Gudručio vaistinė

Moters sveikata pavasarį: ką turėtume žinoti. Gydytojo homeopato požiūris.

Šiuolaikinis gyvenimas – iššūkis mūsų sveikatai, ypač moterų. Šiuolaikinės moterys skuba, lekia, daug dirba, dažnai net „visus namų kampus laiko“.

Dažnai nekreipiame dėmesio į organizmo siunčiamus pašlijusios sveikatos signalus arba sureaguojame į juos paprasčiausiu ir mažiausiai laiko atimančiu būdu – išgeriame tabletę ir bėgame toliau. Neretai sustoti ir susimąstyti priverčia tik rimta liga. Labai dažnai susirgę rimta liga atsigręžiame į homeopatiją. Ką šiuolaikinei moteriai siūlo modernioji homeopatija? Kalbamės su gydytoja ginekologe-homeopate biomedicinos mokslų daktare Daiva Jakuboniene.


Kodėl į sveikatą atsigręžiame pavasarį? Ypač pavasarį susirūpiname, ar po žiemos mūsų organizmui nieko netrūksta, taip pat norime atsikratyti nereikalingų kilogramų, pasijusti lengvesnės.

Visa gamta po žiemos atgimsta, matyt, ir žmogui tai nėra svetima. Kai pernykščių daržovių kokybė jau prastesnė, o šių metų derlius dar tik dygsta, akis taip ir ieško kažko šviežio ir gaivaus. Žiemą šalčiau, todėl lengviau sukaupiame riebalines atsargas, nes dažniau šildomės maistu, mažiau būname gryname ore, mažiau judame. Nieko keista, kad tų kilogramų lieka. Atšilus keičiame drabužius, tuomet ir pasimato mūsų mažos žiemos „nuodėmės“.

Kuo ypatinga moters sveikata? Ką turėtume žinoti?

Moters sveikata ypač svarbi dėl to, kad moteris rūpinasi kitų šeimos narių sveikata, ypač vaikų. Ji dažnai ne tik dirba visą darbo dieną, bet ir tvarko namus, gamina valgį, veda vaikus į būrelius, pas gydytojus ir kt. Teko skaityti, kad jei moteris rimtai suserga, didžioji dalis tokių šeimų išyra. Matyt, moterys tai nujaučia, todėl stengiasi likti sveikos.

Apie kokias ligas gali signalizuoti pavasarį juntamas nuovargis, apetito nebuvimas, silpnumas, antsvoris?

Dažniausiai rimtos ligos prasideda nuo mažų negalavimų, todėl svarbu jų neignoruoti. Kartais puikiai žinome, kodėl mums negera: nesutariame su darbdaviu ar šeimos nariu, nerimaujame dėl toli išvykusio vaiko irk t. Kartais blogai jaučiamės, nors, rodos, gyvenime viskas gerai. Vis dėlto bloga savijauta liudija apie pakitimus mūsų kūne, kuriuos geriausia būtų aptarti su gydytoju, pvz., homeopatu, šiuolaikinės moderniosios homeopatijos atstovu. Jis greičiau ir efektyviau padės rasti blogos savijautos priežastį, paaiškins, kaip ją pašalinti.

Ką vertina gydytojas homeopatas, kas vyksta paciento vizito metu?

Yra įvairių homeopatijos mokyklų, todėl kiekvienos atstovas papasakotų apie savo darbą kiek kitaip. Tačiau visais atvejais vyksta būklės išsiaiškinimas ir ją koreguojančio gydymo paskyrimas. Didelę konsultacijos dalį sudaro pokalbis su ligoniu, kurio metu bandoma suprasti, kodėl žmogus serga, kur yra jo ligos esmė. Savo darbe naudoju diagnostiką R.Voll metodu, kuri padeda išsiaiškinti, kuris organas dirba per aktyviai, kuris – per vangiai. Be to, metodas padeda parinkti tuos vaistus, kurie pacientui bus kiek galima veiksmingesni.

Kiek trunka konsultacija, kokius klausimus užduoda gydytojas homeopatas?

Gydytojas homeopatas paciento pirmiausia klausia, kodėl jis atėjo, kuo skundžiasi. Vėliau stengiasi suprasti galimas ligos priežastis, galimai įgimtas silpnesnes organizmo vietas, peržvelgia visą paciento persirgtų ligų sąrašą. Be to, jis stengiasi surinkti pakankamai informacijos apie tai, kaip veikia tos organų sistemos, kuriomis pacientas nesiskundžia. Kartais žmonės pasakoja, kad jie, pvz., tuštinasi 1–2 kartus per savaitę. Jiems tai net neatrodo kažkas bloga, nes tai tęsiasi gal net nuo kūdikystės. Naudojame visą prieinamą informaciją: kaip pacientas atrodo, kaip kalba, ką čiuopiame ar girdime. Jei tai, ką pastebime, gali būti pavojingos ligos simptomas, rekomenduojame išsitirti pas reikiamus specialistus, t.y. bendradarbiaujame su kitų specialybių gydytojais. Pirmoji konsultacija mūsų klinikoje trunka apie valandą, kartais net kiek ilgiau.

Jei moteris skundžiasi ginekologinėmis problemomis, kokios šiuolaikinės homeopatijos galimybės jai padėti?

Klinikoje, kurioje dirbu homeopate, ginekologinių apžiūrų neatlieku, naudojuosi kitų ginekologų apžiūros duomenimis, tačiau pacienčių, besiskundžiančių moteriškomis ligomis, netrūksta. Nusiskundimų spektras pats įvairiausias: nuo besikartojančių genitalijų uždegimų iki nesugebėjimo pastoti, cistų, miomų ir kt. Homeopatiniais vaistais galima gydyti ir ciklo sutrikimus, per gausias ar per menkas mėnesines, klimakterinio laikotarpio negalavimus ir kt. Šiuolaikinėmis moderniosios homeopatijos priemonėmis galima padėti pacientėms, patyrusioms sunkių emocinių išgyvenimų, susijusių su moters sveikata, pvz., išgyvenusioms nėštumo nutrūkimą ar nesėkmę po pagalbinio apvaisinimo.

Svarbu tai, kad bet kokiu atveju gydytojas homeopatas vertina paciento organizmą kaip visumą, kaip sistemą, ieško ligos priežasčių, todėl vizitas ir pokalbis kartais iš tiesų užtrunka. Tai visiškai priešingas požiūris, palyginti su „valdiškoms“ gydymo įstaigoms, kur vienam pacientui teskiriama vos keliolika minučių.

TAIP PAT SKAITYKITE