Gudručio vaistinė

Nemalonus burnos kvapas ir kramtomoji guma, galinti sukelti net galvos skausmus

Nemalonus burnos kvapas ir kramtomoji guma, galinti sukelti net galvos skausmus

Nemalonus burnos kvapas – tarsi koks klastingas reiškinys, persekiojantis mus, dažnai net patiems nežinant. Tad dažnas „dėl visko“ profilaktikai griebiasi kramtomosios gumos.

Pavalgius saikingai pakramtyti kokybišką kramtomąją gumą iš esmės yra gerai, nuvalys dantų paviršių, atgaivins malonų burnos kvapą.

Šiuo atveju yra išskirtinės svarbos žodis saikingai. „Jei gumos kramtymas tampa beveik priklausomybe ir kramtoma visą dieną, kyla problemų“, – konstatuoja pranešime spaudai „Angitia“ odontologijos klinikos vadovas ir implantuojantis dantis odontologas Mindaugas Gaučys.

  • Pernelyg prisivalgoma cheminių medžiagų.
  • Skatinamas pastovus seilėtekis ir pažeidžiamas natūralus seilių bei skrandžio sulčių išsiskyrimo ciklas.
  • Kadangi skiriasi seilės ir burnoje jaučiamas skonis, tuščias skrandis išskiria skrandžio sultis ir pasirengia virškinti maistą. Tačiau maisto nėra. Kas vyksta toliau? Gi skrandžio sultys, neturėdamos maisto, gali pradėti virškinti skrandžio sieneles, kas reikštų tiesiausią kelią į skrandžio opas. (Kalbame apie besaikį gumos kramtymą, ne vien tik pavalgius).
  • Ilgalaikio ir dažno gumos kramtymo metu pastoviai dirba kramtomieji raumenys, tad galima tikėtis jų hipertonuso (padidinto aktyvumo) būklės.
  • Kramtomųjų raumenų hipertonuso tolesnis rezultatas – bruksizmas (dantų griežimas miego metu, nevalingas stiprus sukandimas), nes tie raumenys labai daug dirba, įpratę būti tonuse ir nebepajėgia atsipalaiduoti.
  • Pastovus gumos kramtymas sukelia raumenims stresą, kuris gali sukelti galvos skausmus. Kol nepašalinta tikroji galvos skausmo priežastis, galima vaikščioti pas gydytojus ir ilgai „ieškoti ligos“.

Tai pagrindinės, bendro pobūdžio rekomendacijos. Geriau, kai konkrečiam pacientui konkrečią dantų priežiūros priemonę skiria odontologas.

Nemalonaus burnos kvapo priežastys

Nemalonus burnos kvapas – nemaža problema dėl daugelio įvairių priežasčių. Svarbu įsidėmėti, kad vien tik nepriekaištinga burnos ir dantų priežiūra arba tam kartui ją „pavaduojanti“ kramtomoji guma problemos neišspręs, jei tikrosios priežastys glūdi pilna to žodžio prasme giliau.

„Net ir tuomet, kai pacientui atrodo, kad nėra nei priežasties, nei nemalonaus burnos kvapo, iš tikrųjų gali būti ir nenustatyta priežastis, ir aplinkiniams jaučiamas nekoks burnos kvapas“, – atkreipia dėmesį patyręs „Angitia“ odontologas Mindaugas Gaučys..

Pagrindinės nemalonaus burnos kvapo priežastys:

  • prastai prižiūrimi, nevalyti dantys;
  • nevalomas, storu mikrobų ir apnašų sluoksniu liežuvis;
  • sugedę netaisomi dantys;
  • prasta burnos higiena, nenuvalytos dantų apnašos ir dantų akmenys;
  • dantenų uždegimas, parodontitas;
  • virškinimo sistemos bei skrandžio problemos, jų t. ir skrandžio refliuksas. Naktinio refliukso pacientas gali ir nejausti, tik pajus ryte, kad burnoje „kažkas ne taip“. Štai ir viena „neaiškių“ priežasčių, kai vakare labai kruopščiai išvalius dantis, ryte vis tiek jaučiamas prastas burnos kvapas.

Nemalonaus burnos kvapo priežastis gali nustatyti ir jas šalinti du patyrę specialistai: odontologas ir gastroenterologas.

www.angitia.lt
Tel. +370 699 05758
El. p. info@angitia.lt
FB angitiaklinika
UAB „Angitia“, Savanorių pr. 273, Kaunas

seraninas

TAIP PAT SKAITYKITE