Kokios dietos yra geriausios ir veiksmingiausios? Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti sunku, tačiau aišku, kad dieta neduos gerų rezultatų, jei ji nebus derinama su sportu ir sveika mityba net ir dietai pasibaigus. Yra pačių įvairiausių dietų, kurios subalansuotos pagal kraujo grupes, pagal turimą antsvorio kiekį, pagal mėgstamus produktus, netgi pagal zodiako ženklus.
Kai kurias dietas rekomenduoja žymūs žmonės, patys savo kailiu išbandę tokių mitybos būdų veiksmingumą. Yra ir specializuotų dietų, pavyzdžiui, grikių, ryžių, tam tikrų vaisių ar daržovių dieta, tačiau tokios dietos dažniausiai nualina organizmą, o rezultatai – visiškai nedžiuginantys. Lesinėjimo būdą pasirinkus savarankiškai, rizikuojama pakenkti skrandžiui, virškinimo sistemai ir net visam organizmui. Anksčiau, norint numesti svorio, būdavo populiaru gerti obuolių actą, tačiau dažnai net nesusimąstoma, kad tokie maisto produktai gali dar labiau pakenkti organizmui.
Svoriui mažinti, griebtasi ne tik drastiškų priemonių, bet ir įvairių tablečių, kurios svorį koreguoja tik tol, kol yra vartojamos, ir tai nežymiai. Vėliau, nustojus jas vartoti, svoris grįžta su kaupu. Taigi įvairūs medicininiai preparatai, pleistrai gelbsti labai retai. Visgi jei nusprendžiama laikytis dietos, reikėtų nuodugniai ištyrinėti, kiek ir kokių medžiagų gausite per dieną. Išties teisingai subalansuotos mitybos racione turėtų būti vaisių, daržovių, grūdinių produktų, liesos mėsos, žuvies bei liesų pieno produktų. Svarbu subalansuota visavertė mityba, kurią lemia nekaloringi, tačiau daug vertingų ir mūsų organizmui būtinų maisto medžiagų turintys produktai.
Dietas reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo mėgstamus ir vartojamus produktus, nes jei, pavyzdžiui, esate vegetaras, tuomet tikrai nesirinksite dietų, kuriose rekomenduojama vartoti mėsos produktus. Jei nemėgstate pieno produktų, tikriausiai nesirinksite kefyro ar varškės dietos ir taip toliau. Daugelis žmonių linkę padaryti iškrovos dienas.
Jos organizmą veikia teigiamai, jei badaujama ne daugiau kaip 3-4 dienas per mėnesį, tai yra maždaug 1 dieną per savaitę. Kitaip organizmas nualinamas, o praėjus badavimo laikotarpiui, jis pradeda kaupti atsargas – maisto medžiagos verčiamos riebalais ir tuomet natūraliai priaugama dar daugiau kilogramų nei kad buvo prieš iškrovos dienas. Taigi dietų ir drastiškų mitybos būdų nerekomenduojama rinktis savarankiškai, nes rizikuojama savo sveikata ir gerove.