Kovo 8d. Pirmadienis

Tiesa apie savimi nelabai patenkintas poras

Peržiūrų skaičius: 28292
Tiesa apie savimi nelabai patenkintas poras

Stresas, nuovargis, vaikai – ką kaltinti dėl celibato epidemijos tarp vedusių porų? O gal stinga geismo? Girdite, kaip apie tai šnabždamasi prie rytinės kavos puodelio, mokyklos vartų arba vakare su draugėmis.

Išgėrus kelis butelius vyno, tai aptariama per kviestinius pietus, kartu su nekilnojamojo turto kainomis ir siaubingai brangia vaiko priežiūra. Seksas ar, tiksliau, jo nebuvimas – karšta vidutinės klasės britų pokalbių tema. Regis, savimi patenkinti sutuoktiniai iš tikrųjų nėra tokie jau savimi patenkinti, kaip apsimeta.

Atsuka nugaras

Jau tapo įprasta susibūrus 30-40 metų žmonių grupei laidyti pastabas apie tai, kad jų gyvenime nėra sekso. Gal netgi juokais rungtis, kas ilgiausiai nepatiria šio džiaugsmo. "Kas dvi savaites? Tau velniškai sekasi!" - sakė mano draugas 40-metis advokatas.

Psichologė iš Niujorko Estera Perel nemano, kad toks badavimas juokingas. Jos knyga "Priverstinis poravimasis: seksualinis melas ir namų laimė" – sociologinis tyrimas, kurį papildo literatūrinės ir antropologinės nuorodos. Pernai Amerikos bestselerių sąrašuose ji užėmė pirmą vietą, o profesionalams iškėlė skubios pagalbos santuokai klausimą. Knyga, paantrašte "Sutaikant erotiką ir namų gyvenimą", susižavėjo visi, pradedant Opra Vinfri ir baigiant intelektualiai reikliu žurnalu "New Yorker". Dabar 48 metų dviejų vaikų motina – su mumis ir taria savo žodį.

"Jungtinėse Valstijose dabar labai rimtai svarstoma, kodėl poros nesimyli. Kalbama ne vien apie seksą. Kalbama apie tai, kas šiandien apskritai darosi sutuoktiniams, - sakė E.Perel. - Kodėl seksualinę laisvę turinti karta nebepajėgia išsaugoti seksualinio geismo?"

"Žmonės, į kuriuos norėčiau kreiptis, – ne tie, kurie priėjo ribą, nebemyli vienas kito. Tai – milijonai ilgalaikius santykius palaikančių ir vienas kitą mylinčių žmonių, iš kurių gyvenimo išnyko erotika."

E.Perel nuomone, šis klausimas pernelyg svarbus, kad jį būtų galima svarstyti moteriškų žurnalų puslapiuose. Pasak jos, tai mūsų kultūros krizė, atspindinti šiandieninę santuokos instituto būklę.

Pernai Nacionalinės statistikos departamento išspausdinti skaičiai, parodę, kad Didžioji Britanija tapo "aseksualia" šalimi, patvirtina šį požiūrį: kas aštunta moteris, tarp kurių – ištekėjusios ir gyvenančios su partneriu, per pastaruosius metus nesimylėjo. Nepriklausomai nuo lyties kas dešimtas žmogus, sulaukęs 35 metų, neužsiima seksu. 40-44 metų šis skaičius siekia 12 procentų (vyrų – 9 procentai). Galbūt E.Perel teisi, sakydama, jog būtina blaiviau vertinti santuokos institutą.

Bent jau taip manoma Niujorke, kur perpildytos auditorijos gaudo kiekvieną jos žodį. Tarp klausytojų yra jaunų ir senų, vyrų ir moterų, trokštančių išgirsti jos receptą, kaip įveikti nepageidaujamą celibatą. Jie ateina išsiblaškyti.

Viską lemia atstumas

Išmintis byloja, kad bet kokią santykių problemą padeda išspręsti komunikacija: reikia suartėti, bendrauti, tiesiog kalbėtis, kalbėtis, kalbėtis... E.Perel šią mintį apverčia aukštyn kojomis. Malonų seksualinį poros gyvenimą lemia atstumas. Norint, kad jūsų miegamojo atmosfera taptų bent šiek tiek erotiškesnė, turi būti riba. Ji sako, kad meilei reikia artumo, o geismui to nereikia. Todėl kurį laiką pabūkite atskirai.

"Mes esame pakvaišę dėl šios didesnio artumo idėjos, tačiau ji ne visada suveikia. Ji tinka draugystei. Žinoma, puiku draugauti su savo partneriu, tačiau kaina, kurią už tai sumokėjome, – seksas, - sakė E.Perel. - Mano knygoje įvertinamas uždarumas – vyrams tai pažįstama. Būtent jie santykiuose dažnai stoja į tokią poziciją. Vyrams ypač artima tai, apie ką aš kalbu, jie tai ir stengiasi pasakyti, bet jaučia, kad jiems neleidžiama. Moterys taip pat patyrė šį palengvėjimą, nes, kad ir kokie laisvi būtume, moterims mažiau priimtina, kai meilė ir seksas at-siejami vienas nuo kito."

E.Perel požiūris sukelia daug klausimų, kai kas ją vadina retrogradine. Tačiau nė vienas jos kolega psichologas nenuginčijo šio požiūrio. "Buvau įsitikinusi, kad sulauksiu reakcijos, ypač iš mano specialybės atstovų. Bet taip neatsitiko. Nenoriu menkinti ar diskredituoti artimų santykių būtinybės, tačiau yra ir kitų, tokių pat svarbių aspektų, kurie poros santykiams suteikia pasitenkinimo."

"Noriu sukelti diskusiją, kodėl tiek daug porų nepasirengusios su tuo kovoti, kodėl jos linkusios tai neigti, nes esą pernelyg užsiėmusios ar patiria per daug streso. Visi pavargo. Tačiau esama ir kitų dalykų, kuriais reikia užsiimti. Kodėl tokios paklausios knygos, kaip seksualiniam gyvenimui suteikti pikantiškumo? Akivaizdu, jog šie receptai neveikia."

E.Perel teigia, kad prie vidutinio amžiaus artėjanti karta – tai žmonės, užaugę be seksualinių draudimų. Jie gimė po seksualinės revoliucijos, "dulkinosi" mokydamiesi universitete, o gyvenimo draugą dažniausiai rinkosi po kelių rimtų romanų. Jiems įskiepytas tikėjimas, kad mes galime ir turime kalbėti apie savo troškimus, kad meilė ir santuoka reiškia, jog partneriai dalijasi viskuo, taip klodami viso gyvenimo artumo pamatus. Kas pradėjo keistis?

"Socialinės ir ekonominės permainos per kelis amžius atvedė prie to, ką turime dabar, - sakė E.Perel. - Anksčiau santuokos funkcijos buvo labai paprastos. Jos tikslas buvo pratęsti giminę, tai tebuvo ekonominė sutartis ir respektabilumas. Jeigu atsirasdavo dar ir meilė, tai buvo puiku. O dabar pažvelkime į ilgą sąrašą, ko iš santuokos trokštame šiandien: artima draugystė, ekonominė ir emocinė parama, romantika, meilė, šeima.

Nuo šeštojo dešimtmečio pradžios viso to pradėjome norėti iš vieno žmogaus. Miestuose gyvenimas vis labiau izoliuotas, nors svarbiausia socialinė ląstelė yra pora ir jos artimiausi giminės. Iš vyro ar žmonos laukiame to, ką anksčiau mums duodavo visas kaimas, bendruomenė ar giminė. Po viso to dar ir norime erotinių santykių su šiuo žmogumi. Tai labai dideli reikalavimai, ypač jeigu atsižvelgsime į mūsų gyvenimo trukmę. Visus tuos dalykus norime turėti labai ilgai."

Kaltinti – tik save

Daugelis porų skundžiasi, kad, gimus vaikams, iš jų gyvenimo išnyko seksas. Tačiau E.Perel sako, kad kaltinti reikia tik save. Sutuoktiniai profesionalai vaikus dažniausiai gimdo būdami gerokai per trisdešimt ir beviltiškai stengiasi tapti idealiais tėvais.

"Supertėvystės kultūra nulėmė, kad dabar poros nebebrėžia ribos tarp savo šeimyninio gyvenimo ir kitų gyvenimo sričių. Joms nejauku uždaryti miegamojo duris. Daugelis netgi jaučia kaltę, eidami vakarieniauti be vaikų. Tiesa ta, kad vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo vaikui, – sureguliuoti santykius su jo tėvu (motina)."

E.Perel teigia, kad sutuoktiniams reikia kitokio gyvenimo, kuris atsietas nuo namų ir vaikų. Ne visada lengva sukurti santykių "erotinę atmosferą". Ypač moterys turėtų išmokti ką nors daryti sau. "Nueikite į teatrą, kiną, - reikalauja E.Perel. - Vyrai ir partneriai taip pat gali būti įtraukti į šią autonomiją. Kada paskutinį kartą susitikote su vyru tam, kad papietautumėte? Tokie dalykai sukuria naują atmosferą. Jūs turite kartu daryti tai, kas nesusiję su namų gyvenimu. Bet tai nereiškia, kad privalote kartu eiti į viešbutį – arba bent jau ne vien tai."

E.Perel tampa nebe tokia atvira, kai kalba pakrypsta apie jos šeimyninį gyvenimą. Tačiau spinduliuoja išdidumą, kai prakalba apie savo vyrą gydytoją, su kuriuo santuokoje išgyveno 25 metus. "Mes dalijamės džiaugsmu ir skausmu", - tai viskas, ką ji pasakė. Todėl galima spėti, kad E.Perel buduare viskas klostosi labai neblogai.

Vyrai perka daug rožių, kai nori atsiprašyti

Vyrai perka daug rožių, kai nori atsiprašyti

Gauti gėlių - visada malonu. Kažkam padaryti šventę, padovanojant jų, taip pat smagu. Sudėtingiausia išsirinkti, nes pasiūla milžiniška - įvairiausių veislių, dydžių, spalvų ir, žinoma, kainų. Kokias gėles dovanoti mėgsta alytiškiai, papasakojo...


Kiek žmonių mylisi kasdien?

Kiek žmonių mylisi kasdien?

Nejaugi menksta žmonių sekso "varikliukas"? Viena pasaulinė kompanija, gaminanti prekes suaugusiems, neseniai atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, jog... tik 3 procentai žmonių mylisi kasdien! Tyrime dalyvavo daugiau nei tūkstantis...


Sutrikusi erekcija gydoma vaistais, o ne jūrų gėrybėmis

Sutrikusi erekcija gydoma vaistais, o ne jūrų gėrybėmis

Aistra dažniausiai asocijuojasi su spontanišku geismu ir jo patenkinimu čia ir dabar. Tačiau ne visos poros atsiduoda savo aistroms – užpildytos dienotvarkės verčia mus atidėti lytinius santykius iki vakaro ar net iki savaitgalio. Su amžiumi...


Seksualumu latviai lenkia lietuvius

Seksualumu latviai lenkia lietuvius

Latviai seksualiai yra gerokai aktyvesni už lietuvius. Tai paaiškėjo palyginus pirmąkart mūsų šalyje atliktos apklausos "Požiūris į seksualinį gyvenimą, seksualumą Lietuvoje" rezultatus su analogiškos latviškos apklausos duomenimis....


Sekso traumos — nėra ko gėdytis

Sekso traumos — nėra ko gėdytis

Seksas - puikus dalykas, tačiau... kartais žmonės taip atsiduoda šiam malonumui, kad prisidaro neįtikėtinai daug nemalonumų. Besistengiant įgyvendinti pačias svaigiausias fantazijas neretai meilės žaidimai baigiasi... ligoninėje. Manoma, kad pats...


Įdomiau mylėtis lėktuve ar svetimoje lovoje?

Įdomiau mylėtis lėktuve ar svetimoje lovoje?

Viena prezervatyvų gamybos kompanija atliko apklausą ir išsiaiškino, kur amerikiečiams labiausiai patinka mylėtis. Apie 48 proc. respondentų tvirtino, kad labiausiai jaudina, kai mylisi automobilyje. Antroje vietoje atsidūrė seksas svetimoje...


Išrastas užpurškiamas prezervatyvas

Išrastas užpurškiamas prezervatyvas

Žmogaus pastangoms tobulybei pasiekti nėra galo - tai jaučiasi visose gyvenimo sferose. Ne išimtis ir dabar labai populiari ir vos ne masine kultūra patapusi seksualinio gyvenimo sfera. Niekam ne paslaptis, jog tobulo apsisaugojimo priemonių nuo...


"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

Meilės žaidimų ir orgazmo metu abiejų lyčių atstovams gausiai išsiskiriantis žinduolių hormonas ir neurotransmiteris oksitocinas mažina įtaigai itin atsparių asmenų prigimtinį gebėjimą nepasiduoti hipnotiniam poveikiui, praneša Newscientist.com....


Laimingai santuokai reikia subręsti

Laimingai santuokai reikia subręsti

Kiekvienas turi savąją laimingo gyvenimo viziją, kurioje neretai yra ir šeima. Kai mintimis grįžtame į vaikystę, regime save žaidžiančius šeimą. Joje būtinai turėjo būti tėtis, mama ir vaikai. Ar šiandien vis dar trokštame to paties? Ar tokios...


Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzės metu sumažėja estrogenų gamyba. Kai tai nutinka, daug pokyčių įvyksta ir moters organizme, daugelis jų nelaukiami: sutrinka mėnesinių ciklas, jos tampa nereguliarios, kol visai išnyksta. Jaučiami karščio pylimai, nuotaikų svyravimas,...


Kiek kartų per naktį vyras gali?

Kiek kartų per naktį vyras gali?

Vakarų šalių mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad išmetamos sėklos kiekis gali būti įvairus: ožys nuo 1 ml. , o kuilys net 1.5 litrų per vieną kartą. Tuo tarpu mаkaka gali 4 ejakuliacijas per parą ir 3 - 4 dienas iš eilės, pavianas - 3...


Mitai apie kontracepciją

Mitai apie kontracepciją

Pirmųjų kontraceptinių tablečių sudėtyje buvę progestinai turėjo ne tik natūraliam progesteronui, bet ir vyriškiems hormonams androgenams būdingų savybių. Be to, tabletėse buvo didelės jų dozės. Todėl, vartojusioms tokias tabletes moterims iš...


Kodėl seksas užmigdo vyrus?

Kodėl seksas užmigdo vyrus?

Pasimylėjote. Moteris nori dar, o vyras jau verčiasi ant šono ir pradeda snausti. Vyro knarkimas po pasimylėjimo – vienas labiausiai moteris erzinančių jo poelgių. Knygos "Vyrai, meilė, seksas" autorius Dave Zinczenko juokauja, kad...


20 taisyklių, kurios padės išsaugoti ir pagerinti santykius su mylimu žmogumi

20 taisyklių, kurios padės išsaugoti ir pagerinti santykius su mylimu žmogumi

Visi mes norime mylėti ir būti mylimi, bet ne visiems tai pavyksta. Kodėl? Į šį klausimą padės atsakyti psichologai, kurie sudarė taisyklių sąrašą. Šių taisyklių būtina laikytis, norint išsaugoti ir pagerinti santykius su artimu žmogumi. 1....


Svarbiausios sutuoktinių neištikimybės priežastys

Svarbiausios sutuoktinių neištikimybės priežastys

Neištikimybei tikriausiai tiek pat metų, kiek ir žmonijai. Apie ją rašė senovės filosofai, ji minima Biblijoje: gyvenimas žengia į priekį, o apgaulė vis taip pat lydi jį, pridarydama daugybę nemalonumų. Tarp gausybės santuokoje kylančių problemų...


Vyrai, kurie niekada neveda

Vyrai, kurie niekada neveda

Psichologai tvirtina: nors daugelis vyrų siekia vesti moterį ir su ja susilaukti vaikų, tam tikras procentas jų viso to sąmoningai vengia. Šie vyrai anaiptol ne vienuoliai. Jie palaiko normalius seksualinius santykius su savo širdies...


Vyrai sekso vengia dėl streso

Vyrai sekso vengia dėl streso

Žurnalo "Men’s Health" angliškosios versijos atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad milijonai vyrų sekso atsisako dėl banalaus streso. Bent jau daugiau nei pusė apklaustų vyrų kartą per mėnesį jaučiasi pernelyg pavargę, kad patenkintų...


Seksas vandenyje: problemos ir patarimai

Seksas vandenyje: problemos ir patarimai

Vasara – atostogų ir nuotykių metas. Tad daugelis nepraleidžia progos eksperimentuoti, pvz.: užsiimti seksu vandenyje. Tačiau tai nėra taip saugu ir malonu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Ką reikia žinoti apie seksą vandenyje, kad...


Moterys grupinio sekso metu atsipalaiduoja labiau nei vyrai

Moterys grupinio sekso metu atsipalaiduoja labiau nei vyrai

Australijos mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad moterys ne mažiau nei vyrai svajoja dalyvauti seksualinėse orgijose ir beveik visos jos įgyvendina savo norus. Tyrėjai, atlikę apklausą internetu, išsiaiškino, kad 40 proc. atvejų...


Ko iš tikrųjų nori vyrai?

Ko iš tikrųjų nori vyrai?

JAV sociologai atliko didelės apimties apklausą, kurios metu vyrams buvo pateikti įvairūs klausimai apie jų asmeninį gyvenimą, seksą, santuoką ir vaikų auklėjimą, rašo "The Daily Telegraph". Prieš susituokiant būtinai reikia pasirašyti...


Pickup‘as – tai moterų viliojimo menas, sukeliantis dvasinę tuštybę

Pickup‘as – tai moterų viliojimo menas, sukeliantis dvasinę tuštybę

"Pickup'as " (pikapas) – tai moterų viliojimo menas. Bent jau taip šį meną apibūdina tie, kurie juo mėgaujasi. Oi, su kokia pompastika ir fanfaromis pristatomas pikapas! Jį bandoma pateikti, kaip meną suvilioti bet kurią...


Kaip greitai suvilioti moterį?

Kaip greitai suvilioti moterį?

Jūs norite susipažinti su patrauklia moterimi? Žinoma, susipažinti su patinkančia būtybe yra lengviau, jei jums padeda draugai arba jus vienija panašūs pomėgiai. Tačiau, kaip susipažinti su patinkančia moterimi viešoje vietoje ir padaryti taip,...


Priešlaikinė ejakuliacija bus gydoma radijo bangomis

Priešlaikinė ejakuliacija bus gydoma radijo bangomis

Viena labiausiai paplitusių tarp vyrų seksualinių problemų – tai priešlaikinė ejakuliacija. Tačiau anot specialistų, šiuo metu pasaulyje nėra efektyvaus gydymo būdo nuo šio negalavimo. Nepaisant to, JAV mokslininkai įsitikinę, kad šią...


Pasyvaus sekso pliusai: 4 paprasčiausi mylėjimosi būdai

Pasyvaus sekso pliusai: 4 paprasčiausi mylėjimosi būdai

Vieną kartą leisk vyrui pailsėti lovoje (nors gal dažnai jis ten ir nepervargsta) ir imk iniciatyvą į savo rankas! Dauguma vyrų, nepriklausomai nuo jų seksualinės potencijos, siekia užimti dominuojančią padėtį miegamajame, o moterys paklūsta -...


Vyrų klaidos

Vyrų klaidos

Būtų naivu manyti, kad vyrai neklysta dėl moterų. Ko gero, atvirkščiai... Kai kurie vyrai mano, kad jų žmonos specialiai kelia isterijas, kad pasinaudotų padėtimi. Iš tikrųjų isterijų nebūna "pagal užsakymą". Beprasmiška kaltinti...


Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Visi vyrai žavisi moterų seksualumu. Tad daugelis stipriosios lyties atstovų nekantriai laukia vakaro, kol brangioji, grįžusi po darbo, nusirengs klasikinį kostiumėlį ir pasipuoš atvira ir patrauklia suknele. Kaip elgtis moterims, kad jos visad...


Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Teigiama, kad įsimylėjimo metas – pavasaris. Nors iš tikrųjų tinka bet kuris metų laikas. Vyras, nepriklausomai nuo karšto ar šalto oro, gali parodyti savo susidomėjimą moterimi, siųsdamas jai įvairius signalus. Kūno kalba - tai senas ir...


Gundymo pamokos įvairiose šalyse

Gundymo pamokos įvairiose šalyse

Seksologai sutaria, kad didžiausi gundymo meistrai – ispanai. Gamta juos apdovanojo nesutramdomu charakteriu ir įpročiu nepaliaujamai persekioti savo aistros objektą. Devynios iš dešimties senjoritų pirmosios susipažįsta su vyrais ir tiesiog...


Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Naujausi tyrimai rodo, kad jaunesnio ir vidutinio amžiaus amerikiečių tarpe pagrindinė burnos ertmės vėžio priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽVP), kuris gali atsirasti dėl oralinio sekso su keliais partneriais, praneša 15min.lt. Onkologų...


Kaip išvengti barnių?

Kaip išvengti barnių?

Prieš kurį laiką spaudoje nuskambėjo pasakojimas apie vyriškį, kuris supyko, kad draugė "neįvertino jo gerumo", ir jai atsisakius gerti šampaną, smogė peiliu. Vargu ar planą pulti jis buvo parengęs iš anksto, vargu ar moteriškė...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Rezus Rezus Rezus