REXSAN

MAJAMIL (DICLOFENAC), TAB. 50 MG N20, Pharm.Works POLPHARMA S.A.

MAJAMIL

MAJAMILIS Tarptautinis vaisto pavadinimas – diklofenako natrio druska.

VAISTO FORMA IR SUDĖTIS

50 mg tabletės su žarnyne tirpstančiu apvalkalu. Vienoje tabletėje yra 50 mg diklofenako natrio druskos.

SAVYBĖS IR VEIKIMAS

Tai fenilacto rūgšties darinys, slopinantis uždegimą, skausmą ir mažinantis temperatrą. Manoma, kad vaisto veikimas pasireiškia tuo, jog slopinama prostaglandinų ir kitų faktorių, kurie sukelia uždegimą ir skausmą, biosintezė. Vaistas beveik visiškai rezorbuojasi iš virškinamojo trakto. Jam būdingas labai trumpas pusinio suirimo laikotarpis (apie 1 val.). Išgėrus tablečių su žarnyne tirpstančių apvalkalu, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje bna po 2 valandų, išgėrus ilgiau veikiančių tablečių – po 6 val. 99 % preparato susijungia su kraujo plazmos baltymais. Vaistas iš organizmo pasišalina metabolitų pavidalu su išmatomis ir šlapimu.

INDIKACIJOS

Deformuojamasis artritas Reumatoidinis artritas Ankilozinis artritas Minkštųjų audinių skausmai

KONTRAINDIKACIJOS

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, didelis jautrumas vaistui. Negalima vartoti ligoniams, kuriems atsiranda dusulio priepuoliai ar šienligė, pavartojus acetilsalicilo rūgštį. Atsargiai preparatą rekomenduojama vartoti ligoniams, kuriems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa užgijusi, sergantiems gastoenteritu ir kepenų ir inkstų funkcijos nepakankamumu. Nerekomenduojama vartoti vaisto nėščioms moterims, ypač pirmuosius tris mėnesius, nebent gydytojas mano, jog tai btina.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Gali pasireikšti virškinamojo trakto funkcijos sutrikimas, odos alerginė reakcija, galvos skausmas ir svaigimas.

DOZAVIMAS

Dozę nustato tik gydytojas. Suaugusiems žmoniems per parą reikia gerti 150 mg vaisto: ryte – vieną 100 mg ilgiau veikiančią tabletę, vakare – vieną 50 mg tabletę su žarnyne tirpstančiu apvalkalu. Galimas ir kitas variantas: per dieną gerti 3 kartus po vieną 50 mg tabletę su žarnyne tirpstančiu apvalkalu. Vaistą rekomenduojama gerti valgio metu arba po jo. Tabletę reikia praryti nesukramtytą. Žinotina Ilgai vartojant preparatą rekomenduojama periodiškai atlikti kraujo sudėties tyrimus.

PAKUOTĖ

20 50 mg tablečių su žarnyne tirpstančių apvalkalu

GAMINTOJAS

Farmacijos fabrikas „POLPHARMA” S.A. Pelplięska 19, 83-200 Starogard Gdaęski, Lenkija PAKUOTOJAS Lietuvos ir Norvegijos UAB „Norfachema” Vytauto g. 6, Jonava, Lietuva