Kiek kartų jūs sprendėte apie save pagal tai kiek jūs sveriate? Ar jūs manote, kad žmogaus vertę lemia kūno svoris? Dažnam žmogui atrodo, kad jam nepavyksta kažko padaryti, ar kažko tapti dėl jo svorio. Kodėl taip yra?
Kaip visada, viskas labai paprasta. Mus programuoja kaip bevalius zombius. Pažiūrėkite į informavimo priemones ir jūs pastebėsite, kad labiausiai aptariama tema yra mityba, dieta ir kūno svoris. Daugelis žurnalų, nesvarbu kam jie būtų skirti, vyrams, moterims, ar netgi vaikams susikoncentruoja ties mada, maistu, sveikata bei kūno svorių. Įsivaizduokite, yra ir tokių žurnalų, kurie moko vaikus spręsti apie save ir kitus pagal tai, kaip tu apsirengęs ir kiek sveri. Ir tai skaito mūsų vaikai?!
O pažiūrėkite į garsius žmones, daugelio iš jų svoris jau yra per mažas. Bet ne, įžymybės ir toliau save kankina ir siekia „tobulų” kūno linijų. Ir niekam nėra svarbu, kokiais būdais jie tai daro. Viena sumasto savaitę laiko nieko nevalgyti, kita slopina apetitą iki apalpimo, neaiškios kilmės tabletėmis. O veliau apie tai dar ir viešai papasakoja. Kokios mintys pradeda lysti i galvą to tokių, visiems žinomų žmonių poelgių? Aš jums atsakysiu, jaunoms panelėms (ir ne tik joms) pradeda atrodyti kad jeigu taip daro „žvaigždės” taip gali daryti ir jos. Bet dažnai ir tai nepadeda. Daugeliui žmonių niekada taip ir nepavyksta pasiekti savo tikslų. Tobulo kūno apibrėžimas kasmet, o kai kuriais atvejais ir kas diena keičiasi. Tai kas buvo laikoma idealiu dydžiu ir svoriu 1950 metais, dabar jau laikoma nebepriimtinu. Ir koks rezultatas? Sveikata pašlijusi, medžiagų apykaita baisiausiai sutrikdyta ir lieki prie „suskilusios geldos”.
Pažiūrėkite kaip tai veikia vaikus, kelis kartus padidėjo anoreksijos ir kitų mitybos sutrikimo atvejų tarp vaikų. Žmonės pradėjo manyti, kad maistas kaltas dėl jų bėdų, nesėkmių. Gaila, bet ne maistas kaltas dėl mūsų problemų. Tikras maistas nėra mūsų priešas. Norite pamatyti, kaip atrodo sveika mityba? Nueikite į daržą ir pažiūrėkite į šviežius vaisius ir daržoves, ar jūs manote kad jie gali mus storinti? Arba pažvelkite i gražų žuvies, ar mėsos gabalėlį ir vėlgi ar jūs manote, kad jie kalti dėl mūsų viršsvorio? Ne. Mes patys paverčiame šiuos produktus storinančiais: pridedame cukraus, riebaus padažo, mes patys ji ruošiame ir perkame. Mes patys ateiname vakarais po darbo ir prisidedame pilną lekštę riebaluose keptų bulvių su spirgučiais ir pilnu pilvu ramiausiai einame miegoti. Būna ir dar blogiau, kai valgymą įtakoja mūsų nuotaika. Pagalvokite kaip dažnai jūs einate iki šaldytuvo ko nors pavalgyti, kai ęsate susierzinęs, nuliūdęs, ar šiaip neturite ką veikti.
Tokia įvykių seką būtina nutraukti. Baikite žiūrėti i maistą kaip į paguodos šaltinį, ar priešą. Susitelkite ties tuo, kad maistas tai jūsų sąjungininkas, jis padeda jums gyventi visavertį gyvenimą, suteikia jėgų kasryt keltis iš lovos ir maitiną jūsų kūną.