Biorythm

ČIOBRELIO ŽOLĖ (herba serpyli), 50 g, UAB Švenčionių vaistažolės

Smulkinta čiobrelių žolė

50 g 

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Čiobrelio sudėtyje yra 1 – 2,5 % lakaus eterinio aliejaus. Ne daugiau kaip 64 % šio aliejaus pagrindinės veikliosios čiobrelio medžiagos yra monoterpenai: timolis ir karvakrolis, mažesnis kiekis yra linalolio, p-cimolio, cimeno, himeno, pireno, apigenino, buteolino ir 6 hidroksiliuteolingliukozidai bei tetrametoksilinti flavonai ir jų dariniai.

Vaisto forma ir vaisto kiekis

Susmulkintos ir išdžiovintos vaistažolės Surinkta žydėjimo metu ir išdžiovinta antžeminė nesumedėjusi paprastojo čiobrelio dalis: ne didesni kaip 3-7 mm lapų, stiebų, šakelių ir žiedų gabalėliai. Kartono dėžutė, kurioje yra arbatžolių pakuotėms gaminti naudojamo popieriaus maišelis. Jame yra 50 g vaistažolių. 

Vaisto farmakoterapinė grupė. Augalinis

Gamintojo pavadinimas ir adresas

UAB Švenčionių vaistažolės, Adutiškio g. 3/4, LT-4730 Švenčionys

Vaisto vartojimo indikacijos

Kaip papildoma priemonė vartojama atsikosėjimui lengvinti sergant viršutinių kvėpavimo takų gleivinės uždegimu.

Informacija, kurią būtina žinoti prieš vartojimą

Augalinis atsikosėjimą lengvinantis vaistas. Kontraindikacijos. Padidėjęs jautrumas čiobrelio žolės preparatams. Perspėjimai. Vaistas įsigyjamas be recepto. Sąveika su kitais vaistais. Ypatingi perspėjimai. Pacientai, alegiški lūpažiedžių šeimos augalams, prieš vartodami čiobrelio preparatų, turi pasitarti su gydytoju. Kryžminis jautrumas Žmonės, jautrūs beržų žiedadulkėms arba salierams, gali būti jautrūs ir čiobrelio preparatams. nėštumo ir žindymo laikotarpis Ar čiobrelio preparatų saugu ir efektyvu vartoti nėštumo ir žindymo metu, nenustatyta, todėl nėščioms moterims ir žindyvėms jo vartoti nereikėtų, nors platus tokių preparatų vartojimas nepageidaujamo poveikio nesukėlė jokio.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Galima vartoti vandeninį užpilą, ekstraktą ir tinktūrą. Užpilo ruošimas 1,5-2 g (1 arbatinis šaukštelis) sausų vaistažolių užpilama 200 ml verdančio vandens ir uždengiama. Indas su užpilu įstatomas į verdantį vandenį ir laikomas 10-15 min., po to išimamas iš vandens, atvėsinamas kambario temperatūroje, perkošiamas. Išmirkusios vaistažolės išspaudžiamos. Į užpilą įpilama virinto vandens tiek, kad būtų 200 ml. Užpilo reikia gerti 1-3 kartus per dieną prieš valgį.

Šalutinis poveikis

Preparatas yra toleruojamas, nepageidaujamas poveikis pasireiškia retai. Jei vaisto vartojama didelėmis dozėmis arba jei pacientas jautrus, gali atsirasti pykinimas. Pastebėta kontaktinio dermatito, kurį sukėlė čiobrelio preparatų vartojimas, atvejų. Galimas kryžminis jautrumas beržų žiedadulkėms, salierams ir čiobreliui.

Informacija apie vaisto laikymą

Tinkamumo laikas. 2 metai. Jei baigėsi tinkamumo laikas arba yra akivaizdžių gedimo požymių, vaisto vartoti negalima. Vaistažoles reikia laikyti sausoje, vėsioje vietoje. Saugoti nuo vaikų.