REXSAN

Odos gydymui – naujausi mokslo pasiekimai

Žmonėms, sergantiems žvyneline, atopiniu dermatitu, baltmėmis bei kt. odos ligomis, yra atsivėrusios naujos galimybės gydytis ultravioletiniais spinduliais.

Saulės šviesa gydė jau senovės Egipte. Tuomet pastebėta, kad tinkamai kaitinantis saulėje galima atsikratyti netgi sunkių odos ligų. Bet paaiškinti, kaip susirgimus išgydo būtent ultravioletiniai spinduliai, senovės medikai dar negalėjo.

Mes paprastai galime matyti tik vaivorykštės spektro spalvas. Visos jos kartu sudaro baltą šviesą. Jei trūksta kurio nors ilgio šviesos bangos, regime konkrečią spalvą.

Tačiau egzistuoja ir mums neregima šviesa. Žemiau mėlynos bei žydros spalvos švyti ultravioletiniai spinduliai. Su šių spindulių panaudojimu gydymui esame susidūrę, bene, anksčiausiai. Tai yra mums gerai pažįstamos kvarco lempos. Jos pradėtos konstruoti 19 a. pabaigoje – 20 a. pradžioje.

Tačiau tokios lempos turėjo nemažų trūkumų, nes skleidė labai plataus spektro ultravioletinius spindulius. Tokie įvairaus ilgio spinduliai žmogų veikė ir neigiamai. Per didelis jų kiekis sendina ir sausina odą, o ilgainiui skatina vėžio atsiradimą. Ypač tai yra aktualu žmonėms sergantiems žvyneline ar atopiniu dermatitu. Tokiems pacientams per metus reikalingi keli gydymo ultravioletiniais spinduliais kursai.

Mokslininkams patobulinus techniką, problemą pavyko išspręsti. Dabar sukurti specialūs aparatai skleidžia žmogui naudingiausio stiprumo ultravioletinius spindulius. Jų šalutinis poveikis yra labai mažas. Tokie ultravioletiniai spinduliai yra patys efektyviausi.

Naujos kartos UV spindulių aparatai suteikia galimybę odos ligas gydyti natūraliu būdu. Taip žmogus išvengia neigiamo cheminių vaistų poveikio.

Pavyzdžiui, sergantiems sunkia odos liga žvyneline skiriami tepti hormoniniai preparatai. Jų ilgai vartoti nepatartina, nes žmogus gali nutukti, nyksta oda, retėja kaulai bei pan. Vaikams žalojami antinksčiai, gali sutrikti hormonų apykaita. Tepamus vaistus naudoti labai nepatogu. Jie skleidžia kvapus bei išriebaluoja drabužius. Dar nemaloniau, kai tenka tepti galvos odą.

Gydantis UV šviesa vidutiniškai skiriama apie 20 seansų. Sukurti prietaisai ir ligos židiniams gydyti sunkiai prieinamose vietose. Pavyzdžiui, yra specialios UV šukos galvos odai.

Ypač geri rezultatai pastebimi, kai gydymas UV spinduliais derinamas su seansais druskos kambaryje. Druskos smiltelės veikia ne tik odą, bet stimuliuoja visą organizmą. Sustiprėjus žmogaus imunitetui, oda mažiau reaguoja į veiksnius, kurie iššaukia žvynelinės ar atopinio dermatito priepuolius. O UV spinduliai tiesiogiai slopina ligos sukeltą odos reakciją.

Kai nėra ligos paūmėjimo, naudingiausia skirti gydymą atskirai UV spinduliais ir druskos kambaryje pakaitomis kas antrą dieną. Taip abu natūralaus gydymo metodai papildo vienas kitą.

TAIP PAT SKAITYKITE