REXSAN

Maisto papildai nukenksmina vaistus

maisto papildai

Maisto papildai, kaip ir vaistai, gali pakenkti, jei yra vartojami neteisingai, todėl specialistai juos rinktis pataria tik pasitarus su gydytoju ar vaistininku.

Daugelis gyventojų, nusprendę pastiprinti organizmą, pasikliauja reklama, draugų ar kaimynų rekomendacijomis. Tačiau medicinos daktaras, prof. Romualdas Basevičius įspėjo, kad kiekvienas vaistas ar maisto papildas, kai jo būna per daug, – kenkia.

Farmacininkas pastebi, kad dabar žmonės piktnaudžiauja reklama. Išsirinkti reikiamus papildus turėtų padėti šeimos gydytojas arba vaistininkas.

„Nėra nė vieno vaisto, kuris neturėtų didesnio ar mažesnio šalutinio poveikio. Tinkamai parinkti maisto papildai, vitaminai ar mineralinės medžiagos padeda sumažinti įvairioms ligoms gydyti naudojamų vaistų skaičių, jų dozes ar medikamentams būdingą šalutinį poveikį”, – sakė žinomas farmacininkas.

„Dabar žmonės dažnai skundžiasi bloga nuotaika, depresija. Priežastys būna pačios įvairiausios. Bet antidepresiniai vaistai, ypač derinant su kitais, yra pavojingi. O tam tikri maisto papildai gali pakeisti eilę antidepresinių preparatų ir neturėti šalutinio poveikio”, – aiškino pašnekovas.

R.Basevičiaus manymu, lietuviai kol kas per mažai vartoja maisto papildų. Viena priežasčių – trūksta informacijos. Didesnį vartojimą taip pat riboja ir finansinės galimybės.

Vitaminus, mineralines medžiagas daugiau turėtų vartoti vyresnio amžiaus žmonės. Papildyti valgį ypač reikėtų dabar, kai daugelis maitinasi nevisavertiškai.

R.Basevičius papildus patarė vartoti ne trumpiau kaip 2-3 mėnesius. Paskui reikėtų padaryti pertrauką ir vėl kursą kartoti. Svarbu, kad papildai būtų vartojami baigiant valgyti. Rytą ar vakare – priklauso nuo pasirinkto preparato.

Tačiau maisto papildus, turinčius sudėtyje ženšenio, geriau vartoti rytą, o skirti miegui gerinti labiau tinka likus valandai ar dviem iki miego.

TAIP PAT SKAITYKITE