Nobel biocare

Keičiantis sezonams, keičiasi žala plaukams: plaukų meistrės patarimai, kaip turėti išpuoselėtus ir gyvybingus plaukus

Plaukų priežiūra

Gražūs, sveiki plaukai kelia pasigėrėjimą ir yra tikra puošmena. Visgi tam, kad plaukai spindėtų ir būtų atsparūs varginančiam aplinkos poveikiui, reikia kasdienio rūpesčio ir žinių. Ir atvirkščiai – apleisti, išvarginti netinkamų priemonių ir neapsaugoti nuo žalingų veiksnių plaukai susilpnės taip, kad jų atkūrimas reikalaus itin daug kantrybės. 

Elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“ pasikvietė plaukų meistrę Eglę Stulpinaitę pasidalinti patarimais, kaip rūpintis plaukais, kad jie ne tik gražiai atrodytų, bet ir būtų lengvai prižiūrimi. Anot plaukų meistrės, keičiantis metų laikams, keičiasi ir aplinkos žala plaukams – į tai reikėtų atsižvelgti ir naudoti priemones, pritaikytas tam tikram sezonui.

Gražūs tie plaukai, kurie apsaugoti nuo saulės 

Artėjanti vasara ir vis dažniau lepinanti saulė džiugina, tačiau plaukus veikia ne taip, kaip norėtųsi – nuo per didelio saulės spindulių kiekio plaukai gali imti sausėti ir blukti. Vieni plaukus saugo juos pridengdami skrybėle ar kepuraite, kiti šiltuoju sezonu rečiau naudoja plaukų džiovintuvą, dar kiti – įsigyja aibę papildomų plaukams puoselėti skirtų priemonių.

Grožio salono „Grožio dirbtuvės“ plaukų meistrė E. Stulpinaitė teigia, kad nors plaukus nuo saulės poveikio reikia saugoti vos prasidėjus saulėtoms dienoms, tai nereiškia papildomų priemonių gausos.

„Paprasčiausia, jei jau turimas priemones pakeisite tokiomis, kurios dar ir apsaugotų nuo saulės poveikio. Tai gali būti ir šampūnas, ir kondicionierius, ir kaukė. Taip pat – nenuplaunami kondicionieriai, naudojami jau po plovimo ir paliekami ant plaukų, kad juos saugotų“, – vardija plaukų meistrė.

Lengviausia – plaukais rūpintis kasdien 

Gražūs plaukai reikalauja dėmesio ir laiko, kurio šiandien dažnam taip trūksta. Deja, anot plaukų meistrės E. Stulpinaitės, jokio greito būdo, staiga atgaivinančio plaukus, nėra.

„Ypač, jei plaukai jau išsausėję ir skilinėjantys. Norint plaukų priežiūrai skirti kuo mažiau laiko, geriausia jais rūpintis nuolat – kiekvieną kartą tinkamai plauti galvą ir kas 2-3 mėnesius pakirpti plaukų galiukus“, – pataria specialistė.

Ji prideda, kad reikėtų atsižvelgti ir į pasirenkamas priemones – labiau pažeistiems plaukams, kuriems reikia specialios priežiūros ir pagalbos, rinktis profesionalias ar ekologiškas.

„Natūralu, kad artėjant vasarai labiau susirūpiname savo išvaizda, plaukų būkle – taip pat. Matome, kad grožio priemonių poreikis auga, todėl, atsižvelgdami į tai, formuojame ir savo asortimentą. Profesionalios plaukų priežiūros priemonės tampa jau ne prabangos, bet kasdienės grožio rutinos dalimi, todėl klientams pasiūlome ir tokių, kad jos būtų prieinamos visiems, kurie nori savo plaukus ypatingai palepinti“, – sako Jurgita Gižaitė-Tulabienė, „Barboros“ komunikacijos vadovė.

Raktas į plaukų grožį – taisyklinga rutina 

Tinkamas plaukų plovimas ir apsauga – esminiai įgūdžiai, kuriuos būtina išmanyti. Plaukų meistrė E. Stulpinaitė paaiškina, kaip plaukų priežiūros rutiną atlikti taisyklingai:

  • Pirmiausia reikia mokėti plaukus tinkamai išplauti. Prisiminkite, kad šampūnu galvos odą plauname du kartus, po to būtinai naudojame kondicionierių arba kaukę. Nenaudojant kondicionieriaus arba kaukės, plaukai paliekami neapsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio.
  • Prisiminkite, kad kondicionieriaus ar kaukės netepame ant šaknų – priemonės naudojamos tik plauko stiebui. Rekomenduojama jas tepti nuo ausų iki plaukų galiukų.
  • Dažniausiai daroma klaida išsiplovus plaukus – per ilgas jų laikymas apvyniojus rankšluosčiu. Taip darant neleidžiama plaukams išdžiūti, jie „glamžomi“. Leiskite plaukams šiek tiek padžiūti be rankšluosčio ir jokiu būdu nešukuokite šlapių plaukų. Tuomet plaukus padenkite apsauga nuo karščio arba nenuplaunamu kondicionieriumi (bet ne ant šaknų) ir džiovinkite.
  • Būtina paminėti – jei naudojate kaukes plaukams, būtinai išlaikykite jomis išteptus plaukus tiek, kiek rekomenduoja gamintojas. Kitu atveju pinigai bus išmesti veltui.

TAIP PAT SKAITYKITE