Netekus visų ar net kelių dantų nukenčia žmogaus socialinis gyvenimas, estetinė išvaizda, kramtymo funkcija, pačiame kramtomajame aparate vyksta žalingi pokyčiai, tokie kaip kaulo tirpimas prarasto danties vietoje, kitų dantų migravimas į defekto vietą. Tačiau šiuolaikinė odontologija beveik visais atvejais leidžia atstatyti pilnavertę kramtymo funkciją, susigražinti prarastą gražią šypseną.
Viena iš dažniausiai atliekamų procedūrų, atstatant dantis yra implantacija. Dantų implantacija yra neatsiejama šiuolaikinio protezavimo dalis, nes pats racionaliausias sprendimas netekus dantų yra protezavimas ant implantų. Neretai prieš tai būna reikalingos papildomos procedūros , kaip kaulo augmentacija, dantenų pastorinimas ar viršutinio žandikaulio ančio pakėlimas. Visų šių procedūrų sėkmę lemia daug faktorių, tačiau vienas iš pačių svarbiausių yra organizmo reakcija į procedūrą ir gyjimas. Net 80 % viso gyjimo proceso padaro pats organizmas, o gydytojas tik padeda. Taip pat yra atliekant protinių dantų šalinimą, įvairias dantenų operacijas ir kitas burnos chirurgijos ir periodontologijos intervencijas, todėl siekiant geriausios gydymo prognozės, pasirenkami naujausi, pažangiausi ir patikimiausi gydymo metodai ir priemonės.
Įvairių sričių medicinos visame pasaulyje naudoja autologinius kraujo produktus. Atlikti tyrimai parodė, jog gyjimo procese lemiamą vaidmenį atlieka augimo faktoriai, cirkuliuojantys mūsų kraujyje. Labai didelės šių augimo faktorių koncentracijos, trombocitų agregatų pavidalu, naudojamos visose chirurgijos srityse, pradedant ortopedine chirurgija, baigiant plastinėmis operacijomis ir neurochirurgija. Trombocitų agregatai būna dviejų pavidalų: fibrino praturtinto trombocitais arba plazmos praturtintos trombocitais. Nuo 2001 metų, kai buvo pristatytas pirmasis klinikinis atvejis, kuriame dantų implantacijos metu panaudotas fibrinas praturtintas trombocitais, trombocitų agregatai pradėti naudoti ir odontologijoje. Ilgą laiką šis metodas buvo tobulinamas, atlikta daug tyrimų ir šiai dienai jis naudojamas ir Lietuvoje, atliekant įvairias operacijas odontologijoje. Atlikta begale tyrimų, kurie parodo,jog naudojant fibriną praturtinta trombocitais, gydymo sėkmės prognozė labai padidėja, žaizdos sugyja daug greičiau, o pooperacinis skausmas, bei tinimas yra ženkliai sumažinamas. Taip yra todėl, kad naudojamos pačio paciento gyvos ląstelės, bei augimo faktoriai, taiga žaizdai padeda gyti pačio organizmo sukurtas produktas.
Šio metodo pritaikymas yra stebėtinai paprastas ir nesudėtingas. Prieš procedūrą iš paciento yra paimama pora mėgintuvėlių kraujo, kurie dedami į nedidelę centrifūgą pačioje klinikoje. Po 10 minučių centrifugavimo gydytojas jau gali panaudoti paciento trombocitų agregatą procedūroje, todėl viskas yra atliekama per vieną vizitą. Šiai procedūrai nereikia jokių specialių įrankių ar specialaus paciento paruošimo. Vos kelios minutės kraujo paėmimui yra viskas ko reikia šiai procedūrai. Esant tam tikroms indikacijoms galima išvengti brangių sintetinių pakaitalų, vietoje jų panaudojant fibriną praturtintą trombocitais, kai atliekamos tokias operacijas, kaip kaulo augmentacija, viršutinio žandikaulio ančio pakėlimas, dantenų plastika. Taip pat šis metodas ženkliai paspartina gyjima ir sumažina pooperacinį diskomfortą pašalinus dantis, o toje vietoje kaulo nutirpimas būna mažesnis, todėl kartais išvengiama papildomų procedūrų prieš implantaciją.
Šiuolaikinė medicina yra sukūrusi daug sintetinių pakaitalų, tačiau autogeninės (iš pačio žmogaus paimtos medžiagos) vis dar išlieka auksiniu standartu. Todėl fibrinas praturtintas trombocitais plačiai naudojamas visame pasaulyje,o rezultatai yra stulbinantys.