Varilrix®
Laikykite šį lapelį tol, kol bus baigtas visas skiepų kursas. Gal panorėsite lapelį perskaityti dar kartą.
Įsitikinkite, kad baigėte visą skiepų kursą, kitaip nebūsite visiškai apsaugotas nuo infekcijos.
Vakciną laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.
Prieš vakcinaciją pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia (ar manote, kad galite būti nėščia) ar žindote.
Varilrix, kaip ir kitos vakcinos, retkarčiais sukelia nepageidaujamų reakcijų. (Apie tai daugiau parašyta toliau.)
Vakciną turi sušvirkšti sveikatos priežiūros darbuotojas.
Jei iškilo kitų klausimų ar kuo nors abejojate, klauskite gydytojo, slaugytojos ar vaistininko.
Varilrix yra vakcina nuo vėjaraupių. Vienoje vakcinos dozėje veikliosios medžiagos yra ne mažiau kaip 2000 PFU gyvo susilpninto Oka padermės varicella-zoster viruso. Varilrix sudėtyje yra neveikliųjų komponentų. Tai: aminorūgštys, žmogaus albuminas, laktozė, neomicino sulfatas, polialkoholiai ir injekcinis vanduo.
Varilrix – tai injekciniai milteliai ir tirpiklis milteliams tirpinti. Vakcina išleidžiama šviesiai rožinės spalvos miltelių pavidalu vienadoziuose stikliniuose buteliukuose. Sterilus tirpiklis (0,5 ml) – tai skaidrus ir bespalvis skystis, išleidžiamas ampulėmis ir užpildytais švirkštais.
SmithKline Beecham Biologicals S.A.
rue de l’Institut 89 1330 Rixensart Belgija
Varilrix apsaugo nuo vėjaraupių. Ši vakcina padeda organizmui pasigaminti antikūnų, kurie apsaugo Jus nuo ligos.
Jeigu manote, kad anksčiau Varilrix ar bet kuri sudedamoji jos medžiaga Jums buvo sukėlusi alerginių reakcijų, skiepytis šia vakcina negalima.
Varilrix vakcina negalima skiepyti nėščiųjų. Be to, tris mėnesius po vakcinacijos negalima pastoti. Pasakykite gydytojui:
jei manote, kad anksčiau Varilrix ar bet kuri sudedamoji jos medžiaga buvo sukėlusi alerginių reakcijų;
jei Jums yra kuri nors aukščiau nurodytų būklių;
jei vartojate kitus vaistus ar neseniai skiepijotės kita vakcina;
jei žindote kūdikį.
Varilrix švirkščiama į poodį, kaskart į kitą vietą.
Gydytojas ar slaugytoja , atsižvelgdami į Jūsų amžių, sušvirkš rekomenduojamą vakcinos dozę, paprastai vieną 0,5 ml dozę ar dvi 0,5 ml dozes. Kai skiriamos dvi dozės, tarp jų daroma 6-10 savaičių pertrauka. Svarbu laikytis gydytojo ar slaugytojos nurodymų, kad būtų baigtas visas vakcinacijos kursas. Jei pamiršote atvykti skiepytis numatytą dieną, kreipkitės į gydytoją ar slaugytoją.
Kaip ir vartodami kitas vakcinas, galite jausti injekcijos vietos skausmą ar diskomfortą, be to, ši vieta gali parausti ar patinti. Tačiau šios reakcijos paprastai išnyksta per kelias dienas. Kitos galinčios atsirasti reakcijos yra odos bėrimas ir karščiavimas. Jei šie reiškiniai neišnyksta ar pasunkėja, kreipkitės į gydytoją ar slaugytoją. Kaip ir vartojant kitas vakcinas, sunkių alerginių reakcijų rizika yra labai maža. Jos gali pasireikšti niežinčiu plaštakų ir pėdų bėrimu, akių ir veido tinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu ar rijimu. Šių reakcijų paprastai atsiranda dar gydytojo kabinete ir visada jas būtina pradėti nedelsiant gydyti. Jei per kelias dienas po vakcinacijos pasireiškia kitų reiškinių, nedelsdami praneškite gydytojui.
Varilrix reikia laikyti šaldytuve (2-8°C temperatūroje). Visas vakcinas laikyti vaikams neprieinamoje vietoje. Tinkamumo laikas nurodytas ant etiketės ir dėžutės. Praėjus šiai datai, vakcinos nevartoti.
kai yra ūminė sunki liga, pasireiškianti karščiavimu;
asmenims, kurių bendras limfocitų skaičius yra mažesnis kaip 1200/mm3 ar yra kitų ląstelinio imuniteto nepakankamumo požymių;
asmenims, kuriems yra sisteminis padidėjęs jautrumas neomicinui, tačiau jo sukeltas kontaktinis dermatitas nėra kontraindikacija;
nėščiosioms. Be to, tris mėnesius po vakcinacijos pastoti negalima.
Oka vakcinos viruso perdavimas buvo įrodytas izoliavus ir identifikavus virusą. Tačiau bėrimas visuomet buvo labai neryškus.
Varilrix negalima maišyti viename švirkšte su kitomis vakcinomis.
Asmenims, kurie buvo gydomi imunoglobulinais ar kraujo transfuzijomis, vakcinaciją reikia atidėti bent 3 menesiams.
Po skiepų nuo vėjaraupių 6 savaites negalima vartoti salicilatų. Inaktyvintas vakcinas galima vartoti neatsižvelgiant į Varilrix, nes jokių specifinių kontraindikacijų nenustatyta. Sveikus asmenis Varilrix galima skiepyti kartu su bet kuria kita vakcina. Tymų komponentą turinčia vakcina neskiepyti kartu su Varilrix, tarp jų rekomenduojama mažiausiai vieno mėnesio pertrauka. Didelės rizikos pacientams Varilrix neskirti kartu su kitomis gyvomis susilpnintomis vakcinomis.
Varilrix švirkščiama į poodį, patartina kaskart keisti injekcijos vietą. Tinkamiausia injekcijos vieta – žastas (deltinio ramens sritis). Varilrix negalima švirkšti į odą, taip pat į veną ar į arteriją.
Ištirpintos vakcinos spalva gali būti nuo rožinės iki raudonos.
Prieš vartojimą tirpiklį ir ištirpintą vakciną reikia apžiūrėti, ar nėra kokių nors svetimkūnių ir (ar) fizinių pokyčių. Jų pastebėjus, tirpiklį ar ištirpintą vakciną išmesti.
Varilrix tirpinama pridėtą tirpiklį sušvirkščiant į buteliuką su milteliais. Mišinį reikia gerai suplakti, kol milteliai visiškai ištirps tirpiklyje. Prieš vakcinos injekciją reikia palaukti, kol alkoholis ar kita dezinfekuojančioji medžiaga išgaruos nuo odos paviršiaus, nes jie gali inaktyvinti virusą.