Birželio 26d. Sekmadienis

Plaukų šalinimas lazeriu - kada tai tapo madinga?

2021 Kovo 24d.

Senovės Romos laikais žmogaus kūno plaukeliai buvo ženklas rodantis jo klasę, todėl jau tuomet buvo rūpintasi nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Šiandien, dauguma moterų jau pavargo nuo kasdienės depiliacijos ir ieško efektyvesnių plaukelių šalinimo būdų, kurie užtikrintų ilgalaikį, glotnios odos efektą. Tiesa, ankstesniuose amžiuose tai daryti buvo gerokai sunkiau nei dabar.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

XX a. sparčiai tobulėjo technologijos ir 1960 m. T. H. Maimanas sukūrė pirmąjį plaukų šalinimo lazerį. Tai buvo itin didelė pažanga estetinės medicinos srityje. Deja, bet išrastas lazeris nebuvo efektyvus, kėlė grėsmę sveikatai, degindavo odą. Po dešimties metų buvo sukurtas patobulintas plaukų šalinimo lazeris, kuris, nors ir buvo daug saugesnis už T. H. Maimano lazerį, visgi negalėjo sunaikinti plauko folikulo.

Po ilgų testavimo ir tobulinimo metų 1995 m. Amerikoje, estetinės medicinos klinikose, pradėtos saugios ir efektyvios procedūros su lazeriniu plaukų šalinimo aparatu - Aleksandrito lazeriu. Šios procedūros greitai išpopuliarėjo, ir dabar, XXI a., jas atlikti tapo ne tik naudinga, bet ir išties madinga.

Kodėl plaukų naikinimas lazeriu taip greit išpopuliarėjo?

Kiekviena moteris puikiai žino kiek daug laiko ir pastangų kainuoja kasdienės kūno plaukelių šalinimo procedūros, todėl natūralu, kad dauguma savimi besirūpinančių ir, ypatingai šiais laikais, savo laiką taupančių moterų trokšta visam laikui pamiršti plaukelių depiliaciją. Prieš 26 metus, tobulėjant estetinei medicinai,  buvo sukurta nauja ir tuo metu vienintelė tokia plaukelių šalinimo lazeriu procedūra, kuri užtikrino ilgalaikį efektą – nepageidaujami plaukeliai buvo pašalinami visam laikui.

Lietuvoje plaukų šalinimo lazeris imtas naudoti tik šio amžiaus pradžioje. Tiesa, plaukų naikinimas lazeriu labai greitai tapo populiaria estetine procedūra dėl savo naujumo, išskirtinumo ir efektyvumo. Būtent moterų smalsumas pačioms įsitikinti šių procedūrų stulbinančiais rezultatais, noras sutaupyti savo brangaus laiko kasdienybėje, bei tuo pačiu iratsikratyti nepageidaujamų plaukelių visam laikui, tapo pagrindine šios procedūros populiarumo priežastimi.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Plaukų šalinimas lazeriu – ne tik madinga, bet ir naudinga procedūra

Žinoma, lazerinė depiliacija taip išpopuliarėjo ne tik dėl suteikiamo ilgalaikio efekto ar noro išbandyti dar naują ir išskirtinę procedūrą, bet ir dėl šios procedūros apčiuopiamos naudos.

Pirmiausia šią procedūrą rekomenduojama rinktis toms, kurios kovoja su nuolat įauginėjančių plaukelių sukeltomisinfekcijomis ar bėrimu. Atlikus plaukų šalinimo lazeriu kursą, plaukeliai sunaikinami su visomis savo šaknimis, todėl problema dėl įauginėjančių plaukelių dingsta.

Taip pat ši procedūra yra unikali tuo, kad beveik nėra kūno sričių, nuo kurių nebūtų galima pašalinti nepageidaujamų plaukelių lazeriu, išskyrus – zoną aplink akies obuolius, akių vokus, bei nosies landose.

Lazerinė depiliacija - puikus būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių nuo tų kūno vietų, kurias depiliuoti įprastu būdu yra nemalonu ar netgi skausminga. Pavyzdžiui, jeigu depiliuojant vaško juostelėmis zoną virš viršutinės lūpos oda yra stipriai sudirginama, vertėtų išmėginti plaukų šalinimą lazeriu. Atlikus šią procedūrą beveik nėra jokio šalutinio efekto – matomas tik odos paraudimas, kuris praėjus porai valandų išnyksta.

Plaukų naikinimas lazeriu taip pat yra ekonomiškai efektyvi procedūra. Nors norint tinkamai pašalinti visus nereikalingus plaukelius prireiks ne vienos procedūros, tačiau tai tikrai nėra neįperkama prabanga. Laikui bėgant šios plaukų naikinimo lazeriu procedūros atsiperka, nes jums daugiau niekada nereikia pirkti skustukų, skutimosi putų, vaško ar kitų depiliacijos priemonių.

Dar viena lazerinės depiliacijos nauda yra ta, kad šios procedūros rezultatai padeda užtikrinti puikią psichologinę būklę ir didesnį pasitikėjimą savo išvaizda.

Nors lietuvių liaudies patarlė byloja, kad dėl grožio reikia aukotis, daugumai svarbu, kad grožio procedūra nesukeltų daug skausmo. Depiliacija lazeriu yra puiki išeitis negalintiems ištverti skausmingų procedūrų. Dėl technologinių galimybių lazerinis plaukų šalinimo aparatas yra pagamintas taip, kad pacientas nepatirtų jokio diskomforto jausmo. Atliekant procedūrą, plaukų šalinimo lazeris skleidžia šaldančią freono srovę, kuri atšaldo odą, todėl nejaučiamas net ir menkiausias skausmas. Be to, šią procedūrą atlieka daugiametę patirtį turintys lazerinės dermatologijos profesionalai, bei ši yra patvirtinta klinikinių tyrimų, todėl yra visiškai patikima.

Ar Plaukų šalinimas lazeriu išnaikina šiuos visam laikui?

Per daugiau nei dvidešimt metų, kai plaukų šalinimo lazeriu procedūros imtos taikyti komerciniu būdu, nustatyta, kad įprastai plaukų šalinimo lazeris visam laikui pašalina apie 95 % visų nepageidaujamų plaukelių. Visgi, procedūros veiksmingumui didelę įtaką daro net keletas veiksnių.

Svarbu žinoti, kad vienos tokios procedūros tikrai neužteks. Norintiems pasiekti maksimalių rezultatų reikės atlikti nuo 4 iki 8 procedūrų. Taip pat svarbu, kad būtų laikomasi gydytojo suplanuoto procedūrų grafiko, kai tarp vizitų paliekama mėnesio pertrauka.

Žinoma, procedūros veiksmingumui įtakos taip pat turi ir žmogaus plaukų bei odos spalva, šaknų gylis, plauko storis, bei endokrininė ir genetinė sistema. Geriausių rezultatų gali pasiekti turintys tamsius ir storus plaukus bei šviesią odą.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Pabaigai

Plaukų šalinimas lazeriu padeda tiek moterims, tiek vyrams pasiekti akivaizdžiai pastebimų ir išties efektyvių rezultatų. Be to, lazerinė depiliacija puikiai tinka norintiems sutaupyti laiko, pastangų ir, žinoma, materialinių kaštų.

Nors sakoma, kad mada yra trumpalaikis dalykas, akivaizdu, kad šis posakis lazerinėje dermatologijoje naudoti nėra netinkamas, nes plaukų naikinimo lazeriu procedūrų populiarumas tik auga ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje.

Priimti moterį savyje

Priimti moterį savyje

„Moteriškos lyties stereotipo kvintesencija", „Savybių, kurių tikimasi iš moters – emocionalumas, švelnumas, trapumas, atvirumas, ištikimybė – rinkinys, kuris skatina vyrą saugoti ir ginti moterį". Štai tokius...


Kaip rūpintis savo veido oda? Pasakoja kosmetolog

Kaip rūpintis savo veido oda? Pasakoja kosmetolog

Kuo daugiau dėmesio savo veido odai skirsite – tuo ji, žinoma, atrodys gražiau. Natūralu, kad daugelis žmonių norisi sustabdyti laiką. Tai daryti galima su tinkamomis priemonėmis, kurios leis Jums visada atrodyti puikiai. Ir procedūromis,...


Galvos odos priežiūra

Galvos odos priežiūra

Galvos oda, lygiai taip pat kaip ir Jūsų kūno oda, gali būti sudirgusi, niežtinti ir jautri. Tai gali sąlygoti daugelis priežasčių, vienos iš jų neteisingai parinkti kosmetikos produktai, aplinkos veiksniai, stresas.


Jei nelepinsite plaukų kasdien, jie ant Jūsų supyks...

Jei nelepinsite plaukų kasdien, jie ant Jūsų supyks...

Plovimas, džiovinimas, formavimas - mūsų plaukai gauna tiek dėmesio bene kasdien. Dėl šios priežasties galvos oda dažnai praranda sveiką balansą, išsausėja plaukai, atsiranda pleiskanų. Sunku rasti moterį, kuri būtų visiškai patenkinta savo plaukų...


GROŽIO KULTŲ PABAIGA: KĄ RENKASI STIPRIAUSIOS MOTERYS?

GROŽIO KULTŲ PABAIGA: KĄ RENKASI STIPRIAUSIOS MOTERYS?

Prieš metus diskutavome, kad XX a. pabaiga moters figūrai pateikė nemenką iššūkį – patogaus gyvenimo būdo tendencijos stumia moteris į nutukimą, o televizorių ekranuose ir žurnalų viršeliuose besisukantys „skeletai“ verčia...


Kaip nugalėti jautrios odos sindromą?

Kaip nugalėti jautrios odos sindromą?

Apie odos jautrumą pradėta kalbėti tik prieš du dešimtmečius, kai norėta apibūdinti viską, kas konkrečiai sukelia tokią būklę (sudirgimą, dilgčiojimą, spuogus, bėrimą) ar tiesiog abstrakčius pojūčius (kaip moterys suvokia savo odą). Kosmetikos...


Maskuojanti  pudra retiems  plaukams Hair max

Maskuojanti pudra retiems plaukams Hair max

Natūraliai atrodanti, plaukų efektą sukurianti plaukų pudra plinkantiems arba norintiems užmaskuoti žilus plaukus. Natūralaus keratino milteliai maskuoja plonus, išretėjusius plaukus, suteikia apimties.


Ar patikėti savo veidą chirurgui?

Ar patikėti savo veidą chirurgui?

Ar patikėti savo veidą chirurgui? Kad ir kiek diskutuotume šiuo klausimu, vieningo atsakymo turbūt niekada nepavyktų rasti. Įvairiais laikais, įvairiuose visuomenės sluoksniuose grožio samprata ir grožio reikšmė gyvenime labai įvairi. Jeigu žmogus...


Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 30

Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 30

Odos priežiūra po 30-ties turi būti kompleksinė, įtraukiant kosmetologinių salonų teikiamas procedūras, specialius kosmetikos preparatus, masažus, teisingą mitybą bei sveiką gyvenimo būdą. Maždaug tokiame amžiuje atsiranda pirmosios raukšlės, odos...


Plaukų šalinimas lazeriu – saugus, patogus ir efektyvus pasirinkimas

Plaukų šalinimas lazeriu – saugus, patogus ir efektyvus pasirinkimas

Žmogaus oda yra labai jautri ir paprastai neigiamai reaguoja į menkiausia aplinkos sąlygų pokytį. Daugelis plaukų šalinimo procedūrų gali stipriai žaloti ją. Lazerinio plaukų šalinimo technologija yra pakankamai saugi alternatyva, kad ją būtų...


Įjunkite kūno kvapų kontrolę

Įjunkite kūno kvapų kontrolę

Pamenate ne kartą girdėjusi komplimentą, kad gaiviai kvepiate? O juk tuomet tiesiog buvote nusipraususi mėgstama dušo žele ir pavartojusi dezodorantą... Deja, nemalonus prakaito kvapas gali pasklisti susinervinus, pabėgėjus ar tiesiog sušilus....


Aromaterapija - malonu ir naudinga

Aromaterapija - malonu ir naudinga

Malonu ir naudinga – šios sąvokos dažniausiai išsiskiria. Aromaterapija, tai yra naudingųjų eterinių aliejų savybių panaudojimas medicinoje ir kosmetologijoje – maloni šios taisyklės išimtis. Nuo seniausių laikų žmonės pastebėjo, kad...


Ultragarsinis metodas kovoje prieš celiulitą

Ultragarsinis metodas kovoje prieš celiulitą

Ultragarsas – tai garsas, kurio dažnis aukštesnis už žmogaus ausies juntamo diapazono dažnį. Ultragarsas nematomas ir negirdimas, jis neapčiuopiamas, jo negalima užuosti, nė vienas žmogaus jutimo organas jo nejaučia. Tačiau jis veikia. Maža...


Kas slepiasi kosmetikos produkto etiketėje?

Kas slepiasi kosmetikos produkto etiketėje?

Vis labiau į mūsų gyvenimus ir buitį veržiasi ekologija su savo produktais ir idėjomis. Vieni tai vadina mada, kiti - dar vienu prekybininkų triuku įpiršti gaminį vartotojui, o dar kiti džiaugiasi pagaliau sulaukę atsako visuotinei...


Gražesnė sulig kiekviena diena

Gražesnė sulig kiekviena diena

Kai sulauki 40 metų, žiūrėdama į veidrodį pradedi suprasti – reikia ko nors veiksmingesnio nei kremas, tačiau kreiptis pagalbos į plastinės chirurgijos specialistus kol kas nesinori. Pasirodo, yra aukso vidurys. Tai – mezoterapija.


Lietuvos ir užsienio garsenybės pamėgo šiuolaikiškus grožio metodus

Lietuvos ir užsienio garsenybės pamėgo šiuolaikiškus grožio metodus

Suglebusi, papilkėjusi, spuoguota oda, celiulitas, strijos, pigmentinės dėmės – visa tai karas, kurį moterys bando laimėti kasdien, o kare visos priemonės pateisinamos, tik dabar jos nebūtinai turi būti skausmingos. Aparatinėje...


Paprastas sveikos mitybos uždavinys

Paprastas sveikos mitybos uždavinys

Įsivaizduokite dieną, laisvą nuo dietos. Pamėginkime atlikti vieną užduotį. Šiandien yra ta diena, kai jūs galite valgyti viską ką tik norite ir kada tik norite. Įsivaizduokite, kad Jūs neturite jokių užrašų ar kompiuterio, kuris už jus skaičiuoja...


Ląstelinis vanduo – perversmas kosmetikos rinkoje

Ląstelinis vanduo – perversmas kosmetikos rinkoje

Seniai žinoma tiesa, kad vanduo – tai gyvybė. Jis sudaro 70% Žemės paviršiaus, 70% žmogaus kūno ir 70% ląstelės masės. Vanduo taip pat yra didžiausias elementas bet kurioje kosmetikos formulėje. Dar negimus, didžiąją dalį žmogaus kūno sudaro...


5 puikūs treniruočių patarimai

5 puikūs treniruočių patarimai

Ar neigiama nuomonė apie treniruotes neleido jums pradėti sėkmingos treniruočių programos? Išsklaidykite visas abejones ir baimes, leiskite šiems treniruočių patarimams patobulinti jūsų treniruočių rutiną. Tikėkimės, kad nei vienas iš šių mitų,...


Rimos ultimatumas: „Noriu susigrąžinti savo kūną!“

Rimos ultimatumas: „Noriu susigrąžinti savo kūną!“

Rimos ultimatumas: „Noriu susigrąžinti savo kūną!“ Tokius žodžius prieš keletą savaičių ištarė į sceną sugrįžusi „Man-go“ dainininkė Rima Petrauskytė-Malašičevė (34). Atlikėja sakė pajutusi, jog pasikeitus gyvenimo būdui, o...


Populiarios kosmetikos gaminių sudedamosios dalys

Populiarios kosmetikos gaminių sudedamosios dalys

Kad ir kokie būtų mūsų poreikiai ar pageidavimai, be kosmetikos gaminių išsiversti negalime. Būtent dėl šios priežasties pravartu žinoti, kokios yra populiariausios šių gaminių sudedamosios dalys, juo labiau, kad jų sąrašas ne toks jau ir trumpas.


Vokų operacija – geresnei gyvenimo kokybei

Vokų operacija – geresnei gyvenimo kokybei

Apie akių grožį ir svarbą kalba visi – pradedant meno žmonėmis ir baigiant gydytojais, tačiau retai kuris susimąsto, kad akių vokai vaidina taip pat labai svarbų vaidmenį tiek veido išvaizdoje - išryškina akių grožį, tiek ir fiziologiniuose...


Skaistalai, ir ką mums reikia apie juos žinoti

Skaistalai, ir ką mums reikia apie juos žinoti

Natūraliai, tarsi be makiažo atrodanti oda šiais metais yra populiarumo viršūnėje. Kartais užtenka tik šiek tiek mineralinės pudros, skaistalų skruostams paryškinti ir akių tušo. Taigi šįkart rašome apie skaistalus, ir koks galingas įrankis jie...


Apie barokameras

Apie barokameras

Apie deguonies svarbą žmogui žino kiekvienas. Vietoj 33 procentų organizmui būtino deguonies dėl aplinkos oro užterštumo gauname apie 11 procentų. Mes jau išgyvename deguonies badą, todėl visiems sveiko gyvenimo būdo šalininkams yra naudingos...


Idealus sprendimas kovai su prakaitavimu

Idealus sprendimas kovai su prakaitavimu

Planetoje tikriausiai nerastume tokio žmogaus, kuris visiškai neprakaituotų. Prakaitavimas yra normalus fiziologinis reiškinys. Tačiau ką daryti tiems, kuriuos prakaitavimas užklumpa pačiu netinkamiausiu metu: pokalbio dėl darbo, konferencijos...


Kaip po atostogų

Kaip po atostogų

Į ką labiausiai turite kreipti dėmesį ja rūpindamasi? Oda man nekelia didesnių problemų. Tačiau kadangi yra sausoka, ją nuolat drėkinu kosmetinėmis priemonėmis, ypač – pavasarį ir rudenį. Manau, kad drėkinimas – universali pagalba,...


Skaidulinių medžiagų bomba Baobabo vaisiuose!

Skaidulinių medžiagų bomba Baobabo vaisiuose!

Ir iš tiesų suaugę baobabai (L. Adansonia Digitata) gali pasiekti iki 25 metrų aukštį, o jų kamienas – būti toks platus, kad ir dešimties vyrų nepakaktų jam apglėbti. Sausringoje Afikoje vietos gyventojų baobabai dažnai vadinami...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

Šios sunkios ekonominės krizės metu mūsų visuomenė atlaikė didžiulę psichologinę apkrovą, išgyveno stresą. Tai galėjo blogai paveikti daugybės žmonių sveikatą. Profilaktiniai laboratoriniai tyrimai padeda laiku atskleisti neigiamus pokyčius...


Kaip avėti aukštakulnius, kad kuo mažiau kentėtų kojos?

Kaip avėti aukštakulnius, kad kuo mažiau kentėtų kojos?

Nemažai moterų neįsivaizduoja gyvenimo be aukštakulnių batelių. Tačiau jų mėgėjos dažnai nė nenutuokia, kokie pavojai gresia. Itin aukšti kulniukai sukelia įvairiausias kojų problemas – nuo kulkšnies patempimų iki lėtinio pėdų skausmo....


13 būdų sustangrinti krūtinę

13 būdų sustangrinti krūtinę

Moters krūtinės stangrumas priklauso nuo krūtinę laikančių raumenų būklės ir jungiamojo audinio stiprumo. Kuo krūtinės raumenys stipresni, tuo ji dailesnės formos, patrauklesnė. Norint turėti nepriekaištingos formos krūtinę, svarbų vaidmenį čia...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9