Nobel biocare

TVARSTIS HIDROKOLOIDINIS, granuflex signal 18,5×19,5 cm n5, ConvaTec Limited

Granuflex Signal

Hidrokoloidinis tvarstis su tvarsčio keitimo indikatoriumi

18.5 cm x 19.5 cm

5 vnt.

Naudojimo instrukcija

Vienkartiniam naudojimui Sterilizuotas gama spinduliais Užsakymo numeris

Laikyti sausoje vietoje Laikyti kambario temperatūroje (10-25 laipsnių C temperatūroje)

Perskaitykite lapelį su naudojimo instrukcija

PRODUKTO APRAŠYMAS

Granuflex Signal yra lipnus hidrokoloidinis tvarstis su nulaidžiais kraštais ir indikatoriumi, parodančiu, kada ateina metas keisti tvarstį. Indikatorius (žalia linija, parodanti išorinę eksudato išplitimo ribą prieš keičiant tvarstį) padeda nustatyti tvarsčio keitimo laiką. Sugerdamas eksudatą, lipnusis tvarsčio sluoksnis  virsta geliu. Išoriškai tvarstyje jis matomas kaip pūslė, ilgainiui besiplečianti link žalios indikatoriaus linijos. Tvarsčio kraštai yra plonesni nei centrinė dalis, dėl tokio kraštų nuolaidumo tvarstis nenusmunka nuo žaizdos.

Tvarstis sugeria eksudatą ir sukuria žaizdoje drėgną aplinką, kuri skatina organizmo gijimo procesus ir padeda nuo žaizdos atsiskirti negyvybingiems audiniams (autolitinis žaizdos valymasis), nepažeidžiant naujų susidariusių audinių.

Granuflex Signal gali būti naudojamas kaip pirminis  arba kaip antrinis tvarstis; gali būti naudojamas vienas arba kombinuojant su kitomis žaizdų priežiūros priemonėmis.

Granuflex Signal veikia kaip užtvara nuo bakterinio, virusinio ir kitokio žaizdos užteršimo. Jis apsaugo žaizdą nuo ligas ir infekcijas sukeliančių faktorių. Laboratorinių tyrimų metu (7 dienų periode) tvarstis lieka intaktiškas, neprateka ir nepraleidžia į žaizdą bakterijų ir Phi-X 174 virusų (patvirtintas pakaitiniu žmogaus imunodeficito virusui (ŽIV-1), hepatito B virusui (HBV) ir hepatito C virusui (HCV)). Tvarsčio naudojimas negarantuoja ir neapsaugo nuo užsikrėtimo AIDS, HBV ir HBC.

INDIKACIJOS

Jei medikai prižiūri, Granuflex(r)Signal gali būti naudojamas šioms žaizdoms:

– kojų opoms (veninės stazinės opos, arterinės ir mišrios etiologijos kojų opos), diabetinėms opoms, praguloms – chirurginėms žaizdoms (pooperacinėms žaizdoms gyjančioms antriniu užsitraukimu, donorinėms vietoms, dermatologinėms ekscizijoms) – 2-o laipsnio nudegimams – trauminėms žaizdoms, įskaitant: o nubrozdinimus o plėštines žaizdas o nedidelius įpjovimus

KONTRAINDIKACIJOS

GranuflexSignal neturėtų būti naudojamas jei asmuo jautrus ar alergiškas tvarsčiui ar jo sudėtinėms dalims

ATSARGUMO PRIEMONĖS IR ĮSPĖJIMAI

– Sterilumas garantuojamas kol nepažeista ir neatidaryta pirminė tvarsčio pakuotė; skirta tik vienkartiniam naudojimui – jei reikalinga, kartu su tvarsčiais turi būti naudojamos atitinkamos papildomos priemonės (pvz., laipsniškas spaudžiantis kojų tvarstymas veninių opų atveju arba kūno spaudimą paskirstančios priemonės pragulų atveju). – Gliukozės kiekio kraujyje kontrolė, kojos svorio nukrovimas naudotini diabetinių opų atveju. – Normaliai gyjant, nuo žaizdos atsidalija negyvybingi audiniai, todėl po kelių perrišimų gali atrodyti, kad žaizda didėja. Jei žaizda didėja ir toliau, pasikonsultuokite su gydytoju. – Jei pastebėjote sudirginimo (paraudimas, uždegimas), odos maceracijos (odos pabalimas), hipergranuliacijos (naujo audinio perteklius) arba jautrumo (alerginės reakcijos) reiškinių, pasikonsultuokite su gydytoju. – Žaizdų, kurių aplinkinė oda yra trapi ir pažeista, nerekomenduojama perrišinėti dažnai. – Lėtinių žaizdų kolonizacija (užteršimas mikrobais) yra įprastas reiškinys ir nėra kontraindikacija naudoti tvarstį. Dar daugiau, tvarstį galima naudoti ir ant infekuotų žaizdų, kartu skiriant atitinkamą gydymą ir dažnai apžiūrint žaizdą. – Tvarsčio naudojimas negarantuoja ir neapsaugo nuo užsikrėtimo AIDS, HBV ir HBC.

NAUDOJIMAS

1. Žaizdos paruošimas ir plovimas a. Prieš dedant tvarstį nuplaukite žaizdą su plovikliu ar fiziologiniu tirpalu ir nusausinkite aplinkinę odą. 2. Tvarsčio paruošimas ir uždėjimas a. Pasirinkite tokios formos ir dydžio tvarstį, kuris uždengtų žaizdą ir 3cm odos aplink visą žaizdą. b. Nuimkite nuo tvarsčio apsauginį popierių, neliesdami pirštais lipniosios tvarsčio pusės. c. Taikykite tvarstį taip, kad jo centrinė dalis būtų ties žaizdos centru ir priglauskite prie žaizdos. d. Kulnams, kryžkaulio sričiai ir kitoms sunkiai tvarstomoms vietoms rinkitės specialios formos tvarsčius. e. Atlikę perrišimą nepanaudotas produkto dalis išmeskite. 3. Tvarsčių keitimas ir nuėmimas a. PASTABA: uždėtą tvarstį reikia dažnai apžiūrėti (priklausomai nuo eksudacijos laipsnio), tikrinant ar susidariusi pūslė nėra pasiekusi indikatoriaus linijos, ar neprasisunkia eksudatas. Jei taip, tvarstis turi būti keičiamas nedelsiant. Sugerto eksudato virtimas geliu matomas per tvarstį jo nenuėmus. b. Tvarstis turi būti keičiamas, kai yra klinikinis poreikis, kai pūslės kraštas pasiekė žalią indikatoriaus liniją arba tvarstis išbuvo ant žaizdos 7 dienas. c. Nuimant tvarstį, vienos rankos pirštu paspauskite odą, kitos rankos pirštu palaipsniui pakelkite visus tvarsčio kraštus nuo odos. Švelniai nuimkite visą tvarstį.

Jei pažeista tvarsčio pirminė pakuotė, jo nenaudokite. Laikykite kambario temperatūroje (10-25 laipsnių C). Laikykite sausai

ConvaTec Ltd. Deeside CH5 2NU, UK

Platintojas: Bristol-Myers Squibb atstovybė, ConvaTec padalinys Šeimyniškių 21B, LT-09200 Vilnius Nemokamas telefonas 8-800-70001

www.convatec.com