Ditel

Saikingai vartojami lašiniai – naudingi

Nemažai žmonių mano, kad lašiniai kenkia sveikatai. Esą jų mėgėjai rizikuoja susirgti ateroskleroze – lėtine liga, kai arterijose susidaro aterosklerozinių plokštelių. Be to, lašiniai neva didina cholesterolio kiekį kraujyje, nuo jų tunkama.

Tačiau, dietologų tikinimu, taip yra tada, kai šiuo maistu piktnaudžiaujama. Neturintis antsvorio žmogus per dieną gali suvalgyti 20–30 g lašinių, o linkusieji priaugti svorio jų neturėtų suvalgyti daugiau nei 10 g. Tokį mažą gabalėlį patartina užsidėti ant rupios duonos.

Atsisakyti lašinių nereikėtų, nes jų riebalų rūgštys daug vertingesnės už esančias svieste. Be to, kiaulių lašinių biologinis aktyvumas penkis kartus didesnis nei sviesto ar jautienos riebalų. Lašiniuose yra 60 proc. nesočiųjų riebalų, iš jų didžiausią dalį sudaro arachidinė rūgštis. Ji dalyvauja medžiagų apykaitos procese, padeda organizmui pasisavinti maisto medžiagas, įeina į ląstelių membranų sudėtį ir yra širdies raumens fermento dalis.
Liaudies medicinos žinovai, suskaudus dančiui, pataria gabalėlį lašinių be odos, nuvalius druską, įdėti tarp dantenų ir skruosto ir palaikyti apie 15minučių. Skausmas pamažu atlėgs. Žinoma, dantis nebus išgydytas, todėl teks kreiptis į odontologą.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE