Biorythm

VVSPT tobulins biocidų autorizavimo ir registravimo tvarką

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos kviečia teikti pasiūlymus, kaip tobulinti biocidų autorizavimo ir registravimo tvarką.

Biocidų autorizavimo ir registravimo funkcijas VVSPT perėmė nuo 2010 m. balandžio 1 d. „Manome, kad šias procedūras įmanoma padaryti patogesnes, aiškesnes ir skaidresnes. Ir ketiname artimoje ateityje to imtis, – sako VVSPT direktoriaus pavaduotojas Paulius Čelkis. – Be abejo – svarbiausias prioritetas mums ir toliau išlieka visuomenės sveikata, vartotojų sauga, tačiau tikime, kad nenusižengdami jam galėtume palengvinti sąlygas ir verslui”.
Pasak VVSPT specialistų, ypač vertinga būtų verslo nuomonė: kokias jie mato biocidų autorizavimo ir registravimo procedūrų spragas ar trukdžius, kokių turi lūkesčių ir pageidavimų. VVSPT kviečia iki 2011 m. rugsėjo 1 d. el. paštu biocidai@vvspt.lt pateikti pasiūlymus dėl šių procedūrų tobulinimo.
„Manome, kad geriausias kelias surasti optimaliausią sprendimą – visų pusių dalyvavimas rengiant teisės aktus, – pabrėžia VVSPT direktoriaus pavaduotojas. – Kai kuriose Vakarų Europos valstybėse tai jokia naujiena: visuomenė, verslas, nevyriausybinės organizacijos aktyviai dalyvauja teisėkūroje. Tikimės, kad ir mūsų verslas bei visuomenė bus aktyvūs”.
Su dabartine biocidų autorizavimo ir registravimo tvarka galite susipažinti čia>>
Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Biekštaitė,
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
vyr. specialistė (ryšiams su visuomene)
el. p. lina.biekstaite@vvspt.lt
tel. (8 5) 277 8036
mob. tel. 8 678 83 454


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE