Rawpowders

Ką daryti, jei vasarą prakaituoja pėdos?

Ką daryti, jei vasarą prakaituoja pėdos?

Pėdų prakaitavimas – problema, su kuria susiduria tikrai dažnas žmogus. Nors jis gali pranešti ir apie tam tikras ligas, su oda susijusius susirgimus, tačiau įprastai didelio prakaitavimo priežastis yra visai ne tai, o netinkama kojų priežiūra bei blogai pasirinkta avalynė. Taigi, keli patarimai, kaip galite apsisaugoti nuo stipraus pėdų prakaitavimo.

Rinkitės tinkamus batus

Vasarą galima rasti didžiulį basučių ar įspiriamų šlepečių pasirinkimą. Visgi, tikrai ne visi variantai yra tinkami tiems žmonėms, kurie patiria diskomfortą dėl prakaito. Rekomenduojama vengti itin daug dirželių turinčių basučių, sukuriančių didelę trinti, sportbačių guminiu padu ar guminių šlepečių. Vietoje to žymiai geresniu pasirinkimu gali būti ne per daug apspaudžiančios moteriškos basutės ar espadrilės, pagamintos iš odai kvėpuoti leidžiančios medžiagos.

Gerkite pakankamai vandens

Išgerti reikiamą kiekį vandens kas dieną yra tikrų tikriausia būtinybė kiekvienam iš mūsų. Tuo labiau, tai ypač svarbu vasarą, kuomet dėl aukštos temperatūros kur kas daugiau prakaituojama. Neatstačius vandens balanso, gali kilti dehidratacijos rizika. Negana to, būtent vandens gėrimas yra vienas iš būdų, kaip galima sumažinti kojų prakaitavimą. Jis padeda reguliuoti kūno temperatūrą, dėl ko galiausiai ir mažiau prakaituojame.

Plaukite kojas du kartus dienoje

Iš tiesų tiems žmonėms, kurie susiduria su prakaito problema, yra rekomenduojama plauti kojas muilu du kartus dienoje – vieną ryte, kitą vakare, po visų dienos darbų. Tai padės ne tik pajausti švaros pojūtį, bet ir apsaugos nuo bakterijų dauginimosi, kas dažnai ir sukelia nemalonų prakaito kvapą.

Po plovimo naudokite papildomas priemones

Po rytinio kojų plovimo yra rekomenduojama naudoti ir tokias papildomas priemones kaip talką, dezodorantą ar antiperspirantą. Talkas – tai specialūs milteliai, kurie yra barstomi tarp pirštų ir ant pėdų tam, kad sugertų visą išsiskiriančią drėgmę. Taip pat galite paieškoti ir specialių dezodorantų, kurie pasižymėtų antibakterinėmis bei priešgrybelinėmis savybėmis. Naudokite jį įprastai – tiesiog apipurkškite juo pėdas. Tačiau turėkite omenyje, jog visą šią procedūrą galite atlikti tik tuomet, kai pėdos yra ką tik nuplautos ir švarios, kadangi priešingu atveju prakaito kvapas bus tik dar stipresnis.

Mūvėkite tinkamas kojines

Galiausiai, jei vasarą norite avėti sportinius batelius, tuomet kartu su jais mūvėkite natūralių pluoštų kojines, kurios gerai sugertų drėgmę bei leistų odai kvėpuoti. Jokiu būdu nesirinkite iš sintetinių pluoštų pagamintų kojinių, kadangi tuomet tik dar labiau paaštrinsite situaciją. Iš tiesų net galite kartu su savimi turėti atsarginę kojinių porą tam, kad prireikus galėtumėte jas pasikeisti.

Taigi, tikimės, jog šiame straipsnyje radote naudingos informacijos, kaip kovoti su prakaitu vasarą. Jei ieškote kokybiškų basučių, kurias avėdami galėtumėte jaustis patogiai ir gerai, tuomet tokie sandalai tik čia itin gera kaina!

TAIP PAT SKAITYKITE