Nobel biocare

Kaip mesti rūkyti ir išlikti lieknai?

Daugelis mano, kad, metusi rūkyti, moteris greitai sustorėja. Deja, dažnai taip ir atsitinka. Tačiau nereikalingų kilogramų galima atsikratyti ir negrįžtant prie cigarečių, kurios labai kenkia organizmui.

Iš kur atsiranda antsvoris? Metams bėgant žmogaus svoris didėja. Rūkoriams šis procesas vyksta lėčiau nei kitiems. Todėl, mesdamas rūkyti, žmogus „susirenka” tuos kilogramus, kurie būtų priaugę natūraliai, nerūkant.

Taigi kuo ilgiau rūkote, tuo daugiau kilogramų galite priaugti. Neretai itin sustorėja normalaus ar per mažo svorio žmonės.

Po kiekvienos cigaretės suaktyvėja organizmo medžiagų apykaita. Tokie pakilimai ir nuosmukiai rūkoriaus organizme vyksta visą dieną. Tai degina kalorijas, tačiau tuo pat metu pavojinga organizmui.

Jeigu imate storėti jau pirmąją savaitę po to, kai metėte rūkyti, – nereikia panikuoti. Organizmas gana greitai atkurs natūralų balansą ir svoris bus užfiksuotas.

Jeigu jums tai nepatinka, galite sau padėti laikydamiesi šių rekomendacijų.

Metusios rūkyti moterys dažnai pradeda daugiau valgyti riebių ir saldžių patiekalų. Stenkitės iki minimumo sumažinti riebalų kiekį. Daugiau valgykite lengvo, nekaloringo maisto. Nepamirškite, kad papusryčiauti reikia per pusvalandį po to, kai atsikėlėte, vakarieniauti – ne vėliau kaip valandą prieš miegą.

Daugiau judėkite. Nebūtina ištisas valandas sekinti save treniruotėse, pakanka dažniau pakilti iš užstalės. Jeigu norite užsiimti gimnastika – tai bus tik į naudą.

Nereikia imtis visko iškart. Pirmiausiai meskite rūkyti, o jau po to koreguokite racioną ir fizinį krūvį. Jeigu viską darysite vienu metu, galite „susiveikti” stiprų stresą.

Atsiminkite, kad, mesdami rūkyti, organizmą išvaduojate nuo anglies monoksido, mažiau rizikuojate susirgti mirtinomis ligomis (tokiomis kaip vėžys). Nutarę visam laikui atsisakyti cigarečių, sau tiksliai suformuluokite, kodėl tai darote. Kitaip visos pastangos bus bevaisės.

Sveikatos sodas

TAIP PAT SKAITYKITE