Nobel biocare

Visai ne menki nemalonumai

Riebi oda, inkštirai, spuogai… Kaip tyčia, jie pasirodo tuomet, kada labiausiai norisi pasipuikuoti atvirais pečiais ar nueiti į pirmąjį pasimatymą. Nesikankinkite be reikalo – perskaitykite šiuos patarimus.

Manų kruopos ne vietoje

Balti inkštirai – maži mazgeliai ant skruostų, vokų, kaktos, užausiuose. Dauguma jų visiškai nepastebi, o liaudis vadina riebaliniais spuogais. Tai išties nedidelės cistos, pilnos riebalų. Jų atsiradimo priežastys iki galo neišaiškintos, bet pastebėta, kad daugumai žmonių jų atsiranda nuo riebaus maisto. Kada baltų inkštirų daug, veidas atrodo lyg nubertas manų kruopomis.

Gydomi tokie inkštirai iš raciono išbraukus riebų maistą – kiaulieną, riebius pieno produktus, sviestą, šokoladą. Bet ir po to balti inkštirai patys neišnyksta. Juos pašalina kosmetologai, atlikdami veido valymą.

Riebu kaip… apelsinas

Riebioji seborėja – ne tik plaukų bėda. Labai padidėja odos riebumas. Nosies, skruostų, kaktos, pasmakrės oda blizga, atrodo stora, šiurkšti, išsiplėtusios poros primena apelsino žievelę, dažnai užsikemša, atsiranda uždegimas, paraudimas. Retas kuris paauglys išvengė šios bėdos, tačiau kai kurie ir pasibaigus brendimo periodui nuo seborėjos tebekenčia.

Paraudimus galima pamėginti pašalinti priešuždegiminiais ir antihistamininiais preparatais. Jei simptomai neišnyksta, geriausia kreiptis į dermatologą, jis skirs gydymą.

Neretai seborėja atsiranda dėl neteisingo maitinimosi, ypač merginoms, netenkančioms apetito dėl kosmetinių problemų. Tad prieš imantis gydyti odą vertėtų išsiaiškinti, ar neturite virškinimo sutrikimų.
Bet kuriuo atveju nepakenks 1-2 kartus per dieną dėti riebalų išsiskyrimą reguliuojančią kaukę: sumaišyti ¼ pakelio šviežių mielių, šaukštą medaus ir šaukštelį citrinos sulčių arba trijų procentų vandenilio peroksido tirpalo. Išmaišyti, užtepti, palaikyti, nuplauti.

Trinti riebią odą geriausia žolių nuovirais ir losjonais. Riebalų liaukų uždegimus puikiai gydo notra. Losjonas ruošiamas taip: ką tik nuskinti arba džiovinti augalai susmulkinami, supilami į butelį ir užpilami 40 procentų alkoholiu, geriausia degtine. Laikoma 21 dieną, po to nukošiama, supilstoma į flakonus ir padedama tamsioje vietoje. Tuo losjonu rytą ir vakarą valomas nupraustas veidas.

Valymo gudrybės

Tačiau naudojant pernelyg daug spirito pagrindu pagamintų preparatų oda tampa per sausa – raudonuoja, pleiskanoja. Jai kenkia prausimas, todėl klaidingai manoma, kad oda sausa. Geriausia kuriam laikui atsisakyti visokiausių stebuklingų priemonių, o vietoj muilo prausiantis naudoti šalavijų arba ramunėlių nuovirą.

Be kita ko, probleminę odą būtina reguliariai valyti. Lengvai valyti galima kasdien: ant nedidelės kempinės užlašinkite kelis lašus vandenilio peroksido, išspauskite truputį kremo, geriausia su vitaminu F, ir atsargiai vieną minutę masažuokite veidą. Kempinė turi judėti nuo pasmakrės visurio iki ausies lezgelio, nuo lūpų kampučio ir kaktos vidurio – smilkinių link. Po tokio muilinimo susidariusios putos nuplaunamos virintu vandeniu, oda patepama maitinamuoju kremu.

Kartą per savaitę odą galima valyti ir giliau. Iš pradžių ji pagarinama ramunėlių nuoviru: 15 minučių užsidengus rankšluosčiu pasėdima pasilenkus virš indo. Po to rodomieji pirštai apvyniojami sterilia marle ir imamasi valymo. Dėl garinimo sprogę inkštirai iš karto nuvalomi trijų procentų vandenilio peroksido tirpalu ir prideginami spiritu. Baigus procedūrą dezinfekuojamas visas veidas.

Žaizdeles gydo šaldyto takažolės nuoviro kubeliai. Kad ant odos neliktų mėlynių, daromos parafino kaukės. vandens vonelėje įkaitintas valytas parafinas teptuku sluoksnis po sluoksnio tepamas ant veido, kol gaunama sukietėjusi kaukė. Veidas apvyniojamas šiltu audiniu, paliekama anga kvėpuoti, ir laikoma 30 minučių. Ataušęs parafinas lengvai nusiima ir būna tinkamas naudoti antrą kartą. Bet jei jūsų veido kraujagyslės išsiplėtusios, parafino kaukės naudoti negalima.

Veidas tarsi aguonainis

Kamedonai, liaudyje vadinami juodaisiais inkštirais, – tamsūs taškeliai nosies, skruostų, kaktos, pasmakrės odoje ir net ausyse. Žiūrint iš arčiau matyti, kad tai – plauko folikulo pagrinde susidarę odos riebalų, atmirusių raginių ląstelių ir dulkių kamščiai. Iš principo odos riebalai turi išsiskirti be jokių kamščių, bet jie kietėja, ir štai koks būna rezultatas.

Kosmetologai nerekomenduoja kamedonų šalinti patiems. Tačiau po poros valomųjų procedūrų kosmetikos salone galima to imtis ir namie. Svarbiausia, kad rankos būtų sterilios, turėtumėte pakankamai sterilaus binto, veidas būtų gerai apšviestas ir dirbtumėte neskubėdami.

Gydo krienai ir žolelės

Jaunatviniai, arba vulgarieji, spuogai kankina ne tik paauglius, bet ir 30-40 metų moteris priešmenstruacinėmis dienomis. Tie, kurie vartoja jodą, bromą, valerijonus, sukatžoles, hormoninius preparatus ar vitaminą D, nuo tokių spuogų kenčia ištisus metus. Be to, bėrimas padidėja dėl dažnai sutrinkančio žarnyno ir skrandžio darbo, riebaus maisto, produktų, turinčių daug angliavandenių, prieskonių. Gali būti ir paveldimumo faktorius.

Tad iš pradžių reikia išsiaiškinti bėrimo priežastį. Kaip profilaktinė priemonė padės raciono pakeitimas, kiek didesnis fizinis krūvis, kasdien išgeriamas puodelis ramunėlių, raudonėlių arba erškėtuogių arbatos.

Uždegiminius procesus puikiai gydo krienai su actu. Krieno šaknis kruopščiai nuplaunama, sutarkuojama ir ¾ sukemšama į butelį. Užpilama vyno actu, laikoma 10 dienų. Po to nukošiama ir vėl supilama į butelį. Inkštirų susikaupimo vietos patepamos iš pradžių vandeniu, po to krienų trauktine. Po dešimties minučių oda nuplaunama iš pradžių šiltu, po to šaltu vandeniu.

Teigiamam veikia mišrūs nuovirai: beržo žievės bei pumpurų, ramunėlių, kalendros, kadagio uogų. Šaukštas mišinio užpilamas stikline vandens, užvirinama ir ant nedidelės ugnies verdama 5 minutes. Šiltame nuovire suvilgyta marlė sulenkiama keliais sluoksniais ir dedama ant veido. Kai ataušta, suvilgoma vėl. Procedūros trukmė – 20 minučių.

TAIP PAT SKAITYKITE