Nobel biocare

Svoris lygu sveikata?

Vis daugiau žmonių supranta kaip svarbu yra saugoti sveikatą. Šią tendenciją galima pastebėti sprendžiant iš didėjančių sporto klubų lankytojų skaičių, straipsnių sveikatos tema gausos žurnaluose ir t.t. Ypač tai aktualu moterims, nes išlaikyti sveiką kūno svorį joms būtina ne tik dėl geros savijautos, bet ir dėl kitų priežasčių. Jau senai yra žinoma, kad kūno svoris yra svarbus rodiklis, turintis svarbų vaidmenį moters savimonės formavime, lemiantis psichologinę ir emocinę būseną.

Turbūt visi žino, kad tiek kūno svorio perteklius, tiek jo stygius yra kenksmingas, bet sveikata tai ne tik kūno svoris. Sveikatą lemia tokie faktoriai, kaip: genetiniai duomenys, alkoholio ir nikotino vartojimas, mitybos kokybė ir kiekybė, fizinis aktyvumas, dietos būvimas. Reikia pabrėžti, kad nėra kažkokio tikslaus būdo, kaip sužinoti koks yra jūsų „idealus svoris”, tai yra labai individualus dalykas ir turėtų būti ieškomas atsižvelgiant i bendrą savijautą.

Spręsti apie savo sveikatą remiantis tik kūno svoriu yra klaidinga. Akivaizdu kad yra aiškios ribos kai svoris yra per didelis, ar per mažas, bet tarp šių ribų yra didelė kūno svorio atkarpa, į kurią patenka daugelis žmonių. Dažniausiai žmonių nuomonę apie reikiamą kūno svorį formuoja reklamos televizijoje ir spaudoje. Mus supa sveiko kūno ir grožio atvaizdai bei koncepcijos, būtent tai ir trikdo mums matyti kaip iš tikrųjų turėtų atrodyti sveikas kūnas. Realiai pagalvojus daugelyje šių fotografijų yra žmonės, kurių svoris yra per mažas, o kartais net labai per mažas. Susimastykite, ar verta sekti tokių žmonių pavyzdžiu?

Jei jums tikrai rūpi jūsų sveikata, visos jūsų pastangos turėtų būti ne tik vardan svorio metimo. Jums vertėtų susimastyti apie žalingų įpročių atsisakymą, pradėti sveikai maitintis (tai jokiu būdu nereiškia mažai valgyti), didinti fizinį aktyvumą ir apskritai rūpintis savimi. Geriems pokyčiams visai nebūtini drastiški pasikeitimai, pradėkite nuo mažų pokyčių: dažniau valgykite sveikus užkandžius, vietoje lifto naudokitės laiptais ir nepamirškite lankytis pas gydytoją. Laikas suprasti, kad pas gydytojus reikia eiti ne tik tada, kai sergi, bet ir prevencijos ir profilaktikos tikslais.

Lankytis pas gydytoją reikia periodiškai atsižvelgiant į jūsų amžių, savijautą.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

 

TAIP PAT SKAITYKITE