Nobel biocare

Sunku išsirinkti vitaminus? Vaistininkė pataria, kaip nepasiklysti tarp jų formų

Vitaminai. Kaip išsirinkti

Atėjus pavasariui ne vienas skubame organizmą stiprinti įvairiais vitaminais. Kai jau išsirenkame, kokie mums tinkamiausi, kyla klausimai dėl formos, kuria vitaminai bus greičiausiai įsisavinami, ką patogiausia vartoti. Šnypšiančios tabletės, sirupas ar kapsulės – vitaminų formos atrodo pritaikytos kiekvieno poreikiams, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad žmonėms išsirinkti ir nepasiklysti vitaminų gausoje nėra lengva. 

Vaistinėse gausu skirtingų vitaminų ir maisto papildų, o pastaraisiais metais jų gamintojai ieško ne tik efektyviausio veikimo, bet ir kiekvienam patogiausios vitaminų formos. Kaip atsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Jovita Aleknienė, „Eurovaistinės“ vaistininkė, pirmiausia atkreipia dėmesį į daugumai įprasčiausius – kapsulėmis ar tabletėmis geriamus vitaminus, bet sako, kad verta ieškoti būtent liposominės sudėties vitaminų kapsulėse.

„Liposominiai maisto papildai yra unikalia technologija sukurta papildų forma, kai geriamose tabletėse ar kapsulėse yra mikroskopinių riebalų dalelių, apsaugančių papilduose esančias veikliąsias medžiagas ir padedančių jas geriau įsisavinti“,- apie vitaminų išskirtinumą pasakoja Jovita.

Kita dabar itin populiari vitaminų forma – purškiami vitaminai. Vaistininkė pastebi, kad šiuos dažnai renkasi kuo paprastesnio vartojimo ieškantys, dažnai vitaminus išgerti pamirštantys žmonės:

„Purškiami vitaminai tikrai efektyvūs, tik reiktų atkreipti dėmesį, kad turėtume vitaminus įsipurkšti į burną po liežuviu. Būtent po liežuviu yra daug kraujagyslių ir vitaminas greičiau pasisavinamas. Šiuos vitaminus itin patogu naudoti ir galima visuomet turėti su savimi.“

Kita rūšis populiarų ir puikiai įsisavinamų vitaminų – šnypšiančios tabletės.

„Žmonės kažkodėl kartais suabejoja šnypšiančių ir vandenyje tirpstančių maisto papildų efektyvumu. Iš tiesų, tokius vitaminus organizmas puikiai pasisavina, net greičiau nei kapsules ar tabletes. Didžiausias šių vitaminų privalumas yra skonis. Klientai dažnai sako, kad šiuos papildus vartoja vietoj gaiviųjų gėrimų ar net mineralinio vandens“,- sako Jovita ir primena, kad kiekvienus vitaminus svarbu vartoti pagal dažnį nurodytą ant jų pakuotės.

Skysti, aliejinės sudėties vitaminai puikiai pasisavinami, tačiau vaistininkė pastebi, kad tinkami – ne kiekvieno skoniui:

„Jei skonis ir tekstūra maloni, tikrai rekomenduočiau vartoti skystus vitaminus, pavyzdžiui, aliejinio pagrindo žuvų taukus. Vėl gi, tokie vitaminai beveik neturi priemaišų ir juos organizmas pasisavina labai greitai“,- sako ji, bet primena, kad prieš perkant tokios formos vitaminus reikia įsivertinti ar jų skonis ir aliejinė tekstūra patiks vartojant kasdien.

„Eurovaistinės“ vaistininkė pataria vitaminus rinktis ne pagal įsisavinimo greitį, o pagal individualius poreikius ir ieškoti to, ką vartosite su malonumu, ko nepamiršite ir paversite tai įpročiu. Ji atkreipia dėmesį, kad visi vitaminai efektyvūs, kai vartojame juos reguliariai ir visą kursą:

„Vidutiniškai, norint pajausti vitaminų poveikį, reiktų juos vartoti pagal rekomendacijas bent tris mėnesius. Tik po tokio laiko organizmas jaučia ne trumpalaikį, o kur kas ilgiau išliekantį efektą“,- sako Jovita Aleknienė.

TAIP PAT SKAITYKITE