Kristoforo klinika

Žaviausios ir geidžiamiausios

Žaviausios ir geidžiamiausios

Yra darbų, dėl kurių milijonai gali griūti negyvi, nors juos dirbantiems jie yra kaip peilis po kaklu. Yra ir tokių, kuriuos dirbant atrodo, kad beprasmiškai trumpini savo gyvenimą – tokių gal ir niekas nepavydi. Todėl kartais, kai nesinori dirbti ir eilinį kartą lendi  į internetą,  į galvą vėl ir vėl beldžiasi klausimas – ar yra tokių profesijų, kurių atstovai ir į darbą eina kaip į šventę, ir kiti to darbo jiems pavydi be proto.

Jeigu pasakei „taip, aš turiu tokį darbą”,  tai tikriausiai dirbi vieną iš šių darbų, kurie CNN.com ir CareerBuilder.com skaitytojų buvo išrinkti šių laikų pačiais žaviausiais ir geidžiamiausiais.

Nors tokių „geidžiamiausių” apklausos vyksta kasmet ir įvairiose šalyse, šių profesijų atstovai beveik nuolat patenka į TOP sąrašus. Nes ir puikiai jaučiasi savo darbo vietose, ir uždirba gerai. O ko daugiau reikia?

Kiek netikėtai, bet viena žaviausių profesijų žmonėms atrodo keleivinių lėktuvų piloto. Tik ne tokio, kaip senoje rusų komedijoje „Mimino”, kur herojus Kaukazo kalnuose iš vieno kalnų kaimelio į kitą skraidindavo kaimiečius su jų gyvuliais.

O to,  kur lėktuvai dideli kaip sporto salės, iš stiuardesių galima suformuoti visą futbolo komandą, keleivių keli šimtai, o maršrutai driekiasi per  visą pasaulį. Gražu ir romantiška. O dar tos žavios uniformos!

Kaip gi nepavydėsi žmogui, kuris ryte pamato, kaip teka saulė virš snieguotų Himalajų viršukalnių, o grįždamas vakare stebi, kaip ji leidžiasi už horizonto kažkur į Ramųjį vandenyną? Ši profesija – tūkstančių vyrų gyvenimo svajonė, tačiau vis dažniau prieš skrydį keleivius pasveikina lėktuvo kapitonė moteris.   

Antru svajonių profesijos atstovu žmonės įvardino vyriausiąjį virėją. Jeigu gūžtelėjote pečiais nieko nesupratę, prisiminkite TV šou, kur Oliveris ar Robertas Ščesnavičius  buria virtuvėje. Ar jie panašūs į žmones, kurie kamuojasi rytais keldamiesi į darbą? Taigi. Tai ne šiaip bevardžiai virėjai gamyklos valgykloje, kur repertuaras nesikeičia metų metus –”maltinukas-bulvės-kopūstų salotos”, tai kūrėjai ir menininkai. Jų veidai atpažįstami geriau negu prezidentų (beje, ir uždirba jie žymiai daugiau už pastaruosius), o į restoranus, kurių virtuvėms jie vadovauja, žmonės užsirašo prieš mėnesį, kad galėtų paragauti meistro sukurto šedevro.

Dar viena profesija, kuri kitiems atrodo be galo prašmatni ir puiki, yra kino prodiuseris. Galbūt Lietuvoje ji ir nebūtų išrinkta į žaviausiųjų penketuką – pavyzdžiui, ar jūs apklausoje pažymėtumėte, kad Rolando Skaisgirio darbas yra svajonių darbas (nežiūrinčius lietuviškos televizijos informuojame, kad tai žmogus, kuris yra „Nekviestos meilės” prodiuseris)?

Tačiau visai kitas reikalas, jeigu tektų prodiusuoti „Titaniką”,  vaikyti Leonardą di Caprio ir nuo tavęs priklausytų , kuri iš Holivudo gražuolių filme taps jo pora – Natalie Portman, Scarlett Johansson ar  Kate Winslet.  Tokiems prodiuseriams ir pavydima. Jie atrenka filmų scenarijus, buria komandą, renka aktorius ir sėdi per „Oskarų” ceremonijas ne prie televizorių, o toje pačioje  salėje, kur anieji teikiami. Galbūt net jiems.

Į  žaviausiųjų sąrašus  pateko ir žinių pranešėjai. Žmonėms, kasdien ateinantiems į mūsų namus su naujienomis iš pasaulio, pavydima tokio įdomaus ir prasmingo darbo. Sėdi visa graži, pasipuošusi dizainerišku kostiumėliu, skaitai iš ekrano, kas dedasi pasaulyje, bendrauji su garsiais žmonėmis ir atrodai labai protinga. Ir gauni tokią metinę algą, kuri, pavyzdžiui JAV, pasipuošusi penkiais nuliais. 

O kur dar papildomi dividendai, kuriuos teikia tavo visiems žinomas veidas: tave fotografuoja žurnalams, kviečia į renginius, o turguje pažinusios pardavėjos nuleidžia karbonado kainą, kaip džiaugėsi viena Lietuvos žinių vedėja. Yra dėl ko žavėtis ir pavydėt. 

Na, o dėl vienos profesijos turbūt sutiktų daugelis, ji metai po metų puošia geidžiamiausiųjų sąrašo viršūnę. Modeliai –viena iš nedaugelio, jeigu ne vienintelė profesija, į kurios viršūnę įkopusios moterys uždirba daugiau negu tos pačios profesijos vyrai. Jei esi supermodelis, gali už kelių minučių pasirodymą scenoje uždirbti milijoną. Ir daugiau gyvenime nebedirbti – turėtų užtekti.

Pridėtinės vertės, kurias gauna modeliais dirbančios merginos, žavi dar labiau negu suvokimas, kad suknelės demonstravimas yra darbas, už kurį mokami dideli pinigai: kelionės po visą pasaulį, pažintys su garsiais dizaineriais, nuotraukos žurnaluose, turtingi gerbėjai ir galimybė iš jų atsirinkti patį -iausią kandidatą į jaunikius.

Nors žaviausių profesijų rinkimai pasaulio žiniasklaidoje vykdomi nuolat, ir į sąrašus patenka investicijų bankininkai, nekilnojamo turto specialistai, dizaineriai, architektai, reporteriai, tačiau mūsų aprašytos profesijos žmones žavi būtent tuo, kad čia kaip ir dirbti nereikia. Iš tiesų, argi meniškai lašinti į lėkštę profitrolių padažą ar matuotis Versace sukneles yra sunkus darbas?! Tai tiesiog svajonė, už kurią dar ir brangiai mokama!



TAIP PAT SKAITYKITE