REXSAN

5 plaukų problemos, kurių verta atsikratyti

Plaukai, ilgai kentėję dėl sauso patalpų oro ir staigių temperatūros pokyčių, ligų ir vis nesibaigiančių stresų, dabar ne vienos atrodo patriušę, praradę spalvos skaistumą, nusilpę, „ne taip gulintys”, kad ir kaip juos formuotumėte… Trūksta jiems vitaminų, išsausėjusi galvos oda barsto pleiskanas, o dėl sutrikusios plaukų mitybos jie slenka, elektrinasi, skilinėja, nebežvilga. Pamėginkite kuo natūralesniais būdais sugrąžinti prarastą plaukų grožį.

Kiekvieną dieną…

Pirmiausia plaukus lyg augalus turime maitinti iš vidaus, suteikdamos reikalingų medžiagų visam organizmui – juk mūsų mitybą ir gyvenseną maždaug po dviejų mėnesių lyg veidrodis atspindi plaukai! Todėl dabar kaip tik laikas ruoštis vasarai. Plaukai atrodys nuostabiai, jeigu kasdien valgysite dažnai ir po nedaug. Mat gliukozės išteklių kraujyje žmogui užtenka maždaug keturioms valandoms, o po to organizmas pradeda taupyti energiją jam nesvarbių organų sąskaita, ir vienas iš jų yra plaukai. Atminkite, kad jiems kasdien reikia vitaminų, baltymų, lipidų, labai naudinga želatina.

O jeigu norite atsikratyti konkrečios plaukų problemos, labiau orientuokitės į specifinę savo plaukams pritaikytą priežiūrą. Aptarkime penkias plaukų problemas.

1 Plaukai greitai ima riebaluotis

Plaukai gali imti greitai riebaluotis dėl perdėm suaktyvėjusių riebalinių odos liaukų. Tuomet jie sukimba sruogelėmis, sunku išlaikyti tvirtą šukuoseną. Vartokite giliai įsiskverbiantį šampūną ir kondicionierių (tik nedidelį kiekį) kiekvieną dieną, venkite riebių maitinamųjų plaukų priežiūros priemonių, plaukus sušukuokite taip, kad jie neliestų veido.

•Plaukus, kurie linkę greitai riebaluotis, plaukite ne rečiau kaip kas antrą dieną.

•Maitinamąsias kaukes ir riebiems plaukams skirtą balzamą vartokite kartą per 2–4 savaites.

•Jei plaukai nesiliauja riebaluotis, rinkitės atskirai neutralų, kasdienei priežiūrai skirtą švelnų šampūną ir balzamą. Toks šampūnas tinka ir ilgų plaukų savininkėms – jei galvos oda riebi ar plaukų galai sausi.

2 Kamuoja pleiskanos

Jų itin pagausėja pavasarį. Šampūną nuo pleiskanų vartokite tol, kol jos išnyks, vėliau profilaktiškai – kas 3–4 plovimą.

Itin veiksminga Negyvosios jūros druska: ji atnaujina pažeisto plauko struktūrą, šalina pleiskanas. Ištrinkus galvą šampūnu į drėgną galvos odą švelniai įtrinkite vieną valgomąjį šaukštą druskos, palaikykite 6–10 min. ir išskalaukite šiltu vandeniu.

3 Sutramdykite sausrą

Pavasarį galvos oda ir apsauginė plaukų hidrolipidinė plėvelė nuo oro pokyčių tampa pažeista, paviršinis sluoksnis – plonas, linkęs veltis ir šiauštis.

•Įsigykite sausų plaukų šampūną su kondicionieriumi ar balzamu ir stipraus poveikio kondicionierių plaukų galiukams tepti.

•Arti plaukų nelaikykite karšto plaukų džiovintuvo.

•Bent kartą per savaitę pamaitinkite juos specialiai šio tipo plaukams skirtomis kaukėmis ir serumais.

•Venkite kasdienio plovimo, geriausia galvą trinkti du kartus per savaitę.

4 Jei gamta pagailėjo…

…vadinasi, turite plonus ir gležnus plaukus. Tuomet vartokite šampūną su kondicionieriumi, suteikiančiu plaukams tankumo ir purumo įspūdį. Priemonės ploniems plaukams, skirtos kasdieniam vartojimui, atnaujina natūralų nusilpusių plaukų paslankumą. Gerkite plaukus stiprinančių papildų, pavartokite kapsules su alaus mielėmis. Ploniems ir gyvybę praradusiems plaukams skirtuose šampūnuose ieškokite komplekso, dėl kurio plaukus bus lengviau iššukuoti. Šis kompleksas dar suteikia plaukams apimties ir elastingumo.

5 SOS: galiukai šakojasi!

Galiukus palepinkite didesniu kiekiu balzamo. Neišskalaukite viso balzamo – šiek tiek palikite ant galiukų. Nešukuokite šlapių plaukų. Itin susivėlusius perbraukite pirštais arba retomis šukomis. Padalykite plaukus sruogomis ir džiovintuvu džiovinkite nuo apatinių – jos džiūsta ilgiausiai. Įkaitintus prietaisus naudokite kuo rečiau. Šukuoseną purkškite silpnos fiksacijos laku. Tačiau nuo dažno ir gausaus jo naudojimo plaukai ims veltis, lūžinėti, praras blizgesį, nes lake esantis alkoholis ir eteris ardo plaukų riebalinę ir apsauginę dangą.

Puoselėja infraraudonieji spinduliai

Natūraliausias ir žavingiausias moters papuošalas – plaukai, be abejonės, turi būti sveiki, stiprūs ir blizgantys. Kad jie tokie būtų, grožio salonuose chemiškai paveiktus, negyvybingus po nuolatinio dažymo ar džiovinimotapusius plaukus siūloma palepinti plaukų atgaivinimo procedūra su infraraudonųjų spindulių gydomosiomis žnyplėmis. Tai efektyvi atgaivinimo procedūra, po jos plaukai taps pastebimai elastingesni, sveikesni, žvilgūs. Kaip tai atsitinka?

• Infraraudonieji spinduliai pagerina kosmetikos priemonių įsiskverbimą į giluminius plauko struktūros sluoksnius, sustiprina plauko fibrą, atkuria plaukų elastingumą ir sulygina kutikulę iki idealaus blizgesio.
• Ultragarso vibracija, esant normaliai temperatūrai, vandenį, proteinus ir kitas maitinamąsias medžiagas, esančias plaukų priežiūrai skirtuose produktuose, paverčia į mikroskopines daleles, kurios, būdamos itin mažos, daug lengviau įsiskverbia į plauko struktūrą.

Gydomajam efektui sustiprinti kartu naudojamos plauko struktūrą atkuriančios priemonės, dažniausiai gausiai papildytos koncentruotais proteinais ir aminorūgštimis.

Veidas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE