Ditel

Ar fizinė veikla turi įtakos miego kokybei?

Per dieną atliktos fizinės veiklos kiekis yra vienas iš svarbiausių faktorių, kurie lems jūsų miego kokybę. Kuo jūs būsite aktyvesnis, tuo labiau tikėtina, kad jūs naktį geriau atsipalaiduosite ir greičiau užmigsite.

Jei jūs sportuosite nuolatos, jūs pastebėsite, kad bendra jūsų miego kokybė pagerėj, o miego ciklų ir fazių perėjimas tapo sklandesnis ir reguliaresnis. Fizinis aktyvumas ne tik leidžia geriau ir greičiau užmigti, jis taip pat padeda lengviau susidoroti su jūsų gyvenime  iškilusiu, stresu ir rūpesčiais. Moksliniai tyrimai rodo jog, tiesioginis ryšys tarp to kiek mes sportuojame ir kaip jaučiamės po to – egzistuoja.

Jums reikėtų pamėginti padidinti per dieną atliekamą fizinę veiklą. Šitoje situacijoje jums iškeltas tikslas – suteikti kūnui pakankamą stimuliacijos kiekį tam, kad jūs vakare nebūtumėte kupinas energijos.

Jūsų kūnas reikalauja tam tikro energijos kiekio tam, kad jis galėtų sveikai funkcionuoti. Reikia paminėti, kad jūs nesportuotumėte likus trims arba keturioms valandoms iki miego. Idealus sportavimo laikas yra popietė arba ankstyvas vakaras. Jūs turėtumėte pasirūpinti, kad jūs išnaudotumėte visą energiją, dar prieš tai, kai jūsų kūnui ateina laikas ilsėtis bei kai jis yra pasiruošęs miegui.

Kiek kartų į savaitę jums reikėtų sportuoti? Na, tai priklauso nuo jūsų individualių savybių bei poreikių, tačiau kaip bendra taisyklė, jūs turėtumėte sportuoti mažiausiai tris kartus per savaitę bent po 30 minučių. Jūs galite į fizinę veiklą įtraukti vaikščiojimą, lipimą laiptais ar ką nors kitą paprasto. Jei jūs esate pasiruošę sunkesniam lygiui, įtraukite bėgiojimą.

Čia jūsų tikslas – padidinti širdies dūžių dažnį bei plaučių tūrį. Prie savo dienotvarkės pridėdami fizinį aktyvumą jūs padidinsite bendrąją sveikatą ir pagerinsite savo savijautą. Kartu su vaikščiojimu ir bėgiojimu jūs galite atlikti ir kitas fizines veiklas. Jei jūs kovojate su nemiga, jums geriausiai tiks aerobika.

Aerobinės veiklos tikslas – padidinti į kraujotaką patenkančio deguonies kiekį. Jūs savo pasirinkimui galite rinktis iš plataus aerobinės veiklos spektro. Tai yra tokios veiklos kaip: bėgiojimas, važinėjimas dviračiu, bėgtakio naudojimas, šokiai, net šokinėjimas per virvę ir t.t.

Nemiga gali išspręsti ir kelios ne aerobinės veiklos, kurios yra ypač naudingos šiuolaikiniam žmogui.

Joga – tokio tipo veikla, kuri stimuliuoja nervinę sistemą, ypač smegenis. Joga naudoja kvėpavimo technikas ir jogos pozas, kurios padidina kraujo cirkuliaciją smegenyse, skatindamos reguliarų bei raminantį miegą. Reguliarūs jogos pratimai leis jums atsipalaiduoti bei atsikratyti įtampos bei streso.

Tai Chi – yra, senovės Kinijos vienuolių išrastas, kvėpavimo ir judėjimo menas. Kadangi Tai Chi judesiai yra lėti ir tikslūs, jie yra ypač tinkami tiems, kurie turi sąnarių skausmus ir/arba negali atlikti aukšto tempo aerobikos pratimų. Tyrimai rodo, kad Tai Chi padeda nemigai ir padeda atsipalaiduoti.

Jei jūs atrasite jog, negalite arba neturite laiko užsiimti reguliaria fizine veikla, jūs turėtumėte pamėginti įterpti fizinę veiklą tarp dienotvarkės užduočių. Kai tik įmanoma, lipkite laiptais, o nekilkite liftu. Jei vieta į, kurią jums reikia nukeliauti yra netoliese – eikite. Tokie įpročių pakitimai pakeis jūsų gyvenimą. Taigi, jūsų galutinis tikslas – turėti sveikai subalansuotą gyvenimą.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

TAIP PAT SKAITYKITE