Birželio 1d. Pirmadienis

Nuo skausmų ir vaistų moterį išvadavo gydymas fiziniu krūviu

2015 Gruodžio 3d.
Peržiūrų skaičius: 34108

Sunkų slaugytojos darbą užsienyje dirbanti Rasa dar prieš pusmetį kasdien kentė tokius skausmus, kurie gadino ne tik nuotaiką, bet vertė griebtis ir pačių stipriausių nuskausminamųjų injekcijų bei tablečių. Dešimtmetį kovojusi su lėtiniu skausmu, dabar moteris pagaliau gali šiek tiek atsikvėpti. Besišypsanti, gerokai sulieknėjusi ir galiausiai, be skausmo ir stiprių nuskausminamųjų gyvenanti Rasa, sveikatos receptą ir efektyvų gydymą rado Lietuvoje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus kabinete.

Dešimtmetį trukusios pagalbos paieškos

Rasa Soloy (36 m.) pasakoja, kad pirmuosius skausmus pajuto pėdose dar prieš dešimtmetį. Kadangi darbo metu tenka daug stovėti, skausmas darbo metu tapdavo tiesiog nepakeliamas. Bendrosios praktikos slaugytoja Jungtinėje Karalystėje dirbanti moteris iš karto kreipėsi į medikus, ieškodama skausmo priežasčių ir gydymo sprendimo būdų. „Nuėjau pas gydytoją, kuris atliko rentgenogramą. Joje buvo matyti balta dėmė. Tuomet nusiuntė pasidaryti magnetinio rezonanso tomografiją ir pamatė, kad ant kulnų turiu ataugas. Dėl šios priežasties paskyrė fizioterapijos užsiėmimų ir suleido steroidų injekcijas į abu kulnus. Deja, man nei kiek nepagerėjo, teko vaikščioti net su ramentais“,– prisimena R. Soloy.

Vėliau Rasos situacija tik prastėjo: pradėjo skaudėti klubo sritį, juosmenį dešinįjį petį ir kaklą. Dėl skausmų buvo sunku miegoti, susirišti plaukus. „Vėl kreipiausi į medikus, kurie patarė mesti svorį ir paskyrė dar stipresnius opioidų grupės vaistus nuo skausmo. Net po dvi tabletes keturis kartus per dieną. Kaip reikia mažinti svorį neturėjau nė menkiausio supratimo, todėl pradėjau bėgioti, tačiau tada tik dar labiau sustiprėjo klubo ir pėdų skausmai. Teko viską vėl nutraukti“,– atsidūsta Rasa. Tiesa, ji pripažįsta, kad visos nustatytos narkotinių nuskausminamųjų vaistų dozės nevartojo. Daugiausiai dvi tabletes per dieną yra išgėrusi, mat ją išgąsdino svaigulio jausmas, tikimybė priprasti prie vaistų.

„Vėliau mane apžiūrėjęs anglas fizioterapeutas padarė išvadą, kad aš netaisyklingai sėdžiu ir būtent dėl šios priežasties man diagnozuotas peties uždegimas. Kadangi darbe daugiausiai laiko stoviu arba vaikštau, diagnozė manęs neįtikino. Man buvo paskirti trys mankštos pratimai. Fizioterapeutas per dešimt minučių parodė, kaip juos atlikti. Sąžiningai mankštinausi mėnesį, bet skausmai nesiliovė. Po to vėl paskyrė papildomų pratimų, tačiau efekto ir vėl nebuvo. Lankiau šokius, bet mečiau ir juos dėl skausmų. Bandžiau plaukioti – paskaudo petį, bėgioti – skaudėjo padus. Norėjosi tik gulėti lovoje. Jau nekalbu apie kasdien didėjantį beviltiškumo jausmą ir manymą, kad tampu senute...“,– tolimesnius bandymus įveikti kūną apėmusius skausmus ir apėmusią neviltį prisimena R. Soloy.

Pirmas susitikimas su sporto mediku

Vis dar ieškodama pagalbos, Rasa pateko į Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus rankas. Specialistas pasakoja, kad palyginti su pirmu susitikimu, dabar pacientė Rasa – visiškai kitas žmogus.

„Kai pirmą kartą atlikome apžiūrą, jai skaudėjo visur, kur tik paliesdavau: nuo kaklo iki padų. Taip, ji turėjo ir viršsvorio, raumenynas ir visas organizmas buvo išbalansuotas, detreniruotas, ypač jautėsi emocinis niūrumas“,– pirminę pacientės būklę pakomentavo K. Linkus.

Sporto medicinos gydytojo pirmieji vertinimai ir komentarai Rasai pasirodė kiek netradiciniai, nes ji juk – ne sportininkė. Tačiau moteris nusprendė dar kartą pamėginti „gydytis“. K. Linkus pasiūlė gydymo programą dozuotu fiziniu krūviu, kur pastarasis – pagrindinis vaistas.

„Pirminis tikslas buvo sumažinti skausmą. Tam naudojome nemedikamentines priemones – nuo lėtinių skausmo židinių giluminio masažo, pasyvaus raumenų tempimo, fizioterapijos procedūrų iki šildymo ir šaldymo kombinacijų. Nuo pirmos dienos Rasai buvo skirta ir gydomoji fizinio krūvio dozė“,– pasakoja sporto medicinos gydytojas.

Jau pirmosios darbo savaitės eigoje su sporto gydytoju R. Soloy pradėjo jausti, kad nepaisant gaunamo krūvio, organizmas pradėjo atsigauti ir skausmas slopsta. Rasa iškart gavo ir namų darbų. „Mes suvokiame savo sveikatą, kaip jausmą: gerai jaučiuosi arba blogai jaučiausi, skauda arba neskauda. Žmogus mankštinasi tik tada, jei sportas suteikia sveikatos ir jis tai pajaučia. Jei mankštos teigiamo efekto, emocinio ar fizinio, žmogus nepajaučia, niekada jos ir nedarys. Tada mano užduotis – pateikti tokią fizinio krūvio formą ir dozę, kuri neabejotinai daro esminį poveikį ne tik paciento kūnui bet ir sielai“, - įsitikinęs gydytojas Kęstutis Linkus.

Skausmus gydė palaipsniui

Rasai bus išrašytas fizinio krūvio receptas. Tam, kad būtų galima išrašyti fizinio krūvio receptą, nustatytas pradinis Rasos treniruotumo lygis, įvertinta raumenų būklė, kūno laikysena, atlikta kūno sudėties analizė, nustatytas ištvermės lygis. „Pamatėme, kurie komponentai šlubuoja. Tuomet su Rasa dirbome palaipsniui etapais – kas porą mėnesių ji atvykdavo vienai dviem savaitėms programos korekcijai ir palaikymui. Atėjome iki taško, kai reikėjo pereiti iš pasyvaus gydymo etapo į aktyvų. Kitaip tariant, ji vis daugiau turėjo padėti pati sau. O mano užduotis – tikslus fizinio krūvio receptas ir tikslus jo įgyvendinimas. Teko Rasą konsultuoti ir nuotoliniu būdų, atsakant į elektronines užklausas“,– apie gydymo procesą pasakoja gydytojas K. Linkus.

Nors programos kompleksiškumas buvo aiškus nuo pradžių, pagreitį Rasa įgavo antro – trečio mėnesio eigoje, kai organizmas minimaliai adaptavosi krūviui ir išsivadavo nuo nepakenčiamo skausmo. Tada pridėta daugiau ištvermės treniruočių, daugiau jėgos pratimų.

Kaip minėjo Rasa, programos metu ji išmoko pasirūpinti savimi: žinojo, kokius pratimus ar veiksmus atlikti, kai skausmas vėl atsiranda, išmoko taisyklingai pakelti ar laikyti sunkius daiktus. To anksčiau neišmokė net kasmetiniai kursai Anglijoje, organizuojami šia tema. Ji gavo fizinio krūvio receptą, kuriame buvo nurodyta kiek kartų per savaitę „sportuoti“, kokiu intensyvumu, kiek laiko ir kokius pratimus atlikti.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojas K. Linkus tikina, kad R. Soloy atvejis yra puikus gydymo fiziniu krūviu programos pavyzdys. „Taikant kompleksinį gydymą ir dozuotą fizinį krūvį, žmogaus būklė akivaizdžiai gerėja, net dirbant fizinį darbą. Fizinis krūvis veikia kaip vaistai – per maža dozė nepadeda, per didelė, kuri neatitinka galimybių, veikia toksiškai ir sukelia komplikacijas“ – perspėja jis. Todėl, anot jo, dėl tokio gydymo svarbu pasitarti su specialistu. Medikas priduria, kad visiškas mitas, kad sporto medicinos metodai gali būti taikomi tik sportininkams.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Pati Rasa šiuo metu džiaugiasi tarpiniais gydymo rezultatais. Praėjus vos pusmečiui gali pasidžiaugti, kad jai nebereikia vaistų. Be to, ji atsikratė net 15 kilogramų, padidėjo moters ištvermė, susitvarkė raumenų balansas. Tiesa, ji akcentuoja, kad nors į medikus kreipėsi ir anksčiau, tik sporto medikas suprato tikruosius jos poreikius. „Esminis skirtumas, kad anksčiau man tik trumpai parodė pratimus ir įdavė lapelį su nurodymais, o gydytojas Kęstutis, pirmiausia įvertino mano galimybes, ištvermę, o po to išmokė taisyklingai atlikti paskirtus pratimus. Manau net didžiausias tinginys pradėtų daryti mankštą atėjęs pas šitą daktarą. Apskritai, jis man padėjo pakeisti požiūrį į daugelį dalykų. Nuo vaikystės nevažinėjusi dviračiu, dabar net ir pas daktarą kartais atminu. Dirbu pamainomis nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro. Tam, kad padaryčiau mankštą, tenka keltis prieš šešias, tačiau tai man nesukelia sunkumų. Tuo tarpu, anksčiau kiekviena minutė miego prieš darbą buvo aukso vertės. Įvertinau tai, kad po mankštos man kelias valandas nieko neskauda. Kadaise net negalėjau įsivaizduoti, kad tai įmanoma. Ir emocinė savijauta pagerėjo. Kol kiti kolegos ryte nervinasi dėl intensyvaus darbo ritmo, aš būnu visiškai rami. Gydymas fiziniu krūviu mane išgelbėjo, nes seniau tiesiog negalėjau nei normaliai dirbti nei gyventi“,– pokyčiais džiaugiasi R. Soloy.

Padidėjo Rasos ištvermė

Tiesa, moteriai skaudėjo dar ir skrandį, tačiau K. Linkus tuo pačiu jai padėjo pakeisti ir mitybą. „Dabar suvokiu, kad reikia valgyti vertingą maistą ir skausmai dingo. Pamenu, kai gydytojas paprašė pasakyti, ką aš valgau, man buvo sunku tai padaryti. Kelias savaites rašiausi, tuomet pamačiau, kad valgiau nemažai saldumynų, sumuštinių, gėriau tik kavą. Dabar valgau košes, kiaušinius, mėsą, žuvį, daržoves“,– šypsosi Rasa.

Rasos kūno laikysenos pokyčiai

Tinka daugeliui

„Ji atsikratė skausmo ir dabar tiesiog švyti. Žmogus ištrūko iš užburto ligų rato“, – pacientės dabartinę būklę apibūdina Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus.

Jis akcentuoja, kad sporto medicinos principais taikomas gydymas fiziniu krūviu – tai procesas, kuriam neužtenka vienos konsultacijos. Siekiant teigiamo efekto, reikia ilgalaikės paciento priežiūros ir programos tęstinumo. Fizinis aktyvumas yra tinkamas kiekvienam žmogui ir tam gydytojo nereikia, tačiau, jei norite fiziniu krūviu koreguoti sveikatos sutrikimus, rekomenduotina specialisto konsultacija. Kodėl nepatartina to daryti savarankiškai? Anot specialisto, per greitai pradėjęs sportuoti žmogus gali ne tik pakenkti savo sveikatai, persitempti, tačiau ir prarasti motyvaciją toliau tuo užsiimti. „Žmogus į fizinę programą turi būti įvedamas palaipsniui, atsižvelgiant į jo simptomatiką bei komplikacijų riziką“, – sako K. Linkus. Norintiems pradėti sportuoti ir turintiems viršsvorio, sąnarių ar širdies problemų ypač reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Anot specialisto, gydymas fiziniu krūviu labai efektyvus tiems, kurie serga cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, po širdies infarkto, esant viršsvoriui ar lėtiniams skausmams. Tinkamai sudėliojus gydimo planą ir tiksliai išaiškinus žmogui ką reikia daryti, žmogus pats save veda į gerą sveikatą. Jei pacientas serga ilgus metus bei vartoja vaistus, teisingas fizinis krūvis taip pat pagerina ligos kontrolę ir medikamentinio gydymo efektyvumą.

Gydymo fiziniu krūviu pusmečio rezultatai:

  • Atsikratė skausmo
  • Atsisakė vaistų
  • Svoris sumažėjo 15 kg
  • 4 kartus pagerėjo juosmens raumenų korseto ištvermė
  • Pagerėjo raumenų balansas
  • 30 proc. padidėjo ištvermė
  • Pagerėjo gyvenimo kokybė, padidėjo darbingumas, atsirado optimistinė nuotaika ir gyvenimo džiaugsmas.

Plačiau apie sporto medicinos programas skaitykite čia.

Video:

Susiję straipsniai

 

Šaltinis: Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, UAB

Atopinis dermatitas. Kaip išgydyti?

Atopinis dermatitas. Kaip išgydyti?

Pakalbėkime apie efektyvų sprendimą apmalšinti ir išgydyti atopinį dermatitą. Atopinis dermatitas (atopinė egzema) yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuri pasiekė epidemines proporcijas visame pasaulyje ir yra vis labiau plinta. Jai būdingas...


Plastinės operacijos šiandien – prieinamos ne tik turtuoliams

Plastinės operacijos šiandien – prieinamos ne tik turtuoliams

Dar prieš nepilną dešimtemtį plastinės opercijos lietuviams asocijavosi su visuomet besišypsančiais amerikiečiais, dirbtinėmis moterimis ir turtingų vyrų žmonų įnoriais. Tačiau šiandien vis daugiau žmonių drąsiai šneka apie patobulintas kūno...


Osteoporozė dažniau serga moterys, bet liga neaplenkia ir vyrų

Osteoporozė dažniau serga moterys, bet liga neaplenkia ir vyrų

Vienas iš dviejų kaulų lūžių moterims ir vienas iš keturių - vyrams, vyresniems nei 50 m., yra osteoporozės pasekmė. Dėl osteoporozės patiriami lūžiai įvyksta kas 3 sek., teigia pasaulinė statistika. Spalio 20-ąją, minint Pasaulinę osteoporozės...


Kaip išsaugoti vyriškumą

Kaip išsaugoti vyriškumą

Apie raudosios šaknies (Hedysarum neglectum Ledeb) poveikį žmogaus organizmui pasakoja Altajaus krašto liaudies gydytojas žolininkas C.Nikiforovas. Raudonosios šaknies veiksmingumą lemia augalo sudėtyje esančių flavonidų, rauginių medžiagų,...


Sveikas būdas sulieknėti ir atrodyti gražiai!

Sveikas būdas sulieknėti ir atrodyti gražiai!

Pagaliau atėjo ilgai lauktas pavasaris. Visi norime būti gražūs, bet pažiūrėję į veidrodį ne visada liekame patenkinti tuo, ką ten išvystame. Oda nuvargo nuo šalčių ir žvarbių vėjų, sauso patalpų oro ir temperatūrų skirtumo, prarado gyvybingumą ir...


Plaukų slinkimas gali tapti plikimo požymiu!

Plaukų slinkimas gali tapti plikimo požymiu!

Plaukai – viena iš svarbiausių įvaizdžio detalių, pabrėžiančių mūsų individualumą. Pripažinkime, kad plaukų žavesį lemia ir teigiamos emocijos, grynas oras, geras miegas ir atsakingai parinktos plaukų priežiūros priemonės. Mūsų plaukų...


Virtuvėje esama daug pagalbininkų

Virtuvėje esama daug pagalbininkų

Įveikti peršalimo ligas ir gripą, stiprinti imunitetą, gerinti savijautą, medikai kviečia be įmantrių papildų ar medikamentinių preparatų. Reikia prisiminti krienus, imbierą, pipirus ir kitus virtuvėje esančius neįmantrius, bet labai naudingus...


Vaistažolės ne visada gydo

Vaistažolės ne visada gydo

Vaistažolių arbatos kartais išgydo tikrai ne prasčiau nei tabletės. Arbatos geriamos drąsiau nei vaistai, nes joms nebūtinas receptas. Be to, manoma, kad vaistažolės nepakenks.Pasirodo, toks įsitikinimas klaidingas. Vartojamos ne pagal paskirtį...


Sinusitas

Sinusitas

Sinusitas, kitaip – prienosinių ančių uždegimas, yra procesas, plintantis gleivinėje, pogleiviniame sluoksnyje, kartais pasiekiantis antkaulį ir kaulines sienas. Sinusitas dažniau būna antrinės kilmės, t. y. jį sukelia sloga, dantų...


Glaukomos gydymo galimybes plečia kamieninės ląstelės

Glaukomos gydymo galimybes plečia kamieninės ląstelės

Glaukoma – lėtinė akių liga, kurios laiku nediagnozavus ir nepradėjus gydyti, galima apakti. Šiuo metu pasaulyje glaukoma laikoma viena iš nepagydomų ligų. Ji klastinga tuo, kad pačiose pirmosiose ligos stadijose žmogus dažniausiai nieko...


Padidintas raumenų tonusas ir jo mažinmo galimybės Abromiškių reabilitacijos ligoninėje

Padidintas raumenų tonusas ir jo mažinmo galimybės Abromiškių reabilitacijos ligoninėje

Asmenims, patyrusiems galvos smegenų kraujotakos sutrikimą (pvz: po išeminio insulto, pakraujavimo į galvos smegenis, traumos), dažnai lieka vienos kūno pusės galūnių raumenų jėgos nusilpimas. Tai atsitinka 30 – 50 procentų ligos atvejų....


Deginantį plaštakos skausmą ir tirpimą sukelia užspaustas nervas

Deginantį plaštakos skausmą ir tirpimą sukelia užspaustas nervas

"Daktare, aš nemiegu naktimis..." Šiais žodžiais prasideda dažnos moters pasakojimas apie ligą, neleidžiančią nei gerai dirbti, nei pailsėti. Tai riešo kanalo sindromas - liga, pasireiškianti deginančiu plaštakos skausmu, rankos tirpimu....


Vaistažolė — imuninės sistemos skydas

Vaistažolė — imuninės sistemos skydas

Pavasarį medikai rekomenduoja pasirūpinti po žiemos nusilpusia imunine sistema. Šiaulių universiteto Botanikos sodo Gėlininkystės vyresnioji specialistė Aldona GRIŠAITĖ pasakoja, kokie vaistiniai augalai stiprina imuninę sistemą. Rausvažiedė...


Ligonis prie automobilio vairo - saugu?

Ligonis prie automobilio vairo - saugu?

Automobilis – tarsi ginklas, kuriuo galima sužeisti ar net mirtinai sužaloti kitus ir save. Medikai tvirtina: tokia nuomone buvo vadovaujamasi anksčiau, o dabar automobilį gali vairuoti sergantieji ir epilepsija, ir šizofrenija, ir daugybe...


DNR nanotechnologija – XXIa. panacėja?

DNR nanotechnologija – XXIa. panacėja?

Visas gyvybės pamatas slepiasi po keturių „raidžių“ (A, T, G, C) kombinacija DNR molekulėje. Iš pradžių buvo nustatyta, kad organizmų požymiai yra paveldimi pagal tam tikrus dėsnius. Vėliau atrasta, kad veiksniai, atsakingi už...


Infarktą patyrusiems žmonėms gyvenimą grąžina virkštelės kraujo kamieninės ląstelės

Infarktą patyrusiems žmonėms gyvenimą grąžina virkštelės kraujo kamieninės ląstelės

Nepriekaištinga smegenų kraujotaka yra gyvybiškai būtina visų organizmo funkcijų palaikymui, todėl esant net menkiausiems krauju smegenis aprūpinančių arterijų susirgimams ar nepakankamai kraujotakai per jas, gali pasireikšti įvairūs...


Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas – ne tik vaikų liga

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas – ne tik vaikų liga

Išsiblaškymas, impulsyvumas – tik iš pirmo žvilgsnio „nekalti“ dalykai, sutrikdantys kasdienę žmogaus veiklą. Atrodo, tai nedaro tiesioginės įtakos sveikatai, tačiau, tik atidžiau panagrinėjus savo darbo rezultatus, asmeninių...


Nutukimo gydymo ypatumai. Orlistatas - gydymo klasika

Nutukimo gydymo ypatumai. Orlistatas - gydymo klasika

Dvidešimto amžiaus pirmoji pusė buvo tas laikotarpis, kuomet išsivysčiusiose šalyse sparčiai padaugėjo sergančiųjų nutukimu bei antsvorio turinčių asmenų. Ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse skaičiuojami nuostoliai susiję su nutukimo ir šios ligos...


Kas yra kamieninės ląstelės ir kokios jų panaudojimo galimybės medicinoje?

Kas yra kamieninės ląstelės ir kokios jų panaudojimo galimybės medicinoje?

Kamieninė ląstelė - nediferencijuota (nespecializuota atlikti kokio nors audinio funkcijas), gebanti atsinaujinti ląstelė. Organizme ji nėra nulemta ir tokia lieka tol, kol gauna signalą tapti specializuota. Šių ląstelių galimybė atsinaujinti, t....


Spanguolė — miškų lobis

Spanguolė — miškų lobis

Spanguolių uogas dietologai vadina šiaurės citrinomis, jose gausu vitaminų, antibakterinių, organizmą valančių ir kitų savybių, todėl specialistai jas pataria vartoti ne tik ligotiems, bet ir sveikiems. Spanguolėse gausu organinių rūgščių,...


Medicinos centras "Northway"

Medicinos centras "Northway"

„Northway” – tai modernus medicinos centras, įsikūręs Vilniuje, Klaipėdoje, Kretingoje ir Londone. Čia rūpinamasi kiekvieno žmogaus sveikata – galima tiek išsigydyti nuo įvairių sveikatos sutrikimų, tiek būnant sveikam...


Kas yra skoliozė ir kas ją sukelia?

Kas yra skoliozė ir kas ją sukelia?

Graikiškai „skolios“ reiškia „iškraipytas“ ar „kreivas“. Medicininiame kontekste skoliozė reiškia vertikalios stuburo linijos išlinkimą į šoną. Šis iškrypimas visada buvo ir yra nemenkas iššūkis sveikatos...


Svarainis — lietuviška citrina

Svarainis — lietuviška citrina

Svarainio vaisiuose gausu vitamino C, organinių rūgščių, pektininių ir rauginių bei mineralinių medžiagų, vaisių žievelėse yra eterinių aliejų, o sėklose — gleivių, riebiojo aliejaus, krakmolo. Svarainiai — sveikatos šaltinis,...


Stuburo problemos - pretekstas gauti invalidumo pašalpą

Stuburo problemos - pretekstas gauti invalidumo pašalpą

Stuburo ligos yra viena dažniausių nedarbingumo priežasčių. Neretam jos asocijuojasi ir su neįgalumu. Medikai pastebi, kad, patyrę vienokių ar kitokių stuburo problemų, lietuviai vis atkakliau reikalauja invalidumo ir pašalpų. Pasak Klaipėdos...


Imbieras gydo rytinį šleikštulį

Imbieras gydo rytinį šleikštulį

Imbieras ne tik pagardina patiekalus, bet ir gydo. Ši šaknis padeda peršalus, gerina virškinimą ir malšina skausmą. Imbiero šaknis padeda sergant peršalimu ar gripu. Daugelis žmonių taip pat pastebėjo, kad imbiero šaknis teigiamai veikia...


Pomidorai – vaistas nuo vėžio

Pomidorai – vaistas nuo vėžio

Paaiškėjo, kad pomidorai buvo nepagrįstai kaltinami purinų ir rūgštynių rūgšties pertekliumi (pomidoruose jų mažiau negu bulvėse ar kitose daržovėse). Todėl dabar gydytojai rekomenduoja valgyti "aukso obuolius" podagra, artritais ir...


Kovoje su peršalimu vaistus gali pakeisti sriuba

Kovoje su peršalimu vaistus gali pakeisti sriuba

Vėstant orui ir kimbant peršalimo ligoms, gydytis galima ne tik vaistais, bet ir vištienos sriuba. Šį močiučių puikiai žinomą kovos su liga metodą dar prieš kelerius metus savo tyrimais pagrindė Nebraskos universiteto Medicinos centro plaučių ligų...


Dažniausios žarnyno infekcijų protrūkių priežastys – rotavirusai ir salmonelės

Dažniausios žarnyno infekcijų protrūkių priežastys – rotavirusai ir salmonelės

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai buvo užregistruota daugiau nei 19 tūkst. žarnyno infekcinių ligų atvejų. Dažniausiai buvo registruojami pavieniai šių ligų atvejai, tačiau kaip ir kasmet neišvengta protrūkių.


Dėl antenų saugumo - skirtingos pozicijos

Dėl antenų saugumo - skirtingos pozicijos

Nuvilnijus visuomenės nepasitenkinimo ant gyvenamųjų namų stogų ar jų kiemuose statomomis judriojo ryšio bazinėmis stotimis bangai, parengti nauji higienos normų, reglamentuojančių elektromagnetinę spinduliuotę, projektai. Tačiau Žibininkų kaimo...


Intensyvėjantis gyvenimo būdas vis dažniau tampa jaunų, darbingų vyrų ligų ir negalavimų priežastimi

Intensyvėjantis gyvenimo būdas vis dažniau tampa jaunų, darbingų vyrų ligų ir negalavimų priežastimi

Statistika negailestinga: daugiau nei pusę mirčių mūsų šalyje sukelia širdies ir kraujotakos sistemos ligos (pasaulio vidurkis siekia apie 30 procentų). Nuo šių ligų Lietuvos vyrai miršta triskart dažniau nei nuo traumų ar apsinuodijimų ir beveik...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9