Natula

Vyrų tipažai psichologės akimis

Gyvenime susiduriame ne tik su idealiais vyrais.

Pasitaiko ir labai įdomių „personažų”, su kuriais sutarti, bendrauti, gyventi gali būti labai sunku.

Salve.lt kalbina „Nordway” medicinos centro gydytoją, psichiatrę Vaidą Medišauskaitę, kuri papasakojo apie pagrindinius „mamyčiukų” ir senbernių bruožus: „Labai dažnai senbernis kartu būna ir „mamyčiukas”. Tokie vyrai taip stipriai būna prisirišę prie motinų, kad neturi jokio poreikio kurti šeimos ir dėl to net nejaučia diskomforto.

„Mamyčiukas” gali būti sukūręs šeimą, tačiau mamos įtaka jam yra akivaizdi. Tuomet šeima tampa labiau butaforine, o žmona lieka antrajam plane. Motinos nuomonė „mamyčiukui” labai svarbi kažką perkant, sprendžiant svarbias ir nesvarbias problemas.”

Gydytoja sakė, kad „mamyčiukų” mamos linkusios dažnai sirgti. Tuomet toks vyras net nesusimąstęs visą dėmesį skiria savo mamai, pamiršdamas šeimą.

Paklausta apie senbernius psichiatrė sako: „Dažniausia tai būna pataloginių požymių turintys asmenys, pavyzdžiui, per didelis švaruolis. Senberniai laikosi griežtų kriterijų ir normų, jomis vadovaudamiesi renkasi žmoną. Būsimajai žmonai keliami reikalavimai jiems atrodo visiškai normalūs.

„Bendravimo pradžioje atpažinti tokius tipus gali būti sunku, bet bendraujant būdingiausi „požymiai” ilgainiui išryškėja. Kiekvienas iš mūsų turi vienokių ar kitokių trūkumų, todėl galbūt šie vyrų tipažai nėra itin neigiami. Gydytoja mano, kad kartais rūpestingos žmonos gali padėti jiems pasikeisti.

Akvilė Sinkevičiūtė



TAIP PAT SKAITYKITE