Biorythm

TVARSTIS GRANUFLEX EXTRATHIN, 15x15cm n5, ConvaTec Limited

 DuoDERM (Granuflex) Extra Thin

 Ypač plonas hidrokoloidinis tvarstis

15 cm x 15 cm

5 vnt.

Produkto aprašymas

Sterilūs (sterilizuoti gama spinduliais), tik vienkartiniam vartojimui. Tvarsčius sudaro vidinis (su žaizda susiliečiantis) hidrokoloidų (želatina, pektinas, natrio karboksimetilceliuliozė) sluoksnis, esantis lipnioje polimerinėje matricoje, ir išorinis sluoksnis iš poliuretano plėvelės. Tvarsčio hidrokoloidinis komponentas sąveikauja su žaizdos eksudatu, sudarydamas minkštą masę. Ši leidžia pašalinti tvarstį beveik ar visai nepažeidžiant naujai susiformavusių audinių.

Naudojimas

Plonieji „DuoDERM” tvarsčiai labai lankstūs ir gali būti naudojami gydant mažai šlapiuojančias žaizdas, pvz., nedidelius nudegimus, nubrozdinimus, plėštines ir pooperacines žaizdas, taip pat ir mažai šlapiuojančias lėtines žaizdas, pavyzdžiui, I ir II laipsnio pragulas, arterinės ar veninės ar kitos kilmės trofines kojų opas. Esant reikalui, būtina imtis atitinkamų papildomų priemonių (laipsniškas spaudžiamasis tvarstymas esant trofinėms opoms, spaudimo sumažinimas esant praguloms)

Naudojimas

1. Kruopščiai nuvalykite žaizdą, po to apiplaukite ją fiziologiniu tirpalu. Nusausinkite aplink esančią oda, įsitikinkite, kad ant odos neliko jokių tepalų, kremų ar kitu riebių medžiagų likučių. 2. Pašalinkite apsauginius lapelius; stenkitės lipnaus sluoksnio neliesti pirštais. 3. Be reikalo netempdami ,švelniai, bet tvirtai uždėkite ant žaizdos, ypatingą dėmesį atkreipdami į žaizdos kraštus. (Viską darykite neskubėdami, nes tvarsčiui sušilus, ji prilimpa tvirčiau.) Tvarstis turi būti mažiausiai 2 cm iš kraštų didesnis už žaizdą. Jei reikia, tvarsčiai gali persidengti. 4. Kuo daugiau eksudato absorbuoja tvarstis, tuo daugiau minkštos masės susidaro. „DuoDERM” būtina keisti prieš suminkštėjusiai sričiaieksudatui pasieksiant tvarsčio kraštą Rekomenduojama plonąjį „DuoDERM” keisti ne rečiau kaip kas 7 dienas. Jei ekudatas prasisunkia pro tvarsčio kraštą , sutrinka tvarsčio apsauginės savybės, todėl tvarstį reikia keisti nedelsiant. Norint nuimti tvarstį, paspauskite odą, pakelkite tvarsčio kraštus aplink žaizdą, kol visiškai nuimsite juos nuo odos, paskui atsargiai nuimkite jį visą. Gelio likučius pašalinkite apiplovę žaizdą fiziologiniu tirpalu. Nusausinkite aplink esančią odą. 5. Uždėkite kitą plonąjį „DuoDERM” tvarstį. 6. Žaizdai užgijus, plonuosius „DuoDERM” tvarsčius galima naudoti, norint apsaugoti potencialiai traumuojamas vietas arba tas, kur gali atsirasti žaizdos, pvz., spaudimo vietas, trofinių opų susidarymo vietas. Tvarstis naudojamas, kol minėtos sritys visai sugis. Tokį profilaktinį gydymą galima tęsti keletą savaičių, keičiant tvarsčius kas savaitę.

Paviršinės pragulos Tvarsti galima sukarpyti taip, kad jo forma atitiktų sudėtingiausius kontūrus, pavyzdžiui, alkūnę ar kulną. Naudojant kryžkaulio srities praguloms gydyti, uždėkite taip, kaip parodyta piešinyje ir gerai prispauskite. Kad tvarsčio kraštai neatšoktų, galima naudoti hipoalerginį pleistrą.

Pooperacinės žaizdos Tvarstis užtikrina žaizdos apsaugą nuo vandens ir bakterijų. Todėl su „:DuoDerm ” tvarsčiu galima maudytis ir praustis duše. Aplink žaizdą paliekamas 2 cm kraštas. Uždėkite tvarstį kaip nurodyta aukščiau. Tvarstį reikėtų keisti išimant siūlus. Siūlai dažniausiai būna įsispaudę į tvarsčio masę, todėl turi būti išimami palaipsniui keliant „DuoDERM” tvarstį ir perkerpant siūlus po vieną. Siūlai lieka prilipę prie nuimamo „DuoDERM” tvarsčio.

KONTRAINDIKACIJOS

Žinomas jautrumas „DuoDERM”.

Pašalinis poveikis

Retai pasitaiko aplink žaizdą esančios odos sudirginimas ir/arba maceracija.

Atsargumo priemonės

Tvarstis sterilus. Tvarsčio nenaudokite, jeigu jo pakuotė pažeista. Lėtinių žaizdų infekcija pasitaiko dažnai. Tai nėra kontraindikacija naudoti „DuoDERM”. Jei įtariama infekcija ar ji išsivysto tvarsčio naudojimo metu, būtina pradėti atitinkamą antibakterinį gydymą. Galima tokiau gydyti ypač plonu „DuoDERM”, tačiau gydymo eigą turi atidžiai stebėti gydytojas  Esant anaerobinei infekcijai, okliuzinė terapija nerekomenduojama. Ypač plono „DuoDERM” poveikis gydant trečiojo laipsnio nudegimus neištirtas. Gydant diabetinės kilmės žaizdas, būtina kontroliuoti gliukozės kiekį ir spaudimą. „DuoDERM” tvarsčiai sukuria žaizdai drėgną aplinką, kuri skatina nekrotinių audinių atsiskyrimą Todėl, pakeitus pirmuosius kelis tvarsčius, žaizda gali atrodyti didesnė. Dėl audinių skysčio absorbcijos susidaręs gelis yra gelsvas ir turi specifinį kvapą. Nepainiokite jo su pūliais. Netinkamai naudojant ar per dažnai keičiant tvarsčius, ligonių oda, ypač tų, kurių ji jautri, gali sudirgti arba suskilinėti. Buvo pastebėta, kad po plonuoju „DuoDERM”, kaip ir po kitais okliuziniais tvarsčiais kartais stebimos didesnės nei įprastai granuliacijos.