Lanobax veiklioji medžiaga lansoprazolas priklauso vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Protonų siurblio inhibitoriai mažina rūgšties gamybą skrandyje.
Gydytojas gali skirti vartoti Lanobax tokiais atvejais:
dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opoms gydyti; stemplės uždegimui gydyti (refleksinis ezofagitas); refleksinio ezofagito profilaktikai; rėmeniui ir rūgščių atpylimui gydyti; užkrečiamajai ligai, kurią sukelia Helicobacter pylori bakterijos, gydyti kartu su antibiotikais; dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opos gydymui ar profilaktikai pacientams, kuriems ilgą laiką turi vartoti NVNU (NVNU-nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kuriais malšinamas skausmas ar slopinamas uždegimas); Zollinger-Ellison sindromui gydyti.
Kartais gydytojas gali skirti vartoti Lanobax ir dėl kitų priežasčių ar skirti vartoti kitokią dozę, nei nurodyta šiame informaciniame lapelyje. Visada vykdykite gydytojo nurodymus.
Lanobax vartoti draudžiama: – jeigu yra alergija (padidėjDs jautrumas) lansoprazolui arba bet kuriai pagalbinei Lanobax medžiagai; – jeigu vartojate vaistB, kuriuose yra veikliosios med|iagos atazanaviro (gydoma ŽIV liga).
Specialių atsargumo priemonių vartojant Lanobax reikia:
Pasakykite gydytojui, jeigu sergate sunkia kepenų liga. Gydytojas gali pakeisti Jums vaisto dozę.
Gydytojas gali atlikti arba atliko papildomą tyrimą, vadinamą endoskopija, kad nustatytų tikslią diagnozę ir (arba) nustatytų, kad liga ne piktybinė.
Jeigu gydantis Lanobax pradedate viduriuoti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes vartojant Lanobax gali šiek tiek dažniau atsirasti infekcinis viduriavimas.
Jeigu gydytojas skyrė Jums Lanobax vartoti kartu su kitais vaistais, kuriais siekiama išnaikinti Helicobacter pylori bakterijas (antibiotikais), arba kartu su priešuždegiminiais vaistais nuo skausmo ar reumato, atidžiai perskaitykite ir tų vaistų informacinius lapelius.
Jeigu ilgai gydotės Lanobax (ilgiau nei vienerius metus), gydytojas reguliariai Jus tikrins. Atvykęs pas gydytoją, pasakykite apie visus naujai pasireiškusius ir neįprastus simptomus ar aplinkybes.
Specialių grupių pacientai
Jaunesni nei 18 metų pacientai (vaikai ir paaugliai) Lanobax vaikams ir paaugliams vartoti nerekomenduojama, nes būtina atlikti daugiau tyrimų su tokiais pacientais.
Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu vartojate vaistų, kuriuose yra išvardytų medžiagų, nes Lanobax gali keisti jų veikimą.
– Ketokonazolas, itrakonazolas, rifampicinas (gydomos užkrečiamosios ligos). – Digoksinas (gydomos širdies ligos). – Teofilinas (gydoma astma). – Takrolimuzas (vartojamas persodinto organo atmetimo profilaktikai). – Fluvoksaminas (gydoma depresija ir kitos psichikos ligos). – Antacidiniai preparatai (gydomas rėmuo a rūgščių regurgitacija). – Sukralfatas (skatina žaizdų gijimą). – Jonažolės preparatai (Hypericum perforatum) (gydoma lengva depresija).
Lanobax vartojimas su maistu ir gėrimais
Kad gydymas šiuo vaistu būtų kuo sėkmingesnis, Lanobax reikia išgerti ne vėliau kaip 1 valandą prieš valgį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį arba manote, kad galėjote pastoti, prieš pradedant vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lanobax vartojantiems pacientams kartais gali pasireikšti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, galvos svaigimas, galvos sukimasis, nuovargis ir regos sutrikimai. Jeigu jaučiate tokį šalutinį poveikį, būkite atsargūs, nes gebėjimas reaguoti gali būti sutrikęs.
Jūs pats turite nuspręsti, ar galite vairuoti ar vykdyti kitą veiklą, kuriai atlikti būtinas didelis dėmesio sukaupimas. Vaisto vartojimas dėl gydomojo ir nepageidaujamo poveikio gali sutrikdyti gebėjimą saugiai atlikti minėtą veiklą. Minėtas poveikis išvardytas kituose skyriuose.
Jeigu dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo, slaugytojos ar vaistininko.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lanobax medžiagas
Lanobax 30 mg sudėtyje yra pagalbinės medžiagos azorubino (E 122). Minėta medžiaga gali sukelti alerginių reakcijų.
Lanobax 30 mg sudėtyje yra pagalbinės medžiagos sacharozės. Jeigu gydytojas sakė Jums, kad netoleruojate kai kurių rūšių cukraus, pasakykite jam apie tai, prieš pardėdamas gydytis šiuo vaistu.
Kapsulę nuryti ur užgerti stikline vandens. Jei kapsulę sunku nuryti, gydytojas patars kitą kelią, kaip vartoti vaistą. Negalima atidaryti arba kramtyti kapsulių arba vartoti tuščios kapsulės, nes nebus teigiamo poveikio.
Geriausia vartoti tuo pačiu paros laiku kiekviena dieną. Išgerkite Lanobax ryte vieną valandą prieš valgį arba vieną valandą po valgio. Jei vartojate du kartus per parą, geriausias būtų pirmąją dozę suvartoti ryte, o antrąją vakare vieną valandą prieš arba po valgio.
Dozę lemia Jūsų būklė. Įprastinės dozės suaugusiems žmonėms yra pateiktos žemiau. Kartais Jūsų gydytojas gali paskirti skirtingas dozes ir nurodyti vartojimo trukmę.
Rėmens ir rūgščių regurgitacija Vieną 15 mg arba 30 mg kapsulę 4 savaites. Jei simptomai tęsiasi, konsultuokitės su gydytoju. Jei nejaučiate simptomų palengvėjimo per 4 savaites, kreipkitės į savo gydytoją.
Dvylikapirštės žarnos opa Įprastinė dozė, vartojama 2 savaites, – 30 mg vieną kartą per parą.
Skrandžio opa Įprastinė dozė, vartojama 4 savaites, – 30 mg vieną kartą per parą.
Refliuksinio ezofagito gydymas. Įprastinė dozė, vartojama 4 savaites, – 30 mg vieną kartą per parą.
Ilgalaikei refliuksinio ezofagito profilaktikai Įprastinė dozė 15 mg vieną kartą per parą. Maksimali dozė 30 mg per parą.
Helicobacter pylori bakterijos infekcija Įprastinė 30 mg dozė derinyje su skirtingais antibiotikais ryte ir vakare. Vartojama 7 dienas. Rekomenduojami deriniai su antibiotikais: 30 mg Lansoprazolio kartu su 250-500 mg klaritromicino ir 1000 mg amoksicilino. 30 mg Lansoprazolio kartu su 250 mg klaritromicino ir 400-500 mg metronidazolio. Jei jūs gydote infekciją su skrandžio opą, skrandžio opa neatsinaujins, jei infekcija sekmingai gydoma. Geriausias vaisto poveikis pasireiškia, kai vartojama teisingu laiku, nepralaidžiant dozių.
Su NVNU vartojimu susijusių gerybinių skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymas pacientams, kuriems reikia ilgalaikio gydymo NVNU Keturias savaites gerti po 30 mg lansoprazolo vieną kartą per parą.
Su NVNU vartojimu susijusių skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų profilaktika rizikos grupės pacientams , kuriems reikia ilgalaikio gydymo NVNU Po 15 mg vieną kartą per parą. Jeigu toks gydymas neveiksmingas, jūsų gydytojas gali paskirti 30 mg dozę vieną kartą per parą.
Zolingerio ir Elisono sindromo gydymas Po 30 mg du kartus per parą arba taip, kaip gydytojas nusprendė jums geriausia.
Lansoprazolio negalima vartoti vaikams.
Vartokite Lanoprazolį būtent taip, kaip nurodė gydytojas. Galite pasitarti su gydytoju, jei nesate tikras, kaip vartoti vaistą.
Pavartojus per didelę Lanobax dozę Jeigu išgėrėte arba kas nors kitas išgėrė per didelę Lanobax dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Lanobax Jeigu pamiršote laiku išgerti Lanobax, išgerkite kapsulių, kai tik prisiminsite. Visgi, jeigu arti kitos dozės gėrimo laikas, pamirštąją praleiskite ir toliau vartokite vaistą, kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Nustojus vartoti Lanobax Nenutraukite gydymo ankščiau, kol simptomus dar jaučiate. Jūs gali būti ne visiškai išgijęs ir galite vėl atsinaujinti liga, jei nebaigsite gydymo kurso.
Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Lanobax, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Toks šalutinis poveikis pasireiškė dažnai (dažniau nei 1 iš 100 pacientų):galvos skausmas, galvos svaigimas; viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, pykinimas ir šleikštulys, nevaldomas dujų išsiskyrimas, burnos ir gerklės džiūvimas, odos išbėrimas; kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai; nuovargis.
Toks šalutinis poveikis pasireiškė nedažnai (rečiau nei 1 iš 100 pacientų): depresija; sąnarių ar raumenų skausmas; skysčių susikaupimas ar patinimas; kraujo ląstelių kiekio pokyčiai.
Toks šalutinis poveikis pasireiškė retai (rečiau nei 1 iš 1000 pacientų): karščiavimas; nerimastingumas, mieguistumas, sumišimas, haliucinacijos, nemiga, regos sutrikimai, galvos sukimasis; skonio pojūčio pokyčiai, apetito nebuvimas, liežuvio uždegimas (glositas), odos reakcijos, pavyzdžiui, deginimo ar dilgčiojimo po oda pojūtis, mėlynės, paraudimas ir smarkus prakaitavimas; jautrumo šviesai padidėjimas; plaukų slinkimas; skruzdėlių ropojimo oda pojūtis (parestezija), drebulys; anemija (blyškumas); inkstų funkcijos sutrikimai; kasos uždegimas (pankreatitas); kepenų uždegimas (gali būti pageltusi oda ar akies baltymas); vyrams krūtų paburkimas, impotencija; kandidozė (grybelių sukelta užkrečiamoji liga, pažeidžianti odą ir gleivinę); angioedema. Jeigu atsiranda angioedemos simptomų, pavyzdžiui, veido, liežuvio ar ryklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, dilgėlinė ir kvėpavimo pasunkėjimas, turite nedelsdamas kreiptis į gydytoją.
Toks šalutinis poveikis pasireiškė labai retai (rečiau nei 1 iš 10 000 pacientų): sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant šoką. Padidėjęs jautrumas gali pasireikšti tokiai simptomais: karščiavimu, išbėrimu, patinimu, kartais staigiu kraujospūdžio sumažėjimu; burnos uždegimas (stomatitas); žarnų uždegimas (kolitas); tyrimų rodmenų, pavyzdžiui, natrio, cholesterolio ir trigliceridų koncentracijų, pokyčiai; labai sunkios odos reakcijos, pasireiškiančios paraudimu, pūslėmis, sunkiu uždegimu ir plaukų slinkimu; labai retais atvejais gydantis Lanobax gali sumažėti leukocitų kiekis kraujyje ir sumažėti atsparumas užkrečiamosioms ligoms. Jeigu prasideda užkrečiamoji liga, pasireiškianti karščiavimu ir sunkiu bendrosios būklės pablogėjimu arba karščiavimu su lokalios užkrečiamosios ligos simptomais, pavyzdžiui, gerklės, ryklės ar burnos skausmingumu ar šlapinimosi sutrikimu, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kraujo tyrimas gali rodyti leukocitų sumažėjimą (agranuliocitozę).
Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25oC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės
Ant kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lanobax vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.
Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.
KITA INFORMACIJA Lanobax sudėtis
Veiklioji medžiaga – lansoprazolas. Vienoje kapsulėje yra 30 mg lansoprazolo.
Pagalbinės medžiagos: hidroksipropilmetilceliuliozė (E 464), metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras (1:1), talkas (E 553b), titano dioksidas (E 171), makrogolis 300, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, cukriniai branduoliai (sacharozė, krakomlas, talkas, kaolinas).
Kapsulėje yra želatinos, azorubino (E 122), indigokarmino (E 132), titano dioksido (E 171). Dažuose yra šelako (E 904), juodojo geležies oksido (E 172), sojos lecitino (E 322), antifoamo DC 1510.
Lanobax išvaizda ir kiekis pakuotėje
Lanobax 30 mg yra tamsiai raudonos / mėlynos spalvos kietos želatinos 1 numerio kapsulės, ant kurių abiejų dalių užrašyta „L30”.
Kapsulės pripildytos baltų arba beveik baltų granulių, padengtų skrandžio rūgščių poveikyje nesuyrančia plėvele.
Pakuotė:
Kartono dėžutėje 2, 7, 14, 28, 30, 42, 56, 98 ir 100 kapsulių lizdinėse plokštelėse.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Registravimo liudijimo turėtojas Focus Farma BV Papelaan 85G 2252 EG Voorschoten Nyderlandai Tel: 06-51989031 Telefax: 071-5611833 E-mail: info@focusfarma.nl
Gamintojas Ranbaxy Ireland Ltd Spafield, Cork Road Cashel, Co-Tipperary Airija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Ranbaxy LL atstovybė Lietuvoje Birželio 23-sios 23 G LT-49456 Kaunas Tel. +370 37 311843