Nobel biocare

10 patarimų kaip reikėtų valgyti norint sumažinti savo cholesterolio kiekį

patarimai metant svorį

Ar jūsų cholesterolio kiekis yra aukštas ir jūs norite jį sumažinti? Nenuostabu, šiais laikais daug žmonių turi per aukštą cholesterolio kiekį. Tam, kad sumažintumėte šį cholesterolio kiekį – štai jums 10 patarimų, kurių galite pradėti laikytis jau šiandien.

Ko gero viskas kas bent iš dalies siejasi su sveikata, sveika gyvensena priklauso nuo sveikos mitybos ir reguliarių treniruočių. Tai ką jūs valgote yra kritiškai svarbu norint sumažinti jūsų cholesterolio kiekį.

Pirmiausia jūs turite žinoti skirtumą tarp MTL ir DTL cholesterolio. Galvokite šitaip:

DTL – gerasis cholesterolis; (didelio tankio lipoproteinai)
MTL – blogasis cholesterolis; (mažo tankio lipoproteinai)
DTL padeda pernešti cholesterolį iš jūsų kraujagyslių. Tuo tarpu MTL leidžia cholesterolį saugoti jūsų arterijų sienelėse.

Gera naujiena yra ta, kad jūs galite pakeisti savo cholesterolį. Štai kaip jūs tai padarysite:

1. Vietoje dešrainių ir mėsainių, saliamių ir majonezų jūs valgysite skanų sumuštinį – sveikų grūdų duonos su liesa kalakutiena ir daugybe daržovių. Visi mėsainiai, majonezai, dešrainiai ir saliami yra perpildyti nesveikų riebalų ir cholesterolio.

2. Žuvis, pavyzdžiui lašiša yra labai gerai. Ieškokite laukinių raudonų lašišų gabalėlių. Šioje žuvyje yra gausu omega 3 riebalinių rūgščių (gerieji riebalai). Dar vienas puikus omega 3 riebalų šaltinis yra linų sėmenys, linų sėmenų aliejus.

3. Venkite trans-riebalų! Jie ne tik pakelia jūsų blogąjį MTL cholesterolį, tačiau jie sumažina ir jūsų gerojo DTL cholesterolio kiekį! Venkite tokių maisto produktų kaip margarinas bei perdirbtų maisto produktų turinčių hidrintų sojų pupelių aliejaus.

4. Valgykite riešutus! daugiausiai stenkitės valgyti graikiškus riešutus, tačiau galite valgyti ir migdolus, makadamijos riešutus, anakardžių riešutus ir pekano riešutus. Riešutuose yra daug riebalų, bet gerąja prasme. (Taip pat naudokite natūralų žemės riešutų sviestą vietoje paprasto, kuriame yra nesveikųjų trans-riebalų.

5. Ribokite desertų skaičių. Rinkitės šviežius vaisius, ir neriebius jogurtus.

6. Valgykite maistą, kuriame yra daug skaidulų. Maisto produktai turintys daug skaidulų: Sveikų grūdų duona, avižos, vaisiai, praktiškai visos daržovės, pupos.

7. Naudokite grilį. Jei jau nusprendėte suvalgyti kepsnį arba mėsainį – paruoškite jį ant grilio, naudokite liesas mėsos išpjovas. Šiuo būdu gaminant mėsą apsisaugojame nuo jos riebalų, priedu to – mėsa tampa labai skani.

8. Susiraskite naują salotų pagardą. Dauguma jų, kurias perkate parduotuvėse yra perpildyti trans-riebalų ir cholesterolio. Alyvuogių aliejus yra puikus pagardas jūsų salotoms. Šiek tiek acto arba šviežiai išspaustos citrinos sultys taip pat pagardins jūsų salotas nekenkiant jūsų organizmui. Taipogi venkite kiaušinių trynių, skrebučių, kiaulienos gabalėlių.

9. Galite drąsiai perlenkti lazdą su šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Jose nėra cholesterolio, tačiau jose yra gausu maistingų medžiagų ir įvairiausių antioksidantų.

Štai keletą pavyzdžių: žalieji žirneliai, brokolis, obuoliai, apelsinai, mango, papajos, ananasas, pomidorai, česnakas, svogūnai, špinatai, bananai, mėlynės, kivi ir t.t.

10. Venkite greito maisto, pavyzdžiui bulvyčių fri ar kokio nors kito maisto gaminto riebaluose tuo pačiu principu kaip bulvytės fri. Šie maisto patiekalai pakels jūsų cholesterolio kiekį iki dangaus. Taigi laikykitės nuo jų atokiau.

Patarimas bonusas. Naudokite prieskonius tokius kaip pipirai, raudonėlis tam, kad paskanintumėte savo patiekalus. Jie yra sveiki pakaitalai tokiems pagardams kaip majonezas. Naudokite vanilę, cinamoną tam, kad pasaldintumėte patiekalus. Tokiu būdu sumažinsite cukraus suvartojimą ir už tai jūsų kūnas jums atsidėkos.

Tai juk nėra sunku. Ar ne? Pasinaudokite bent keliais bent kelis iš šių patarimų ir pradėkite aktyvią treniruočių rutiną. Daug vaikščiokite, bėgiokite, plaukiokite, važinėkite dviračiu, žaiskite krepšinį, lankykitės sporto klube, laikykitės dietos. Jūs sumažinsite ne tik cholesterolio kiekį, tačiau ir sutvirtinsite kūną, numesite nereikalingus riebalus, įgausite daugiau energijos.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

DNA Fit

TAIP PAT SKAITYKITE