalyse atliktas pieno produktų vartojimo įpročių tyrimas.

Tik mažiau nei ketvirtadalis lietuvių bei latvių valgo ar geria jogurto kasdien ar bent kartą per savaitę. Maždaug kas antras gyventojas Lietuvoje ir Latvijoje jogurto vartoja kartą per mėnesį ar dar rečiau.

Kaip teigia gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė, jogurtas yra vienas naudingiausių pieno produktų mūsų organizmui. Jame gausu kalcio, kuris ypač reikalingas kaulams stiprinti, be to, organizmas kalcį geriau pasisavina iš raugintų pieno produktų. Jogurte taip pat gausu gerųjų bakterijų, stiprinančių organizmą iš vidaus, gerinančių virškinamojo trakto veiklą bei padedančių organizmui kovoti su įvairiais virusais.

„Jogurto vartojimo kultūra Baltijos šalyse dar tik formuojasi. Vakarų šalių gyventojai jau daugiau nei prieš penkiasdešimt metų atrado ir pamėgo šį lengvai virškinamą pieno produktą, tuo tarpu Lietuvoje mes jogurtus valgome tik kiek daugiau nei dešimtmetį – ne visi per tą laiką spėjo įtraukti juos į savo mitybos racioną, nes jogurtas mums – dar pakankamai naujas pieno produktas”, – sako gydytoja dietologė A. Jauniškytė.

Tyrimas parodė, jog lietuvių ir latvių jogurto valgymo įpročiai labai panašūs, kiek smarkiau skiriasi tik skonio pasirinkimas. Lietuviai labiau mėgsta natūralų jogurtą be jokių priedų, tuo tarpu Latvijos gyventojams šio skonio jogurtas nėra toks patrauklus. Lyginant natūralaus jogurto vartojimo rodiklius, Lietuvoje jį renkasi net 22 proc. gyventojų, o Latvijoje – vos 7 proc.

Anot vienos jogurtus gaminančios kompanijos atstovų, lietuviai mėgsta natūralų produktą ir pagardina jį patys pagal savo skonį mamų ar močiučių virta uogiene. Taip pat dažnai natūralus jogurtas naudojamas salotoms bei kitiems patiekalams gaminti.

Kaip rodo tyrimas, dar mažiau nei įvairių skonių paprastus jogurtus Lietuvos ir Latvijos gyventojai žino ir vartoja funkcinius jogurtus. Šie jogurtai pasižymi tuo, jog turi papildomų komponentų (pavyzdžiui, gerųjų pieno rūgšties bakterijų – probiotikų), sustiprinančių įprasto jogurto poveikį organizmui.

Rezultatai atskleidė, kad net 45 proc. respondentų Lietuvoje nurodė išvis nevartojantys funkcinio jogurto. Tik 7 proc. gyventojų jo valgo kelis kartus per savaitę, o 17 proc. – kelis kartus per mėnesį ar dar rečiau. Latvijoje šie skaičiai labai panašūs.

„Žmonės dar nepakankamai žino ir įvertina teigiamą jogurto poveikį sveikatai, – pastebi gydytoja A. Jauniškytė. – Norėčiau paskatinti visus nevengti išbandyti naujų maisto produktų, kad mitybos racionas būtų įvairus. Tuomet mūsų organizmas su maistu gaus visų jam reikalingų maistinių medžiagų, ir mes būsime sveiki bei žvalūs”.

Lietuvos ir Latvijos gyventojų pieno produktų vartojimo įpročių tyrimą atliko Estijos tyrimų kompanija „Turu-uuringute AS” pagal pieno perdirbimo įmonių užsakymą. Tyrime buvo apklausta po 1000 kiekvienos šalies gyventojų.

Diena.lt

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE