Sausio 24d. Pirmadienis

Plaukų šalinimas lazeriu - kada tai tapo madinga?

2021 Kovo 24d.

Senovės Romos laikais žmogaus kūno plaukeliai buvo ženklas rodantis jo klasę, todėl jau tuomet buvo rūpintasi nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Šiandien, dauguma moterų jau pavargo nuo kasdienės depiliacijos ir ieško efektyvesnių plaukelių šalinimo būdų, kurie užtikrintų ilgalaikį, glotnios odos efektą. Tiesa, ankstesniuose amžiuose tai daryti buvo gerokai sunkiau nei dabar.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

XX a. sparčiai tobulėjo technologijos ir 1960 m. T. H. Maimanas sukūrė pirmąjį plaukų šalinimo lazerį. Tai buvo itin didelė pažanga estetinės medicinos srityje. Deja, bet išrastas lazeris nebuvo efektyvus, kėlė grėsmę sveikatai, degindavo odą. Po dešimties metų buvo sukurtas patobulintas plaukų šalinimo lazeris, kuris, nors ir buvo daug saugesnis už T. H. Maimano lazerį, visgi negalėjo sunaikinti plauko folikulo.

Po ilgų testavimo ir tobulinimo metų 1995 m. Amerikoje, estetinės medicinos klinikose, pradėtos saugios ir efektyvios procedūros su lazeriniu plaukų šalinimo aparatu - Aleksandrito lazeriu. Šios procedūros greitai išpopuliarėjo, ir dabar, XXI a., jas atlikti tapo ne tik naudinga, bet ir išties madinga.

Kodėl plaukų naikinimas lazeriu taip greit išpopuliarėjo?

Kiekviena moteris puikiai žino kiek daug laiko ir pastangų kainuoja kasdienės kūno plaukelių šalinimo procedūros, todėl natūralu, kad dauguma savimi besirūpinančių ir, ypatingai šiais laikais, savo laiką taupančių moterų trokšta visam laikui pamiršti plaukelių depiliaciją. Prieš 26 metus, tobulėjant estetinei medicinai,  buvo sukurta nauja ir tuo metu vienintelė tokia plaukelių šalinimo lazeriu procedūra, kuri užtikrino ilgalaikį efektą – nepageidaujami plaukeliai buvo pašalinami visam laikui.

Lietuvoje plaukų šalinimo lazeris imtas naudoti tik šio amžiaus pradžioje. Tiesa, plaukų naikinimas lazeriu labai greitai tapo populiaria estetine procedūra dėl savo naujumo, išskirtinumo ir efektyvumo. Būtent moterų smalsumas pačioms įsitikinti šių procedūrų stulbinančiais rezultatais, noras sutaupyti savo brangaus laiko kasdienybėje, bei tuo pačiu iratsikratyti nepageidaujamų plaukelių visam laikui, tapo pagrindine šios procedūros populiarumo priežastimi.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Plaukų šalinimas lazeriu – ne tik madinga, bet ir naudinga procedūra

Žinoma, lazerinė depiliacija taip išpopuliarėjo ne tik dėl suteikiamo ilgalaikio efekto ar noro išbandyti dar naują ir išskirtinę procedūrą, bet ir dėl šios procedūros apčiuopiamos naudos.

Pirmiausia šią procedūrą rekomenduojama rinktis toms, kurios kovoja su nuolat įauginėjančių plaukelių sukeltomisinfekcijomis ar bėrimu. Atlikus plaukų šalinimo lazeriu kursą, plaukeliai sunaikinami su visomis savo šaknimis, todėl problema dėl įauginėjančių plaukelių dingsta.

Taip pat ši procedūra yra unikali tuo, kad beveik nėra kūno sričių, nuo kurių nebūtų galima pašalinti nepageidaujamų plaukelių lazeriu, išskyrus – zoną aplink akies obuolius, akių vokus, bei nosies landose.

Lazerinė depiliacija - puikus būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių nuo tų kūno vietų, kurias depiliuoti įprastu būdu yra nemalonu ar netgi skausminga. Pavyzdžiui, jeigu depiliuojant vaško juostelėmis zoną virš viršutinės lūpos oda yra stipriai sudirginama, vertėtų išmėginti plaukų šalinimą lazeriu. Atlikus šią procedūrą beveik nėra jokio šalutinio efekto – matomas tik odos paraudimas, kuris praėjus porai valandų išnyksta.

Plaukų naikinimas lazeriu taip pat yra ekonomiškai efektyvi procedūra. Nors norint tinkamai pašalinti visus nereikalingus plaukelius prireiks ne vienos procedūros, tačiau tai tikrai nėra neįperkama prabanga. Laikui bėgant šios plaukų naikinimo lazeriu procedūros atsiperka, nes jums daugiau niekada nereikia pirkti skustukų, skutimosi putų, vaško ar kitų depiliacijos priemonių.

Dar viena lazerinės depiliacijos nauda yra ta, kad šios procedūros rezultatai padeda užtikrinti puikią psichologinę būklę ir didesnį pasitikėjimą savo išvaizda.

Nors lietuvių liaudies patarlė byloja, kad dėl grožio reikia aukotis, daugumai svarbu, kad grožio procedūra nesukeltų daug skausmo. Depiliacija lazeriu yra puiki išeitis negalintiems ištverti skausmingų procedūrų. Dėl technologinių galimybių lazerinis plaukų šalinimo aparatas yra pagamintas taip, kad pacientas nepatirtų jokio diskomforto jausmo. Atliekant procedūrą, plaukų šalinimo lazeris skleidžia šaldančią freono srovę, kuri atšaldo odą, todėl nejaučiamas net ir menkiausias skausmas. Be to, šią procedūrą atlieka daugiametę patirtį turintys lazerinės dermatologijos profesionalai, bei ši yra patvirtinta klinikinių tyrimų, todėl yra visiškai patikima.

Ar Plaukų šalinimas lazeriu išnaikina šiuos visam laikui?

Per daugiau nei dvidešimt metų, kai plaukų šalinimo lazeriu procedūros imtos taikyti komerciniu būdu, nustatyta, kad įprastai plaukų šalinimo lazeris visam laikui pašalina apie 95 % visų nepageidaujamų plaukelių. Visgi, procedūros veiksmingumui didelę įtaką daro net keletas veiksnių.

Svarbu žinoti, kad vienos tokios procedūros tikrai neužteks. Norintiems pasiekti maksimalių rezultatų reikės atlikti nuo 4 iki 8 procedūrų. Taip pat svarbu, kad būtų laikomasi gydytojo suplanuoto procedūrų grafiko, kai tarp vizitų paliekama mėnesio pertrauka.

Žinoma, procedūros veiksmingumui įtakos taip pat turi ir žmogaus plaukų bei odos spalva, šaknų gylis, plauko storis, bei endokrininė ir genetinė sistema. Geriausių rezultatų gali pasiekti turintys tamsius ir storus plaukus bei šviesią odą.


Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Pabaigai

Plaukų šalinimas lazeriu padeda tiek moterims, tiek vyrams pasiekti akivaizdžiai pastebimų ir išties efektyvių rezultatų. Be to, lazerinė depiliacija puikiai tinka norintiems sutaupyti laiko, pastangų ir, žinoma, materialinių kaštų.

Nors sakoma, kad mada yra trumpalaikis dalykas, akivaizdu, kad šis posakis lazerinėje dermatologijoje naudoti nėra netinkamas, nes plaukų naikinimo lazeriu procedūrų populiarumas tik auga ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje.

Natūralūs šampūnai – privalumai ir trūkumai

Natūralūs šampūnai – privalumai ir trūkumai

Kokį šampūną rinktis, dažnai priklauso nuo žmogaus odos tipo. Nors natūralumas tampa savotiška mada, kai kurie žmonės gali būti alergiški ir natūraliems produktams. Šampūnams taip pat. Būna, jog visiškai pašalinti nešvarumus ar ištiesinti...


Lietuvės putlesnių lūpų nori ne mažiau nei didesnės krūtinės

Lietuvės putlesnių lūpų nori ne mažiau nei didesnės krūtinės

Putlesnės lūpos – dažnos moters svajonė. JAV mokslininkai ištyrė, kad žmonės su didesnėmis lūpomis kitiems atrodo seksualesni. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Kęstutis Maslauskas sako, kad...


Oda turi gerą atmintį, jei su ja elgiesi gerai – ji atsako tuo pačiu ir yra sveika

Oda turi gerą atmintį, jei su ja elgiesi gerai – ji atsako tuo pačiu ir yra sveika

Gydytojai dermatovenerologai teigia, kad atopinis dermatitas yra viena dažniausių vaikų odos ligų. Ši odos liga prasideda ankstyvoje vaikystėje, vaikui augant jos simptomai palaipsniui mažėja, o daugiau nei 50% atvejų atopinis dermatitas išnyksta...


Paprastas būdas, kaip po 8 valandų džiaugtis vasarišku įdegiu

Paprastas būdas, kaip po 8 valandų džiaugtis vasarišku įdegiu

Visi pripažįsta, kad balta vestuvinė suknelė daug gražiau atrodo ant sveiku įdegiu spindinčios odos, nei prie blyškaus baltumo. Todėl ne viena nuotaka svarsto, kaip išgauti tokį odos atspalvį nekeliaujant į šiltus kraštus ar nevarginant odos...


Avalynę rinkitės pagal svorį, gyvenimo būdą ir profesiją

Avalynę rinkitės pagal svorį, gyvenimo būdą ir profesiją

Kad kojos būtų sveikos, nevargintų skausmas ir neatsirastų deformacijų, labai svarbu avėti tinkamus batus. Specialistai pataria renkantis avalynę visada atsižvelgti į savo svorį, gyvenimo būdą, net profesiją. Dažnas mano, kad plokščiapadystė yra...


Svajojate apie šilkinę odą? Tai – Jūsų rankose!!!

Svajojate apie šilkinę odą? Tai – Jūsų rankose!!!

Sveika lygi švytinti oda – pasididžiavimo šaltinis bet kuriame amžiuje. Dėl grožio esame pasirengę viskam – neeikvojame savo jėgų, laiko ir pinigų. Kaip skaudu, kai brangios kosmetinės ir farmacijos priemonės negali susidoroti su tokia...


BODY SCULPT DESTOCK - pažangus būdas šalinti riebalus

BODY SCULPT DESTOCK - pažangus būdas šalinti riebalus

Specialios NILIT®INNERGY technologijos modeliuojantys šortai. Audinys kūno energiją paverčiantis infraraudonųjų spindulių energija. Šis energijos tipas padeda produktui įsiskverbti giliai į odą.


Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

Tyrimai parodė, kad biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas B7, gali padėti gydyti ir užkirsti kelią trapiems nagams. Puikus biotino šaltinis yra maisto produktai, tokie kaip: alaus mielės, žirneliai, avižos, sojų pupelės, graikiniai riešutai,...


Daugiau jokių prakaito dėmių ant rūbų!

Daugiau jokių prakaito dėmių ant rūbų!

Intensyvus gyvenimo tempas, stresas, įtempta dienotvarkė daugeliui žmonių - įprastas reiškinys. Stresą ir jaudulį sukelia artėjantis susirinkimas, prezentacija, darbo pokalbis ar tiesiog pasimatymas. Tokiose situacijose "išmuša" taip...


Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Šiandien sveikatos palaikymas, jaunatviškos išvaizdos puoselėjimas yra svarbu socialine ir profesine prasme. Laimei, yra daugybė dalykų, padedančių apsisaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir senėjimo, net nepaisant, kad odos tipas dažniausiai...


Raukšlių lyginimas jas užpildančių preparatų injekcijomis

Raukšlių lyginimas jas užpildančių preparatų injekcijomis

Ne viena moteris paniškai bijo raukšlių ir išbando įvairiausias grožio priežiūros priemones, kad galėtų jų išvengti. Tuo tarpu atsiranda vis įvairesnių galimybių senėjimo procesui pristabdyti. Kai baiminamasi plastinių operacijų arba jos dar nėra...


Stebuklai vyksta miegant

Stebuklai vyksta miegant

Maždaug dvidešimt trejus savo gyvenimo metus pramiegame. Bet šis laikas prarandamas ne veltui – pakankamas miego kiekis būtinas, kad gerai jaustumės, būtume protingi ir gražiai atrodytume. Miegas – tai kūno ir sielos sanatorija, į...


GROŽIO KULTŲ PABAIGA: KĄ RENKASI STIPRIAUSIOS MOTERYS?

GROŽIO KULTŲ PABAIGA: KĄ RENKASI STIPRIAUSIOS MOTERYS?

Prieš metus diskutavome, kad XX a. pabaiga moters figūrai pateikė nemenką iššūkį – patogaus gyvenimo būdo tendencijos stumia moteris į nutukimą, o televizorių ekranuose ir žurnalų viršeliuose besisukantys „skeletai“ verčia...


Kas slepiasi kosmetikos produkto etiketėje?

Kas slepiasi kosmetikos produkto etiketėje?

Vis labiau į mūsų gyvenimus ir buitį veržiasi ekologija su savo produktais ir idėjomis. Vieni tai vadina mada, kiti - dar vienu prekybininkų triuku įpiršti gaminį vartotojui, o dar kiti džiaugiasi pagaliau sulaukę atsako visuotinei...


Parodos “Pelenė” dalyvius ir svečius pasitinka MANO SVEIKATA.LT

Parodos “Pelenė” dalyvius ir svečius pasitinka MANO SVEIKATA.LT

Kaip ir kasmet, LITEXPO parodų rūmuose grožio, estetikos, profesionalumo ir geros nuotaikos kupina erdvė. Šiemet parodoje pristatomi ne tik kūną ir grožį puoselėjančios priemonės, bet ir naujausios kosmetikos tendencijos iš viso pasaulio. O ar...


Muzika ir smegenys

Muzika ir smegenys

Daugelis mano, kad jų muzikinė klausa nėra tokia gera, todėl kai kuri muzika yra sunkiau suvokiama. Iš tikrųjų visi homo sapiens muzikalūs iš prigimties. Tereikia prisiminti kūdikio reakciją į muziką. Dar nemokančiam kalbėti mažyliui muzika padeda...


Ir vėl džiaugsitės sveika oda!

Ir vėl džiaugsitės sveika oda!

"Kartais man būdavo sunku užmigti, nes oda liesdavosi prie patalynės ir ši buvo man per šiurkšti. Vartojau daugybę tepalų, tačiau pagerėdavo tik trumpam laikui. Nusivylusi viskuo dar nutariau išbandyti maisto netoleravimo testą...


Plastikos chirurgas: krūtų implantai netrukdo maitinimui krūtimi

Plastikos chirurgas: krūtų implantai netrukdo maitinimui krūtimi

Turbūt niekas nepaneigs, kad kūdikio maitinimas krūtimi neatsiejamas nuo motinystės instinkto, kuris glūdi kiekvienoje moteryje. Žindymas turi ypatingą biologinį ir emocinį poveikį tiek kūdikiui, tiek motinai, todėl ypač svarbu, kad jis būtų kuo...


Belico Derma Concept – kiekvienos moters pasirinkimas

Belico Derma Concept – kiekvienos moters pasirinkimas

Ar kada pagalvojai apie skaisčią, lygią bei jaunatvišką odą? Ar dažnai nežinai nuo ko pradėti žvelgdama į gausybę kremų ar kosmetikos priemonių parduotuvės lentynose? Jei taip - ne bėda, nes išeitis tikrai yra.


APIE PH FORMULA

APIE PH FORMULA

Progresas medicinos moksle ir kosmetologiniai tyrimai padarė didelę pažangą gydant ir gražinant odą be chirurginių intervencijų. Klientai ieško ir reikalauja efektyvių, neinvazinių alternatyvų chirurginėms procedūroms. Šiuolaikinis mokslas ir...


„Bt-analyze“ aparatas skirtas matuoti drėgmės lygį Jūsų odoje

„Bt-analyze“ aparatas skirtas matuoti drėgmės lygį Jūsų odoje

Šis įrenginys pagamintas naudojant aukščiausios kokybės sudedamąsias dalis siekiant ilgalaikio tikslumo ir funkcinio ilgaamžiškumo. Paprastas ir saugus naudojimas. Suteikiama 1 metų garantija. Kaina 119 eur.


Kaip gelbėtis nuo nuovargio?

Kaip gelbėtis nuo nuovargio?

Kur tik bepasisuksi, visur girdime skundžiantis nuovargiu. Rodos, nei laukų arkliu arti, nei miško kirviu kirsti nereikia, bet žmonės jaučiasi išsekę, lyg kalnus vertę. O, pasirodo, yra būdų, kaip tuo nuovargiu nusikratyti, kol jis dar nepaguldė...


Raudonos šviesos fenomenas – jaunystei, puikiai savijautai ir sveikatai

Raudonos šviesos fenomenas – jaunystei, puikiai savijautai ir sveikatai

Grožio industrija pastaraisiais metais pristato daugybę naujovių, leidžiančių kovoti su laiku ir grąžinančių jaunystę. Viena įspūdingiausių pastarojo meto naujovių yra odos bei viso organizmo atjauninimas bei gydymas tam tikro spektro raudona...


Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda?

Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda?

Kiekvieno žmogaus plaukai skiriasi pagal savo ilgį, spalvą, formą, pasiskirstymą ant kūno. Praktiškai visais atvejais žmogaus plaukuotumą nulemia genetinis faktorius. Per visą gyvenimą plaukai keičiasi, tampa storesni, tamsesni arba atvirkščiai,...


Didysis moterų priešas - celiulitas

Didysis moterų priešas - celiulitas

Didysis moterų priešas, apie kurį pagalvoja kiekviena tiek jaunesnio, tiek brandesnio amžiaus moteris - celiulitas. Apie jo atsiradimą ir kovą su juo kalbėta ir rašyta daug, tačiau, rodos, naudos jokios. Atidžiau pažvelgusios, šį...


DEKORATYVINĖ KOSMETIKA: KAIP IŠSIRINKTI ŠEŠĖLIUS AKIMS?

DEKORATYVINĖ KOSMETIKA: KAIP IŠSIRINKTI ŠEŠĖLIUS AKIMS?

Kai tarp moterų kalba pasisuka apie dekoratyvinę kosmetiką, beveik visada aptariama viena svarbiausių temų – šešėliai akims. Kiekviena moteris nori išraiškingų, kartais viliokliškų, kartais šviesių, bet svarbiausia – nepamirštamų akių....


Kaip tinkamai degintis

Kaip tinkamai degintis

Kad iš atostogų grįžtumėte šokoladinė, o ne kaip dėmėtoji pantera, reikia susidraugauti su saule. Tuomet sveikas ir gražus įdegis - garantuotas. Bronzinė oda ne tik graži. Psichologai tvirtina, kad gražiai įdegusios moterys nevalingai labiau...


Mikrodermabrazija ir rūgštiniai šveitimai – nuostabus duetas lygiai odai

Mikrodermabrazija ir rūgštiniai šveitimai – nuostabus duetas lygiai odai

Mikrodermabrazija – paprasta odos šveitimo procedūra, po kurios pakanka minimalaus reabilitacijos laikotarpio. Ši nuostabi procedūra padeda odą padaryti minkštesnę, lygesnę ir gaivesnę, taip pat pagerinti veido spalvą. Kartojant šią...


Tyras Viduržemio jūros auksas – ekologiškas alyvuogių aliejus

Tyras Viduržemio jūros auksas – ekologiškas alyvuogių aliejus

Italai tarpusavyje juokauja: jeigu kiltų karas ar badas, svarbiausia būtų, kad užtektų duonos ir alyvuogių aliejus, tuomet jokios negandos nebus baisios. Ir toks tautos pasirinkimas visai nestebina, juk alyvmedis yra senesnis net už patį žmogų...


Kvapų įtaka žmogaus seksualumui ir patrauklumui

Kvapų įtaka žmogaus seksualumui ir patrauklumui

Kvapai yra labai svarbūs kuriant romantišką atmosferą. Jie greičiau nei kiti žmogaus jutimai pasiekia smegenis ir sužadina asociatyvius prisiminimus. Aliejaus molekulės yra tokios mažos, kad be vargo patenka į kraujotaką ir išnešiojamos po visą...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9