Gudručio vaistinė

Vyriausybė pritarė išankstinei sutarčiai su vakcinos nuo COVID-19 gamintoju „Moderna“

Ministrų kabinetas per trečiadienio pasitarimą pritarė Europos Komisijos pasiūlymui dalyvauti sudarant jau šeštą išankstinę sutartį su vakcinos nuo COVID-19 gamintojais – šįkart su farmacijos kompanija „Moderna“.

Pagal sutartį su „Moderna“, kai vakcina bus užregistruota ir pagaminta, Lietuvai atitektų 496 tūkst. jos dozių.

Dalyvaudama bendrame COVID-19 vakcinų pirkime su Europos Sąjungos valstybėmis, Lietuva anksčiau jau sudarė išankstines pirkimo sutartis su penkiomis farmacijos kompanijomis:

•    „AstraZeneca“ (1,86 mln. dozių);
•    „Janssen Pharmaceutica NV“ (buvo pritarta 1,24 mln. vakcinų dozių įsigijimui, tačiau šis skaičius sumažintas iki 700 000 vakcinų dozių, perviršį perleidžiant kitoms ES valstybėms);
•    „Sanofi Pasteur & GSK“ (1,5 mln. dozių);
•    „BioNTech & Pfizer“ (1,24 mln. dozių);
•    „CureVac“ (1,4 mln. dozių).

Nei vieno iš minėtų gamintojų vakcina dar nėra užregistruota, tačiau klinikiniai bandymai jau pasiekė finalinę stadiją. „BioNTech & Pfizer“, taip pat „Moderna“ jau pateikė prašymus vakcinos registracijai Europos Vaistų agentūroje.

Jeigu teigiamas vakcinos naudos ir rizikos santykis bus pagrįstas moksliniais įrodymais, bus patvirtintas vakcinos saugumas ir kokybė, Europos Komisija registruos šį vaistą per įmanomai trumpiausią laiką. Registracija iš karto leis šią vakciną tiekti ir naudoti visose ES valstybėse.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE