REXSAN

Kokia galima kosmetikos žala?

Renkantis kosmetiką ir kitas grožio priemones, labai svarbu atkreipti dėmesį į sudedamuosius ingredientus. Ne vien dėl to, kad kai kurios sudedamosios dalys gali sudirginti odą, bet ir dėl to, kad iš visko, ką tepate ant odos, mažiausiai 60% patenka į jūsų kraujotaką. Pasirinkus neteisingai, anksčiau ar vėliau tai gali sukelti rimtų problemų ir susargdinti jūsų organizmą. Vien dėl šios priežasties turėtumėte pakeisti visas kenksmingas grožio ir higienos priemones, tačiau yra keletas, kurių turėtumėte atsisakyti nedelsiant. Ir paaiškinsime kodėl.

Makiažo pagrindas

Turėtume pradėti nuo makiažo pagrindo, kadangi daugelis moterų kasdien padengia juo visą savo veidą ir kaklą. Skystame makiažo pagrinde gali būti daug kenksmingų chemikalų, įskaitant šiuos: propilenglikolis, metilparabenas ir propilparabeno. Visi jie gali sutrikdyti endokrininės sistemos darbą. Ir tai yra be galo svarbu, nes endokrininė sistema reguliuoja visus biologinius procesus mūsų organizme, įskaitant smegenų ir nervų sistemos darbą, augimą, reprodukcinę sistemą, metabolizmą, tinkamą cukraus kiekio kraujyje palaikymą, skydliaukės, antinkščių ir kitas funkcijas. Vienas šokiruojantis tyrimas parodė, kad metilparabenas, plačiai randamas maisto produktuose ir jų pakuotėse, gali sveikas ląsteles paversti vėžinėmis ir vaistą, naudojamą krūties vėžio prevencijai – tamoksifeną, padaryti neveiksmingą.

Biri pudra ir kiti birūs produktai, kurie tepami ant odos, gali ne tik turėti endokrininės sistemos trikdytojų metilparabeno ir propilparabeno, bet ir kitų chemikalų, keliančių susirūpinimą. Pavyzdžiui, etinilo acetato ar aliuminio oksido, kuris, kaip manoma, yra neurotoksiškas, taip pat ir kitų pavojingų medžiagų, kurios gali būti įkvėptos.

Lūpdažis

Lūpdažius naudoja milijonai moterų ir mergaičių kiekvieną dieną, o kai kurios iš jų lūpas dažosi net iki 20 kartų per dieną. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad daugelio lūpdažių gamybai naudojami daugiau nei 8 metalai, nuo kadmio iki aliuminio. Jie niekada nėra nurodyti produkto etiketėje, kadangi sudaro dalį kito sudedamojo ingrediento. Neskaitant endokrininės sistemos sutrikimus sukeliančio propilparabeno ir kitų panašių chemikalų, įprastose parduotuvėse randamuose lūpdažiuose galima aptikti tokių medžiagų, kaip tokoferilio acetatas, retinolio acetato, titano dioksido, kuris įprastai egzistuoja kaip nano dalelė. Nano dalelės gali kirsti ląstelių barjerą ir patekti į organus, pavyzdžiui smegenis ir, laikui bėgant, padaryti oksidacinės žalos. Tačiau nėra galimybės sužinoti, kokio dydžio dalelės naudojamos produkte, kurį naudojate, jei jums to nepasako gamintojas. Tačiau sprendimas yra – naudokite organinį lūpdažį su kuo mažesniu chemikalų kiekiu.

Tušas

Tušas taip pat gali turėti toksiškų elementų, įskaitant propilenglikolį, metilparabeną, butilparabeną kvaterniumą-15 ir kvaterniumą-22 (2 pastarieji skildami išskiria vėžį galinčią sukelti medžiagą – formaldehidą), taip pat dažiklių, kurie gali būti toksiški mūsų organams.  Todėl ir renkantis tušą yra svarbu rasti veiksmingą ir oganišką alternatyvą.

Daugiau straipnsių www.kosmetikosgamyba.lt

TAIP PAT SKAITYKITE