Akių tepalas. 3mg tobramicino, bevandenis chlorobutanolis, skystas parafinas, vazelinas.
Akių tepalas. 0,3 proc. sterilus tobramicino tepalas. T8belė, kurioje yra 3,5 g tepalo.
Tobramicinas yra plataus poveikio vandenyje tirpstantis antibiotikas. Tai -aminoglikozidas, aktyviai veikiantis prieš daugelį akių ligas sukeliančių gramneigiamų ir gramteigiamų mikroorganizmų. TYRIMŲ DUOMENYS IN VITRO In vitro atliktais tyrimais nustatyti tobramicinui jautrūs mikroorganizmai: ( Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter aerogenes, Proteus mirabilis (indolui neigiamas) ir indolui teigiamos Proteus rūšys, Haemophilus influenzae and H. aegypticus, Moraxella lacunata, acinobacter calcoaceticus (Herellea vaginacola) ir kai kurios Neisseria species rūšys. ( Stafilokokai, taip pat ir S.aureus ir S.epidermidis bei penicilinui atsparios rūšys. ( Kai kurie streptokokai (gali atsirasti atsparios rūšys). Tyrimais nustatyta, kad kai kada gentamicinui jautrūs mikroorganizmai išlieka jautrūs ir tobramicinui. Didelio bakterijų atsparumo tobramicinui kol kas nepastebėta, tačiau jis gali atsirasti dėl ilgalaikio vaisto vartojimo, ypač ligoninėse, kur atsiranda epidemiologijos problemų. Rezorbcija. Vaisto vartojant lokaliai, tik labai nedidelė jo dalis prasiskverbia per rageną.
Tobrekso lašais ir tepalu gydomos akies išorės ir jos priedų infekcins ligos, kurias sukelia preparatui jautrs mikroorganizmai, ypač tie, kurie yra atspars kitiems antibiotikams, pvz., Pseudomonas aeruginosa. Kaip ir vartojant kitų antibiotikų, reikia nustatyti bakterijų jautrumą preparatui.
Jei ligos eiga yra vidutinio sunkumo, į akį reikia lašinti 1-2 lašus kas 4 valandas arba į junginės maišelį įdėti 2-3 kartus per dieną nedidelį kiekį tepalo. Jei liga sunki, reikia lašinti po 2 lašus kas valandą arba dėti nedidelį kiekį tepalo kas 3-4 valandas. Bklei pagerėjus, gydymą reikia laipsniškai nutraukti. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad vaikams tobramicinas yra efektyvus ir nežalingas.
Padidėjęs jautrumas nors vienai iš sudedamųjų preparato dalių.
Dažniausiai atsiranda vokų niežėjimas, dirginimas ir paburkimas bei junginės paraudimas, tačiau šis poveikis pasireiškia mažiau nei 5 proc. pacientų. Panašus poveikis galimas ligoniams, vartojantiems ir kitų aminoglikozidų grupės antibiotikų.. Kitokio tobramicino sukelto šalutinio poveikio nepastebėta.
Kaip ir vartojant daugelį antibiotikų, ilgalaikis gydymas tobramicinu gali sukelti atsparių mikroorganizmų , pvz., grybelių, atsiradimą ir augimą, todėl prieš gydymą ir po jo, jei rezultatai nepatenkinami, rekomenduojama ištirti kultrų pasėlius. Į akis preparato injekuoti negalima, nes gali pasireikšti jautrumas pavartojus jo lokaliai. Jei atsiranda padidėjęs jautrumas tobreksui, jo vartojimą reikia nutraukti. Jei preparatas vartojamas kartu su sisteminio poveikio aminoglikozidais, reikia sekti jų koncentraciją kraujo plazmoje, kad terapinis poveikis btų didžiausias. Tobrekso lašų, kurių sudėtyje yra benzalkonijaus chlorido, nereikėtų vartoti ligoniams, nešiojantiems minkštus kontaktinius lęšius. Buteliuke esantį vaistą po pirmo pavartojimo galima vartoti tik 1 mėnesį. Rankomis lašintuvo liesti negalima. Vaisto pavartojus, reikia uždėti lašintuvo gaubtuvėlį. Prieš preparato vartojimą būtina patikrinti tinkamumo laiką, nurodytą ant pakuotės.
Preparato poveikis dauginimuisi tirtas su trijų rūšių gyvnais. Jiems pavartotos 33 kartus didesnės dozės nei sisteminio poveikio dozė žmogui. Vaisingumui ar vaisiui žalos nepastebėta. Nėščoms moterims ar kūdikį krūtimi maitinančioms motinoms vaisto galima vartoti tik būtinu atveju. Žindančios moterys turėtų nutraukti arba kūdikio maitinimą krūtimi, arba šio vaisto vartojimą.
Vartojant tepalo, gali laikinai sutrikti regėjimo aštrumas, todėl pacientai turėtų atsargiai vairuoti automobilį ar dirbti su mechanizmais.
Tobrekso lašų ar tepalo perdozavimo simptomai (taškinis keratitas, paraudimas, pagausėjęs ašarojimas, vokų paburkimas ir perštėjimas) gali pasireikšti taip pat kaip ir vartojant kitokių vaistų. Jei pacientas yra jautrus tobreksui ar kitokiems vaistams, reikia apie tai pasakyti gydytojui.
Buteliuke esantį vaistą po pirmo pavartojimo galima vartoti tik 1 mėnesį. Rankomis lašintuvo liesti negalima. Preparato pavartojus, reikia uždėti lašintuvo gaubtuvėlį. Laikyti ne aukštesnėje kaip 15-25 laipsnių C temperatūroje, saugoti nuo šviesos. Vaistus saugoti nuo vaikų.
Lašų ir tepalo – 3 metai Prieš vartojimą reikia patikrinti jo tinkamumo laiką, nurodytą prie ženklo „Exp”.
3,5 g tūbelė
Vaistą galima įsigyti tik pateikus gydytojo receptą