Jei Jūs mėgstate pavalgyti yra didelė tikimybė, kad jūs dažnai persivalgote. Gaila, bet tenka pripažinti, kad persivalgymas yra vienas iš sunkiausiai pataisomų įpročių ir dietos trikdžių. Taip yra dėl to, kad mes realiai negalime visiškai atsisakyti maisto. Pasakysiu paprasčiau, šį įprotį turintiems žmonėms vis tiek yra reikalingas maistas išgyvenimui, ne taip kaip pvz. alkoholikui, kuris iš esmės galėtų išsiversti be alkoholio.
Kur tik be pažvelgtume, visur galime matyti pagundas pavalgyti. Einame gatve ir matome restoranus, kavines, barus, valgyklas, bei kitas užeigas kurios stipriai vilioja kiekvieną užeiti ir pasinerti i maisto rojų. Namie situacija panaši: žiūrėdami televizorių mes matome greito maisto reklamas, apie maistą primena ir šaldytuvas, lėkštes bei puodeliai. Kaip matote nuo maisto nepasislėpsi, tai ką tada daryti kad nepersivalgytum?
Dažnai žmonės stumia persivalgyti kažkurį maisto rūšis. Jūsų užduotis rasti kuris maistas pažadina jumyse „nepasotinamą monstrą”. Užsirašykite viską ką jūs valgote. Dabar pažiūrėkite ir pamėginkite surasti kažkokį dėsningumą. Gal jūs pastebėjote, kad kasdiena suvalgote daugybę šokolado, čipsų, sausainių, saldainių, ar kito produkto, kurį sunku vadinti sveika mityba. Tikėtina, kad tik dabar jūs prisiminsite ir suprasite kiek daug kažko jūs suvalgydavote ir net to nepastebėdavote.
Jūs rasite kuris iš maisto produktų, ar kurį maisto rūšis jūs verčia persivalgyti. Kitą kartą, kai jums kils pagunda suvalgyti šį maistą, pamėginkite kur nors nukreipti savo dėmėsį. Kas tai galėtų būti? Paskambinkite senai matytam draugui, išeikite pakvėpuoti grynu oru, pasiklausykite muzikos ir t.t Jei jūsų noras pavalgyti nebuvo „tikras” alkio jausmas, jūs turėtumėte mažiau norėti valgyti. Jei jūs vis dar alkanas pamėginkite atsigerti vandens, ar arbatos. Dar vienas geras būdas nuolat nevalgyti yra išsivalyti dantis. Bet jei jums ištiesu reikia užkasti – suvalgykite nedidelę porciją ko nors sveiko, pvz. tai galėtų būti obuolys, daržovių salotos, sveikų gūdų užkandis, ar nesaldus varškės užkandis.
Jūsų tikslas yra atskirti kada jūs iš tiesų norite ir turite valgyti, o kada tai tiesiog paskata persivalgyti nesveiko maisto. Kitas tikslas yra suprasti kodėl jums kyla tokios pagundos t.y pagundos persivalgyti. Suprantama, kad dažniausiai žmogus persivalgo pats to nepastebėdamas, bet tai nereiškia, kad tokios situacijos turėtų kartosis, reikia ieškoti ir eliminuoti šio reiškinio priežastis.