Vis greičiau pavargstate, kamuoja mieguistumas, viskas erzina? Net ir gero poilsio nebepakaks, jei gyvenimo spalvas pradėjo slopinti anemija (mažakraujystė). Atlikite pažangius kraujo tyrimus dėl anemijos – dabar daug pigiau!
Anemija slopina žmogaus gyvybines jėgas lyg lėtai veržianti kilpa. Kai kraujas pradeda silpti dėl geležies, vitamino B12 ir (ar) folio rūgšties stokos, jis vis mažiau gali pernešti organams gyvybiškai svarbaus deguonies.
Tuomet žmogus jaučia nepaaiškinamą nuovargį, būna mieguistas, jautresnis, mažiau darbingas. Ilgainiui išryškėja aiškūs anemijos požymiai: blyški oda, įtrūkę lūpų kampučiai, trapūs nagai. Be to, slenka plaukai, sutrinka skonis, erzina įprasti kvapai ir kt.
Dirbti dar įstengiama turint tik trečdalį reikiamos kokybės kraujo, bet didesnis fizinis krūvis išveda iš pusiausvyros, sutrinka širdies ritmas, endokrininių liaukų veikla, virškinimas, nervų sistema. Sergant B12 stokos anemija gali išsivystyti depresija, demencija, impotencija, visiškai sutrikti eisena, tirpti galūnės ir kt.
Labai svarbu žinoti, kad mažakraujystę daug lengviau sustabdyti ir išgydyti, kol ji neįsibėgėjo. Tačiau artėjanti anemija neturi aiškių požymių – anksti ją pastebėti leidžia tik pažangūs kraujo tyrimai.
Anksti diagnozuoti geležies stokos anemiją padeda feritino tyrimas, o B12 ir (ar) folio rūgšties stokos mažakraujystę – homocisteino tyrimas. Įsidėmėkite: bendrasis kraujo tyrimas anemiją leidžia įtarti tik tuomet, kai ji atsiskleidžia visa savo jėga!
Anemija užklumpa ne tik pritrūkus geležies bei vitaminų, bet ir netekus daugiau kraujo nei jo pagamina organizmas. Taip pat ji gali būti įvairių lėtinių ligų pasekmė.