Nobel biocare

Sulieknėti skatinama ne tik dėl grožio

lieknėjimas

Šiais ir praėjusiais metais Lietuvos medikai ne vieną kartą konstatavo svarbią statistiką, jog šalyje daugėja nutukusių vaikų ir suaugusiųjų. Tą pastebėti kiekvienas gali net ir savo artimųjų bei pažįstamų rate. O tarp antsvorio ir nutukimo – visai maža, greitai ir pavojingai peržengiama riba. Todėl lieknėjimas, sveika mityba ir fizinis aktyvumas mūsų šalyje įgyja vis daugiau svarbos ne tik estetiniu, bet ir sveikatos požiūriu.

Nutukimu vadiname energijos balanso sutrikimą, kai su maistu gaunamos energijos kiekis viršija išeikvojamos kūno energijos kiekį. Dėl šios priežasties žmogaus organizme kaupiasi per didelis maistinių atsargų, arba riebalų, kiekis. O tai, savaime suprantama, sukelia nemažų sveikatos sutrikimų.

Ar turite antsvorio nesunku nuspręsti sužinojus savo KMI – kūno masės indeksą. Jį apskaičiuoti galima savo svorį (kg) padalinus iš ūgio (m2). Jeigu rezultatas daugiau nei 25, tuomet verta susirūpinti savo svoriu ir sveikata.

Tačiau ne kiekvienas gerai supranta, nuo ko geriausia pradėti lieknėjimo procesą. Visuomenei trūksta žinių apie tai, kas turi įtakos svorio augimui ir kokios nutukimo pasekmės žmogaus sveikatai. Vienas šios problemos sprendimas gali būti privačių klinikų paslauga – lieknėjimo programa. Antras sprendimas – mažiau kainuojantis, tačiau daugiau pastangų ir laiko reikalaujantis lieknėjimas savarankiškai.

Šiuo metu vis labiau nerimą keliant šiai opiai ir progresuojančiai visuomenės problemai, kviečiame susipažinti su pagrindiniais veiksniais, kurių įsisavinimas ir pritaikymas kasdieniame gyvenime gali padėti išvengti antsvorio problemų.

– Tinkama mityba. Renkantis maisto produktus, kurie padėtų numesti svorio, jokiu būdu negalima neapgalvotai ir be profesionalų priežiūros ilgą laikotarpį laikytis vieno produkto dietos ar kitų nesubalansuotų dietų. Mityba, net ir metant antsvorį / svorį, privalo būti pilnavertė, subalansuota.

– Medžiagų apykaita. Turintys antsvorio turi suvokti, jog kiekvieno žmogaus medžiagų apykaita skiriasi. Jeigu Jūsų organizmo medžiagų apykaita lėta, sulieknėti padės tam skirtos mitybos rekomendacijos.

– Tinkami mitybos įpročiai. Pasiryžimas sulieknėti neatsiejamas nuo naujų mitybos įpročių formavimo, tolimesnio jų palaikymo. Geriausia pradėti laikytis tokių mitybos įpročių, kurie teiktų malonumą ir nebūtų lyg kankinanti prievolė.

– Valia ir motyvacija. Lieknėti – tai lyg iš savo kūno daryti plastišką, dailią skulptūrą. Šis darbas reikalauja jėgų, dėmesio ir valios. Svarbiausia, kad motyvacija sulieknėti nepasibaigtų vos po kelių savaičių – turite nuolatos save skatinti, laikytis naujų mitybos įpročių.

– Fizinis aktyvumas. Geriausių rezultatų pasieksite, jeigu tinkamus mitybos įpročius derinsite su fiziškai aktyvia gyvensena. Grįžtant prie medžiagų apykaitos, galime prisiminti gerai įrodytą faktą, jog sportas teigiamai stimuliuoja metabolizmą, palaiko raumeninį audinį.

– Psichologinė savijauta. Neretai nutukimas yra tiesiogiai lemiamas streso ar prastos žmogaus psichologinės būklės. Tokiais atvejais „valgome“ ne patį maistą, o susikurtą iliuziją, kad riebūs gardėsiai kompensuos mūsų nuobodulį, liūdesį, stresą.

Tai yra svarbiausi dalykai, kuriuos būtina įsisąmoninti pasiryžus savarankiškai mesti svorį ir laikytis naujų mitybos įpročių. Jeigu žmogus nusprendžia rinktis lieknėjimo programas, jas siūlantys specialistai pasirūpina profesionalia konsultacija, subalansuotos mitybos planu, ilgalaike priežiūra. Pagal poreikį rekomenduojamos psichologo bei kineziterapeuto konsultacijos. Tokiu būdu antsvoris gydomas kompleksiškai.

Svorio metimas reikalauja daug pastangų, tačiau, jau pasirodžius pirmiesiems džiuginantiems rezultatams, motyvacija ir toliau tęsti naują ir sveiką gyvenimo būdą tik stiprėja kaip ir žmogaus nuotaika, emocijos bei bendra psichologinė ir fizinė būklė.

www.dietoscentras.lt

Vilniaus dietologijos centras

DNA Fit

TAIP PAT SKAITYKITE