Birželio 28d. Antradienis

Tiesa apie savimi nelabai patenkintas poras

Peržiūrų skaičius: 28292
Tiesa apie savimi nelabai patenkintas poras

Stresas, nuovargis, vaikai – ką kaltinti dėl celibato epidemijos tarp vedusių porų? O gal stinga geismo? Girdite, kaip apie tai šnabždamasi prie rytinės kavos puodelio, mokyklos vartų arba vakare su draugėmis.

Išgėrus kelis butelius vyno, tai aptariama per kviestinius pietus, kartu su nekilnojamojo turto kainomis ir siaubingai brangia vaiko priežiūra. Seksas ar, tiksliau, jo nebuvimas – karšta vidutinės klasės britų pokalbių tema. Regis, savimi patenkinti sutuoktiniai iš tikrųjų nėra tokie jau savimi patenkinti, kaip apsimeta.

Atsuka nugaras

Jau tapo įprasta susibūrus 30-40 metų žmonių grupei laidyti pastabas apie tai, kad jų gyvenime nėra sekso. Gal netgi juokais rungtis, kas ilgiausiai nepatiria šio džiaugsmo. "Kas dvi savaites? Tau velniškai sekasi!" - sakė mano draugas 40-metis advokatas.

Psichologė iš Niujorko Estera Perel nemano, kad toks badavimas juokingas. Jos knyga "Priverstinis poravimasis: seksualinis melas ir namų laimė" – sociologinis tyrimas, kurį papildo literatūrinės ir antropologinės nuorodos. Pernai Amerikos bestselerių sąrašuose ji užėmė pirmą vietą, o profesionalams iškėlė skubios pagalbos santuokai klausimą. Knyga, paantrašte "Sutaikant erotiką ir namų gyvenimą", susižavėjo visi, pradedant Opra Vinfri ir baigiant intelektualiai reikliu žurnalu "New Yorker". Dabar 48 metų dviejų vaikų motina – su mumis ir taria savo žodį.

"Jungtinėse Valstijose dabar labai rimtai svarstoma, kodėl poros nesimyli. Kalbama ne vien apie seksą. Kalbama apie tai, kas šiandien apskritai darosi sutuoktiniams, - sakė E.Perel. - Kodėl seksualinę laisvę turinti karta nebepajėgia išsaugoti seksualinio geismo?"

"Žmonės, į kuriuos norėčiau kreiptis, – ne tie, kurie priėjo ribą, nebemyli vienas kito. Tai – milijonai ilgalaikius santykius palaikančių ir vienas kitą mylinčių žmonių, iš kurių gyvenimo išnyko erotika."

E.Perel nuomone, šis klausimas pernelyg svarbus, kad jį būtų galima svarstyti moteriškų žurnalų puslapiuose. Pasak jos, tai mūsų kultūros krizė, atspindinti šiandieninę santuokos instituto būklę.

Pernai Nacionalinės statistikos departamento išspausdinti skaičiai, parodę, kad Didžioji Britanija tapo "aseksualia" šalimi, patvirtina šį požiūrį: kas aštunta moteris, tarp kurių – ištekėjusios ir gyvenančios su partneriu, per pastaruosius metus nesimylėjo. Nepriklausomai nuo lyties kas dešimtas žmogus, sulaukęs 35 metų, neužsiima seksu. 40-44 metų šis skaičius siekia 12 procentų (vyrų – 9 procentai). Galbūt E.Perel teisi, sakydama, jog būtina blaiviau vertinti santuokos institutą.

Bent jau taip manoma Niujorke, kur perpildytos auditorijos gaudo kiekvieną jos žodį. Tarp klausytojų yra jaunų ir senų, vyrų ir moterų, trokštančių išgirsti jos receptą, kaip įveikti nepageidaujamą celibatą. Jie ateina išsiblaškyti.

Viską lemia atstumas

Išmintis byloja, kad bet kokią santykių problemą padeda išspręsti komunikacija: reikia suartėti, bendrauti, tiesiog kalbėtis, kalbėtis, kalbėtis... E.Perel šią mintį apverčia aukštyn kojomis. Malonų seksualinį poros gyvenimą lemia atstumas. Norint, kad jūsų miegamojo atmosfera taptų bent šiek tiek erotiškesnė, turi būti riba. Ji sako, kad meilei reikia artumo, o geismui to nereikia. Todėl kurį laiką pabūkite atskirai.

"Mes esame pakvaišę dėl šios didesnio artumo idėjos, tačiau ji ne visada suveikia. Ji tinka draugystei. Žinoma, puiku draugauti su savo partneriu, tačiau kaina, kurią už tai sumokėjome, – seksas, - sakė E.Perel. - Mano knygoje įvertinamas uždarumas – vyrams tai pažįstama. Būtent jie santykiuose dažnai stoja į tokią poziciją. Vyrams ypač artima tai, apie ką aš kalbu, jie tai ir stengiasi pasakyti, bet jaučia, kad jiems neleidžiama. Moterys taip pat patyrė šį palengvėjimą, nes, kad ir kokie laisvi būtume, moterims mažiau priimtina, kai meilė ir seksas at-siejami vienas nuo kito."

E.Perel požiūris sukelia daug klausimų, kai kas ją vadina retrogradine. Tačiau nė vienas jos kolega psichologas nenuginčijo šio požiūrio. "Buvau įsitikinusi, kad sulauksiu reakcijos, ypač iš mano specialybės atstovų. Bet taip neatsitiko. Nenoriu menkinti ar diskredituoti artimų santykių būtinybės, tačiau yra ir kitų, tokių pat svarbių aspektų, kurie poros santykiams suteikia pasitenkinimo."

"Noriu sukelti diskusiją, kodėl tiek daug porų nepasirengusios su tuo kovoti, kodėl jos linkusios tai neigti, nes esą pernelyg užsiėmusios ar patiria per daug streso. Visi pavargo. Tačiau esama ir kitų dalykų, kuriais reikia užsiimti. Kodėl tokios paklausios knygos, kaip seksualiniam gyvenimui suteikti pikantiškumo? Akivaizdu, jog šie receptai neveikia."

E.Perel teigia, kad prie vidutinio amžiaus artėjanti karta – tai žmonės, užaugę be seksualinių draudimų. Jie gimė po seksualinės revoliucijos, "dulkinosi" mokydamiesi universitete, o gyvenimo draugą dažniausiai rinkosi po kelių rimtų romanų. Jiems įskiepytas tikėjimas, kad mes galime ir turime kalbėti apie savo troškimus, kad meilė ir santuoka reiškia, jog partneriai dalijasi viskuo, taip klodami viso gyvenimo artumo pamatus. Kas pradėjo keistis?

"Socialinės ir ekonominės permainos per kelis amžius atvedė prie to, ką turime dabar, - sakė E.Perel. - Anksčiau santuokos funkcijos buvo labai paprastos. Jos tikslas buvo pratęsti giminę, tai tebuvo ekonominė sutartis ir respektabilumas. Jeigu atsirasdavo dar ir meilė, tai buvo puiku. O dabar pažvelkime į ilgą sąrašą, ko iš santuokos trokštame šiandien: artima draugystė, ekonominė ir emocinė parama, romantika, meilė, šeima.

Nuo šeštojo dešimtmečio pradžios viso to pradėjome norėti iš vieno žmogaus. Miestuose gyvenimas vis labiau izoliuotas, nors svarbiausia socialinė ląstelė yra pora ir jos artimiausi giminės. Iš vyro ar žmonos laukiame to, ką anksčiau mums duodavo visas kaimas, bendruomenė ar giminė. Po viso to dar ir norime erotinių santykių su šiuo žmogumi. Tai labai dideli reikalavimai, ypač jeigu atsižvelgsime į mūsų gyvenimo trukmę. Visus tuos dalykus norime turėti labai ilgai."

Kaltinti – tik save

Daugelis porų skundžiasi, kad, gimus vaikams, iš jų gyvenimo išnyko seksas. Tačiau E.Perel sako, kad kaltinti reikia tik save. Sutuoktiniai profesionalai vaikus dažniausiai gimdo būdami gerokai per trisdešimt ir beviltiškai stengiasi tapti idealiais tėvais.

"Supertėvystės kultūra nulėmė, kad dabar poros nebebrėžia ribos tarp savo šeimyninio gyvenimo ir kitų gyvenimo sričių. Joms nejauku uždaryti miegamojo duris. Daugelis netgi jaučia kaltę, eidami vakarieniauti be vaikų. Tiesa ta, kad vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo vaikui, – sureguliuoti santykius su jo tėvu (motina)."

E.Perel teigia, kad sutuoktiniams reikia kitokio gyvenimo, kuris atsietas nuo namų ir vaikų. Ne visada lengva sukurti santykių "erotinę atmosferą". Ypač moterys turėtų išmokti ką nors daryti sau. "Nueikite į teatrą, kiną, - reikalauja E.Perel. - Vyrai ir partneriai taip pat gali būti įtraukti į šią autonomiją. Kada paskutinį kartą susitikote su vyru tam, kad papietautumėte? Tokie dalykai sukuria naują atmosferą. Jūs turite kartu daryti tai, kas nesusiję su namų gyvenimu. Bet tai nereiškia, kad privalote kartu eiti į viešbutį – arba bent jau ne vien tai."

E.Perel tampa nebe tokia atvira, kai kalba pakrypsta apie jos šeimyninį gyvenimą. Tačiau spinduliuoja išdidumą, kai prakalba apie savo vyrą gydytoją, su kuriuo santuokoje išgyveno 25 metus. "Mes dalijamės džiaugsmu ir skausmu", - tai viskas, ką ji pasakė. Todėl galima spėti, kad E.Perel buduare viskas klostosi labai neblogai.

Erekcijos sutrikimas - opi problema

Erekcijos sutrikimas - opi problema

Moksliniai tyrimai rodo, kad aktyvų seksualinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni, džiaugsmingesni. Kad vyras pajėgtų atlikti lytinį aktą, būtina gera erekcija. Deja, tik apie 10 proc. vyrų, kuriems pasireiškia erekcijos sutrikimų, iškart...


Sekso pamokos pagal rytiečius

Sekso pamokos pagal rytiečius

Seksualinės išminties pagrindai pas mus atkeliauja iš Rytų. In ir jang kadaise susiliejo į vieną. Tai buvo taip saldu, kad išmintingi žmonės knygose surašė visas tų laikų savybes, užšifruodami tas slaptas žinias. Senovės autoriai vieningi: seksas...


Seksualumu latviai lenkia lietuvius

Seksualumu latviai lenkia lietuvius

Latviai seksualiai yra gerokai aktyvesni už lietuvius. Tai paaiškėjo palyginus pirmąkart mūsų šalyje atliktos apklausos "Požiūris į seksualinį gyvenimą, seksualumą Lietuvoje" rezultatus su analogiškos latviškos apklausos duomenimis....


Koks seksas moterims nesuteikia malonumo?

Koks seksas moterims nesuteikia malonumo?

Britų sociologai internetu apklausė moteris ir išsiaiškino, koks seksas suteikia moterims mažiausiai malonumų. Respondentėms buvo pasiūlyta išrinkti tik vieną, labiausiai nepriimtiną variantą iš aštuonių, kuriuos pasiūlė specialistai. Rezultatai...


6 didžiausi mitai apie lubrikantus

6 didžiausi mitai apie lubrikantus

Indianos universiteto atliktame tyrime apklausta daugiau nei 2 tūkst. moterų, iš kurių net65,5% patvirtino, jog sueities metu naudojamas lubrikantas prisidėjo prie malonesnio, didesnį pasitenkinimą suteikiančio sekso. Ir nors jau daug žmonių...


Kaip išvengti makšties uždegimo. 14 pagrindinių intymios higienos taisyklių

Kaip išvengti makšties uždegimo. 14 pagrindinių intymios higienos taisyklių

Moterys dažnai kalba ir dalinasi savo patirtimi apie odos ir plaukų priežiūrą, makiažo priemones, tačiau intymios higienos tema, dažniausiai neliečiama. Rūpintis savo intymia higiena labai svarbu ne tik tam, kad jaustis švariau, bet ir norint...


Nelygi santuoka

Nelygi santuoka

Vyro ir žmonos amžiaus skirtumas nulemia tarpusavio santykių vystymąsi. Ne veltui psichologai mėgsta pabrėžti: "Pasakykite, koks tarp jūsų amžiaus skirtumas ir mes papasakosime, kaip jūs gyvenate..." Jei vyras ir žmona yra beveik vienodo...


MOTERŲ SVEIKATA – MOTERŲ RANKOSE

MOTERŲ SVEIKATA – MOTERŲ RANKOSE

Vienas svarbiausių kokybiško moters gyvenimo veiksnių – lytinė sveikata, tačiau ar tikrai mokame ja rūpintis? Reguliariai profilaktinę ginekologinę patikrą atlieka tik nedidelė dalis moterų, o juk ginekologinių problemų gali atsirasti bet...


Kodėl vyrai flirtuoja darbe?

Kodėl vyrai flirtuoja darbe?

Kai bendradarbis mirkteli akį žaviai kolegei ar maloniai pasikalba prie vandens aparato, daugelis moterų šiuos gestus vertina kaip komplimentą. Bet vyrai, kurie flirtuoja darbe, taip elgiasi ne todėl, kad kolegė yra patraukli, o todėl, kad...


Sekso traumos — nėra ko gėdytis

Sekso traumos — nėra ko gėdytis

Seksas - puikus dalykas, tačiau... kartais žmonės taip atsiduoda šiam malonumui, kad prisidaro neįtikėtinai daug nemalonumų. Besistengiant įgyvendinti pačias svaigiausias fantazijas neretai meilės žaidimai baigiasi... ligoninėje. Manoma, kad pats...


Su nevykėliu – iš gailesčio

Su nevykėliu – iš gailesčio

Artėja įsimylėjėlių diena. Dažnas į savo partnerį ir tarpusavio santykius pažvelgs iš naujo. Ar visada jais žmonės yra patenkinti? Kodėl vieniems laimė klostosi puikiai, o kiti nuolatos ištraukia ne tą bilietą, lyg magnetas traukia nevykėlius?...


Dažniausia infekcija, kuri ypač limpa prie moterų: jos priežastys - nuo peršalimo iki lytinių santykių

Dažniausia infekcija, kuri ypač limpa prie moterų: jos priežastys - nuo peršalimo iki lytinių santykių

Jei pajutote skausmą ar deginimą šlapinimosi metu, atsirado poreikis šlapintis dažniau ne įprasta, tačiau tarsi nepavyksta nusišlapinti iki galo, atsirado skausmas apatinėje pilvo srityje arba nugaroje, šlapimas tapo drumstas ar net su kraujo...


Ar reikia perauklėti vyrus?

Ar reikia perauklėti vyrus?

Nemažai moterų ar merginų pasižymi tiesiog unikaliu charakterio bruožu: nori to, ko neįmanoma norėti. O jei vis dėlto ilgai laukta ir geidžiama svajonė išsipildo - pradeda gailėtis. Idealus vyras, svajonių vyras – visai realu, tik štai...


Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Misūrio universiteto (JAV) mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad kai kurie maisto produktai slopina vyrų seksualinį potraukį ir potenciją. Bet taip atsitinka ne dėl prastos produkto kokybės ar jo sudėties, o įpakavimo. Tyrėjai nustatė, kad...


Apatiniai ir Zodiako ženklas: ar čia gali būti ryšys?

Apatiniai ir Zodiako ženklas: ar čia gali būti ryšys?

Rinkdamasi apatinius kiekviena moteris vertina juos per savo prizmę: vienoms svarbiausia spalva, kitoms – kaina, dar kitoms papuošimai ar seksualumas ir pan. Taip pat nemaža dalis domisi, kokie apatiniai tinka pagal Zodiako ženklą. Tiesa,...


Kuo daugiau sekso, tuo daugiau ir kenksmingų įpročių?

Kuo daugiau sekso, tuo daugiau ir kenksmingų įpročių?

Teksaso universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, kad tiems jaunuoliams, kuriems svarbiau romantiški jausmai nei intymus suartėjimas, mažiau linkę į žalingus įpročius. Taip pat jie itin retai nusikalsta. Tie vaikinai ir merginos, kurie dažnai...


Kad norai ir galimybės sutaptų

Kad norai ir galimybės sutaptų

Šiam vakarui ruošėsi abudu. Muzika, žvakės ir... apmaudas, nusivylimas. Veikiausiai daugelis vyrų nors kartą gyvenime yra patyrę erekcijos sutrikimų. Vieni į tai žiūri gana ramiai, kitiems šis patyrimas tampa gilios depresijos pradžia. Visais...


Kaip atspėti penio dydį iš vyro išvaizdos? (N-18)

Kaip atspėti penio dydį iš vyro išvaizdos? (N-18)

Daugelis galvoja, kad pagal vyro išvaizdą galima nustatyti jo lytinio organo išmatavimus. Manoma, kad jei vyro - platūs delnai ir ilgi pirštai, tai jo stambios ir genitalijos. Iš tikrųjų, jei vyro - stambios rankos ir ilgi pirštai, tai dar...


Geriausias seksas – po 4 santuokos metų

Geriausias seksas – po 4 santuokos metų

Seksas tampa labiau jaudinantis ar, atvirkščiai, nuobodesnis, priklausomai nuo to, kiek trunka poros vedybinis gyvenimas. Kritinis laikas gerąja prasme vyro ir žmonos santykiuose, anot psichologų, yra ketvirtieji metai. Kaip rašo eronews.lt,...


Kiek žmonių mylisi kasdien?

Kiek žmonių mylisi kasdien?

Nejaugi menksta žmonių sekso "varikliukas"? Viena pasaulinė kompanija, gaminanti prekes suaugusiems, neseniai atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, jog... tik 3 procentai žmonių mylisi kasdien! Tyrime dalyvavo daugiau nei tūkstantis...


Kai jūsų netenkina seksualinis gyvenimas

Kai jūsų netenkina seksualinis gyvenimas

Regis, jis buvo jūsų svajonių vyriškis: toks romantiškas, švelnus ir rūpestingas. Ir vyras jis neblogas – būna ir blogesnių. Draugės jums pavydi santykių. Lyg ir viskas gerai, tik kodėl jūsų seksualiniai santykiai nežaižaruoja visomis...


Išrastas užpurškiamas prezervatyvas

Išrastas užpurškiamas prezervatyvas

Žmogaus pastangoms tobulybei pasiekti nėra galo - tai jaučiasi visose gyvenimo sferose. Ne išimtis ir dabar labai populiari ir vos ne masine kultūra patapusi seksualinio gyvenimo sfera. Niekam ne paslaptis, jog tobulo apsisaugojimo priemonių nuo...


Pratimai moterims, norinčioms, kad padidėtų krūtys

Pratimai moterims, norinčioms, kad padidėtų krūtys

Kiekviena mergina svajoja apie idealų biustą. Tačiau siekti tobulų formų gali padėti ir specialūs pratimai. Žinia, grožio etalonu laikoma iškili moters krūtinė. Tačiau daug merginų, deja, negali tuo pasigirti. Todėl jei nuolat atliksite šiuos...


Seksas paplūdimyje

Seksas paplūdimyje

Meilės žaidimai paplūdimyje verčia būti itin atidžius. Kalbame ne tik apie kontracepciją. Pirmiausiai reikia įsitikinti, kad jūsų elgesys nesukels skandalų ir nepažeis įstatymų. Graikijoje už seksą viešame paplūdimyje galima netekti laisvės nuo 2...


Penio ilgį galima nuspėti pagal rankų pirštus?

Penio ilgį galima nuspėti pagal rankų pirštus?

Rankos gali pasakyti apie savo šeimininkus daugiau nei būtų galima pagalvoti - ypač apie vyrus. Vyrai, kurių rodomieji pirštai trumpesni negu bevardžiai, paprastai turi ilgesnius penius, sakoma vienoje Pietų Korėjos mokslininkų studijoje, kuri...


Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzės metu sumažėja estrogenų gamyba. Kai tai nutinka, daug pokyčių įvyksta ir moters organizme, daugelis jų nelaukiami: sutrinka mėnesinių ciklas, jos tampa nereguliarios, kol visai išnyksta. Jaučiami karščio pylimai, nuotaikų svyravimas,...


Meilės ligų statistika kinta po švenčių

Meilės ligų statistika kinta po švenčių

Venerologai pastebi, kad kai kurie sekso būdai gerokai pavojingesni už tradicinį, o po didelių švenčių ar renginių į Veneros ligų žabangas dažniau įsipainioja paaugliai nei subrendę vyrai. Sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis uostamiestyje...


Reguliarus seksas padeda mokytis

Reguliarus seksas padeda mokytis

Hamburge dirbantis seksologas Werneris Habermehlis tikina, kad dėl reguliarių lytinių santykių per trumpesnį laikotarpį daugiau išmokstama, todėl žymiai pagerėja protinė veikla ir dėl to pagerėja studentų pažymiai, praneša "Der Spiegel"....


Erekcijos sutrikimas

Erekcijos sutrikimas

Vyro seksualumas - tai kūniškų, emocinių, protinių ir socialinių elementų visuma, kuri praturtina ir sustiprina asmenybę, bendravimą ir meilę. Vyrų gyvenimo kokybė priklauso ir nuo lytinės sveikatos bei lytinio pasitenkinimo. Sveikatos sutrikimai...


Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Visi vyrai žavisi moterų seksualumu. Tad daugelis stipriosios lyties atstovų nekantriai laukia vakaro, kol brangioji, grįžusi po darbo, nusirengs klasikinį kostiumėlį ir pasipuoš atvira ir patrauklia suknele. Kaip elgtis moterims, kad jos visad...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9