Liepos 5d. Sekmadienis

Moterys į gydytoją ginekologą turi kreiptis ir dėl menkiausios abejonės

2015 Gegužės 27d.
Peržiūrų skaičius: 24744
Moterys į gydytoją ginekologą turi kreiptis ir dėl menkiausios abejonės

Akušerija ir ginekologija − išskirtinė medicinos sritis, kuri rūpinasi moters sveikata įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Ji užtikrina nėštumo, gimdymo priežiūrą, padeda į pasaulį ateiti naujai gyvybei. Tad lytinė reprodukcinė moterų sveikata itin svarbi ne tik pačiai moteriai, bet ir visai visuomenei. „Deja, Lietuvoje dar neturime tradicijų kreiptis į gydytoją laiku ir vis dar gyvename apgaubti mitų“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Akušerijos ir ginekologijos centro vadovas doc. med. dr. Jonas Ališauskas. Ir ragina moteris nedelsti – savo sveikata pasirūpinti kol dar nevėlu.

Nesilanko metų metus

Doc. med. dr. Jonas Ališauskas Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirba nuo pirmų jo įkūrimo dienų, jau dvidešimt metų. Tad yra ne tik teoriškai, bet ir praktiškai įsitikinęs, kad sveikata prasideda nuo profilaktikos. „Susirgimų prevencija aktuali kiekvienam ginekologui, nesvarbu kokioje, pirminėje ar antrinėje, gydymo įstaigoje dirba“, – teigia gydytojas akušeris ginekologas.

Deja, anot docento, Lietuvoje dar nėra susiformavusios sveikatai palankios tradicijos. „Kiek yra tekę būti kitose Europos klinikose, ypač privačiuose kabinetuose, pacientės ateina tiesiog pasitarti, pakalbėti, jei kyla abejonių, kažką pajuto, išgirdo ar perskaitė. O Lietuvoje į mus dažniausiai moterys kreipiasi tada, kai jau kažkuo suserga. Dar ir didžiuojasi, kad jau ne vienerius metus nėra buvusios pas gydytoją“, – stebisi doc. med. dr. J.Ališauskas.

Štai ir dėl rekomenduojamų valstybės finansuojamų skiepų į sąrašą kitąmet mergaitėms planuojamų įtraukti skiepų nuo žmogaus papilomos viruso, specialisto nuomone, šalis vis dar gyvena mitais. „Kitų valstybių patirtis rodo, kad jie pasiteisina, todėl Lietuvoje jie taip pat labai svarbūs prevencijai ir profilaktikai. Tačiau yra dvi problemos, viena finansinė, nes kol kas tai yra pakankamai brangu. Antra, Lietuvoje yra daug mitų, komentarų ir neteisingų vertinimų, ypač internete. Man labai įsiminė vieno seminaro metu, kolegų iš Jungtinės Karalystės išsakyta mintis: „Informacija internete yra labai panaši į džiungles – viršuje pilna augmenijos, lapoja, po ja susipynusios lianos, toliau įvairūs driežai, gyvatės ir tik kai kur vertingi perliukai“. Dėl to, bendromis pastangomis reikia šviesti visuomenę, skatinti moteris nebūti abejingas savo sveikatai“, – tikina doc. med. dr. J.Ališauskas.

Laiko stoka – ne priežastis

Specialistas per daugelį mediko praktikos metų sukaupė nemenką žinių bagažą apie tai, ko reikia pacientams ir yra įsitikinęs, kad laiko stoka – netinkamas pasiteisinimas vengti gydytojo konsultacijų. Be to, išeičių yra ir skubančioms moterims.

„Kaupėme patirtį, mokėmės, ieškojome pačių geriausių ir pažangiausių sprendimų, lankydamiesi užsienyje, bendraudami su kitais specialistais panašiuose centruose. Tad pacientėms mūsų Akušerijos ir ginekologijos centre nereikia laukti eilėse. Paslaugos suteikiamos „nuo – iki“ per trumpą laiką“, – sako docentas.

Aukštą paslaugų kokybę užtikrina tiek techninių galimybių visuma, tiek profesionalūs specialistai. „Šiuo metu komandoje dirba dvylika akušerių ginekologų, yra trys puikiai įrengti kabinetai, kuriuose dirbama dviem pamainomis: iš ryto ir po pietų. Septyni iš dvylikos specialistų yra medicinos mokslų daktarai, dalis jų vienaip ar kitaip susiję su Vilniaus universitetu ir klinikomis. Jei kalbėtume apie atskiras sritis, pavyzdžiui, nėščiųjų priežiūrą ir ištyrimą, galiu paminėti puikius specialistus – docentę daktarę Jolitą Zakarevičienę, Ričardą Daunoravičių, medicinos mokslų daktarę Dianą Bužinskienę. Plėtojame ir ginekologinę endokrinologiją, endoskopinę chirurgiją. Prie to prisideda savo srities profesionalai medicinos mokslų daktarai Gediminas Mečėjus, Mindaugas Šilkūnas, Vilius Rudaitis. Turime ir puikų vidurinį medicinos personalą, seniai dirbančias ir didelę patirtį turinčias akušeres“, – vardija Akušerijos ir ginekologijos centro vadovas.

Dėmesys pacientui

Tačiau jis įsitikinęs, kad centras – tik bendro medicinos „organizmo“ dalis. Nors išsiskiria keliais reikšmingais aspektais. „Pirmiausia, turime ypač palankias sąlygas skirti gerokai daugiau dėmesio pacientams. Kokybę lemia ir užtikrina gerai organizuotas komandinis darbas. Apskritai kalbant apie Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą, tai yra didelė įstaiga, kur dirba įvairūs specialistai. Su jais labai dažnai reikia pasitarti, tiriant vieną ar kitą patologiją. Kalbu apie gydytojus endokrinologus, urologus, chirurgus ir kitų sričių specialistus. Svarbu ir tai, kaip minėjau, kad viską padaryti galima tą pačią dieną, per kelias valandas. Tad sprendimas, kokia kryptimi tirti moterį ir kaip geriausia jai padėti, būna labai operatyvus.

Antra, turime aukšto lygio naujų technologijų, kurios atveria dar daugiau galimybių. Laboratorijų, kuriose atliekami įvairūs standartizuoti tyrimai. Taip pat atliekame ultragarsinę diagnostiką, kompiuterinę tomografiją, magnetinį rezonansą, rentgeno diagnostiką. Tam turime naujausią įrangą, nereikia laukti ilgose eilėse, tai galima padaryti tuoj pat. Labai svarbi sritis ir morfologinė diagnostika: citologija, histologija. Prie to dirba specialistai ir ekspertai iš Valstybinio patologijos centro, todėl atlikus tyrimą, per labai trumpą laiką galima gauti rezultatą ir aptarti, kaip toliau pacientę gydyti. Ne mažiau svarbi yra ir gera centro vadyba, pažangus darbo organizavimas, kuris neapkrauna gydytojo papildomais darbais, tokiais kaip reikalingų darbui priemonių ar instrumentų įsigijimas. Tuo užsiima kiti specialistai, o gydytojai visą savo laiką ir dėmesį skiria pacientui, darbui, diagnostikai, gydymui“, – sako medikas.

Ir priduria, kad tinkamai diagnostikai reikia nemažai invazinių procedūrų. „Turime galimybę atlikti įvairias biopsijas, diagnostinę histeroskopiją, laparaskopiją. Jei yra reikalas – ištirti histologiškai – per trumpą laiką nustatyti ligą ir pasirinkti gydymą. Taikomas tiek konservatyvus: vaistais ar kitomis priemonėmis, tiek chirurginis gydymas. Prireikus pastarojo, operacinėse atliekamos visos operacijos, pirmenybė teikiama endoskopinėms, tausojančioms moters organus, mažiausiai invazyvioms intervencijoms. Turime puikiai įrengtas operacines, gerą įrangą. Tad mūsų centre galimos visos dienos chirurgijos ir bendrosios ginekologinės chirurgijos paslaugos, išskyrus, onkoginekologiją. Tiesa, planuojame plėtoti onkologijos profilaktiką ir ankstyvąją diagnostiką. Tad turime planų ir galimybių juos realizuoti. Esame nusiteikę pozityviai“, – džiaugiasi doc. med. dr. J.Ališauskas.

„Tai yra civilizuotos ir lengvai prieinamos paslaugos. Ypač, jei pacientės taupo savo laiką“, – sako specialistas ir priduria, kad visų svarbiausia – paskatinti moteris geriau ateiti, kad ir be reikalo, dėl mažiausios abejonės ir nerasti nieko blogo, nei kažką svarbaus praleisti ar pavėluoti. Per vėlai pastebėjus susirgimą, daug sunkiau padėti.

Parengė www.lrytas.lt


Vietoj tabletės — žolelės

Vietoj tabletės — žolelės

Šiaulietė Elžbieta Eitmantienė gerai žino kuri vaistažolė kokią negalią gydo. Jomis gydo ne tik kitus, bet ir save. Pati aštuoniasdešimtmetė serga retai, o apsirgusi geria ne tabletes, o gydomąsias arbatas. Anksčiau moteris niekada negalvojo, kad...


Probiotikai sveikam žarnynui

Probiotikai sveikam žarnynui

Plačiai pripažįstama, kad probiotikai (gerieji mikrobai) gerina žarnyno būklę. Bet ar taip vyksta ir esant tam tikrai organizmo ligai? Šiame straipsnyje aprašomos devynios ligos, kurioms pasireiškus probiotikų vartojimas pagerina savijautą. Jos...


Žmogaus papilomos viruso infekcija ir vakcina nuo jos

Žmogaus papilomos viruso infekcija ir vakcina nuo jos

Sergamumas gimdos kaklelio vėžiu Lietuvoje didėja nuo 1992 m. ir šiuo metu yra vienas didžiausių Europoje. Taip pat vieni didžiausių ir mirtingumo nuo šios ligos skaičiai. Tačiau pastaraisiais metais sergamumo kreivės aukštyn nekyla, ligos


Apie vandens naudą žmogaus organizmui laidoje „Namų daktaras“ kalba chirurgas Gintautas Laurinavičius

Apie vandens naudą žmogaus organizmui laidoje „Namų daktaras“ kalba chirurgas Gintautas Laurinavičius

Farmacijos kampanijos sukuria daug įvairių cheminių vaistų, kuriais mums bandoma padėti, kai jau susergame kokia nors liga. Nors ir universalių vaistų daug nėra, tačiau yra vaistas, kuris gali mums neleisti susirgti ar bent atidėti ligą...


Požeminis ūglys - imbieras - ne tik vaistas

Požeminis ūglys - imbieras - ne tik vaistas

Gydytojų nuomone, imbieras yra universalus vaistas, gastronomų – aštrus prieskonis, grožio ir sveikatos centrų specialistų – puikus energijos šaltinis. Sausus imbiero miltelius romėnai pirkdavo iš indų pirklių jau prieš du tūkstančius...


Kuo gali būti naudinga homeopatija gydant traumas?

Kuo gali būti naudinga homeopatija gydant traumas?

Traumų patirti niekas nenori, o jeigu jau tokia nelaimė įvyko, pasveikti norima kuo greičiau. Kaip patyrusiems traumą gali padėti homeopatija? Kalbamės su Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiuoju gydytoju sporto mediku dr. Daliumi Barkausku.


Gydytoja: ištikus saulės smūgiui – nedelskite!

Gydytoja: ištikus saulės smūgiui – nedelskite!

Neįprastai karštos dienos vis dažniau kelia nerimą. Vyresniems žmonėms ar tiems, kurie lauke praleidžia kone visą darbo dieną, dėl netinkamo elgesio per karščius gresia saulės arba kitaip vadinamas – šilumos smūgis. Kokių priemonių reikėtų...


Lietuviškas šildantis augalinis balzamas peršalimo simptomams palengvinti

Lietuviškas šildantis augalinis balzamas peršalimo simptomams palengvinti

Atvėsus orams, visada padaugėja sergančių peršalimo ligomis. Tai natūralu, nes organizmas turi prisitaikyti prie besikeičiančių klimato sąlygų, bet ne visada pavyksta. Viršutinių kvėpavimo takų infekcijas tokiu laikotarpiu dažniausiai sukelia...


Dažniausios prostatos ligos

Dažniausios prostatos ligos

Vyrai, kitaip nei moterys, dėl psichologinių priežasčių labiau vengia eiti pas gydytojus. Nuo pat vaikystės berniukai ugdomi būti stipriais, neverkšlenti, todėl užaugę irgi stengiasi būti vyriški- dėl menkiausio skausmo ar negalavimo nelinkę...


Kas yra kamieninės ląstelės ir kokios jų panaudojimo galimybės medicinoje?

Kas yra kamieninės ląstelės ir kokios jų panaudojimo galimybės medicinoje?

Kamieninė ląstelė - nediferencijuota (nespecializuota atlikti kokio nors audinio funkcijas), gebanti atsinaujinti ląstelė. Organizme ji nėra nulemta ir tokia lieka tol, kol gauna signalą tapti specializuota. Šių ląstelių galimybė atsinaujinti, t....


ATEITIES MEDICINA: SVARBU NE SIMPTOMAI, O JŲ PRIEŽASTYS

ATEITIES MEDICINA: SVARBU NE SIMPTOMAI, O JŲ PRIEŽASTYS

Dažnas žmogus, varginamas įvai­rių sveikatos sutrikimų, net ir vartodamas vaistus, nesijaučia sveikas. Taip nutinka, nes vaistai tik numalšina simptomus, o tikroji negalavimų priežastis nepa­šalinama. Šveicarų sukurta „Glo­bal...


Nutukimo gydymo ypatumai. Orlistatas - gydymo klasika

Nutukimo gydymo ypatumai. Orlistatas - gydymo klasika

Dvidešimto amžiaus pirmoji pusė buvo tas laikotarpis, kuomet išsivysčiusiose šalyse sparčiai padaugėjo sergančiųjų nutukimu bei antsvorio turinčių asmenų. Ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse skaičiuojami nuostoliai susiję su nutukimo ir šios ligos...


Skausmas širdies plote – ne visuomet širdies skausmas

Skausmas širdies plote – ne visuomet širdies skausmas

Skausmai širdies plote gąsdina žmones. Esame girdėję, kad staigi mirtis gali ištikti ir jokiais širdies negalavimais nesiskundžiantį žmogų. Riziką patirti širdies smūgį didina ir artimo žmogaus netektis, dideli fiziniai, emociniai krūviai....


Vaistažolės ne visada gydo

Vaistažolės ne visada gydo

Vaistažolių arbatos kartais išgydo tikrai ne prasčiau nei tabletės. Arbatos geriamos drąsiau nei vaistai, nes joms nebūtinas receptas. Be to, manoma, kad vaistažolės nepakenks.Pasirodo, toks įsitikinimas klaidingas. Vartojamos ne pagal paskirtį...


Ozonas - vaistas nuo visų ligų!

Ozonas - vaistas nuo visų ligų!

Gydomąsias ozono savybes pastebėjo jau mūsų protėviai: visi žinojo, kad sveika kvėpuoti oru ozoną, sveiką žmogaus organizmui. Jūs turbūt esate pastebėję, kad po griaustinio gerėja nuotaika, užlieja džiaudsmas, jaučiamas dvasinis pakylėjimas.


Vidurių užkietėjimo priežastys

Vidurių užkietėjimo priežastys

Gali būti keletas vidurių užkietėjimo priežasčių. Jos visos susijusios su industrializacija, intensyviu gyvenimo tempu. Civilizuotose šalyse per daug valgoma gyvulinės kilmės produktų, valyto maisto (aukščiausios kokybės miltų gaminių, poliruotų...


Nuo skausmų ir vaistų moterį išvadavo gydymas fiziniu krūviu

Nuo skausmų ir vaistų moterį išvadavo gydymas fiziniu krūviu

Sunkų slaugytojos darbą užsienyje dirbanti Rasa dar prieš pusmetį kasdien kentė tokius skausmus, kurie gadino ne tik nuotaiką, bet vertė griebtis ir pačių stipriausių nuskausminamųjų injekcijų bei tablečių. Dešimtmetį kovojusi su lėtiniu skausmu,...


Kojų tirpimas ir dilgčiojimas nėra būtini diabeto palydovai

Kojų tirpimas ir dilgčiojimas nėra būtini diabeto palydovai

Sergantieji cukriniu diabetu dažnai jaučia galūnių tirpimą, badymą lyg adatėlėmis ir kitokius simptomus, kurie nėra panašūs į įprastinį skausmą. Galbūt dėl to pacientai dažnai numoja į tai ranka: „Pakentėsiu, gal praeis...“ Ar tikrai...


Raudonoji šaknis efektyviausiai iš vaistažolių gydo prostatos, šlapimo organų ligas

Raudonoji šaknis efektyviausiai iš vaistažolių gydo prostatos, šlapimo organų ligas

Rekomenduojama vartoti: esant vyrų ir moterų lytinių organų šlapimtakių sistemos susirgimams, taip pat naudojama taikant kompleksinį gydymo būdą, gydant ūmų ir chronišką prostatitą, uretritą ir prostatito adenomą, gražina vyrišką lytinę potenciją...


Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės atveria naujus kelius I tipo diabeto gydymui

Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės atveria naujus kelius I tipo diabeto gydymui

I tipo cukrinis diabetas yra paveldima autoimuninė liga. Sergant šia liga organizme T limfocitai gamina autoantikūnus, kurie naikina savas kasos Langerhanso salelių ß ląsteles, gaminančias insuliną. Būtent dėl šios priežasties sumažėja...


Kai akys verkia ne dėl emocijų

Kai akys verkia ne dėl emocijų (1)

Žmogus verkia iš sielvarto ar džiaugsmo, rūpesčių ar laimės, įskaudintas ar supykęs. Priežasčių tikrai daug. Tačiau ašaros gali reikšti ne vien emocijas. Akys gali ašaroti ir dėl ligų, pvz., sausų akių ligos. Ką žinome apie šią ligą? Ar yra...


Bendra medžiagų apykaitos reguliacija! Naujausios mokslo žinios, gydant susirgimus vėžiu, imuninę sistemą ir medžiagų apykaitą!

Bendra medžiagų apykaitos reguliacija! Naujausios mokslo žinios, gydant susirgimus vėžiu, imuninę sistemą ir medžiagų apykaitą!

Visiems esminiams organizme vykstantiems procesams reikia energijos. „Valiuta“ yra ATP (adenozintrifosfatas). ATP yra kuras, kuris yra gaminamas mitochondrijose, ląstelėse esančiose elektrinėse.


Apsauga nuo gripo – česnako pakabutis

Apsauga nuo gripo – česnako pakabutis

Lietuvoje siaučia gripas, tačiau Vilniaus vaikų darželyje "Metų laikai" nesusirgo nė vienas vaikas. Nuo viruso jie saugosi ant kaklo pasikabinę česnakus. Vos pravėręs darželio duris užuodi šviežių česnakų kvapą. "Mes prie jo jau...


Atopinis dermatitas. Kaip išgydyti?

Atopinis dermatitas. Kaip išgydyti?

Pakalbėkime apie efektyvų sprendimą apmalšinti ir išgydyti atopinį dermatitą. Atopinis dermatitas (atopinė egzema) yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuri pasiekė epidemines proporcijas visame pasaulyje ir yra vis labiau plinta. Jai būdingas...


Kas slepiasi po nugaros skausmu?

Kas slepiasi po nugaros skausmu?

„Oi, kaip skauda nugarą“ – toks nusiskundimas nestebina net jaunų žmonių kolektyve. Aplinkiniai paprastai užjaučia ir negaili patarimų: reikia ramybės, pasportuok, eik į baseiną, į masažą. Kiti dar pasidalina savo patirtimi....


Mokslininkai patvirtina karotenoidų naudą akims

Mokslininkai patvirtina karotenoidų naudą akims

Karotenoidai yra natūralios dažančios medžiagos, kurios suteikia geltoną, oranžinę ir raudoną spalvas kuo įvairiausiems vaisiams ir daržovėms. Šios medžiagos taip pat veikia kaip antioksidantai, padedantys apsaugoti žmogaus organizmo ląsteles nuo...


Vidurius laisvinantys vaistai: kaip jie veikia? Ar visada jų vartojimas saugus?

Vidurius laisvinantys vaistai: kaip jie veikia? Ar visada jų vartojimas saugus?

Laisvinantys vaistai veikia žarnyne, ypač storojoje žarnoje. Jų poveikio mechanizmai labai panašūs: pagausina vandens kiekį išmatose, taip padidindami jų tūrį, išmatos suminkštėja, todėl geriau slenka žarnynu ir darosi lengviau tuštintis. Tačiau...


Laisvieji radikalai – daugelio ligų priežastis?

Laisvieji radikalai – daugelio ligų priežastis?

Mokslininkus nuo seno domino klausimas, kodėl vienų šalių gyventojai gyvena ilgiau ir yra sveikesni nei kitų. Pvz., buvo pastebėta, kad šalyse, kur žmonės geria raudonojo vyno, mažiau sergama širdies ir kraujagyslių ligomis. Paaiškėjo, kad tai...


Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams?

Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams?

Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą. Erekcijos sutrikimai gali kilti dėl įvairių priežasčių: dėl ligų, streso, nesutarimų tarp partnerių, darbo reikalų ir kt....


Žalieji žirneliai - vitaminų slėptuvė

Žalieji žirneliai - vitaminų slėptuvė

Gamta siūlo žaliuosius žirnelius kaip skanų maistą ir kaip sveikatai naudingą produktą. Mišrainei, kepsniams, padažams žirneliai suteikia gardumo, o žirnių miltai ar nuoviras atstoja vaistus ir net mažina riziką susirgti vėžiu. Žirnelių galima...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9