Sausio 21d. Penktadienis

Nuo skausmų ir vaistų moterį išvadavo gydymas fiziniu krūviu

2015 Gruodžio 3d.
Peržiūrų skaičius: 34108

Sunkų slaugytojos darbą užsienyje dirbanti Rasa dar prieš pusmetį kasdien kentė tokius skausmus, kurie gadino ne tik nuotaiką, bet vertė griebtis ir pačių stipriausių nuskausminamųjų injekcijų bei tablečių. Dešimtmetį kovojusi su lėtiniu skausmu, dabar moteris pagaliau gali šiek tiek atsikvėpti. Besišypsanti, gerokai sulieknėjusi ir galiausiai, be skausmo ir stiprių nuskausminamųjų gyvenanti Rasa, sveikatos receptą ir efektyvų gydymą rado Lietuvoje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus kabinete.

Dešimtmetį trukusios pagalbos paieškos

Rasa Soloy (36 m.) pasakoja, kad pirmuosius skausmus pajuto pėdose dar prieš dešimtmetį. Kadangi darbo metu tenka daug stovėti, skausmas darbo metu tapdavo tiesiog nepakeliamas. Bendrosios praktikos slaugytoja Jungtinėje Karalystėje dirbanti moteris iš karto kreipėsi į medikus, ieškodama skausmo priežasčių ir gydymo sprendimo būdų. „Nuėjau pas gydytoją, kuris atliko rentgenogramą. Joje buvo matyti balta dėmė. Tuomet nusiuntė pasidaryti magnetinio rezonanso tomografiją ir pamatė, kad ant kulnų turiu ataugas. Dėl šios priežasties paskyrė fizioterapijos užsiėmimų ir suleido steroidų injekcijas į abu kulnus. Deja, man nei kiek nepagerėjo, teko vaikščioti net su ramentais“,– prisimena R. Soloy.

Vėliau Rasos situacija tik prastėjo: pradėjo skaudėti klubo sritį, juosmenį dešinįjį petį ir kaklą. Dėl skausmų buvo sunku miegoti, susirišti plaukus. „Vėl kreipiausi į medikus, kurie patarė mesti svorį ir paskyrė dar stipresnius opioidų grupės vaistus nuo skausmo. Net po dvi tabletes keturis kartus per dieną. Kaip reikia mažinti svorį neturėjau nė menkiausio supratimo, todėl pradėjau bėgioti, tačiau tada tik dar labiau sustiprėjo klubo ir pėdų skausmai. Teko viską vėl nutraukti“,– atsidūsta Rasa. Tiesa, ji pripažįsta, kad visos nustatytos narkotinių nuskausminamųjų vaistų dozės nevartojo. Daugiausiai dvi tabletes per dieną yra išgėrusi, mat ją išgąsdino svaigulio jausmas, tikimybė priprasti prie vaistų.

„Vėliau mane apžiūrėjęs anglas fizioterapeutas padarė išvadą, kad aš netaisyklingai sėdžiu ir būtent dėl šios priežasties man diagnozuotas peties uždegimas. Kadangi darbe daugiausiai laiko stoviu arba vaikštau, diagnozė manęs neįtikino. Man buvo paskirti trys mankštos pratimai. Fizioterapeutas per dešimt minučių parodė, kaip juos atlikti. Sąžiningai mankštinausi mėnesį, bet skausmai nesiliovė. Po to vėl paskyrė papildomų pratimų, tačiau efekto ir vėl nebuvo. Lankiau šokius, bet mečiau ir juos dėl skausmų. Bandžiau plaukioti – paskaudo petį, bėgioti – skaudėjo padus. Norėjosi tik gulėti lovoje. Jau nekalbu apie kasdien didėjantį beviltiškumo jausmą ir manymą, kad tampu senute...“,– tolimesnius bandymus įveikti kūną apėmusius skausmus ir apėmusią neviltį prisimena R. Soloy.

Pirmas susitikimas su sporto mediku

Vis dar ieškodama pagalbos, Rasa pateko į Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus rankas. Specialistas pasakoja, kad palyginti su pirmu susitikimu, dabar pacientė Rasa – visiškai kitas žmogus.

„Kai pirmą kartą atlikome apžiūrą, jai skaudėjo visur, kur tik paliesdavau: nuo kaklo iki padų. Taip, ji turėjo ir viršsvorio, raumenynas ir visas organizmas buvo išbalansuotas, detreniruotas, ypač jautėsi emocinis niūrumas“,– pirminę pacientės būklę pakomentavo K. Linkus.

Sporto medicinos gydytojo pirmieji vertinimai ir komentarai Rasai pasirodė kiek netradiciniai, nes ji juk – ne sportininkė. Tačiau moteris nusprendė dar kartą pamėginti „gydytis“. K. Linkus pasiūlė gydymo programą dozuotu fiziniu krūviu, kur pastarasis – pagrindinis vaistas.

„Pirminis tikslas buvo sumažinti skausmą. Tam naudojome nemedikamentines priemones – nuo lėtinių skausmo židinių giluminio masažo, pasyvaus raumenų tempimo, fizioterapijos procedūrų iki šildymo ir šaldymo kombinacijų. Nuo pirmos dienos Rasai buvo skirta ir gydomoji fizinio krūvio dozė“,– pasakoja sporto medicinos gydytojas.

Jau pirmosios darbo savaitės eigoje su sporto gydytoju R. Soloy pradėjo jausti, kad nepaisant gaunamo krūvio, organizmas pradėjo atsigauti ir skausmas slopsta. Rasa iškart gavo ir namų darbų. „Mes suvokiame savo sveikatą, kaip jausmą: gerai jaučiuosi arba blogai jaučiausi, skauda arba neskauda. Žmogus mankštinasi tik tada, jei sportas suteikia sveikatos ir jis tai pajaučia. Jei mankštos teigiamo efekto, emocinio ar fizinio, žmogus nepajaučia, niekada jos ir nedarys. Tada mano užduotis – pateikti tokią fizinio krūvio formą ir dozę, kuri neabejotinai daro esminį poveikį ne tik paciento kūnui bet ir sielai“, - įsitikinęs gydytojas Kęstutis Linkus.

Skausmus gydė palaipsniui

Rasai bus išrašytas fizinio krūvio receptas. Tam, kad būtų galima išrašyti fizinio krūvio receptą, nustatytas pradinis Rasos treniruotumo lygis, įvertinta raumenų būklė, kūno laikysena, atlikta kūno sudėties analizė, nustatytas ištvermės lygis. „Pamatėme, kurie komponentai šlubuoja. Tuomet su Rasa dirbome palaipsniui etapais – kas porą mėnesių ji atvykdavo vienai dviem savaitėms programos korekcijai ir palaikymui. Atėjome iki taško, kai reikėjo pereiti iš pasyvaus gydymo etapo į aktyvų. Kitaip tariant, ji vis daugiau turėjo padėti pati sau. O mano užduotis – tikslus fizinio krūvio receptas ir tikslus jo įgyvendinimas. Teko Rasą konsultuoti ir nuotoliniu būdų, atsakant į elektronines užklausas“,– apie gydymo procesą pasakoja gydytojas K. Linkus.

Nors programos kompleksiškumas buvo aiškus nuo pradžių, pagreitį Rasa įgavo antro – trečio mėnesio eigoje, kai organizmas minimaliai adaptavosi krūviui ir išsivadavo nuo nepakenčiamo skausmo. Tada pridėta daugiau ištvermės treniruočių, daugiau jėgos pratimų.

Kaip minėjo Rasa, programos metu ji išmoko pasirūpinti savimi: žinojo, kokius pratimus ar veiksmus atlikti, kai skausmas vėl atsiranda, išmoko taisyklingai pakelti ar laikyti sunkius daiktus. To anksčiau neišmokė net kasmetiniai kursai Anglijoje, organizuojami šia tema. Ji gavo fizinio krūvio receptą, kuriame buvo nurodyta kiek kartų per savaitę „sportuoti“, kokiu intensyvumu, kiek laiko ir kokius pratimus atlikti.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojas K. Linkus tikina, kad R. Soloy atvejis yra puikus gydymo fiziniu krūviu programos pavyzdys. „Taikant kompleksinį gydymą ir dozuotą fizinį krūvį, žmogaus būklė akivaizdžiai gerėja, net dirbant fizinį darbą. Fizinis krūvis veikia kaip vaistai – per maža dozė nepadeda, per didelė, kuri neatitinka galimybių, veikia toksiškai ir sukelia komplikacijas“ – perspėja jis. Todėl, anot jo, dėl tokio gydymo svarbu pasitarti su specialistu. Medikas priduria, kad visiškas mitas, kad sporto medicinos metodai gali būti taikomi tik sportininkams.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Pati Rasa šiuo metu džiaugiasi tarpiniais gydymo rezultatais. Praėjus vos pusmečiui gali pasidžiaugti, kad jai nebereikia vaistų. Be to, ji atsikratė net 15 kilogramų, padidėjo moters ištvermė, susitvarkė raumenų balansas. Tiesa, ji akcentuoja, kad nors į medikus kreipėsi ir anksčiau, tik sporto medikas suprato tikruosius jos poreikius. „Esminis skirtumas, kad anksčiau man tik trumpai parodė pratimus ir įdavė lapelį su nurodymais, o gydytojas Kęstutis, pirmiausia įvertino mano galimybes, ištvermę, o po to išmokė taisyklingai atlikti paskirtus pratimus. Manau net didžiausias tinginys pradėtų daryti mankštą atėjęs pas šitą daktarą. Apskritai, jis man padėjo pakeisti požiūrį į daugelį dalykų. Nuo vaikystės nevažinėjusi dviračiu, dabar net ir pas daktarą kartais atminu. Dirbu pamainomis nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro. Tam, kad padaryčiau mankštą, tenka keltis prieš šešias, tačiau tai man nesukelia sunkumų. Tuo tarpu, anksčiau kiekviena minutė miego prieš darbą buvo aukso vertės. Įvertinau tai, kad po mankštos man kelias valandas nieko neskauda. Kadaise net negalėjau įsivaizduoti, kad tai įmanoma. Ir emocinė savijauta pagerėjo. Kol kiti kolegos ryte nervinasi dėl intensyvaus darbo ritmo, aš būnu visiškai rami. Gydymas fiziniu krūviu mane išgelbėjo, nes seniau tiesiog negalėjau nei normaliai dirbti nei gyventi“,– pokyčiais džiaugiasi R. Soloy.

Padidėjo Rasos ištvermė

Tiesa, moteriai skaudėjo dar ir skrandį, tačiau K. Linkus tuo pačiu jai padėjo pakeisti ir mitybą. „Dabar suvokiu, kad reikia valgyti vertingą maistą ir skausmai dingo. Pamenu, kai gydytojas paprašė pasakyti, ką aš valgau, man buvo sunku tai padaryti. Kelias savaites rašiausi, tuomet pamačiau, kad valgiau nemažai saldumynų, sumuštinių, gėriau tik kavą. Dabar valgau košes, kiaušinius, mėsą, žuvį, daržoves“,– šypsosi Rasa.

Rasos kūno laikysenos pokyčiai

Tinka daugeliui

„Ji atsikratė skausmo ir dabar tiesiog švyti. Žmogus ištrūko iš užburto ligų rato“, – pacientės dabartinę būklę apibūdina Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus.

Jis akcentuoja, kad sporto medicinos principais taikomas gydymas fiziniu krūviu – tai procesas, kuriam neužtenka vienos konsultacijos. Siekiant teigiamo efekto, reikia ilgalaikės paciento priežiūros ir programos tęstinumo. Fizinis aktyvumas yra tinkamas kiekvienam žmogui ir tam gydytojo nereikia, tačiau, jei norite fiziniu krūviu koreguoti sveikatos sutrikimus, rekomenduotina specialisto konsultacija. Kodėl nepatartina to daryti savarankiškai? Anot specialisto, per greitai pradėjęs sportuoti žmogus gali ne tik pakenkti savo sveikatai, persitempti, tačiau ir prarasti motyvaciją toliau tuo užsiimti. „Žmogus į fizinę programą turi būti įvedamas palaipsniui, atsižvelgiant į jo simptomatiką bei komplikacijų riziką“, – sako K. Linkus. Norintiems pradėti sportuoti ir turintiems viršsvorio, sąnarių ar širdies problemų ypač reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Anot specialisto, gydymas fiziniu krūviu labai efektyvus tiems, kurie serga cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, po širdies infarkto, esant viršsvoriui ar lėtiniams skausmams. Tinkamai sudėliojus gydimo planą ir tiksliai išaiškinus žmogui ką reikia daryti, žmogus pats save veda į gerą sveikatą. Jei pacientas serga ilgus metus bei vartoja vaistus, teisingas fizinis krūvis taip pat pagerina ligos kontrolę ir medikamentinio gydymo efektyvumą.

Gydymo fiziniu krūviu pusmečio rezultatai:

  • Atsikratė skausmo
  • Atsisakė vaistų
  • Svoris sumažėjo 15 kg
  • 4 kartus pagerėjo juosmens raumenų korseto ištvermė
  • Pagerėjo raumenų balansas
  • 30 proc. padidėjo ištvermė
  • Pagerėjo gyvenimo kokybė, padidėjo darbingumas, atsirado optimistinė nuotaika ir gyvenimo džiaugsmas.

Plačiau apie sporto medicinos programas skaitykite čia.

Video:

Susiję straipsniai

 

Šaltinis: Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, UAB
Šiuolaikinis požiūris į kelio sąnario meniskų plyšimus

Šiuolaikinis požiūris į kelio sąnario meniskų plyšimus

Jau įrodyta, kad normaliai kelio sąnario funkcijai meniskai yra vieni iš pagrindinių anatominių struktūrų. Aprašyta daug meniskų funkcijų, dauguma patvirtintos ...


Lipoatrofija kaip disbalansas

Lipoatrofija kaip disbalansas

Celiulitas (lipoatrofija) įvardinamas kaip disbalansas tarp lipogenezės (riebalų susidarymo ir kaupimosi) ir lipolizės (riebalų sunaudojimo). Šio proceso (riebalinių ląstelių hipertrofijos) rezultatas – struktūriniai poodinio riebalinio...


Giliųjų venų trombozė (GVT) – susirgimas, kuris gali baigtis paciento mirtimi

Giliųjų venų trombozė (GVT) – susirgimas, kuris gali baigtis paciento mirtimi

Lietuvoje per metus suserga iki 5000 žmonių. Kas trečiam vystosi šios ligos komplikacija, kai trombai iš venų keliauja į plaučių arterijas ir sukelia plaučių arterijų emboliją (užsikišimą). Tai dažnai pasibaigia staigia paciento mirtimi....


Jūsų šeimos narys serga diabetu ir yra nuolat pavargęs?

Jūsų šeimos narys serga diabetu ir yra nuolat pavargęs?

Nuovargis yra daugelio ligų požymis, tačiau kartais jis gali būti ir ligos pasekmė. Skausminė neuropatija dažna sergančiųjų diabetu palydovė, o jos sukeliamas skausmas labai trikdo miegą, dėl to sergantieji dieną jaučiasi mieguisti, pavargę. Kaip...


Placebo veiksmingumą lemia ir pasitikėjimas gydytoju

Placebo veiksmingumą lemia ir pasitikėjimas gydytoju

Placebo – tariamo vaisto be gydančiųjų savybių – poveikis sergantiesiems aktyviai tiriamas kelis dešimtmečius. Vienas vaistų veiksmingumo tyrimų pionierių Henry K. Beecheris dar 1955-aisiais atrado, kad 35 proc. gydomų placebu pacientų...


Kokio pilvo skausmo reikia išsigąsti?

Kokio pilvo skausmo reikia išsigąsti?

Pilvo pūtimas, pykinimas, skausmas, deginimas - visi šie su virškinimo sutrikimais susiję pojūčiai pažįstami kiekvienam. Tačiau ne kiekvienas sugeba atskirti, kurie iš šių simptomų yra pavojingi, o kurių galima paprastai išvengti - tik pakoregavus...


Padidėjęs kraujospūdis – epidemija

Padidėjęs kraujospūdis – epidemija

Statistika grėsminga - kas penkto suaugusio žmogaus Lietuvoje kraujospūdis yra padidėjęs. Mirtingumo rodikliai nuo padidėjusio kraujo spaudimo sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų 2 kartus didesni nei Europos Sąjungos vidurkis. Dažnas nežino apie...


Rūkanti moteris. Ką nutyli tabako gamintojai?

Rūkanti moteris. Ką nutyli tabako gamintojai?

Liūdna ir skaudu, kad tabako pramonei pavyko įtikinti Lietuvos moteris, kad grožis ir laisvė neatsiejama nuo cigaretės. Jos nori būti stiprios, gražios, elgtis kaip vyrai ir žinoma rūkyti kaip vyrai. Tabako gamintojai dabar galėtų džiaugtis, nes...


Kuperozės gydymas

Kuperozės gydymas

Kuperozė tai odos paraudimas dėl mažų, išsiplėtusių kraujagyslių, kuris pastebimas veido odoje. Pradėjus gydyti kuperozę, kol ji dar nepasiekė tam tikro laipsnio, galima ją sėkmingai išgydyti ir panaikinti. Kuperozė atsiranda tada, kai sumažėja...


Medicinos centras „Northway“ Klaipėdoje – jūsų paslaugoms

Medicinos centras „Northway“ Klaipėdoje – jūsų paslaugoms

Medicinos centras „Northway“ taip pat yra įsikūręs ir Klaipėdoje. Tai privati klinika, gydytojai nuolatos pasirengę teikti pagalbą pajūrio gyventojams. Rūpestinga apžiūra, aukštos kokybės klientų aptarnavimas jaukioje įstaigos...


Sąnarių ligos

Sąnarių ligos

Sąnarių ligos - pakankamai dažna liga senatvėje. Kelio sąnario anatominė struktūra gana sudėtinga. Blauzdikaulis, šlaunikaulis, girnelė, sąnarinė kapsulė, gaubianti sąnarį bei sudaranti papildomas kišenes aplink jį, meniskai, raiščiai, raumenų...


Smegenų auglio gydymas naudojant autologines virkštelės kraujo kamienines ląsteles

Smegenų auglio gydymas naudojant autologines virkštelės kraujo kamienines ląsteles

Mergaitė, vardu Alba, gimė sveika, 2007 metais. Tačiau sulaukus dvejų metukų, Albai buvo diagnozuota reta smegenų auglio forma. Po auglio pašalinimo buvo skirtas chemoterapijos kursas, siekiant visiškai sunaikinti vėžines ląsteles. Po paskutinio...


Kas yra hemorojus? Kaip gydyti?

Kas yra hemorojus? Kaip gydyti?

Kalbėti atvirai apie hemorojų net ir šiais laikais vis dar nejauku. Nuo vaikystės esame mokomi nekalbėti apie „antrą galą“, todėl net ir ligos atveju gėdijamės to, kas yra visiškai natūralu. Tačiau kalbant apie hemorojų svarbu išlipti...


Kas slepiasi po nugaros skausmu?

Kas slepiasi po nugaros skausmu?

„Oi, kaip skauda nugarą“ – toks nusiskundimas nestebina net jaunų žmonių kolektyve. Aplinkiniai paprastai užjaučia ir negaili patarimų: reikia ramybės, pasportuok, eik į baseiną, į masažą. Kiti dar pasidalina savo patirtimi....


Laisvę judėti gali grąžinti biologinė terapija

Laisvę judėti gali grąžinti biologinė terapija

Skausmas tampa kasdieniu palydovu. Taip nutinka susirgus sąnarių liga osteoartritu. Kai liga nusitaiko į kelį, klubą ar petį, žmogus priverstas riboti judesius, naudotis ramentais ar net sėsti į neįgaliojo vežimėlį. Ką daryti, kai nepadeda vaistai...


Uždelsta lėtinė venų liga - it tiksinti bomba!

Uždelsta lėtinė venų liga - it tiksinti bomba!

Karštis ir ilgalaikis sėdėjimas darbo vietoje ar transporto priemonėse (automobilyje, lėktuve, traukinyje) sąlygoja kraujo sąstovį išsiplėtusiose venose, dėl kurio kojos tinsta ir jaučiamas skausmas. Statistiniais duomenimis, LVL simptomus jaučia...


Kaip tinkamai gydyti įvairius kosulio tipus? Gydytojo homeopato požiūris

Kaip tinkamai gydyti įvairius kosulio tipus? Gydytojo homeopato požiūris

Atšalus ar esant permainingiems orams, neretai užpuola kosulys. Kai kurie žmonės labai jautriai reaguoja į menkiausią kostelėjimą, ypač jei kosėja vaikai, iš karto skuba pas gydytojus. Kiti, priešingai, nemano, kad kosulys gali būti rimtas...


Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams?

Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams?

Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą. Erekcijos sutrikimai gali kilti dėl įvairių priežasčių: dėl ligų, streso, nesutarimų tarp partnerių, darbo reikalų ir kt....


Inulino karalienė – varnalėša

Inulino karalienė – varnalėša

Jei kada nors kyla klausimų, kuo žmonės maitinosi, kuo gydėsi, kai kraštą dengė daugiau miškai, nei laukai, kai nebuvo tobulų žemdirbystės padargų, atsakymą duoda gamta: ir be žmogaus malonės ji užaugindavo visko. Reikėjo tik atpažinti ir...


8 priežastys, kodėl didėja mūsų antsvoris

8 priežastys, kodėl didėja mūsų antsvoris

Jei nutukimas yra liga, tokia pat kaip vėžys ar širdies ligos, laikas nustoti kaltinti antsvorio turinčius žmones, kad jiems trūksta pasiryžimo ir tiesiog paklausti – kodėl mes storėjame? Rašo Livescience.com. 1998 metais 29 milijonai žmonių...


Labai atsiprašau, bet yra nemaža tikimybė, kad turite parazitų!

Labai atsiprašau, bet yra nemaža tikimybė, kad turite parazitų!

Kas tie parazitai? Tai organizmai (kirmėlės, grybeliai, pirmuonys), gyvenantis savo šeimininko sąskaita. Jie tyliai apiplėšia žmogų, atimdami iš jo dalį medžiagų, reikalingų jo gyvybei palaikyti. Negana to, jie dar išskiria toksinus, kurie yra...


Chirurgijos pažanga – laparoskopinės operacijos

Chirurgijos pažanga – laparoskopinės operacijos

Sukūrus naują gydymo metodą chirurgijoje – laparoskopines operacijas, iš pradžių buvo manoma, kad jos bus taikomos labai siaurai sričiai. Vėliau, nuolat tobulėjant medicinos technikai, jau buvo pradėta sakyti, kad nėra tokios operacijos,...


Kompresinė terapija mažo tamprumo tvarsčiais

Kompresinė terapija mažo tamprumo tvarsčiais

"Pütter" bintai labai efektyviai mažina edemas, kadangi stovint ir gulint spaudžia skirtingai: silpnai- gulint, stipriai – stovint, todėl tinka naudoti ir naktį. Ypatingai stiprus mažo tamprumo bintas pagamintas iš 100 proc....


Užsikimšusias kraujagysles įmanoma išvalyti lazeriu

Užsikimšusias kraujagysles įmanoma išvalyti lazeriu

Mokslininkų komanda iš Kinijos mokslo ir technologijų universiteto sukūrė invazijos į gyvą organizmą nereikalaujantį užsikimšusių kraujagyslių išvalymo metodą, kuriame yra naudojamas specialus lazeris.


Klaipėdietei LIMFEDEMA tapo didesniu iššūkiu nei vėžys

Klaipėdietei LIMFEDEMA tapo didesniu iššūkiu nei vėžys

Laiptai klaipėdietei kaskart sukeldavo paniką. Moteris baimindavosi, kad pripūstus balionus primenančiomis kojomis neįstengs jais užlipti - tai tik maža nepatogumų dalis, užgriuvusi onkologinės ligos gydymo metu. Klaipėdietė Audronė Drongienė...


Dažniausios prostatos ligos

Dažniausios prostatos ligos

Vyrai, kitaip nei moterys, dėl psichologinių priežasčių labiau vengia eiti pas gydytojus. Nuo pat vaikystės berniukai ugdomi būti stipriais, neverkšlenti, todėl užaugę irgi stengiasi būti vyriški- dėl menkiausio skausmo ar negalavimo nelinkę...


Po venų operacijos atsikėliau ir išėjau... savo kojomis

Po venų operacijos atsikėliau ir išėjau... savo kojomis

„Atrodo, lyg nieko ir nebuvo, tarsi neskaudėjo naktimis“, – negali nuslėpti džiaugsmo penkiasdešimt dvejų metų verslininkas Daivas Remeikis. Jis ir prisiminti nenori apsunkusių, tirpstančių kojų ir baimės, kad vieną dieną dėl...


Daržovės – vietoje vaistų

Daržovės – vietoje vaistų

Vaisiuose ir daržovėse yra natūralių aktyviųjų medžiagų, turinčių gydomųjų galių ir atstojančių net kai kuriuos medikamentus. Antibiotikus gali pakeisti dažname darže augantys česnakai, svogūnai, burokėliai, krienai, salierai. Visos šios daržovės...


Endokrinologai jums gali suteikti informaciją dėl ligų prevencijos

Endokrinologai jums gali suteikti informaciją dėl ligų prevencijos

Asmeninė sveikatos priežiūra yra vienas paprasčiausių būdų išvengti lėtinių ligų. Dažnas lankymasis profilaktinėms apžiūroms, sveika mityba bei suderintas fizinės veiklos režimas - geriausios priemonės, padėsiančios mėgautis puikia savijauta....


Kelio sąnario keitimas prives tiek prieš išlaidų, tiek ir gyvenimo būdo keitimo

Kelio sąnario keitimas prives tiek prieš išlaidų, tiek ir gyvenimo būdo keitimo

Sąnarių ligos smarkiai pablogina kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybę. Blogiausia tai, kad nemažai žmonių patys dar nežino, kad juos kamuoja būtent šios ligos. Nesikreipiantys dėl išsamesnių tyrimų dažniausiai rizikuoja tuo, kad tam tikra sąnario...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9