50 kapsulių
Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai. 1 kapsulėje yra: Diclofenac-natrio 50,0 mg Tiamino nitrato(vitaminoB1) 50,0 mg Piridoksino hidrochlorido (vitamino B6 ) 50,0 mg Ciankobalamino (vitamino B12) 0,25 mg
– nereumatinės uždegiminės kilmės su skausmu susijusios būklės. – uždegiminės reumato formos. – atramos – judamojo aparato susidėvėjimo reiškiniai, kurių simptomai yra uždegimas, neuralgijos ir nervų uždegimai, (pvz., sprando ir pečių srityje), taip pat lumbagas arba išijas, ūminis podagros priepuolis, reumatinis minkštųjų audinių skausmas.
Būtinai pasakykite savo gydytojui, jei pirmą kartą atsirado pašalinių reiškinių, taip pat, jei Jūs žinote apie kokias nors šio vaisto vartojimo kontraindikacijas. Gydytojui būtina pranešti apie pastojimą. Jei pradeda labiau skaudėti pilvą, išmatos pasidaro juodos spalvos arba kraujingos, sutrinka kvėpavimas (astma), atsiranda odos bėrimas, gleivinių ir/arba akių uždegimas, tuomet btina tuoj pat liautis vartoti vaistą; patartina nedelsiant apsilankyti pas gydytoją. Būtina daryti visus gydytojo skirtus laboratorinius tyrimus (pvz., kraujo ir išmatą tyrimą). Jei pradedate svaigti ar pasijuntate pavargęs/ – usi, tuomet reikėtų itin atsargiai vairuoti automobilį ir imtis atsargos priemonių, jei prižirite sudėtingus mechanizmus.
Dozavimas. Jei gydytojo nepaskirta kitaip, tuomet reikia tiksliai Iaikytis žemiau nurodomų dozių. Atsižvelgiant į ligos eigą, sunkumą, rekomenduojama dozė suaugusiems svyruoja nuo vienos iki trijų kapsulių kartą per dieną. Tačiau geriausia gerti po vieną kapsulę 2 kartus per dieną. Jokiu būdu negalima išgerti daugiau vaisto nei didžiausia jo dozė – taigi ne daugiau kaip po vieną kapsulę tris kartus per dieną. Vyresniems kaip 6 metų vaikams galima skirti ne daugiau kaip 2-3 mg Diclofenac kilogramui kūno masės per parą. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams DICLOVIT vartoti draudžiama. Vyresniems pacientams vaisto reikėttl skirti atsargiai, nors medžiagos pasiskirstymas organizme ir šalinimas iš jo iš esmės ir nepriklauso nuo paciento amžiaus.
Vaistas vartojamas valgant.
Perdozavus vaistą, aprašytieji skrandžio ir žarnyno, nervų sistemos šalutiniai reiškiniai (pvz., smarkus sujaudinimas) gali labai sustiprėti. Tuomet Jūs taip pat turite informuoti savo gydytoją.
Nors iš esmės pacientai šį vaistą toleruoja gerai, tačiau vis dėlto kartais gali atsirasti šių šalutinių reakcijų: – skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų (pvz., skausmas po duobute, nenoras valgyti , raugulys, pykinimas, viduriavimas, kraujavimai). – galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas, žesys ausyse. – odos bėrimas, paraudimas, niežulys. – polinkis į natrio ir vandens tvenkimąsi organizme (pvz., kojų pabrinkimą) – šios reakcijos dažniau pasitaiko didelį kraujospdį turintiems pacientams. Retai pasitaiko – Skrandžio ir žarnyno stipriai kraujuojančios opos ligi penetracijos (simptomai: skausmas po duobute, blyškumas, į degutą panašios išmatos). – nemiga, sujaudinimas, dirglumas. – padidėjusio jautrumo reakcijų (dusulys, odos bėrimas, dilgėlinė). – sunkių inkstų funkcijos sutrikimų (pabrinkimai, uždegimai, hematurija ). – kepenų uždegimas (gelta) – kraujodaros sutrikimų (kraujo knelių sumažėjimas). Labai retai pasitaiko (pavieniai atvejai) – alopecija (plikimas), – padidėjusio jautrumo odos arba gleivinią reakcijų bei akių uždegimų, – traukulių priepuolių, – regėjimo sutrikimų (matymas kaip per rką, dvejinimasis akyse), – klausos sutrikimų.
Atkreipkite dėmesį į vaisto vartojimo terminą. Vaistas laikomas vaikams neprieinamoje vietoje. Vaistą draudžiama laikyti aukštesnėje kaip 25o C temperatūroje; jį reikia nuolat Iaikyti tamsioje vietoje, geriausiai – pakuotėje.