Gudručio vaistinė

Aerobinių treniruočių svarba

Dabar daugelis naudoja įvairius maisto papildus, ar laikosi dietų, norėdami numesti kelis nereikalingus kilogramus, ar pagerinti sveikatą. Gaila, bet vis mažiau dėmesio yra skiriama aerobinems treniruotėms. Apie šią treniruočių rūšį ir eis kalba šiame straipsnyje.

Du labiausiai paplitę aerobinės treniruotės būdai yra bėgimas ir važinėjimas dviračiu. Abu būdai yra geri, jie gerina išvaizdą ir pakelia nuotaiką, bei neabėjotinai didžiausią naudą aerobinės treniruotės daro žmogaus kraujagyslių sistemai ir širdžiai. Kodėl daryti aerobinės treniruotės yra sveika? Žmogaus kūnas reaguoja į fizinius pratimus ir padidėja deguonies poreikis, būtent tą ir reiškia žodis „aerobinė” t.y tokia treniruotė, kuriai reikia daugiau deguonies. Atliekant šias treniruotes padažnėja kvėpavimas ir širdies ritmas. Kaip ir bet kuris kitas raumuo, širdis stiprėja kai ją reguliariai treniruoja. Stipresnė širdis „našiau” dirba, gerėja kraujo cirkuliacija iįvisas kūno dalis.

Turint stiprią širdį, tokios užduotys kaip lipimas laiptais atrodys niekais, o ir krosą jūs išbėgsite lengviau. Kaip ir kitas fizinis aktyvumas, reguliarios aerobinės treniruotės suteikia sveikiau, žvaliau ir jauniau atrodantį kūną. Reguliariai sportuojant atsiranda raumenų tonusas ir dega kūno riebalai. Taipogi sumažėja kaulų lūžių gresme, nes aerobinės treniruotės didina kaulų tankį .t.y kaulai pasidaro tvirtesni. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad intensyvių treniruočių metų mūsų kūnas išskiria medžiaga vadinama endorfinu. Šią medžiagą gamina mūsų smegenys, ji gali pakelti nuotaiką, dingsta stresas ir irzlumas.

Pakalbėkime kaip teisingai naudoti aerobines treniruotes. Kaip ir pradedant, bet kurią naują veiklą, patariama palaipsniui kelti treniruočių intensyvumą. Pradėti galite nuo 10 minučių bėgimo, 1-2 kartu per savaitę. Kitą savaitę padidinkite treniruočių kiekį iki 3. Po to galite didinti treniruotės trukmę. Jei jums per sunku iškarto bėgti, galite pradėti nuo trumpo pasivaikščiojimo. Geriausias laikas pradėti aerobines treniruotes yra vėlyvas pavasaris. Bėgiojimui rinkitės patogią avalynę minkštu padu ir nevaržančią viršutinę aprangą. Bėgiojimui tinkamiausia vieta žinoma yra miškai, parkai, ežerų ir tvenkinių krantais su specialiai bėgiojimui ir dviračiams skirtais takeliais .

Vis dėlto prieš pradedant naudoti aerobines treniruotes reikėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Tokios saugumo priemonės yra būtinos, nes per daug intensyvios, ar dažnos treniruotės gali pakenti jūsų sveiktai (ypač, jei anksčiau jūs nesportavote). Jei intensyvios treniruotės yra atliekamos be pertraukų, arba tik su trumpais poilsio laikotarpiais jums kyla gresmė persitreniruoti. Persitreniravimo būsenoje pasireiškia pastovus nuovargis, energijos ir motyvacijos trūkumas, jei ir toliau yra tęsiamos treniruotės – galima padaryti rimtą žalą savo sveikatai.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

TAIP PAT SKAITYKITE