Nobel biocare

Gintariniai sveikatos receptai

Gintaro gydomosios savybės galėtų praturtinti šiuolaikinę mediciną ir kosmetologiją. Tuo tvirtai tiki palangiškiai meistrai, kviečiantys pasisemti stiprybės bei atsipalaiduoti sakais kvepiančiose dirbtuvėse.

Kartą per savaitę – į dirbtuves

Palangos gintaro meistrų gildiją prieš kelerius metus išgarsino rekordinio ilgio karoliai, kuriuos suvėrė išradingi entuziastai. „Turime daug įspūdingų idėjų, tačiau nuo žemės nenorime atitrūkti. Todėl ir gimė sumanymas padėti mažiesiems ligoniukams”, – aiškino gildijos pirmininkė Airina Lukoševičienė.

Meistrai neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras” – didžiausia tokio pobūdžio įstaiga šalyje, vienu metu galinčia priimti 300 mažųjų.

Jiems sudaryta galimybė kartą per savaitę atvykti į dirbtuves, kur meistrai ragins pašildyti rankose gintarą, pasakos jo istoriją, mokys, kaip patiems pasidaryti amuletą, rodys filmus. „Palangiškių vaikai gintaro yra prisižiūrėję, o kai kurie į sanatoriją atvykstantys mažieji iš tolimiausių Lietuvos kampelių net rankose nėra jo laikę. Manau, vien nauji įspūdžiai turėtų pagerinti jų savijautą”, – šypsojosi A.Lukoševičienė.

Dirbtuvėse jau apsilankė pirmoji vaikų grupė. „Visi grįžo sužavėti. Pats esu tradicinės medicinos atstovas – apie gintaro savybes ne man kalbėti. Vis dėlto akivaizdu, kad rankdarbiai, rami aplinka atpalaiduoja”, – sakė „Palangos gintaro” vyriausiasis gydytojas Zigmantas Paulauskas.

Čiulptukai malšina skausmą

Jau daug metų iš gintaro įvairius dirbinius kurianti A.Lukoševičienė apie Baltijos auksu vadinamo mineralo galią kalbėjo drąsiau: „Nuo seno teigiama, kad gintariniai čiulptukai padeda dygstant dantukams – sumažina karštį, skausmą. Tokie dirbiniai labai paklausūs, prieš Kalėdas jie buvo graibstyte išgraibstyti. Vienas verslininkas net kelis išsyk pirko: dovanojo anūkams, net į užsienį išsiuntė. Vyras sakė, kad liaudies išmintis tikrai nėra iš piršto laužta – tai liudija žmonių atsiliepimai.”

Iš kartos į kartą perduodama patirtimi pasikliauja ne tik solidaus amžiaus sulaukusieji. Visai neseniai į gildijos dirbtuves mažo gintaro gabalėlio ieškoti atlėkė jaunas tėtis – paaiškino, kad jo sūnui ausies uždegimas.

„Kalbama, kad gintaras padeda sutrikus skydliaukės funkcijai, reguliuoja kraujospūdį. Gydymu turbūt to nepavadinsi, tačiau kai kuriuos simptomus palengvinti ši gamtos dovana turbūt gali”, – samprotavo A.Lukoševičienė.

Įgauna sakų skonį

Gintaro meistrai išsaugojo ir vis dar naudoja seną gintaro trauktinės receptą – sako, stiprus gėrimas padeda sergant kvėpavimo takų, skrandžio ligomis.

Procedūra paprasta: degtine užpilami smulkūs suakmenėjusių sakų gabalėliai, ir butelis šviesoje laikomas 2–3 savaites. Tik po to galima naudoti sakų kvapą bei skonį įgavusį skystį. Anot A.Lukoševičienės, alkoholis ištraukia gintaro rūgštį, kuri pasižymi vertingomis savybėmis. Palangiškė tvirtino, jog daugiausia šios medžiagos turi baltas organinės kilmės mineralas, dar vadinamas karališkuoju. Gintaro gabalėlius trauktinei rekomenduojama naudoti tik vieną kartą, nes užpylus antrąsyk nauda būtų menka.

Susidomėjo ir SPA centras

Baltijos auksas gundo ne tik sveikatos problemų turinčius, bet ir grožio paslaptis norinčius atskleisti žmones. „Gintaro terapija susidomėjo vienas kurorto viešbutis, turintis SPA centrą, ir nori žmonių grupes siųsti pas mus”, – sakė A.Lukoševičienė.

Gintaro dulkės meistrams visai nevertingos, o štai neseniai į dirbtuves jų prašyti atėjo kosmetologė, numačiusi pritaikyti miltelius įvairioms kūno puoselėjimo procedūroms.

Mineralo spinduliuojama šiluma bei savybės žavi ir Reginą Makauskienę, Palangos gintaro muziejaus vyriausiąją muziejininkę. Moteris yra išbandžiusi veido šveitiklį su gintaro dalelėmis, mielai nešioja gintarinius papuošalus.

Smalsuoliams rengs ekskursiją

Muziejininkė pabrėžė, kad gintaras dabar išgyvena renesansą. „Nauja – tai vėl atrasta sena. Jei kalbėsime apie grožio puoselėjimą, Vokietijoje dar praėjusio amžiaus pradžioje buvo gaminamas muilas su gintaru. Ir dabar žmonės gręžiasi į gamtą, natūralumą, domisi homeopatija, kitais netradicinės medicinos metodais. Šimtaprocentinių įrodymų, kad gintaras gali išgydyti kai kuriuos negalavimus, nėra. Vis dėlto ši gamtos dovana kursto žmonių smalsumą”, – kalbėjo R.Makauskienė.
Palangos gintaro muziejuje lankytojų dėmesį prikausto senoviniai buteliukai su gintaro tinktūra, rūgštimi, pasakojimai apie senovės žmonių tikėjimą magiškomis ir gydomosiomis mineralo galiomis. Daugeliui sunku patikėti, kad trečiajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Vokietijoje buvo išrastas kraujo perpylimo aparatas, kuriam gaminti specialistai panaudojo gintarą.

Nemokamų ekskursijų ciklą rengti sumaniusi R.Makauskie-nė nedvejodama įtraukė temą apie gintaro savybes bei taikymą medicinoje. Muziejaus lankytojams apie tai bus pasakojama kovo 16 dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE