Nobel biocare

Medus galiūnas – manukų medus

manuka

Kiek stiklainių medaus per dieną reikia suvalgyti, kad pajaustume medaus galią? Mikei Pūkuotukui turbūt viso indelio būtų negana, bet mums galbūt užtektų vos arbatinio šaukštelio? Tikrai taip, jeigu valgysime stiprų ir aktyvų medų – tokį, kaip surinktą iš Naujojoje Zelandijoje augančių šluotinių sėklučių, arba, kaip juos atpažįsta visame pasaulyje – manukų krūmų, artimų arbtamedžiams, žiedynų.

Jums kyla klausimas, o kaip gi lietuviškas liepžiedžių, grikių ar miško medus? Jis yra tikrai puikus! Mūsų kraštuose išgaunamas medus yra gero skonio, gausus vertingų vitaminų, mineralų ir fermentų. Deja, nemaža dalis naudingųjų medžiagų, ypač fermentų, žūsta šviesoje, aukštoje temperatūroje ir… yra sudorojami žmogaus virškinimo fermentų ir skrandžio rūgščių. Aktyvioji medžiaga, kurią išskiria medus, yra vandenilio peroksidas – jis stiprus ir aktyvus vienu metu, tačiau labai nestabilus ir nuolat kintantis. Būtent vandenilio peroksidas daugelyje mums pažįstamų rūšių medaus yra ta antibakterinė medžiaga, dėl kurios medų mes taip vertiname. Tačiau vandenilio peroksidas turi poveikį tik medaus brendimo laikotarpiu, o subrendusiame meduje šios medžiagos išlieka labai nedaug, kadangi ji tokia nestabili.

Manukų medaus aktyvumas. Manukų medus yra vienintelė pasaulyje medaus rūšis, kurios aktyvumas pasireiškia ne per peroksido aktyvumą (ir yra vadinamas „ne peroksido aktyvumu”), o per kitas substancijas, kurių aktyvumas išlieka ypač ilgai, kadangi yra atsparios šviesai, medaus laikymo sąlygoms ir žmogaus organizmui – kitaip nei vandenilio peroksidas.

Tos kitos, ypatingosios, substancijos, esančios manukų meduje, yra vadinamos specialiu vardu – unikaliu manukos faktoriumi (A. unique manuka factor), kuris yra registruotas prekės ženklas ir ant aktyviojo manukos medaus Jūs visuomet rasite ženklinimą „UMF®”. Šiuo prekės ženklu gali būti žymimas tik tokių gamintojų medus, kurie turi specialias licencijas. Manukų medaus aktyvumas yra tiriamas laboratorijose ir žymimas įvairiais numeriais. Kuo šalia šio faktoriaus nurodytas skaičius didenis, tuo manukų medus bus stipresnio poveikio, biologiškai aktyvesnis. „Bioteka” parduotuvėse Jūs rasite dviejų rūšių manukų medaus su 10+ ir 15+ faktoriumi. Toks medus niekuomet nėra kaitinamas, pasterizuojamas ar filtruojamas – taip išlaikomos visos jo naudingosios savybės, tokios kaip geležis, cinkas, B grupės vitaminai, antioksidantai ir, žinoma, jau visame pasaulyje pripažįstamas unikalusis manukos faktorius.

„Bioteka” parduotuvėse rasite prancūzų gamintojo Comptoirs&Compagnies aktyvaus manukų medaus. Šis gamintojas yra unikalus visoje manukų medaus rinkoje, kadangi oficialiai vartotojams skelbia laboratorijų rezultatus, kuriuose galima pasitikslinti savojo manukų medaus indelio aktyvumą. „Biotekoje” nusipirkę indelį medaus jo aktyvumą galite pasitikrinti gamintojo puslapyje štai čia: Comptoirs et Compagnies

Įdomus ir svarbus faktas. Manukų medaus pasaulyje yra per metus išgaunama apie 1700 tonų, tačiau vien Didžiojoje Britanijoje jo kasmet parduodama 1800 tonų! Būkite budrūs ir atidžiai rinkitės savo manukų medaus pardavėją. Įsitikinkite, kad Jūsų perkamas manukų medus tikrai yra aktyvus – tą užtikrintai garantuoja licencijuotas „UMF®” prekės ženklas, kuriuo žymimas „Biotekos” parduotuvėse parduodamas manukų medus. Dėl nuolat augančios manukų medaus paklausos ir ribotų išteklių, šio medaus kaina iš tikrųjų yra aukšta, palyginus su mums įprasto lietuviško medaus kainomis. Pasaulinės rinkos tendencijos diktuoja savo sąlygas ir manukų medus kasmet po truputį brangsta – tai yra natūralus reiškinys, tad skubėkite įsigyti manukų medaus, kol jo kaina yra dar prieinama.

Vartojimas: suvartokite arbatinį šaukštelį manukų medaus per dieną. Nekaitinkite medaus ir nemaišykite jo su karštais gėrimais. Nuostabus užtepas ant skrudintos duonos, taip pat ant obuolio ar kriaušės riekelės.

manukabaneer

Naujojoje Zelandijoje išgaunamas, tačiau visame pasaulyje jau plačiai išgarsėjęs manukų medus vartojamas įvairiems poreikiams, kadangi jo antibakterinės ir antiseptinės savybės gali būti pritaikomos universaliai:

Nuo peršalimų ir kosulio. Antibakterinės manukų medaus savybės gali padėti kovoti su tam tikromis gerklės infekcijomis, kadangi medus yra žinomas kaip lengvinantis atsikosėjimą ir padeda lengviau užmigti naktį;

Virškinimui. Manukų medus yra efektyvus kovoje su helicobacter pylori bakterijomis, sukeliančiomis skrandžio opas;

Kovoje su infekcijomis. Manukų medus kovoja su daugiau nei 60 bakterijų ir grybelių tipų;

Mitybai. Manukų meduje yra geležies, cinko, B grupės vitaminų – visa tai žymi atstatomąsias aktyviojo manukų medaus galias ir yra vertinamas prastai besijaučiančių ir atsigaunančių po ligos žmonių;

Burnos ir gerklės priežiūrai. Antiseptinės manukų medaus savybės padeda naikinti bakterijas, sukeliančias gerklės perštėjimą, o pats medus ramina gerklę, tačiau nesukelia aptirpusių audinių jausmo.

Dėmesio: netinka vaikams iki vienerių metų amžiaus. Jeigu esate alergiški bičių produktams, šio medaus nevartokite arba prieš vartojimą pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Manukų medaus produktai. „Bioteka” parduotuvėse ieškokite ne tik gryno Comptoirs&Compagnies manukų medaus, bet ir kitokių jų produktų, pagamintų su manukų medumi:

Purškalas gerklei su manukų medumi 10+ ramina perštinčią gerklę ir burnos gleivinę;

Saldainiai su su manukų medaus 10+ įdaru. Ramina gerklę ir burnos gleivinę;

Atstatomasis odos kremas su 40% manukų medumi 10+. Intensyviai atstato ir ramina jautrią, pažeistą odą esan egzemai, niežuliui, išsausėjimui;

Atstatomasis lūpų balzamas su 10% manukų medumi 15+. Intensyviai regeneruoja ir drėkina šalčio ir nepalankaus aplinkos poveikio pažeistas lūpas. Unikali balzamo formulė veikia antibakteriškai jautrią lūpų odą.

Daugiau informacijos:

Bioteka

TAIP PAT SKAITYKITE