Nobel biocare

Mezoterapija, audinių užpildai ir rūgštiniai pilingai: kartu ar atskirai?

„Vieną moterį ir pusės milimetro gylio raukšlelė kiekvienąkart pažvelgus į veidrodį varo iš proto ir neleidžia užmigti naktimis, o kita ramiai gyvena ir tuomet, kai amžius išvagoja visą veidą“, – teigia „GK klinikos“ plastinės–rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gytė Grigonytė – Babajan. Šįkart gydytojos paprašėme pasidalinti patirtimi apie anti-ageing procedūras – mezoterapiją, audinių užpildus ir rūgštinius pilingus, jų derinius bei atlikimo techniką.

Mezoterapijos pradininkas daktaras M. Pistor jos esmę apibrėžė taip: „mažai, retai ir tinkamoje vietoje“. Ar galėtumėte plačiau paaiškinti šio pasakymo reikšmę bei kaip jis atsispindi taikant anti-ageing mezoterapijos procedūras?

Gydytojas M. Pistor beveik prieš šešiasdešimt metų taip apibūdino mezoterapijos esmę ir iki šiol šis apibrėžimas idealiai nusako pagrindinius mezoterapijos principus. Ši auksinė mezoterapijos taisyklė tinka visoms sritims, kuriose naudojama mezoterapija: nuo jauninančios (anti-ageing) iki sporto medicinos, reumatologijos ar skausmo terapijos. M. Pistor teiginį paaiškinčiau taip:

„Mažai” – atliekant mezoterapijos procedūras, naudojamos labai mažos aktyvių medžiagų ar vaistų dozės (dešimtis kartų mažesnės nei vaistų, kuriuos geriame sirgdami). Be to, galime kombinuoti ne vieną, o keletą aktyvių medžiagų.

„Retai” – mezoterapijos procedūros neturėtų būti atliekamos nuolat, paprastai jos kartojamos tam tikrais intervalais (kas savaitę, mėnesį ar dar rečiau).

„Tinkamoje vietoje” – atliekant mezoterapijos procedūras, itin svarbu tiksliai žinoti, į kurią kūno ar veido vietą suleisti injekcijas. Tai ypač aktualu taikant mezoterapiją sporto, skausmo medicinoje.

Kokiu būdu mezoterapijos technika padeda koreguoti senėjimo požymius? Kuo ji pranašesnė už kitas jauninančias procedūras?

Anti-ageing mezoterapija – tai visapusiškai veikianti procedūra: stabdo odos senėjimą ir šalina jo priežastis. Mezoterapija yra biologinis odos gydymo metodas, reikalaujantis mažiausiai 5 procedūrų, kad oda pastebimai atjaunėtų. Akivaizdus rezultatas matomas vos po pirmos procedūros: oda yra labiau prisotinama drėgmės, pagerėja jos tonusas. Įpusėjus kursą, odos atspalvis tampa tolygesnis ir vis labiau švytintis. Odos struktūra atsinaujina, ji tampa daug elastingesnė ir tvirtesnė. Veidas pastebimai atjaunėja, sumažėja raukšlelių.

Mezoterapija puikiai tinka tiems, kurie vengia invazinių procedūrų, reikalaujančių ilgo gijimo periodo ir pageidauja trumpos procedūros ir greito rezultato.

Anti-ageing mezoterapijos metu pacientams leidžiamos specialios injekcijos. Kokios medžiagos jas sudaro ir kaip jos veikia odos senėjimo procesus? Kaip greitai veido oda šias medžiagas pasisavina?

Nė vienas kremas negali aprūpinti odos tokiu kiekiu veikliųjų medžiagų kaip mezoterapija. Oda sukurta taip, kad ji praktiškai nieko nepraleidžia pro savo „barjerą“. Tuo tarpu mezoterapijos procedūros metu 55 aktyvios odai reikalingos medžiagos suleidžiamos tiesiai į giliąją odą. Naujos kartos, tokie kaip kompanijos „Labaratoires Filorga”, mezoterapijos kokteiliai, savo sudėtyje turi ne tik vitaminų, aminorūgščių, mineralų, antioksidantų, koenzymų, bet ir nukleininių rūgščių, kurios įeina į ląstelių DNR ir RNR sudėtį. Visi šie komponentai padeda apsaugoti odą nuo ją sendinančių procesų, juos sustabdyti ir atstatyti odos struktūrą.
Mezoterapijos procedūros gali sukelti nežymius odos paraudimus ar kontūro nelygumus, kurie išnyksta labai greitai (nuo 30 minučių iki kelių valandų, priklausomai nuo odos jautrumo ir  aktyvių komponentų pasisavinimo greičio). Dar vienas iš mezoterapijos privalumų yra tas, kad praktiškai iš karto po procedūros galima grįžti prie savo kasdienių darbų ir pasirodyti viešumoje.

Kokios medžiagos sudaro audinių užpildus? Kokiu būdu jų injekcijos padeda koreguoti senėjimo požymius?

Estetinėje medicinoje dažniausiai naudojami „natūralūs” audinių užpildai, kuriuos sudaro hialurono rūgštis, tačiau šiuo metu vis labiau populiarėja ir daugiafunkciniai kryžminėmis jungtimis stabilizuoti hialurono rūgšties užpildai. Šie užpildai yra vienfaziai (be jokių dalelių), didelės molekulinės masės ir optimalios koncentracijos – dėl to yra homogeniški, rezorbuojasi labai tolygiai ir išlieka audiniuose maždaug vienerius metus arba ilgiau. Be to, užpildai yra labai išgryninti, todėl nesukelia pašalinių reakcijų. Dėl išskirtinio daugiafunkcionalumo jie gali būti naudojami visiems odos nelygumams, susijusiems su odos senėjimu, koreguoti – užpildyti nosies, lūpų, lūpų kampučių, skruostų, tarpuakio raukšles, koreguoti veido kontūrus, lūpų formą ir dydį. Tai naujos kartos audinių užpildymo būdas, dažnai lyginamas su „dinamine skulptūra“.

Kuo senėjimo požymius koreguojantis rūgštinis pilingas skiriasi nuo tradicinių šveitiklių? Kaip jis veikia veido odą?

Pilingas ir šveitikliai skirtingai veikia veido odą. Pilingas chemiškai lizuoja ar nusluoksniuoja odos epidermio ląsteles, o šveitikliai veikia tik mechaniniu būdu – tarsi „nušveičia” odos paviršinį sluoksnį. Senėjimo požymius koreguojantis rūgštinis pilingas yra tikslesnis (skirtingos koncentracijos veikia skirtingą odos gylį) ir tolygesnis, kadangi jį naudojant odos paviršius nusluoksniuojamas tolygiai. Be to, naujos kartos, didelės koncentracijos pilingai (pavyzdžiui, tokie, kuriuos gamina „Laboratoires FILORGA“) suteikia galimybę atlikti šią procedūrą be jokio diskomforto ir poprocedūrinio laikotarpio.

Ar minėtas pilingas padeda koreguoti senėjimo požymius, ar gali padėti išspręsti ir kitas odos problemas, pavyzdžiui, panaikinti pigmentines dėmes, gydyti akne?

Egzistuoja labai daug skirtingų pilingų. Nuo gamintojo bei nuo cheminės pilingo sudėties priklauso, ar jo poveikis bus tik jauninantis odą, ar kartu ir, pavyzdžiui, padės koreguoti pigmentines dėmes. Šiuo metu tokių pilingų jau yra ir jų rezultatai puikūs.

Dažniausiai po pilingo procedūros jokios kitos veido odos procedūros nėra atliekamos. Kuo šiuo atveju pranašesnis „Laboratoires FILORGA“ gaminamas senėjimo požymius koreguojantis rūgštinis pilingas „Glykopeel“?

„Glykopeel“ – visiškai naujos kartos rūgštinis pilingas, neturintis analogų rinkoje. Jo pH nuosekliai kinta procedūros metu, o epidermis lieka savo vietoje ir keičiasi palaipsniui netgi atliekant procedūrą su 50% ar 70% tirpalais. Būtent dėl šios priežasties nereikia jokio poprocedūrinio laikotarpio, tad „Glykopeel“ pilingus galima kombinuoti su kitomis odą jauninančiomis procedūromis – audinių užpildais ar mezoterapija. Derinant šias estetines procedūras, galima pasiekti žymiai efektyvesnių rezultatų nei jas atliekant atskirai, o pacientai pajunta jų poveikį jau po pirmo apsilankymo pas specialistą.

Pacientai dažnai skundžiasi laiko trūkumu. Kiek užtrunka visos minėtos procedūros (mezoterapija, audinių užpildai ir pilingas) ir kada pacientas gali grįžti prie įprastos savo dienotvarkės?

Šios procedūros unikalios tuo, kad jos trunka trumpai ir pacientas iškart arba po poros valandų jau gali grįžti į įprastinį savo gyvenimą. Būtent dėl to šios procedūros itin populiarios tarp užimtų žmonių.

Dėl kokių odos problemų, išsprendžiamų atliekant šias procedūras, dažniausiai kreipiasi vyrai, dėl kokių – moterys?

Problemos, dėl kurių kreipiasi vyrai ir moterys, išlieka panašios: raukšlėtumas, raukšlės, einančios nuo nosies lūpų kampučių link, pigmentinės dėmės ir pan. Moterys kiek daugiau dėmesio skiria bendrai veido odos būklei, odos elastingumui, lūpų formai ir dydžiui. Žinoma,  procentinis vyrų ir moterų santykis skiriasi – moterys išlieka absoliučiomis šių procedūrų lyderėmis.

Siekiant veiksmingiausių mezoterapijos rezultatų, reikia laikytis protokolo – t.y. atlikti visą procedūros kursą – 5 procedūras, nes kitu atveju, jos poveikis nebus toks efektyvus.  Kokias klaidas dažniausiai daro specialistai atlikdami šias procedūras? Kokios jų pasekmės?

Geri specialistai parenka optimalų procedūrų intervalą, skaičių, kombinacijas, techniką, aseptiką ir tokiu būdu pasiekia norimą rezultatą. Netinkamai atliktų procedūrų pasekmės, deja, būna labai skaudžios ir ne visada galima jas ištaisyti. Yra tekę matyti pacientę, kuriai liko randai po to, kai supūliavo nesteriliai suleisti audinių užpildai, arba konsultuoti merginą su labai išplonėjusia, permatoma veido oda po nesuskaičiuojamo kiekio pilingų.

Kaip atskirti kokybišką produktą (mezoterapijos mišinį, audinių užpildus, pilingą) nuo nekokybiško? Kokiomis savybėmis pasižymi kokybiški produktai?

Kokybišką produktą gamina patikimas, turintis gerą reputaciją gamintojas, turintis ISO sertifikatus, užtikrinančius produkto gamybos kontrolę, saugumą bei CE – Europinį produktų kokybę patvirtinantį standartą. Svarbiausia, kad visi kokybiški produktai, jei jie yra leidžiami (mezoterapijos mišiniai, audinių užpildai), būtų steriliai supakuoti, o tai pažymėta ant pakuočių. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad ant įpakavimų nebūtų jokių žymų su užrašu „skirta išviršiniam naudojimui”, nes tai aktualu ne tik dėl sterilumo, bet ir dėl medžiagų poveikio visam organizmui, toksiškumo ir t.t. Be to, visuomet rekomenduojama kilus klausimams dėl produkto kokybės, susisiekti su produktų gamintojais tiesiogiai ir pasitikslinti.

Kompanija „Laboratoires FILORGA“ gamina ir mezoterapijos mišinius, ir audinių užpildus, ir rūgštinius pilingus, ir profesionalią kosmetiką. Koks vienos kompanijos gaminamų produktų privalumas? Ar svarbu atliekant šias procedūras naudotis vienos linijos priemonėmis?

Iš tiesų tai labai didelis privalumas, nes specialistui nereikia baimintis, kad kombinuojant kelis produktus vienos procedūros metu ar net kelias skirtingas procedūras, pacientas patirs pašalinį poveikį dėl cheminio produktų nesuderinamumo ar jų reakcijos. Tai itin svarbu ir naudojant namie labai aktyvią profesionalią kosmetiką po procedūrų. Be to, reikėtų pabrėžti, kad visi vienos kompanijos gaminami produktai veikia sinergiškai, t.y. aktyvuoja vienas kito veikimą, dėl to ir jų rezultatas visuomet būna geresnis. „Laboratoires FILORGA“ įeina į geriausių pasaulio kompanijų, gaminančių estetinės medicinos priemones, penketuką, jos specialistai sukūrė visą paletę anti-ageing produktų, pasižyminčių tiek dideliu efektyvumu, tiek visapusiška senėjimo požymių korekcija.

Oficialus Laboratoires Filorga atstovas Lietuvoje ir Latvijoje – UAB „Medicinos strategija”, Olimpiečių g. 5-5, Vilnius, Tel.: +370 5 210 7467, info@medstrategija.com www.medstrategija.com Daugiau informacijos apie „Laboratoires Filorga“ ieškokite www.filorga.lt

„Moteris“ archyvas, 2011 birželis

TAIP PAT SKAITYKITE