Jaunų pacientų įsitikinimas, jog ŽIV, kaip ir dauguma lytiškai plintančių ligų, gali būti išgydytas, skatina šio mirtino viruso plitimą, praneša BBC.
Portsmoutho (JAV) specializuotos klinikos gydytojo Veerakathy Harindros teigimu, beveik ketvirtadalis jo konsultuojamų ŽIV užsikrėtusių jaunuolių klaidingai mano, jog efektyvi priemonė virusui gydyti jau atrasta. Mediko nuomone, akivaizdu, kad klaidingą supratimą apie ŽIV turintis asmuo taip manė ir būdamas sveikas, todėl tikriausiai nesivargino imtis deramų atsargumo priemonių. Spėjama, jog klaidingai manyti virusą esant pagydomą jaunuolius skatina informacija apie naujus ŽIV progresavimą organizme pristabdančius madikamentus.
„Terenso Higinso Vilties” centras, ne pelno siekianti organizacija, teikianti materialinę bei moralinę paramą ŽIV nešiotojams, informuoja, jog virusu užsikrėtusių asmenų skaičius per pastaruosius 6-erius metus išaugo daugiau nei dvigubai. Centro duomenimis, 2001-aisiais buvo registruota kiek per 30 tūkst., šių metų pradžioje – jau beveik 70 tūkst. „Terenso Higinso Vilties” personalas patvirtino, jog dauguma į jų organizaciją pagalbos besikreipiančių jaunų žmonių yra pakankamai abejingi nešiojamo viruso atžvilgiu.
Pastebima, jog klaidingas įsitikinimas, neva ŽIV gali būti visiškai išgydytas, itin grėsmingai paplitęs jaunimo gretose: neseniai atlikus apklausą, daugiau nei du šimtai iš tūkstančio respondentų sakėsi tikrai žinantys, kad patikimas būdas įveikti ŽIV jau yra surastas. Kiek anksčiau specialistams pabandžius išsiaiškinti, kokiu būdu ŽIV nešiotojai mano užsikrėtę šiuo virusu, maždaug ketvirtadalis apklaustųjų atsakė turį įtarimų, jog lytinio akto metu naudoti prezervatyvai buvo nekokybiški arba įplyšę.
Praėjusį penktadienį tarptautinė farmacijos įmonė „Merck” nutraukė neseniai atrastos vakcinos, kuria viltasi užtikrinti patikimą viruso prevenciją, bandymus, nes, kaip jau ne kartą būta, priemonė pasirodė esanti neefektyvi.