Gudručio vaistinė

DURACEF (CEFADROXIL), 250 MG N12, Bristol-Myers Squibb/UPSA

DURACEF 250 mg

Cefadroksilas  12 kapsulių

Antibakterinis preparatas

Išleidimo forma DURACEF  yra gaminamas kapsulių (250 mg ir 500 mg),  miltelių oralinei suspensijai ( 250 mg/ml) pavidalu.

Savybės ir farmakokinetika

DURACEF yra cefalosporinų grupės oralinis antibiotikas. Išgertas DURACEF greitai absorbuojamas. Po 12 valandų nuo vaisto išgėrimo, jo koncentracija serume dar išmatuojama. Per 24 valandas daugiau kaip 90 proc. nepakitusio DURACEF pašalinama su šlapimu. In vitro DURACEF baktericidiškai veikia šiuos mikroorganizmus: Beta – hemolytic streptococci, Streptococcus pneumoniae, Staphylococci (tarp jų ir koaguliazei – teigiamus, koaguliazei – neigiamus ir penicilinazę gaminančią padermę), Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiella species, Moraxella (Branhamella) catharrhalis ir Bacteroides species (išskyrus Bacteroides fragilis). Tarp gram – neigiamų mikroorganizmų vaistui jautrios yra kai kurios Haemophilus influenzae, Salmonella species ir Shigella species padermės.

INDIKACIJOS

DURACEF  skirtas šių infekcijų (kai jų sukėlėjai yra vaistui jautrios bakterijų padermės) gydymui: faringitui, tonzilitui, viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų infekcijų; odos ir paodžio infekcijų; urogenitalinių infekcijų; osteomielito; septinio artrito.

DOZAVIMAS

Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams. DURACEF(  rekomenduojama skirti vieną arba du kartus per dieną, suminė paros dozė yra 1 – 2 g priklausomai nuo infekcijos sunkumo ir tipo. Kai išnyksta infekcijos simptomai ar gaunami duomenys, patvirtinantys, kad infekcija baigėsi, gydymą reikia tęsti mažiausiai 48 ar 72 valandas. (-hemolytic streptococci sukeltų infekcijų gydymas turi trukti ne mažiau kaip 10 dienų. Sunkių infekcijų (pvz., osteomielito) – mažiausiai 4 – 6 savaites.

INDIKACIJOS Paros dozė Nekomplikuotos apatinių šlapimo takų infekcijos 1 – 2 g 1 x d Kitos šlapimo takų infekcijos 2 g  2 x d Odos ir minkštųjų audinių infekcijos 1 g  1-2 x d Faringitas ir tonzilitas 1 g  1 x d Viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų infekcijos: – lengvos – vidutinio sunkumo ir sunkios 1 g  1 x d 1 – 2 g  2 x d Osteomielitas ir septiniai artritai 2 g  2 x d A grupės beta – hemolitinio streptokoko sukelta infekcija; gydymo trukmė – mažiausiai 10 dienų.

Vaikams. Įprastinė dozė vaikams yra nuo 25 iki 50 mg/kg per parą. Osteomielito ir septinio artrito atveju – 50 mg/kg per parą, dozė dalinama į dvi lygias dalis. Faringito, tonzilito ar impetigo atveju vaisto dozė skiriama vieną kartą per dieną.

Svoris  Oralinė suspensija 250mg/5ml  500 mg kaps.  250 mg kaps.

5kg  1 apval.š.*2 x d arba 125 mg/p  ………..  ……….. 5-10kg  1 arb.š.**1 x d arba 250 mg/p  ………..  ……….. 10-20kg 1 arb.š.2 x d arba 500 mg/p  1 x 1kaps.***  1 x 2 kaps.***  20-30kg 2 arb.š.2 x d arba 1000 mg/p  2 x 1kaps.  2 x 2 kaps.

* vienas apvalus šaukštelis – 1.25 ml ** vienas arbatinis šaukštelis – 5 ml *** tik faringitui, tonzilitui ar impetigo

Gydant beta -hemolitinio streptokoko sukeltas infekcijas, terapinę Duracef dozę reikia skirti mažiausiai 10 dienų.

Pacientams, kurių inkstų veikla pablogėjusi. Kai inkstų funkcija nepakankama (CrCl mažiau nei 50 ml/min.), Duracef dozė turi būti pritaikoma pagal kreatinino klirensą.

KONTRAINDIKACIJOS

Padidėjęs jautrumas cefalosporinų grupės antibiotikams.

Įspėjimai

Nustatyta, kad egzistuoja kryžminės padidėjusio jautrumo reakcijos beta – laktaminiams antibiotikams ir, jei DURACEF skiriamas penicilinui jautriems pacientams, reikia laikytis ypatingo atsargumo, nes padidėjusio jautrumo reakcijos pasitaiko 10 proc tokių pacientų. Jei pasireiškia alerginės reakcijos į DURACEF, gydymą reikia nutraukti. Sunkioms padidėjusio jautrumo reakcijoms gydyti gali prireikti neatidėliotinos pagalbos. Nustatyta, kad daugelis antibakterinių preparatų sukelia pseudomembraninį kolitą. Jo sunkumas gali įvairuoti nuo lengvo iki gyvybei pavojingo. Jei vartojančiam DURACEF pacientui pasireiškia diarėja, tikėtina, kad gali išsivystyti ir kolitas. Jei jis neryškus, užtenka nutraukti vaisto vartojimą;  vidutinio ir sunkaus kolito atvejais gali prireikti specialaus gydymo. Nėštumas ir maitinimo krūtimi periodas. Nėštumo metu DURACEF galima skirti tik būtinu atveju.Cefadroksilas išsiskiria su motinos pienu, todėl maitinančioms krūtimi motinoms reikėtų jį skirti atsargiai.

Pašalinis poveikis

Virškinamojo trakto veiklos sutrikimai. Gydant antibiotikais ar jau po gydymo gali pasireikšti pseudomembraninio kolito simptomai. Pykinimas, vėmimas, dispepsija pasitaiko retai. Padidėjusio jautrumo reakcijos. Užregistruotos šios padidėjusio jautrumo reakcijos: karščiavimas, niežulys, odos išbėrimas, urtikarija ir angioedema. Taip pat užregistruotas Stivenso – Džonso sindromas, sisteminė imuninė serumo reakcija į antigeną ir anafilaksinė reakcija, nors tai pasitaiko labai retai. Kitos pašalinės reakcijos. Nurodomas genitalijų niežulys, genitalijų kandidozė, vaginitas, artralgija, neryški tranzitorinė neutropenija ir nežymus serumo transaminazių koncentracijų padidėjimas. Trombocitopenija ir agranuliocitozė registruojamos retai.

LAIKYMO SĄLYGOS

DURACEF reikia laikyti kambario temperatūroje (15 – 30 laipsnių C), sausoje vietoje. Saugoti nuo vaikų. Negalima naudoti, jei pasibaigęs ant įpakavimo nurodytas galiojimo terminas.

Įpakavimas

DURACEF 250mg 12 kapsulių.

Atstovybė Bristol-Myers Squibb atstovybė