Mūsų pėdų būklė daro didelę įtaką organizmui ir bendrai sveikatai. Tai yra pagrindinė kūno atrama ir parama tiesiogine to žodžio prasme. Kartais vien tik išpuoselėta kojų ir pėdų išvaizda gali žymiai pagerinti nuotaiką ir pakelti savivertę, ir tai pasakytina ne tik apie moteris. Na, tikriausiai visi yra girdėję, kad pėdose yra labai daug aktyvių taškų, per kuriuos galima stimuliuoti vidaus organų darbą. Ne veltui gi sakoma, kad vaikščioti basomis per PIEVĄ yra labai naudinga.
Kaip gi mes puoselėjame ir prižiūrime savo pėdas ir nagus? Kas pirmiausiai ateina į galvą, kai kalbame apie kojų priežiūrą? Švarios kojos, kartais palepintos kosmetiniais kremais, dar vonelės, sustorėjusios kulnų odos šveitimas pemza ar kitokiomis panašiomis priemonėmis namuose, nuospaudų gydymas „pleistriukais ” dar, žinoma, grožio, manikiūro, pedikiūro salonai, nes ten nušveičia suragėjusią odą ir gražiai nulakuoja kojų nagučius, kitaip tariant, tai įvairios procedūros, kurias mes vadiname pedikiūru, bet… Nei lakuoti nagai, nei kojų higiena nėra pedikiūras. Nulakuoti nagai viso labo yra tik nulakuoti nagai, kitaip tariant, „tiuningas”, pagražinimai.
O sukietėjusios odos šveitimas ar šlifavimas tėra tik valymas. Pagrindinė pedikiūro esmė yra ne valymas, o nuvalytos odos maitinimas specialiomis tam skirtomis priemonėmis. Pedikiūras yra sisteminga, taisyklinga pėdų odos ir nagų priežiūra, pašalinant visas negyvas odos ląsteles nuo kulnų, pėdų ir iš šoninių nagų velenėlių, taisiylingai nukirpti ir išvalyti nagai. Kaip ir veido odos priežiūra. Ką daro kosmetologas veido odai procedūros metu? Pirmiausiai ją išvalo, o paskui pamaitina. Taip ir su pėdomis, išvalyti – tik dalis darbo, toliau ją reikia pamaitinti, prisotinti reikalingomis medžiagomis. Jei naudojate specialias, jūsų odos ar problemos tipui atitinkančias pėdų ir nagų priežiūros priemones sistemingai, jūsų pėdų sveikatai rizika bus minimali. Jei to nedarote, ar darote tik kartas nuo karto, vizito pas specialistą tikrai neišvengsite. Tačiau tai, deja, bus tik problemos pasekmės šalinimas. Nuospaudos, sukietėjusi kulnų ar padų oda, nagų deformacijos ar nagų įaugimas neatsiranda per dieną.
Tai ilgalaikio sistemingo spaudimo, netaisyklingos pėdų padėties vaikštant, ar netinkamos avalynės nešiojimo pasekmės. Ir čia yra vienas niuansas. Kai, pvz. jums suskaudo dantį, jūs bent jau turite galimybę nueiti pas stomatologą, nes jus galite judėti. O ką daryti jei skausmas jau kelia diskomfortą judant? Ir yra tokio stiprumo, kad kartais net gi stovėti sunku, o prie visko dar ir reikia nuvykti iki specialisto? Todėl kojomis reiktų pradėti rūpintis ne tada, kai jau skausmas trukdo judėti, bet dar kol problemos yra neįsisenėjusios arba jų kol kas iš viso nėra. Tai ir pavadinčiau pėdų priežiūros kultūra. Kasdienė higiena, tinkamų preparatų sistemingas naudojimas, plius, tinkamo dydžio ir pločio avalynės dėvėjimas. Žinau, dauguma moterų ir merginų tuoj pasakys, kad aukštakulniai yra patogu ir gražu ir niekur nespaudžia, kad nešioja tik patogią avalynę, kad didesnei ir platesnei kojai nėra pirkti stilingų gražių batų. Leiskite nesutikti su šiais teiginiais.
Padarykite vieną nedidelį eksperimentą: atsistokite ant paprasto popieriaus lapo ir paprašykite draugo ar artimo žmogaus, kad jums apibrėžtų jūsų pėdą. Ir dabar ant lapo pastatykite savo avalynę ar uždėkite vidpadį išėmę jį iš jos. Į aukštakulnius galite įdėti savo pėdos iškarpą. Ką matote? Kas dėl tinkamos ir stilingos avalynės. Yra ir internetinių parduotuvių, kuriose galima užsisakyti arba nusipirkti jau pagamintus ortopediškai taisyklingos formos batukus ar basutes, ir fizinių parduotuvių. Paskutinių gal ne tiek daug, bet vis tik rasti savo dydžio ir pločio avalynę įmanoma.
Žodžiu, kas ieško, ir tikrai rūpinasi savo pėdų sveikata, tas randa. Jei prie viso šito kojų ir pėdų sveikatai palaikyti naudosite tik profesionalius, pėdų ir nagų priežiūrai skirtus produktus, jums gali ir neprireikti specialistų pagalbos. Jei jau turite rimtesnių ar įsisenėjusių problemų – specialisto pagalbos neišvengsite. Bet nesitikėkite, kad užteks vieno apsilankymo. Sistemingas, tačiau nebūtinai ilgalaikis, lankymasis specialisto kabinete užkirs kelią jų progresavimui, tinkamai parinkti specialūs gydomieji preparatai padės greičiau su jomis susitvarkyti, palaikyti pėdų sveikatą padės ir taisyklingai atliekamos procedūros. Pėda yra sudėtinga anatominė struktūra su sudėtinga sandara, kuri veikia kaip sudėtingas stabilizatorius ir amortizatorius. Pėdos yra kaulinio, raumenų ir nervinio audinio, sausgyslių ir kraujagyslių derinys, kurių sinchroniška ir harmoninga sąveika užtikrina normalią jų veiklą.
Logiška manyti, kad pėdų ligos „užveda” nuoseklią grandininę reakciją, sukeliančią pokyčius visame organizme. Kaip tik jų identifikavimu, gydymu ir prevencija užsiima gydytojas podologas.
Savalaikis kreipimasis į specialistą sutaupys jūsų pinigus ir neleis problemoms plisti.
Podiatrija (podologija) medicinoje yra nauja atšaka. Sparčiai augant blauzdos ir pėdų ligų skaičiui, atsirado būtinybė suformuoti atskirą medicinos kryptį, apimančią visas patologijas, kurios atsiranda šiose kūno dalyse. Ši siaura medicinos sritis atsirado gana neseniai, tačiau sulaukė galingos plėtros ir pripažinimo. Podologai (podiatrai) į kūną žiūri kaip į vientisą sistemą ir supranta, kaip svarbu, kad viskas jame veiktų sklandžiai, kaip laikrodis. Net jei vienos srities darbe bus menkiausias sutrikimas, tai tikrai paveiks visą organizmą.
Tai mišri specialybė, jungianti savyje tokių sričių mokslus, kaip:
- osteologija – mokslas apie kaulus;
- miologija – mokslas apie raumenis;
- neurologija – ypatingą dėmesį skiriant apatinių galūnių periferinių nervų veiklai;
- dermatologija – apie odos ligas;
- biomechanika, kurios išmanymas leidžia spręsti apie pėdos ir blauzdos judesius bei darbą, sąveiką su kitomis skeleto sritimis.
Sujungus šių mokslų žinias gydytojas turi viską, kad pėdos tinkamai funkcionuotų, o organizmas būtų sveikas.
Svarbu identifikuoti esamą problemą ir teisingai pasirinkti specialistą.
Taip, kaip patikim savo dantis specialistams stomatologams ar odontologams, veido priežiūrą – specialistams kosmetologams, taip ir pėdų būklės priežiūrą turėtumėme patikėti savo srities specialistams – podiatrams ar podologams.
Išpuoselėtos prižiūrėtos pėdos tai sveikatos požymis. Ir jei rūpinsimės savo pėdomis kol problemų dar nėra, tikėtina, kad podologo paslaugų jums ir neprireiks. Prevencija visada pigiau, nei gydymas.
Laukiame Jūsų:
„Healthyfeet” podoligijos kabinetas, Antakalnio g. 43, Vilnius
Tel – +37061427199
Gydytojas podologas Vitalii Konev
Daugiau informacijos www.pagalbapedoms.lt
Skubiu atveju priimame be eilės.
Viskas, ką daro podologas – suteikia pėdoms sveikatą! O grožį renkatės Jus.