Balandžio 17d. Šeštadienis

Plaukų šalinimas lazeriu - kada tai tapo madinga?

2021 Kovo 24d.

Senovės Romos laikais žmogaus kūno plaukeliai buvo ženklas rodantis jo klasę, todėl jau tuomet buvo rūpintasi nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Šiandien, dauguma moterų jau pavargo nuo kasdienės depiliacijos ir ieško efektyvesnių plaukelių šalinimo būdų, kurie užtikrintų ilgalaikį, glotnios odos efektą. Tiesa, ankstesniuose amžiuose tai daryti buvo gerokai sunkiau nei dabar.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

XX a. sparčiai tobulėjo technologijos ir 1960 m. T. H. Maimanas sukūrė pirmąjį plaukų šalinimo lazerį. Tai buvo itin didelė pažanga estetinės medicinos srityje. Deja, bet išrastas lazeris nebuvo efektyvus, kėlė grėsmę sveikatai, degindavo odą. Po dešimties metų buvo sukurtas patobulintas plaukų šalinimo lazeris, kuris, nors ir buvo daug saugesnis už T. H. Maimano lazerį, visgi negalėjo sunaikinti plauko folikulo.

Po ilgų testavimo ir tobulinimo metų 1995 m. Amerikoje, estetinės medicinos klinikose, pradėtos saugios ir efektyvios procedūros su lazeriniu plaukų šalinimo aparatu - Aleksandrito lazeriu. Šios procedūros greitai išpopuliarėjo, ir dabar, XXI a., jas atlikti tapo ne tik naudinga, bet ir išties madinga.

Kodėl plaukų naikinimas lazeriu taip greit išpopuliarėjo?

Kiekviena moteris puikiai žino kiek daug laiko ir pastangų kainuoja kasdienės kūno plaukelių šalinimo procedūros, todėl natūralu, kad dauguma savimi besirūpinančių ir, ypatingai šiais laikais, savo laiką taupančių moterų trokšta visam laikui pamiršti plaukelių depiliaciją. Prieš 26 metus, tobulėjant estetinei medicinai,  buvo sukurta nauja ir tuo metu vienintelė tokia plaukelių šalinimo lazeriu procedūra, kuri užtikrino ilgalaikį efektą – nepageidaujami plaukeliai buvo pašalinami visam laikui.

Lietuvoje plaukų šalinimo lazeris imtas naudoti tik šio amžiaus pradžioje. Tiesa, plaukų naikinimas lazeriu labai greitai tapo populiaria estetine procedūra dėl savo naujumo, išskirtinumo ir efektyvumo. Būtent moterų smalsumas pačioms įsitikinti šių procedūrų stulbinančiais rezultatais, noras sutaupyti savo brangaus laiko kasdienybėje, bei tuo pačiu iratsikratyti nepageidaujamų plaukelių visam laikui, tapo pagrindine šios procedūros populiarumo priežastimi.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Plaukų šalinimas lazeriu – ne tik madinga, bet ir naudinga procedūra

Žinoma, lazerinė depiliacija taip išpopuliarėjo ne tik dėl suteikiamo ilgalaikio efekto ar noro išbandyti dar naują ir išskirtinę procedūrą, bet ir dėl šios procedūros apčiuopiamos naudos.

Pirmiausia šią procedūrą rekomenduojama rinktis toms, kurios kovoja su nuolat įauginėjančių plaukelių sukeltomisinfekcijomis ar bėrimu. Atlikus plaukų šalinimo lazeriu kursą, plaukeliai sunaikinami su visomis savo šaknimis, todėl problema dėl įauginėjančių plaukelių dingsta.

Taip pat ši procedūra yra unikali tuo, kad beveik nėra kūno sričių, nuo kurių nebūtų galima pašalinti nepageidaujamų plaukelių lazeriu, išskyrus – zoną aplink akies obuolius, akių vokus, bei nosies landose.

Lazerinė depiliacija - puikus būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių nuo tų kūno vietų, kurias depiliuoti įprastu būdu yra nemalonu ar netgi skausminga. Pavyzdžiui, jeigu depiliuojant vaško juostelėmis zoną virš viršutinės lūpos oda yra stipriai sudirginama, vertėtų išmėginti plaukų šalinimą lazeriu. Atlikus šią procedūrą beveik nėra jokio šalutinio efekto – matomas tik odos paraudimas, kuris praėjus porai valandų išnyksta.

Plaukų naikinimas lazeriu taip pat yra ekonomiškai efektyvi procedūra. Nors norint tinkamai pašalinti visus nereikalingus plaukelius prireiks ne vienos procedūros, tačiau tai tikrai nėra neįperkama prabanga. Laikui bėgant šios plaukų naikinimo lazeriu procedūros atsiperka, nes jums daugiau niekada nereikia pirkti skustukų, skutimosi putų, vaško ar kitų depiliacijos priemonių.

Dar viena lazerinės depiliacijos nauda yra ta, kad šios procedūros rezultatai padeda užtikrinti puikią psichologinę būklę ir didesnį pasitikėjimą savo išvaizda.

Nors lietuvių liaudies patarlė byloja, kad dėl grožio reikia aukotis, daugumai svarbu, kad grožio procedūra nesukeltų daug skausmo. Depiliacija lazeriu yra puiki išeitis negalintiems ištverti skausmingų procedūrų. Dėl technologinių galimybių lazerinis plaukų šalinimo aparatas yra pagamintas taip, kad pacientas nepatirtų jokio diskomforto jausmo. Atliekant procedūrą, plaukų šalinimo lazeris skleidžia šaldančią freono srovę, kuri atšaldo odą, todėl nejaučiamas net ir menkiausias skausmas. Be to, šią procedūrą atlieka daugiametę patirtį turintys lazerinės dermatologijos profesionalai, bei ši yra patvirtinta klinikinių tyrimų, todėl yra visiškai patikima.

Ar Plaukų šalinimas lazeriu išnaikina šiuos visam laikui?

Per daugiau nei dvidešimt metų, kai plaukų šalinimo lazeriu procedūros imtos taikyti komerciniu būdu, nustatyta, kad įprastai plaukų šalinimo lazeris visam laikui pašalina apie 95 % visų nepageidaujamų plaukelių. Visgi, procedūros veiksmingumui didelę įtaką daro net keletas veiksnių.

Svarbu žinoti, kad vienos tokios procedūros tikrai neužteks. Norintiems pasiekti maksimalių rezultatų reikės atlikti nuo 4 iki 8 procedūrų. Taip pat svarbu, kad būtų laikomasi gydytojo suplanuoto procedūrų grafiko, kai tarp vizitų paliekama mėnesio pertrauka.

Žinoma, procedūros veiksmingumui įtakos taip pat turi ir žmogaus plaukų bei odos spalva, šaknų gylis, plauko storis, bei endokrininė ir genetinė sistema. Geriausių rezultatų gali pasiekti turintys tamsius ir storus plaukus bei šviesią odą.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Pabaigai

Plaukų šalinimas lazeriu padeda tiek moterims, tiek vyrams pasiekti akivaizdžiai pastebimų ir išties efektyvių rezultatų. Be to, lazerinė depiliacija puikiai tinka norintiems sutaupyti laiko, pastangų ir, žinoma, materialinių kaštų.

Nors sakoma, kad mada yra trumpalaikis dalykas, akivaizdu, kad šis posakis lazerinėje dermatologijoje naudoti nėra netinkamas, nes plaukų naikinimo lazeriu procedūrų populiarumas tik auga ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje.


Madingos naujienos

Madingos naujienos

Naujosios 2014 metų kompresinių kojinių spalvos: „žydroji lagūna“ ir „rožinė flamingo“. „Žydroji lagūna“ – viliojančiai gundanti, mėgiamiausia šių metų spalva. Šios spalvos kompresinės kojinės puikiai...


Naujas sezonas – nauji plaukai!

Naujas sezonas – nauji plaukai!

Kas rytą nuo pagalvės ir kriauklės rankiodama išslinkusius plaukus, raminu save: tai tik dar vienas ruduo. Pažįstama? Keičiantis metų laikams, deja, kenčia mūsų plaukai. Kodėl jie staiga pradeda slinkti kosminiu greičiu, jų spalva išblunka, o...


Vokų operacija – geresnei gyvenimo kokybei

Vokų operacija – geresnei gyvenimo kokybei

Apie akių grožį ir svarbą kalba visi – pradedant meno žmonėmis ir baigiant gydytojais, tačiau retai kuris susimąsto, kad akių vokai vaidina taip pat labai svarbų vaidmenį tiek veido išvaizdoje - išryškina akių grožį, tiek ir fiziologiniuose...


Plaukų augimo ciklų įtaka fotoepiliacijos efektyvumui

Plaukų augimo ciklų įtaka fotoepiliacijos efektyvumui

Ant žmogaus kūno yra maždaug penki milijonai plaukų maišelių, kitaip vadinamų folikulais, o ant galvos – nuo 100 000 iki 150 000. Iš šių folikulų auga ir vystosi plaukai. Plaukai, kurie yra sudaryti iš baltymo, vadinamo keratinu, auga...


Išsaugotai jaunystei - augalinis silicis

Išsaugotai jaunystei - augalinis silicis

Vaikystėje labai bijodavau pasakos apie Piktąją Raganą, kuri nuo visų slėpėsi savo tamsioje trobelėje kažkur gūdaus miško vidury. Su dideliu smalsumu vis iš naujo skaitydavau šią pasaką susigūžusi lovos galvūglyje ir įsivaizduodavau, kaip kuprota...


Peptidas prieš raukšles

Peptidas prieš raukšles

Esama begalė kosmetikos priemonių, kurių paskirtis yra kovoti su raukšlėmis ir odos senėjimu. Šių priemonių sudėtyse naudojamos tiek ilgalaikio, tiek trumpalaikio poveikio medžiagos.


Maskavimo priemonės, ir kaip išsirinkti tinkamiausią man

Maskavimo priemonės, ir kaip išsirinkti tinkamiausią man

Ne kiekviena mūsų gali džiaugtis lygia, tolygaus veido atspalvio ir sveika veido oda. Kartais apžiūrinėdamos save veidrodyje, pastebime pernelyg ryškias veido poras, spuogelius, netolygų veido atspalvį, kurį sukėlė aknė, raudonį, išryškėjusius...


MINERALINĖS KOSMETIKOS REVOLIUCIJA

MINERALINĖS KOSMETIKOS REVOLIUCIJA

Mineralinė kosmetika skaičiuoja ne pirmą tūkstantmetį – įvairių mineralų milteliais gražinosi jau Egipto karalienė Kleopatra bei kilmingos Kinijos moterys, tikėdamos, kad nėra geresnės ir natūralesnės priemonės, pabrėžiančios gamtos duotą...


Kosmetologė apie natūralias molio veido kaukes

Kosmetologė apie natūralias molio veido kaukes

Kosmetologė Jurgita Rimkevičienė grožio salone Henrietė jau daugelį metų dirba su natūralia kosmetika, todėl yra sukaupusi patirties, kaip teisingai prižiūrėti odą, nevarginant jos sintetinėmis priemonėmis. Priešingai nei daugelis kosmetologų...


Depiliacija cukrumi

Depiliacija cukrumi

Cukraus pasta šalinant nepageidaujamą kūno plaukuotumą išsiskiria tuo, kad išraunami visi mažesni plaukeliai, kurie kitomis priemonėmis lieka nepašalinti. Cukraus pasta tepama ant odos paviršiaus prieš plauko augimo kryptį, o šalinama pirštais...


Mažiau yra daugiau. John Masters ekologiškos veido priežiūros priemonės

Mažiau yra daugiau. John Masters ekologiškos veido priežiūros priemonės

Drabužiai nebetelpa spintoje, o Jūs nuogąstaujate, kad neturite, ką apsirengti. Pažįstama? Su kosmetika būna panašiai – pilna vonia buteliukų ir tūbelių, o Jūs suvokiate, kad vis dar neatradote savo odai tinkančių priemonių.


GLOMINERALS – grožis siekiantiems tobulumo!

GLOMINERALS – grožis siekiantiems tobulumo!

Dekoratyvinė mineralinė kosmetika pradėta gaminti maždaug prieš keturias dešimtis metų. Spėjama, kad idėja mineralus pritaikyti makiažui kilo plastinės chirurgijos specialistams, nes jie mineralinę pudrą sėkmingai naudojo po operacijų...


Jūros dovanos grožiui

Jūros dovanos grožiui

Ar žinote, kokie jūros mineralai nepaprastai naudingi jūsų odai? Ir kad skirtingiems odos sluoksniams reikalingi vis kitokie mineralai? Štai epidermis mielai "suvalgo" cinką, varį, natrį, chlorą, kalį, kalcį. Derma nekantraudama...


Jauninamosios procedūros be skalpelio

Jauninamosios procedūros be skalpelio

Daugumą moterų pirmosios raukšlės išties labai nuliūdina. Vienos nuleidžia rankas ir tyliai apverkia savo jaunystę, antros imasi kraštutinių priemonių, na, o trečios žino, kad šiame, technologijų amžiuje tikrai neverta skubėti daryti plastinių...


CHI 44 Ionic Power Plus

CHI 44 Ionic Power Plus

FAROUK SYSTEMS kompanijos laboratorija daugelį metų vykdė tyrimus ieškodama alternatyvios medicinai ir saugios sveikatai priemonės nuo plaukų slinkimo. Tikslas – sukurti kuo natūralesnį produktą, kuris stabdytų plaukų slinkimą, stimuliuotų...


COSLYS – prancūziškosios lelijos tyrumas ir jausmingumas

COSLYS – prancūziškosios lelijos tyrumas ir jausmingumas

Prieš beveik 30 metų prancūzė Jeanine Gabor įkūrė nedidelę šeimos kompaniją Comptoir de Lys, kuri pradėjo gaminti natūralią sveikatą ir gamtą tausojančią kosmetiką ir buities priežiūros priemones. Įmonė įsikūrusi Šiaurės Prancūzijoje esančiame...


Terapija su deguonimi Jūsų odai

Terapija su deguonimi Jūsų odai

Deguonis yra būtinas gyvybei. Deguonies tiekimas odos ląstelėms yra svarbus, kad jos galėtų gaminti energiją jų medžiagų apykaitos poreikiams patenkinti ir taip užtikrinti mūsų odos gyvybinę energiją. Jei tiekimas nėra užtikirinamas, mūsų ląstelės...


Odai nebaisūs šalčiai ir vėjai

Odai nebaisūs šalčiai ir vėjai

Ne tik vasarą, bet ir žiemą galima pasidaryti natūralių kaukių, kurios atgaivina odą ir neleidžia jai senti. Šalti ir darganoti orai verčia pasirūpinti veidu. Vėjai jį nugairina, sukelia kraujagyslių spazmus, skruostus išmuša raudonis. Viso to...


HYALUAL® - Šveicariška kokybė - rinkos lyderis - naujos kartos redermalizacijos priemonės

HYALUAL® - Šveicariška kokybė - rinkos lyderis - naujos kartos redermalizacijos priemonės

Hyalual® institutas Šveicarija - tai novatoriška įmonė, kuri atlieka mokslinius tyrimus, užsiima produktų gamyba ir teikia paslaugas, susijusius su odos senėjimo stabdymo procesais, odos atjauninimu, korekcija ir atstatymu. Vienas iš...


Po šviesinamosios „Nacar“ procedūros – it perlai švytinti ir lygi oda

Po šviesinamosios „Nacar“ procedūros – it perlai švytinti ir lygi oda

Šaltuoju metų laiku gausime kaip reikiant paplušėti ne tik biure, bet ir prie veidrodžio. Pasak odos priežiūros specialistų, būtent rudenį ir žiemą, kai saulė – nebe tokia intensyvi, galima imtis stipresnio poveikio procedūrų. Tarp jų...


Plazmagelis

Plazmagelis

Tai autologinis užpildas pagamintas iš kaitintos nuosavos plazmos specialaus aparato dėka . Jis pagamina "fibrino klijus" prisotintus kamieninių ląstelių augimo faktoriais , CD34, amino rūgštimis, albuminais. Plazmagelis ne tik labai...


Kristina Kaikarienė: „Svarbu dėl savo amžiaus nemeluoti“

Kristina Kaikarienė: „Svarbu dėl savo amžiaus nemeluoti“

Bene garsiausia šalies vestuvių ir renginių organizatorė Kristina Kaikarienė, sugebanti žiemą, esant -26 °C, įkaitinti renginių palapines iki +23 °C, o vasarą organizuoti čiuožinėjimą ant ledo pajūryje, su maudymosi kostiumėliais,...


Simboliška ar prabangi? “Biotekoje“ dovaną išsirinks kiekvienas!

Simboliška ar prabangi? “Biotekoje“ dovaną išsirinks kiekvienas!

Kitais metais ekologija ir vėl madinga! Praktiškos, jaukios, mielos ir oficialios – ekologiškos dovanų idėjos artimiesiems ir kolegoms laukia Jūsų visose parduotuvėse „Bioteka": Ekologiškų prieskonių rinkinys karštam vynui:...


Nori sulieknėti? Nusijuok!

Nori sulieknėti? Nusijuok!

JAV mokslininkai įrodė, jog intensyvus juokas net 20 proc. pagreitina medžiagų apykaitą. Tyrėjai surinko mėgstančių pasijuokti savanorių grupę. Juos kasdien kelioms valandoms kviesdavo į salę, kurioje demonstruodavo komedijas. Toje patalpoje buvo...


Moters sveikata pavasarį: ką turėtume žinoti. Gydytojo homeopato požiūris.

Moters sveikata pavasarį: ką turėtume žinoti. Gydytojo homeopato požiūris.

Šiuolaikinis gyvenimas – iššūkis mūsų sveikatai, ypač moterų. Šiuolaikinės moterys skuba, lekia, daug dirba, dažnai net „visus namų kampus laiko“. Dažnai nekreipiame dėmesio į organizmo siunčiamus pašlijusios sveikatos signalus...


Inovatyvus lazeris kūno apimtis mažina lengvai, greitai ir efektyviai...

Inovatyvus lazeris kūno apimtis mažina lengvai, greitai ir efektyviai...

Sėdimas darbas, stresai, netaisyklinga mityba skatina riebalų kaupimąsi. Viršsvoris – tai ne tik estetinė problema, tai organizmo sukauptų toksinų neigiamas poveikis, papildoma apkrova širdžiai, sąnariams, stuburui, kraujagyslių sistemai;...


Pristatome naują cukraus pastą Lietuvoje "DERMAEPIL"

Pristatome naują cukraus pastą Lietuvoje "DERMAEPIL"

DERMAEPIL, tai natūralių ingredientų mišinys. Pastos gaminimas yra grindžiamas pagal tradicinius Tuniso receptus. Dėka savo idealios sudėties, su DERMAEPIL procedūra yra lengva ir maloni. Jai nereikalaujama depiliacinių juostų panaudojimo, pakanka...


Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Šiandien sveikatos palaikymas, jaunatviškos išvaizdos puoselėjimas yra svarbu socialine ir profesine prasme. Laimei, yra daugybė dalykų, padedančių apsisaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir senėjimo, net nepaisant, kad odos tipas dažniausiai...


Ąžuolo žievė gydo pragulas ir naikina pleiskanas

Ąžuolo žievė gydo pragulas ir naikina pleiskanas

Kovo - balandžio mėnesiais žolininkai pataria lupti paprastojo ąžuolo (lot. quercus robur) žievę. Vaistinio augalo nuoviras pasižymi sutraukiančiu, kraujavimą stabdančiu, antiseptiniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Daugiausia miškuose ir parkuose...


Paprastas būdas kaip išvengti peršalimo

Paprastas būdas kaip išvengti peršalimo

Kuo toliau, tuo labiau gyvenimo ritmas greitėja, o mums visiems reikia spėti prisitaikyti prie tokio jo tempo. Kiekvieną dieną susiduriame su naujais iššūkiais, skubame viską atlikti laiku ir nieko nepamiršti. Tad dažnai nesurandame laiko...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9