REXSAN

Įjunkite kūno kvapų kontrolę

Pamenate ne kartą girdėjusi komplimentą, kad gaiviai kvepiate? O juk tuomet tiesiog buvote nusipraususi mėgstama dušo žele ir pavartojusi dezodorantą…

Deja, nemalonus prakaito kvapas gali pasklisti susinervinus, pabėgėjus ar tiesiog sušilus. Kaip tam užbėgti už akių? Arba kaip iš gausybės higienos priemonių pasirinkti tik jums tinkamą?
Bakterijos „gamina” kvapą…

Kūnas prakaituoja nuolat. Šiltas oras, nerimas, baimė, stresas didina kūno temperatūrą ir skatina prakaitavimą. Viso kūno paviršiuje, išskyrus apie lūpas ir ausis, yra maždaug pustrečio milijono prakaito liaukų, veikiančių kaip mikroskopiniai oro kondicionieriai.

Kurios „kvapiausios”? Vienos prakaitą gaminančios liaukos išsidėsčiusios delnuose ir pėdose, kitos – pažastyse, smilkiniuose, kaktoje, gaktos srityje. Būtent šių liaukų prakaitas būna aitriausias. Jis iš pradžių išsiskiria bekvapis ir kvapą įgyja tik po poros valandų, kai jį paveikia bakterijos.

Priežastys. Dažniausiai ir stipriausiai dėl prakaito gausos ir jo nemalonaus kvapo kamuojasi moterys, turinčios antsvorio, taip pat aukštą kūno temperatūrą, vartojančios kai kuriuos vaistus, daug kavos, alkoholio. Sintetinės drabužių medžiagos taip pat neleidžia kūnui kvėpuoti ir skatina prakaitavimą. Jį sukelia ir smarkiai aptempti drabužiai. Be to, gausų prakaitavimą galima paveldėti.

Pradėkite nuo rytinio dušo

Prakaito kvapui įveikti skiriama įvairių priemonių. Deja, jos slopina nemalonų prakaito kvapą, bet ne prakaitavimą… Ką daryti?

·        Pirmiausia nuo nemalonaus kvapo gelbsti prausimasis drungnu (bet ne lediniu ar karštu!) vandeniu.

·        Bent artėjant vasarai išsiskuskite pažastis.

·        Blogas kvapas vis tiek sklis, jeigu nusiprausus ir pasitepus prakaitą slopinančia priemone vėl apsivilksite vakarykščius prakaituotus drabužius.

·        Jokiu būdu nesikvepinkite norėdamos užgožti nemalonų kvapą – bus tik blogiau!


Dezodorantas, antiperspirantas: kurį rinktis?

Dezodorantų ir antiperspirantų pasiūla didelė: losjonai, kremai, pabarstai, aerozoliniai, rutuliniai, pieštukiniai ir pan. Tačiau reikia atminti, kad dezodorantai ir antiperspirantai nėra tas pats.

* Dezodorantai paties prakaitavimo nemažina, o tik neutralizuoja ar prislopina prakaito kvapą, sunaikindami bakterijas, atsiradusias išsiskyrus prakaitui. Jų venkite, jei oda pažeista ar neseniai skutotės pažastis.

* Antiperspirantuose esančios medžiagos sutraukia prakaito liaukas ir taip sumažėja prakaitavimas. Jais geriausia teptis iš ryto.


Jeigu oda jautri

Pirkdamos prakaitą kontroliuojančią priemonę pirmiausia atsižvelkite į savo odos jautrumą. Jei ji jautri, venkite higienos priemonių su kvapiosiomis medžiagomis ir alkoholiu – gali sudirginti. Svarbiausia, kad sudėtyje būtų kuo mažiau konservantų: kuo ilgesnis dezodoranto ar antiperspiranto galiojimo laikas, tuo daugiau jų yra. O kuo sandaresnis dezodoranto buteliukas, tuo jų mažiau. Jautriai odai netinka kvapieji antiperspirantai, nes kvapai ima ją alergizuoti.

Smarkiau prakaituojančioms

Joms derėtų rinktis nekvapiuosius arba sudėtyje turinčius antibakterinių priedų dezodorantus ar antiperspirantus. Jie stabdo mikroorganizmų, sukeliančių blogą kvapą, dauginimąsi ir poveikį. Tačiau antibakterinės higienos priemonės gali sunaikinti ne tik blogas, bet ir geras bakterijas. Todėl varginamoms ne itin stipraus prakaito kvapo geriau rinktis antiperspirantus.

Stabdo prakaitavimą

Nemėgstančioms drėgmės pojūčio verčiau rinktis pieštukinį antiperspirantą. Tačiau tokio tipo priemonės turi vieną trūkumą – kartais tepa drabužius. Antiperspirantą geriausia tepkite ryte, ką tik išėjusios iš dušo, t.y. tik ant sausos ir švarios odos, o vakare jį reikia nuplauti. Jeigu yra polinkis kimštis poroms, rinkitės švelnesnį antiperspirantą – be talko ir alkoholio.

! Antiperspirantas tik stabdo prakaitavimą, tačiau tampa visai bejėgis, jei jau esate suprakaitavusi!

Biri apsauga

Kvapusis talkas minkština odą, sugeria prakaitą. Juo išsitepus kaip kremu, maloniai kvepės rankos ir kūnas. Gausiai prakaituojančioms naktį patariama juo pabarstyti ir patalynę. Tačiau turintys talko dezodorantai gali užkimšti odos poras ir sukelti uždegimą. Todėl išbandykite higienos priemonę, užtepusios jos ant vidinės dilbio pusės odos. Jei po 10–15 min. ji parausta – priemonės atsisakykite!

Natūralios priemonės

Prakaitavimą geriausiai stabdo dezodorantai, kurių sudėtyje yra aliuminio druskų, sutraukiančių prakaito liaukų poras. Tokių dezodorantų Lietuvoje yra daugiausia, bet vyrauja nuomonė, esą jie padidina tikimybę susirgti krūties vėžiu. Taip manantys pataria vartoti tik natūralias prakaitavimą kontroliuojančias priemones.

! Esant itin šiltam klimatui purškiami dezodorantai yra pavojingi, nes nuo karščio jie reaguoja su odos išskyromis ir ją sudirgina, išberia, nuo spindulių gali net atsirasti ilgai išliekančių pigmentinių dėmių. Rinkitės tepamus – rutulinius arba pieštukinius  dezodorantus, ypač skirtus jautriai odai.

Padeda ir servetėlės

Artėja šiltasis kelionių ir išvykų į gamtą metas. O parduotuvėse kaip tik matyti nemažas pasirinkimas drėgnųjų servetėlių, tokių pravarčių visur: darbe, ligoninėje, kelionėje, gamtoje… Kuo jos skiriasi?

* Drėgnosios makiažo valymo servetėlės yra atskirai ir hermetiškai supakuotos. Jos efektyviai nuvalo makiažą ir odos nešvarumus. Yra ir skirtų vandeniui atspariam blakstienų tušui nuvalyti. Servetėlės suvilgytos švelniu losjonu arba ramunėlių ekstraktu, todėl jomis galima drąsiai valyti ir odos sritį apie akis.

* Drėgnosios servetėlės – antiperspirantai greitai nuvalo nešvarumus, puikiai atstoja dezodorantą, atgaivina, drėkina odą ir saugo nuo prakaito.

* Drėgnos servetėlės, skirtos intymiai higienai, yra sudrėkintos alavijų, garsėjančių antibakteriniu poveikiu, ekstraktu. Jos nedirgina odos, todėl tinka itin jautrioms vietoms prižiūrėti.

* Drėgnosios servetėlės, skirtos prausimuisi be vandens, geriausios ir tinkamiausios pagalbininkės kelionėse tiek vyrams, tiek moterims.

* Drėgnosios servetėlės nagų lakui valyti. Būdamos kelių rūšių jos visos sudrėkintos skysčiu be acetono, todėl švelniai nuvalo (netgi labai ryškų ar net su blizgučiais) laką ir nepažeidžia nagų struktūros.

* Drėgnosios kūdikių servetėlės, skirtos naudoti keičiant vystyklus. Kadangi yra švelnios ir nesukelia alergijos, gali praversti po depiliacijos.

Veidas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE