Graikija – trijų jūrų skalaujama šalis – įdomi ir patraukli ne tik savo architektūra, kultūra, gamtovaizdžiu, klimatu, bet ir tradicijomis, istorija. Daugeliui mūsų, ypač dailiosios lyties atstovėms, labai svarbus yra grožis, jo kultas. Taigi jūsų keliones, Graikija gali papildyti ne tik naujais įspūdžiais, bet ir praktiškais patarimais grožio klausimais. Tebevyraujanti istorinė dievų ir deivių dvasia įkvepia ne tik naujiems darbams, kelionėms, poilsiui, bet ir savęs puoselėjimui, mylėjimui. Ko gero, daugelis moterų žino, kad šiomis dienomis praktiškai kasdien vartojamą žodį kosmetika (graikiškai cosmeo – puošiu) sumanė graikai. Būtent šioje šalyje iškeltas grožio ir meilės deivės Afroditės kultas. Tad Graikijos istorinis paveldas, perduodamas iš kartos į kartą, įtakos turi ir šių dienų grožio sampratai, jo puoselėjimui.
Tik natūralūs produktai
Senovės Graikija – tai buvęs Europos kultūros centras. Čia radosi literatūra, menas, kūrėsi valdymo sistemos. Kartu su visa tuo formavosi grožio samprata, jo vertinimas. Graikų moterys visais laikais mėgo natūralią kosmetiką. Alyvuogių aliejus, šafranas, mira, kadagio uogos, alavijas, medus ir kiti natūralūs produktai, kuriuos graikės dar senovėje naudojo savo grožiui, jaunatviškumui palaikyti.
Šiomis dienomis, kai kosmetikos priemonių yra daug ir įvairių, tiek moterys, tiek vyrai turi teisę rinktis, ką naudoti, kaip puoselėti savo kūną, odą, jaunystę. Nors kosmetikos pasaulis mirguliuoja nuo pasiūlos, vis dėlto ir dabar nemažai graikų moterų savo grožį puoselėja natūraliomis priemonėmis. Bene svarbiausias ir pagrindinis daugelio grožio paslapčių ingredientas yra alyvuogių aliejus. Įvairūs kremai, muilai, kitos kūno priežiūros priemonės savo sudėtyje dažnai turi alyvuogių aliejaus. Tačiau moterys neretai vis dar ir pačios gaminasi kaukes, voneles iš natūralių priemonių, tokių kaip alyvuogių aliejus, citrina, vanduo.
Jūros vanduo taip pat naudingas ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Kadangi Graikiją, kuriai priklauso apie 100 salų, skalauja trys jūros – Egėjo, Jonijos, Viduržemio – tad mėgautis įvairiomis natūraliomis SPA procedūromis gali ne tik patys graikai, bet ir į šią šalį vis plūstantys būriai turistų. Gaivus ir tyras pajūrio oras, kerintys vaizdai – atgaiva ir kūnui, ir sielai. O geras poilsis, teigiamos emocijos, kaip žinia, yra vienas iš tų natūralių dalykų, padedančių puoselėti grožį, ilgaamžiškumą.
Grožio kulto idealai
Graikija daugelyje sričių traktuojama kaip pavyzdys, taigi grožis ir jo kultas – taip pat ne išimtis. Šioje šalyje, kaip minėta, daugiau dėmesio skiriama natūralumui. Todėl dar nuo senų laikų labiau buvo vertinama ne dekoratyvinė kosmetika, o pats kūnas, odos priežiūra. Neveltui iš šio krašto kilęs ir nuogo kūno kultas. Mat graikai visais laikais mokėjo džiaugtis savo kūnu, jo formomis, dovanotomis Dievo.
Antai viena iš graikų heterų Frinė buvo tokio stulbinamo grožio ir dailumo, kad jai netgi pavydėjo aukšti to meto valdžios atstovai. Frinė tapo mūza menininkų, siekusių savo darbais perteikti natūralų šios garsios heteros grožį. Frinė, kaip teigiama istorijos šaltiniuose, savo dailias kūno formas atvirai demonstruodavo prie jūros, kad kiti galėtų pasigrožėti glotnia moters oda, moteriškomis kūno linijomis.
Graikams grožio kultas glaudžiai siejasi ne tik su išoriniu, bet ir su vidiniu grožiu. Asmuo turi iš vidaus skleisti savo grožį – inteligenciją, erudiciją, humaniškumą, kilnumą. Taigi graikų grožio idealą atitinka šio krašto filosofo posakis „Gražiame kūne – graži siela“. Tai, pasak mąstytojo, sudaro harmoningą žmogų.
Ir moterims, ir vyrams
Nors dažnai manoma, kad grožis svarbus tik dailiosios lyties atstovėms, vis dėlto ši nuomonė nėra visiškai teisinga. Graikai visais laikais labai vertino grožį. Jis buvo toks pat svarbus kaip ir asmens sveikata. Galbūt norėdami išlikti kuo ilgiau gražūs, jauni ir sveiki, galbūt dėl kitų priežasčių graikų vyrai taip pat naudojo įvairias kosmetikos bei parfumerijos priemones. Be abejo, minėti natūralūs produktai taip pat vertinami ne tik moterų, bet ir stipriosios lyties atstovų. Ir kodėl gi ne? Vyrams taip pat reikia ne tik stiprios sveikatos, bet ir gražios odos, tvirto kūno. Kadangi kūno kultas Graikijoje buvo gana svarbus, todėl ir vyrų grožis, matyt, siejamas su tuo, taip pat tapo ne antraeiliu dalyku.
Grįždami iš poilsinės kelionės po šią Antikos laikų šalį, galite parsivežti ne tik smagių akimirkų, grožio procedūrų receptų ar priemonių, bet ir įdomios informacijos, bylojančios apie tai, kad graikų vyrams jų kūnas yra ne ką mažiau svarbus negu moterims. Mat statistika liudija, kad tokia grožio procedūra kaip varpos didinimas Graikijoje yra bene dešimteriopai išpopuliarėjusi negu kitose valstybėse.