Kovo 7d. Sekmadienis

Nuo skausmų ir vaistų moterį išvadavo gydymas fiziniu krūviu

2015 Gruodžio 3d.
Peržiūrų skaičius: 34108

Sunkų slaugytojos darbą užsienyje dirbanti Rasa dar prieš pusmetį kasdien kentė tokius skausmus, kurie gadino ne tik nuotaiką, bet vertė griebtis ir pačių stipriausių nuskausminamųjų injekcijų bei tablečių. Dešimtmetį kovojusi su lėtiniu skausmu, dabar moteris pagaliau gali šiek tiek atsikvėpti. Besišypsanti, gerokai sulieknėjusi ir galiausiai, be skausmo ir stiprių nuskausminamųjų gyvenanti Rasa, sveikatos receptą ir efektyvų gydymą rado Lietuvoje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus kabinete.

Dešimtmetį trukusios pagalbos paieškos

Rasa Soloy (36 m.) pasakoja, kad pirmuosius skausmus pajuto pėdose dar prieš dešimtmetį. Kadangi darbo metu tenka daug stovėti, skausmas darbo metu tapdavo tiesiog nepakeliamas. Bendrosios praktikos slaugytoja Jungtinėje Karalystėje dirbanti moteris iš karto kreipėsi į medikus, ieškodama skausmo priežasčių ir gydymo sprendimo būdų. „Nuėjau pas gydytoją, kuris atliko rentgenogramą. Joje buvo matyti balta dėmė. Tuomet nusiuntė pasidaryti magnetinio rezonanso tomografiją ir pamatė, kad ant kulnų turiu ataugas. Dėl šios priežasties paskyrė fizioterapijos užsiėmimų ir suleido steroidų injekcijas į abu kulnus. Deja, man nei kiek nepagerėjo, teko vaikščioti net su ramentais“,– prisimena R. Soloy.

Vėliau Rasos situacija tik prastėjo: pradėjo skaudėti klubo sritį, juosmenį dešinįjį petį ir kaklą. Dėl skausmų buvo sunku miegoti, susirišti plaukus. „Vėl kreipiausi į medikus, kurie patarė mesti svorį ir paskyrė dar stipresnius opioidų grupės vaistus nuo skausmo. Net po dvi tabletes keturis kartus per dieną. Kaip reikia mažinti svorį neturėjau nė menkiausio supratimo, todėl pradėjau bėgioti, tačiau tada tik dar labiau sustiprėjo klubo ir pėdų skausmai. Teko viską vėl nutraukti“,– atsidūsta Rasa. Tiesa, ji pripažįsta, kad visos nustatytos narkotinių nuskausminamųjų vaistų dozės nevartojo. Daugiausiai dvi tabletes per dieną yra išgėrusi, mat ją išgąsdino svaigulio jausmas, tikimybė priprasti prie vaistų.

„Vėliau mane apžiūrėjęs anglas fizioterapeutas padarė išvadą, kad aš netaisyklingai sėdžiu ir būtent dėl šios priežasties man diagnozuotas peties uždegimas. Kadangi darbe daugiausiai laiko stoviu arba vaikštau, diagnozė manęs neįtikino. Man buvo paskirti trys mankštos pratimai. Fizioterapeutas per dešimt minučių parodė, kaip juos atlikti. Sąžiningai mankštinausi mėnesį, bet skausmai nesiliovė. Po to vėl paskyrė papildomų pratimų, tačiau efekto ir vėl nebuvo. Lankiau šokius, bet mečiau ir juos dėl skausmų. Bandžiau plaukioti – paskaudo petį, bėgioti – skaudėjo padus. Norėjosi tik gulėti lovoje. Jau nekalbu apie kasdien didėjantį beviltiškumo jausmą ir manymą, kad tampu senute...“,– tolimesnius bandymus įveikti kūną apėmusius skausmus ir apėmusią neviltį prisimena R. Soloy.

Pirmas susitikimas su sporto mediku

Vis dar ieškodama pagalbos, Rasa pateko į Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus rankas. Specialistas pasakoja, kad palyginti su pirmu susitikimu, dabar pacientė Rasa – visiškai kitas žmogus.

„Kai pirmą kartą atlikome apžiūrą, jai skaudėjo visur, kur tik paliesdavau: nuo kaklo iki padų. Taip, ji turėjo ir viršsvorio, raumenynas ir visas organizmas buvo išbalansuotas, detreniruotas, ypač jautėsi emocinis niūrumas“,– pirminę pacientės būklę pakomentavo K. Linkus.

Sporto medicinos gydytojo pirmieji vertinimai ir komentarai Rasai pasirodė kiek netradiciniai, nes ji juk – ne sportininkė. Tačiau moteris nusprendė dar kartą pamėginti „gydytis“. K. Linkus pasiūlė gydymo programą dozuotu fiziniu krūviu, kur pastarasis – pagrindinis vaistas.

„Pirminis tikslas buvo sumažinti skausmą. Tam naudojome nemedikamentines priemones – nuo lėtinių skausmo židinių giluminio masažo, pasyvaus raumenų tempimo, fizioterapijos procedūrų iki šildymo ir šaldymo kombinacijų. Nuo pirmos dienos Rasai buvo skirta ir gydomoji fizinio krūvio dozė“,– pasakoja sporto medicinos gydytojas.

Jau pirmosios darbo savaitės eigoje su sporto gydytoju R. Soloy pradėjo jausti, kad nepaisant gaunamo krūvio, organizmas pradėjo atsigauti ir skausmas slopsta. Rasa iškart gavo ir namų darbų. „Mes suvokiame savo sveikatą, kaip jausmą: gerai jaučiuosi arba blogai jaučiausi, skauda arba neskauda. Žmogus mankštinasi tik tada, jei sportas suteikia sveikatos ir jis tai pajaučia. Jei mankštos teigiamo efekto, emocinio ar fizinio, žmogus nepajaučia, niekada jos ir nedarys. Tada mano užduotis – pateikti tokią fizinio krūvio formą ir dozę, kuri neabejotinai daro esminį poveikį ne tik paciento kūnui bet ir sielai“, - įsitikinęs gydytojas Kęstutis Linkus.

Skausmus gydė palaipsniui

Rasai bus išrašytas fizinio krūvio receptas. Tam, kad būtų galima išrašyti fizinio krūvio receptą, nustatytas pradinis Rasos treniruotumo lygis, įvertinta raumenų būklė, kūno laikysena, atlikta kūno sudėties analizė, nustatytas ištvermės lygis. „Pamatėme, kurie komponentai šlubuoja. Tuomet su Rasa dirbome palaipsniui etapais – kas porą mėnesių ji atvykdavo vienai dviem savaitėms programos korekcijai ir palaikymui. Atėjome iki taško, kai reikėjo pereiti iš pasyvaus gydymo etapo į aktyvų. Kitaip tariant, ji vis daugiau turėjo padėti pati sau. O mano užduotis – tikslus fizinio krūvio receptas ir tikslus jo įgyvendinimas. Teko Rasą konsultuoti ir nuotoliniu būdų, atsakant į elektronines užklausas“,– apie gydymo procesą pasakoja gydytojas K. Linkus.

Nors programos kompleksiškumas buvo aiškus nuo pradžių, pagreitį Rasa įgavo antro – trečio mėnesio eigoje, kai organizmas minimaliai adaptavosi krūviui ir išsivadavo nuo nepakenčiamo skausmo. Tada pridėta daugiau ištvermės treniruočių, daugiau jėgos pratimų.

Kaip minėjo Rasa, programos metu ji išmoko pasirūpinti savimi: žinojo, kokius pratimus ar veiksmus atlikti, kai skausmas vėl atsiranda, išmoko taisyklingai pakelti ar laikyti sunkius daiktus. To anksčiau neišmokė net kasmetiniai kursai Anglijoje, organizuojami šia tema. Ji gavo fizinio krūvio receptą, kuriame buvo nurodyta kiek kartų per savaitę „sportuoti“, kokiu intensyvumu, kiek laiko ir kokius pratimus atlikti.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojas K. Linkus tikina, kad R. Soloy atvejis yra puikus gydymo fiziniu krūviu programos pavyzdys. „Taikant kompleksinį gydymą ir dozuotą fizinį krūvį, žmogaus būklė akivaizdžiai gerėja, net dirbant fizinį darbą. Fizinis krūvis veikia kaip vaistai – per maža dozė nepadeda, per didelė, kuri neatitinka galimybių, veikia toksiškai ir sukelia komplikacijas“ – perspėja jis. Todėl, anot jo, dėl tokio gydymo svarbu pasitarti su specialistu. Medikas priduria, kad visiškas mitas, kad sporto medicinos metodai gali būti taikomi tik sportininkams.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Pati Rasa šiuo metu džiaugiasi tarpiniais gydymo rezultatais. Praėjus vos pusmečiui gali pasidžiaugti, kad jai nebereikia vaistų. Be to, ji atsikratė net 15 kilogramų, padidėjo moters ištvermė, susitvarkė raumenų balansas. Tiesa, ji akcentuoja, kad nors į medikus kreipėsi ir anksčiau, tik sporto medikas suprato tikruosius jos poreikius. „Esminis skirtumas, kad anksčiau man tik trumpai parodė pratimus ir įdavė lapelį su nurodymais, o gydytojas Kęstutis, pirmiausia įvertino mano galimybes, ištvermę, o po to išmokė taisyklingai atlikti paskirtus pratimus. Manau net didžiausias tinginys pradėtų daryti mankštą atėjęs pas šitą daktarą. Apskritai, jis man padėjo pakeisti požiūrį į daugelį dalykų. Nuo vaikystės nevažinėjusi dviračiu, dabar net ir pas daktarą kartais atminu. Dirbu pamainomis nuo aštuntos ryto iki aštuntos vakaro. Tam, kad padaryčiau mankštą, tenka keltis prieš šešias, tačiau tai man nesukelia sunkumų. Tuo tarpu, anksčiau kiekviena minutė miego prieš darbą buvo aukso vertės. Įvertinau tai, kad po mankštos man kelias valandas nieko neskauda. Kadaise net negalėjau įsivaizduoti, kad tai įmanoma. Ir emocinė savijauta pagerėjo. Kol kiti kolegos ryte nervinasi dėl intensyvaus darbo ritmo, aš būnu visiškai rami. Gydymas fiziniu krūviu mane išgelbėjo, nes seniau tiesiog negalėjau nei normaliai dirbti nei gyventi“,– pokyčiais džiaugiasi R. Soloy.

Padidėjo Rasos ištvermė

Tiesa, moteriai skaudėjo dar ir skrandį, tačiau K. Linkus tuo pačiu jai padėjo pakeisti ir mitybą. „Dabar suvokiu, kad reikia valgyti vertingą maistą ir skausmai dingo. Pamenu, kai gydytojas paprašė pasakyti, ką aš valgau, man buvo sunku tai padaryti. Kelias savaites rašiausi, tuomet pamačiau, kad valgiau nemažai saldumynų, sumuštinių, gėriau tik kavą. Dabar valgau košes, kiaušinius, mėsą, žuvį, daržoves“,– šypsosi Rasa.

Rasos kūno laikysenos pokyčiai

Tinka daugeliui

„Ji atsikratė skausmo ir dabar tiesiog švyti. Žmogus ištrūko iš užburto ligų rato“, – pacientės dabartinę būklę apibūdina Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus.

Jis akcentuoja, kad sporto medicinos principais taikomas gydymas fiziniu krūviu – tai procesas, kuriam neužtenka vienos konsultacijos. Siekiant teigiamo efekto, reikia ilgalaikės paciento priežiūros ir programos tęstinumo. Fizinis aktyvumas yra tinkamas kiekvienam žmogui ir tam gydytojo nereikia, tačiau, jei norite fiziniu krūviu koreguoti sveikatos sutrikimus, rekomenduotina specialisto konsultacija. Kodėl nepatartina to daryti savarankiškai? Anot specialisto, per greitai pradėjęs sportuoti žmogus gali ne tik pakenkti savo sveikatai, persitempti, tačiau ir prarasti motyvaciją toliau tuo užsiimti. „Žmogus į fizinę programą turi būti įvedamas palaipsniui, atsižvelgiant į jo simptomatiką bei komplikacijų riziką“, – sako K. Linkus. Norintiems pradėti sportuoti ir turintiems viršsvorio, sąnarių ar širdies problemų ypač reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Anot specialisto, gydymas fiziniu krūviu labai efektyvus tiems, kurie serga cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, po širdies infarkto, esant viršsvoriui ar lėtiniams skausmams. Tinkamai sudėliojus gydimo planą ir tiksliai išaiškinus žmogui ką reikia daryti, žmogus pats save veda į gerą sveikatą. Jei pacientas serga ilgus metus bei vartoja vaistus, teisingas fizinis krūvis taip pat pagerina ligos kontrolę ir medikamentinio gydymo efektyvumą.

Gydymo fiziniu krūviu pusmečio rezultatai:

  • Atsikratė skausmo
  • Atsisakė vaistų
  • Svoris sumažėjo 15 kg
  • 4 kartus pagerėjo juosmens raumenų korseto ištvermė
  • Pagerėjo raumenų balansas
  • 30 proc. padidėjo ištvermė
  • Pagerėjo gyvenimo kokybė, padidėjo darbingumas, atsirado optimistinė nuotaika ir gyvenimo džiaugsmas.

Plačiau apie sporto medicinos programas skaitykite čia.

Video:

Susiję straipsniai

 

Šaltinis: Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, UAB

Kai radikulitas nudiegia iki pat kojų pirštų galiukų

Kai radikulitas nudiegia iki pat kojų pirštų galiukų

Su pavasariu ateinantys sodo darbai gresia ir nugaros skausmais. Neįprasta kūno pozicija, dideli fiziniai krūviai, skersvėjai – „suriečia“ ne vieną. Dažniausiai užsiimame savigyda - tepalai, vaistai nuo skausmo, tačiau jei...


Persodinta iš kamieninių ląstelių sukurta kraujagyslė

Persodinta iš kamieninių ląstelių sukurta kraujagyslė

Švedijos gydytojai pranešė apie sėkmingai pavykusią sunkią operaciją 10 metų mergaitei. Operacijos metu jai buvo transplantuota vena, užauginta laboratorijoje iš pačios mergaitės kamieninių ląstelių.


Tyrimai, kurie padeda užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui

Tyrimai, kurie padeda užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui

Gimdos kaklelio vėžys – antra labiausiai paplitusi vėžio rūšis tarp moterų. „Susirgti gimdos kaklelio vėžiu gali kiekviena moteris, nepriklausomai nuo amžiaus ar paveldimumo“, – teigia Medicinos diagnostikos ir gydymo...


Kankina sloga? Išmėgink rytietiškų aromatų galią!

Kankina sloga? Išmėgink rytietiškų aromatų galią!

Daugelio šimtmečių istoriją ir naudojimo patirtį turintys rytietiški eteriniai aliejai bei jų mišiniai efektyviai ir greitai pagerina savijautą. Vienos dažniausiai eterinių aliejų mišiniuose naudojamų sudėtinių dalių - eukalipto, levandų, kamparo,...


Laiku sutramdžius cholesterolį galima išvengti vaistų

Laiku sutramdžius cholesterolį galima išvengti vaistų

Spaudimas krūtinėje, dusulys, širdies permušimai, eilė prie kardiologo kabineto, vaistų saujos - daugybė tokių pacientų galėtų gyventi kitaip, jei būtų laiku pasirūpinę savo sveikata. Viena pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų epidemijos...


Česnakai – aterosklerozės profilaktikai

Česnakai – aterosklerozės profilaktikai

Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad česnakai ne tik gerina apetitą, didina virškinimo fermentų išsiskyrimą, gydo kvėpavimo ligas, bet ir tinka aterosklerozės profilaktikai. Šios daržovės mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje, taigi...


10 priežaščių, kodėl verta išsaugoti savo kūdikio virkštelės kraują

10 priežaščių, kodėl verta išsaugoti savo kūdikio virkštelės kraują

Ko gero, kaip būsima mama ar tėtis, Jūs ne kartą girdėjote apie virkštelės kraujo surinkimą ir jo kamieninių ląstelių saugojimą. Deja, savo tėvų patarimo šiuo klausimu nesulauksite, nebent jie būtų gydytojai ar mokslininkai.


Sveikatos receptai iš pievos

Sveikatos receptai iš pievos

Nedaugelis miestiečių žino, kad pupalaiškio arbata gali nuraminti po sunkios darbo dienos, o kuklus šalpusnis – sukelti vėžį. Todėl gydytis vaistažolėmis reikia atsargiai. Žolelių arbatos ir užpilų receptai gali atrodyti kaip romantiškas...


Trumpai apie tai, kaip uždėti kompresinį tvarstį

Trumpai apie tai, kaip uždėti kompresinį tvarstį

Laikykite koją iškėlę teisingu kampu, tvarstis pradedamas vynioti nuo pėdos kelties sąnario ir vyniojamas aukštyn kelio link. Du-tris kartus apvynioję pėdą tvarsčiu, apvyniokite kulną ir vyniodami per kulkšnį vėl grįžkite iki kelties.


Pakilęs kraujospūdis – liga visam gyvenimui, tačiau kontroliuojama

Pakilęs kraujospūdis – liga visam gyvenimui, tačiau kontroliuojama

Turbūt nėra žmogaus, negirdėjusio termino „padidėjęs kraujospūdis“ (arba arterinė hipertenzija). Maždaug trečdalis 25–65 metų amžiaus grupės žmonių kenčia nuo šio sveikatos sutrikimo. Tai didelė problema – pavyzdžiui,...


Sezoninė alergija. Kaip sau padėti?

Sezoninė alergija. Kaip sau padėti?

Pavasaris pamažu įsibėgėja o su juo kartu skuba skleistis pumpurai, žydėti medžiai, krūmai ir žolės. Vieniems žmonėms tai atneša džiaugsmą, o kitiems, deja, kančias dėl šienligės. Ašarojančios akys, bėganti, perštinti ir užgulusi nosis tikrai...


Ar užaugs ąžuolais?

Ar užaugs ąžuolais?

Kad ir kaip besistengtume sveikai gyventi ir rūpintis savo bei savo vaikų sveikata, statistiniai duomenys liudija, kad mūsų atžalos auga anaiptol ne tokios sveikos kaip norėtųsi. Beveik kas antrą pradinuką vargina sutrikusi laikysena, vienas iš...


Naujas labai efektyvus prevencijos nuo ŽPV infekcijos būdas – vakcina.

Naujas labai efektyvus prevencijos nuo ŽPV infekcijos būdas – vakcina.

Gimdos kaklelio vėžys – antra labiausiai paplitusi vėžio rūšių tarp jaunesnių nei 45 metų moterų. Susirgti gimdos kaklelio vėžiu gali kiekviena moteris, nepriklausomai nuo amžiaus ar paveldimumo. Įrodyta, kad 99,77 proc. gimdos kaklelio...


Vangiai įgyvendinama Naujagimiui palankios ligoninės programa verčia gimdyves rinktis paprastas ligonines

Vangiai įgyvendinama Naujagimiui palankios ligoninės programa verčia gimdyves rinktis paprastas ligonines

Bene devynios iš dešimties būsimų mamų pageidauja gimdyti ligoninėje, turinčioje Naujagimiui palankios ligoninės (NPL) statusą. Deja, beveik pusė norinčiųjų gimdyti NPL moterų gimdė paprastose ligoninėse. Tai parodė Prieraišiosios tėvystės centro...


Kaip atpažinti venerines ligas?

Kaip atpažinti venerines ligas?

Venerinės ligos- tai ligų grupė, kuriomis užsikrečiama lytinių santykių metu, ir infekcija perduodama vieno asmens kitam. Gydytojai tai vadina šlapimo ir lytinių takų ligomis, tačiau kartais pašmaikštaudami venerines liges pavadina „atostogų...


Kaip išsaugoti regėjimą?

Kaip išsaugoti regėjimą?

Liuteinas ir vitaminas A gali sulėtinti apakimą dėl pigmentinio retinito. Kasdien vartojant liuteiną su vitaminu A, gali sulėtėti regėjimo netekimas, susijęs su pigmentiniu retinitu, teigia JAV mokslininkai. Kasdien vartojant 12 miligramų liuteino...


Skoliozės gydymas mankšta bei pratimais – Schroth metodas

Skoliozės gydymas mankšta bei pratimais – Schroth metodas

Schroth metodas yra tradicinė fizinė terapija taikoma pacientams turintiems skoliozės ir kifozės susirgimus. Skoliozės gydymas Schroth metodu gali būti taikomas bet kokio amžiaus pacientams, visose gydymo stadijose, t.y.: prieš ar po operacijos,...


Pirmieji akcijos „Išsaugokime vyrus“ rezultatai siunčia neramius signalus

Pirmieji akcijos „Išsaugokime vyrus“ rezultatai siunčia neramius signalus

Netikėtai didelį Lietuvos kaimo vyrų sergamumą prostatos ligomis atskleidžia įsibėgėjanti prevencinė patikra. Detalesni tyrimai parodys, kiek jų serga prostatos vėžiu. Mobili prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos laboratorija, kelionę po...


Kaip veikia kompresinis bintavimas?

Kaip veikia kompresinis bintavimas?

Suprasti kompresinio bintavimo veikimo principą ir naudą nesudėtinga. Koja stipriai apspaudžiama taip, kad patologiškai išsiplėtusios venos yra priverstos susitraukti. Tokiu būdu, venų pompos gali vėl užsidaryti, taip padidindamos kraujo takumo...


Judėjimas be skausmo

Judėjimas be skausmo

Rudens drėgmė ir vėsa išprovokuoja nemalonų sąnarių maudimą, o kartais – ir gana stiprų, judesius ribojantį skausmą. Osteoartritas – sąnarinių paviršių kremzlės degeneracija - kad ir kokios kilmės ji bebūtų – yra viena iš lėtinių...


Bruknės - atspariosios miško gražuolės

Bruknės - atspariosios miško gražuolės

Jeigu valgysime šias raudonskruostes, rausvės ir mūsų veidai, skvarbesnės bus akys. O jeigu laiku pradėsime gerti bruknių lapų arbatą, išvengsime podagros, reumato, avitaminozės, inkstų akmenligės, nutukimo, kepenų ligų, žvalesnė bus nuotaika....


Vasario 4-oji – pasaulinė kovos su vėžiu diena

Vasario 4-oji – pasaulinė kovos su vėžiu diena

Visame pasaulyje mirčių nuo vėžio skaičius užima 2-trą vietą po širdies ir kraujagyslių ligų. Daugiau 190 žmonių iš 100 000 gyventojų nuo šios ligos kasmet miršta ir Lietuvoje. Iš tiesų vėžiu mes vadiname apie 100 skirtingų susirgimų, kuriuos...


Pelargonijos aromatas mažina įtampą ir stresą

Pelargonijos aromatas mažina įtampą ir stresą

Šis augalas savaime auga Pietų Afrikoje. Į Europą pelargonijos buvo atvežtos XVI amžiaus pabaigoje. Mūsų krašte pelargonija nuo seno auginama kaip kambarinė dekoratyvinė gėlė. Dažniausiai namuose ir šiltnamiuose auginamos šių rūšių pelargonijos:...


Procedūra nuo strijų Fusion Mesotherapy® adatinio volelio metodu

Procedūra nuo strijų Fusion Mesotherapy® adatinio volelio metodu

Strijos - tai siauri, šviesiai ar melsvai rausvos spalvos ruoželiai odoje. Strijų gali būti bet kur kūne, ten kur tempiasi oda; dažniausiai jų būna krūtų, pilvo, sėdmenų, šlaunų srityse. Didžiausias pavojus atsirasti strijoms yra nėštumo, brendimo...


Didžiausias vyrų košmaras: potencijos sutrikimai

Didžiausias vyrų košmaras: potencijos sutrikimai

Potencijos sutrikimai vyrams yra ypač nemaloni tema. Tačiau erekcijos sutrikimai kamuoja beveik pusę pasaulio vyrų sulaukusių 40-70 metų amžiaus. Negalėjimas turėti darnių ir nuoseklių lytinių santykių stipriosios lyties atstovams sukelia...


Šlapimo nelaikymas ( inkontinencija ): stigma tizacija ir profilaktika

Šlapimo nelaikymas ( inkontinencija ): stigma tizacija ir profilaktika

Šlapimo nelaikymas (inkontinencija) buvo aprašytas jau Senovės Egipte, Imhotempo papiruse (apie 2700 m. pr. Kr.). Hipokratas savo darbuose aprašė nevalingą šlapimo tekėjimą, prasidedantį po sunkaus gimdymo. Avicena minėjo moterų šlapimo nelaikymą,...


Kai akys verkia ne dėl emocijų

Kai akys verkia ne dėl emocijų (1)

Žmogus verkia iš sielvarto ar džiaugsmo, rūpesčių ar laimės, įskaudintas ar supykęs. Priežasčių tikrai daug. Tačiau ašaros gali reikšti ne vien emocijas. Akys gali ašaroti ir dėl ligų, pvz., sausų akių ligos. Ką žinome apie šią ligą? Ar yra...


Liepų žiedai

Liepų žiedai

Liepos žiedus, kuriais šis medis pasidabina liepos mėnesį, visi pažįsta ir mėgsta. Kaip vaistas, daugiausia vartojami liepos žiedynai, vadinami liepžiedžiais. Geriausia liepžiedžius rinkti žydėjimo pradžioje — pirmojoje liepos mėnesio...


Kas slepiasi po nugaros skausmu?

Kas slepiasi po nugaros skausmu?

„Oi, kaip skauda nugarą“ – toks nusiskundimas nestebina net jaunų žmonių kolektyve. Aplinkiniai paprastai užjaučia ir negaili patarimų: reikia ramybės, pasportuok, eik į baseiną, į masažą. Kiti dar pasidalina savo patirtimi....


PRAGULOS  IR JŲ PROFILAKTIKA, KĄ TURĖTUME ŽINOTI?

PRAGULOS IR JŲ PROFILAKTIKA, KĄ TURĖTUME ŽINOTI?

Kasdieniniame gyvenime susiduriame su netikėtais įvykiais, deja, ne visada pozityviais. Tikėtina, kad neretam teko susidurti su artimojo liga, kuri išveda iš pusiausvyros, ir dėl kurios keičiasi gyvenimo ritmas. Skaudžiausia, kai dėl sunkios...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Rezus Rezus Rezus