Mollers

Chemikalai kosmetikoje kenkia sveikatai

Anglas Michaelis Lainas 15 metų dirba organinių produktų kosmetikos pramonėje. Specialistas tikina, kad visas pasaulis grįžta prie natūralių kosmetinių priemonių, nes chemikalai pasmerkia ligoms.

Patirtis

Į Šiaulius kelioms valandoms ponas M. Lainas atvyko pakviestas šiauliečių, nes tomis dienomis anglas skaitė paskaitas kirpėjams Rygoje. Į susitikimą-seminarą buvo pakviestos Lietuvos kirpėjos, kurioms su kosmetinėmis priemonėmis tenka dirbti kasdien.

„15 metų dirbu su grožio srities specialistais, pasakoju apie kosmetinių priemonių žalą, naudą, panaudojimą. Keliauju po visą pasaulį: Ameriką, Skandinaviją, Europą, Aziją. Mielai atvykau ir į Šiaulius”, — sakė ponas M. Lainas.

Pasak svečio, svarbiausia jo užduotis — padėti kirpėjams dirbti sveikai, nes pagal statistiką kirpėjai kenčia nuo daugybės kvėpavimo takų, alerginių susirgimų, daugėja susirgimų vėžiu.

M. Lainas teigia, jog šios srities darbuotojai dirba itin sunkiomis sveikatai sąlygomis, nes kiekvieną dieną kvėpuoja galybe išpurkšto plaukų lako bei kitų purškiamų cheminių priemonių.

Natūralūs kosmetiniai produktai, pasak specialisto, kasmet naudojami vis daugiau negu cheminiai.

„Ši rinka nauja Pabaltijo šalyse. Bet ir čia moterims tapo svarbu, ką jos deda ant savo odos, nagų, plaukų. Plaukams ir odai reikia tokio paties maisto, kaip ir kūnui, kodėl nepasiūlius produkto be chemijos?” — sakė svečias iš Anglijos.

Pasirinkimas

Šiuolaikinių plaukų ir kūno rūpinimosi metodas paprastas, — sako M. Lainas, — visos priemonės pagamintos iš daržovių, vaisių ir kitų maisto produktų bei augalų. Pastebėta, kad natūralių kosmetinių produktų vis dažniau naudojama ne tik namuose, bet ir kirpyklose, grožio salonuose.

„Dabar tapo madinga vartoti natūralius maisto produktus, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, rūpintis kūnu, naudojant kuo mažiau chemikalų. Grožio salonuose klientai pageidauja, kad jų odai ar plaukams nebūtų pakenkta. Grožio industrija yra labiausiai auganti pasaulyje, todėl žmonėms reikia siūlyti sveikus produktus, o ne tuos, kurie kelia susirgimus”, — sakė vyras.

Pasak specialisto, visa žmonija grįžta prie natūralių priežiūros priemonių ir mano, kad jau 2015 metais visos kosmetinės priemonės bus tik natūralios. M. Lainas pasakoja, kad žmogaus organizmas sugeria viską, ką užtepame ant kūno, suvalgome. Agurko, papajos, avokado didžiąją dalį sudaro vanduo — žmogaus organizmą taip pat sudaro apie 70 procentų vandens, todėl vandens atsargas privaloma papildyti.

„Kai kurie chemikalai neišsiskiria iš organizmo ir nusėda jame. O kirpėjai ir jų klientai kosmetinėms procedūroms susitinka labai dažnai, naudoja produktus su chemikalais, „nuodas” nusėda ir vieno, ir kito organizme.

Paprastas pavyzdys — proginė šukuosena. Ir kirpėjas, ir klientas kvėpuoja purškiamu plaukų laku. Jo išpurškiama labai daug, nemažai patenka ir į abiejų kvėpavimo takus, nusėda ant odos”, — pabrėžė M. Lainas.

Įrodyta, kad natūralios kosmetinės priemonės detoksikuoja ir valo plaukus, galvos odą. Sukurtos specialios formulės iš natūralių produktų, kad būtų pabrėžtas plaukų blizgesys, lankstumas, naudojamos organinės ištraukos ir vitaminai. Natūralūs sakai suteikia plaukams lengvumą, riebios rūgštys aprūpina jėga ir skatina sugebėjimą greitai atgauti jėgas.

Specialistas pasakoja, kad sudedamosios natūralių kosmetinių priemonių dalys apdorojamos taip pat natūraliai: gydomųjų savybių gaunama iš vaistinės ramunėlės, alkoholio iš kokoso riešuto, visos reikalingos medžiagos išgaunamos ištraukos būdu iš orchidėjų, našlaitės gėlių, kalendulos, natūralių aromatų iš kitų gėlių.

„Naudojant kuo mažiau cheminių priedų, kūnas tampa laisvas nuo sulfatų, sintetinių aromatų ir dažų. Tai gerina sveikatą. Sveikatos prideda ir natūrali kūno, odos, plaukų priežiūra ir sveika hidratacija. Savimi reikia norėti rūpintis pačiam”, — pabrėžė M. Lainas.

Naudoja natūralią kosmetiką

„Esu už sveiką gyvenimo būdą — taip gyvenu ir pats. Savo kūno priežiūrai naudoju beveik dešimt metų sveikus produktus. Man ne tas pats, kas vyksta su manimi”, — patikino vyras.

Prisipažįsta, kad kartą yra buvęs Vilniuje, keletą kartų Latvijos ir Estijos miestuose, domėjosi kirpėjų darbo priemonėmis. Sako, kad pasaulyje plaukų, kūno priežiūros priemones priimta pirkti pas savo kirpėjus. Pabrėžė, kad lietuviai yra labiau atviri naujovėms, nori mokytis ir kuo daugiau sužinoti, kas vyksta grožio industrijos pasaulyje, negu, pavyzdžiui, vokiečių kirpėjos.

TAIP PAT SKAITYKITE